Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
1--υπαρχει καποιος οδηγος για νεους για να γινει ρουτ το desire s?πρεπει πρωτα να γινει s-off?

 

Όλα υπάρχουν εδώ... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1146601

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με την τελευταια αναβαθμιση λυθηκε ενα προβλημα που ειχα.το s μου ηταν αλεργικο σε μοντεμ speedtouch με αποτελεσμα σε 2 μαγαζια φιλων με speedtouch wifi,να συνδεεται μεν αλλα να μην μπαινει σε καμια σελιδα και γενικα να μην κανει τιποτα.μετα την αναβαθμιση αυτο το προβλημα λυθηκε.!!!

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1--η επιλογη στο απορρητο/αντιγραφο ασφαλειας και αυτοματη επαναφορα τρωνε μπαταρια?

 

2--επισης γιαννη δεν εχω καταλαβει τι κανει η επιλογη στα δικτυα που λεει "συνεχης ροη δεδομενων".μου ειχες πει οτι τρωει μπαταρια αλλα δεν εχω καταλαβει τι ακριβως κανει αν ξερει κανεις

 

3-- ακομα δεν μου εχει ερθει η καινουργια αναβαθμιση της εφαρμογης του μαρκετ.

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στις γρήγορες ρυθμίσεις, η επιλογή "Δίκτυο κινητής τηλεφωνίας", τι ακριβώς κάνει?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στις γρήγορες ρυθμίσεις, η επιλογή "Δίκτυο κινητής τηλεφωνίας", τι ακριβώς κάνει?

 

ενεργοποιει τα πακετα δεδομενων..

HTC Desire s

Sonyericsson Neo V

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Δεν το είχα παρατηρήσει και αναρωτιόμουν.:happy:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

παιδια δυο ερωτησεις περι ρουτ...

1--υπαρχει καποιος οδηγος για νεους για να γινει ρουτ το desire s?πρεπει πρωτα να γινει s-off?

2--εαν βγαινει αναβαθμιση επισημη τι πρεπει να κανω για την παρω?

ps υποψιν το ρουτ το θελω μονο για να βαλω το root call blocker οχι για custom rom

 

πρεπει πρωτα να γινεις s-off και μετα με gingerbreak γινεσαι root

αναβαθμισεις δεν μπορεις να κανεις OTA. μονο να εγκαταστησεις καποια shipped rom της htc

Link to comment
Share on other sites

μερικα κολπακκια για μπαταρια και gps:

 

1. για τη μπαταρια βρηκα αυτα τα παρα πολυ ενδιαφερονται posts. εχω εφαρμοσει το δευτερο καθοτι και πιο ευκολο και βλεπω διαφορα! αν καποιος δοκιμασει και δει αποτελεσμα ας το μοιραστει

 

τροπος 1ος

 

τροπος 2ος

 

και καποια tips για καλυτερη μπαταρια!

 

2.MONO για rooted. με το gps γενικως ειχα προβλημα πολλες φορες δεν κλειδωνε δορυφορους αλλες φορες κλειδωνε μετα απο κανα δεκαλεπτο. καμια φορα ηθελε κανα-δυο restart για να δουλεψει κοκ. μπαχαλο δηλαδη.

Η λυση που δουλεψε τελεια για μενα ήταν η εκγατασταση του νεοτερου radio: 20.28I.30.085AU_3805.06.02.03 και μετα απο ενα clean σε cache και Dalvik cache απο recovery το gps κλειδωνει αμεσως! Αμεσως! Στο μπαλκονι του σπιτιου που απλωνα το χερι εξω για να βρει μετα βιας 3-4 δορυφορους, τωρα κλειδωνει 8 ευκολα!! :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευχαριστώ. Δεν το είχα παρατηρήσει και αναρωτιόμουν.:happy:

 

Και αν το είχες ενεργοποιημένο... θα χρεωνόσουν κιόλας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μερικα κολπακκια για μπαταρια και gps:

 

1. για τη μπαταρια βρηκα αυτα τα παρα πολυ ενδιαφερονται posts. εχω εφαρμοσει το δευτερο καθοτι και πιο ευκολο και βλεπω διαφορα! αν καποιος δοκιμασει και δει αποτελεσμα ας το μοιραστει

 

τροπος 1ος

 

τροπος 2ος

 

και καποια tips για καλυτερη μπαταρια!

 

2.MONO για rooted. με το gps γενικως ειχα προβλημα πολλες φορες δεν κλειδωνε δορυφορους αλλες φορες κλειδωνε μετα απο κανα δεκαλεπτο. καμια φορα ηθελε κανα-δυο restart για να δουλεψει κοκ. μπαχαλο δηλαδη.

