Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] HTC EVO 3D


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oι φορτιστές αυτοκινήτου, έχουν διαφορές ανά εταιρεία? Φορτίζουν σε διαφορετική τάση? Ή μπορώ να πάρω όποιον θέλω (nokia, se, κτλ) με την κατάλληλη υποδοχή?

 

Τσέκαρε τα volt και τα mA. Λογικά ο γνήσιος φορτιστής είναι 5VDC και 1000mA οπότε θες οπωσδήποτε 5VDC και μέχρι 1000mA. Αν είναι παρακάτω δεν έχεις πρόβλημα απλά θα φορτίζει πιο αργά το κινητό.

Αν είναι παραπάνω λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα αλλά μπορεί να επηρεαστεί αρνητικά η μπαταρία. Καλό είναι να μην φορτίζουν με ταχυφορτιστές οι μπαταρίες.

Αλλά δεν είναι και νόμος...:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 311
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βασικά αν είναι παρακάτω παίζει και να φορτίζει σε 5 μέρες!!:lol::lol:

 

Έχω δει μεγάλες αλλαγές στη φόρτιση σε σχέση με το HD2. Η φόρτιση σε πρίζα κρατάει όσο κρατούσε η φόρτιση μέσω usb.

Επίσης, 2 φορές που μου έχει τελειώσει η μπαταρία, έχω συνδέσει το usb πριν κλείσει, συνεχίζω να βλέπω 3D ή να είμαι στο ιντερνετ, αλλά μου λέει ότι η τάση δεν επαρκεί για να κρατηθεί ανοιχτό και κλείνει. Και μετά αν το βάλω να φορτίσει σε usb αναβοσβήνει το led. Πρέπει να το βάλω σε πρίζα τοίχου για να σταθεροποιηθεί και μετά να συνεχίσω με το usb.

Έψαξα για αυτό στο internet αλλά δεν βρήκα κάτι που να εξηγεί γιατί γίνεται αυτό κι αν είναι φυσιολογικό, παρά μόνο παρόμοιες αναφορές.

 

Δεν νομίζω να υπάρχει κανένα θέμα. Λογικά, έτσι θα πρέπει να γίνεται αν πέσει πολύ χαμηλά η μπαταρία.

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αν είναι παρακάτω παίζει και να φορτίζει σε 5 μέρες!!:lol::lol:

 

Έχω δει μεγάλες αλλαγές στη φόρτιση σε σχέση με το HD2. Η φόρτιση σε πρίζα κρατάει όσο κρατούσε η φόρτιση μέσω usb.

Επίσης, 2 φορές που μου έχει τελειώσει η μπαταρία, έχω συνδέσει το usb πριν κλείσει, συνεχίζω να βλέπω 3D ή να είμαι στο ιντερνετ, αλλά μου λέει ότι η τάση δεν επαρκεί για να κρατηθεί ανοιχτό και κλείνει. Και μετά αν το βάλω να φορτίσει σε usb αναβοσβήνει το led. Πρέπει να το βάλω σε πρίζα τοίχου για να σταθεροποιηθεί και μετά να συνεχίσω με το usb.

Έψαξα για αυτό στο internet αλλά δεν βρήκα κάτι που να εξηγεί γιατί γίνεται αυτό κι αν είναι φυσιολογικό, παρά μόνο παρόμοιες αναφορές.

 

Δεν νομίζω να υπάρχει κανένα θέμα. Λογικά, έτσι θα πρέπει να γίνεται αν πέσει πολύ χαμηλά η μπαταρία.

 

σε ολες τις συσκευες γινεται αυτο...το usb δεν εχει μεγαλη ταση οσο η πριζα...για αυτο οταν τελειωνει η μπαταρια πριζα αλλιως δεν θα φορτισει η συσκευη

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
σε ολες τις συσκευες γινεται αυτο...το usb δεν εχει μεγαλη ταση οσο η πριζα...για αυτο οταν τελειωνει η μπαταρια πριζα αλλιως δεν θα φορτισει η συσκευη

 

Δεν γίνεται σε όλες τις συσκευές.

 

Η τάση παντού ίδια είναι (5Volt), η ένταση του ρεύματος διαφοροποιείται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!:)

 

Έχουμε και λέμε... Σχετικά με τη μπαταρία. Όσο χρησιμοποιώ το evo χωρίς το 3d του, κρατάει σαν μια τυπική συσκευή android.

Όταν χρησιμοποιήσω το 3d η κατανάλωση αυξάνεται αρκετά! Πιο πολύ στα 3d παιχνίδια ( το spiderman ειναι απίστευτο), αλλά και στη 3d κάμερα. Αλλά μη φανταστείτε ότι με το που κάνεις κάτι σε 3d αδειάζει. Απλά, όσο το χρησιμοποιείς, τόσο πέφτει.:p

 

Επίσης, όσο αφορά την φόρτιση. Με τον φορτιστή τοίχου, κάνει την πλήρη φόρτιση σε 3.5 με 4 ώρες. Στο usb, κάνει γύρω στο 8ωρο!!

Χθες το βράδυ κατά τις 1:30 το έκλεισα, και ακόμη φορτίζει.

 

Το 3d είναι απλά απίστευτο και σίγουρα πολύ καλύτερο από το αντίστοιχο του LG. Στο LG δυσκολευόμουν να παίξω τα παιχνίδια γιατί κουνούσα την οθόνη και χανόταν η σωστή γωνία, ενώ όταν έβλεπα αρκετές φωτογραφίες και βίντεο κουράζονταν τα μάτια μου. Στο Evo δεν υπάρχει τίποτα από αυτά. Έπαιζα nova και spiderman χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα, ενώ χθες για καμιά ώρα έβλεπα 3d βίντεο στο youtube.

 

Επίσης, το 3d περιεχόμενο (ταινίες, παιχνίδια) χρειάζεται αρκετό χώρο. Έχω βρει ήδη μία microSD 32GB, γιατί η 16άρα θα γεμίσει όπου νά 'ναι.:O

 

Αυτά και για σήμερα.:happy:

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Bασικά... Με το usb ακόμη φορτίζει!!!!:O:blink::X:cry: Σε λίγο συμπληρώνει 9ωρο!!:confused:

 

Από ότι έψαξα στο xda λένε ότι είναι φυσιολογικό... Οπότε να μην ανησυχώ.:rolleyes:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

καλα με το usb δεν υπαρχει περιπτωση να το φορτισω

οπως και με αλλα τηλ. ποτε δεν τα εβαζα(εκτος αμα υπαρχει αναγκη).

αμα κλεισει 10ωρο καλα ειναι....:lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Oυυυυ!! Το κλείσαμε και συνεχίζουμε!!:p:O

 

Το κακό είναι ότι είχα συνηθίσει με το HD2 να το βάζω στο usb όταν πέφτω για ύπνο, και το πρωί να είναι φορτισμένο. Με το evo δεν νομίζω