Η λυση που δουλεψε τελεια για μενα ήταν η εκγατασταση του νεοτερου radio: 20.28I.30.085AU_3805.06.02.03 και μετα απο ενα clean σε cache και Dalvik cache απο recovery το gps κλειδωνει αμεσως! Αμεσως! Στο μπαλκονι του σπιτιου που απλωνα το χερι εξω για να βρει μετα βιας 3-4 δορυφορους, τωρα κλειδωνει 8 ευκολα!! :grin:

 

Εισαι με το stock ρομ και περασες το radio ή στην Virtuous ? Μαν που το βρηκες γιατι εφαγα το xda και δεν το βρισκω ;

ΑΚΥΡΟ το βρηκα εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1111911&page=2

Edited by Operater
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχει καταφερει κανεις να δουλευει η ληψη email απο yahoo με την μανισια εφαρμογη?το βαζω καθε χ ωρες και μια κατεβαζει τρεις δεν κατεβαζει!
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω αν εχει αναφερθει...το κινητο μπορει να παιξει hd video η βαραινει?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω αν εχει αναφερθει...το κινητο μπορει να παιξει hd video η βαραινει?

 

γιατι δεν δοκιμαζεις να δεις ενα ετσι ωστε να μαθεις μονος σου ? :cry:

Link to comment
Share on other sites

HD videos από youtube δεν παίζει πάντως.

Με το ζόρι παίζει και τα video που τραβάει η κάμερά του.

 

εμένα πάιζει μια χαρά πάντως, χωρίς προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν δοκιμαζεις να δεις ενα ετσι ωστε να μαθεις μονος σου ? :cry:

 

δεν εχω την συσκευη...προσπαθω να σημειωσω πολλα πραγματα πριν το αγορασω...για αυτο ρωταω...συγνωμη:cry:

τελικα παιζει η δεν παιζει??μπερδευτικα με τις απαντησεις

ξερω οτι μπορει να τραβιξει 720p...αρα λογικα παιζει 720p..για 1080 εχει δοκιμασει κανενας να μου πει??

ευχαριστω παντως:)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ξερω οτι μπορει να τραβιξει 720p...αρα λογικα παιζει 720p..για 1080 εχει δοκιμασει κανενας να μου πει??

 

και παιζει και τραβαει 720p. 1080p ουτε παιζει ουτε τραβαει. απλα μπορει να τυχει με χρηση μιας microsd class 2 η οποια και ειναι αργη στην εγγραφη να κανει μερικα κοψιματα το βιντεο.

να φανταστεις πως και οι επεργαστες tegra 2 ζοριζονται στην αποκωδικοποιηση mkv στα 720p με μεγαλη συμπυκνωση.

 

στο youtube παντως βλεπεις ανετα τα HD βιντεο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα η καταναλωση της μπαταριας αυξανεται δραματικα απο την εφαρμογη email που ειχα βαλει τρεις λογαριασμους ανα ωρα να βλεπει για email.μιλαμε για 20% βελτιωση της αυτονομιας.οι gmail συγχρονισμοι ολοι ανοιχτοι,και ο καιρος ανα 6 ωρες.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν συνδέεις τους λογαριασμούς των email σου με το gmail ?. Εγώ αυτό κάνω. Έχω το 3g ανοιχτό όλη την ώρα ή το wifi και όποτε έρχεται email σε pop email, έρχεται πρώτα στο gmail. Έτσι δεν χρείαζεται να ψάχνει κάθε μια ώρα. Τον καιρό τον έχω κάθε μια ώρα. Δεν βλέπω διαφορά σε κατανάλωση
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν συνδέεις τους λογαριασμούς των email σου με το gmail ?. Εγώ αυτό κάνω. Έχω το 3g ανοιχτό όλη την ώρα ή το wifi και όποτε έρχεται email σε pop email, έρχεται πρώτα στο gmail. Έτσι δεν χρείαζεται να ψάχνει κάθε μια ώρα. Τον καιρό τον έχω κάθε μια ώρα. Δεν βλέπω διαφορά σε κατανάλωση

 

τελικα δεν εχω καταλαβει αν και το push καταναλωνει και αυτο πολλη μπαταρια?το gmail το εχω και αυτο κλειστο .μονο ημερολογιο και επαφες συγχρονιζω.λαθος το εγραψα στο προηγουμενο ποστ

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση δεν συνδέεται σε κανένα WiFi ενώ τα βλέπει.το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος τι συμβαίνει;
το να μην κανεις τιποτα ειναι καλυτερο απο το να εισαι πολυασχολος κανοντας τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση δεν συνδέεται σε κανένα WiFi ενώ τα βλέπει.το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος τι συμβαίνει;

 

σ εμένα φίλε συνδέεται κανονικά και παντού δεν εχω κανένα πρόβλημα αλλά ακόμα δεν κατάλαβα τι αναβαθμίστικε στο κινητο μου δεν εχω δει κμία διαφορά.

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

και εγω δεν είδα καμία άλλη διαφορά πλην αυτής που είναι η ποιο σημαντική προς το χειρότερο φυσικά
το να μην κανεις τιποτα ειναι καλυτερο απο το να εισαι πολυασχολος κανοντας τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλησπέρα έχω καμία βδομάδα to ddesire s και παρατήρησα ότι στο σκοτάδι το φως της οθόνης τρμοπαίζει. Το έχει παρατηρήση κανένας?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...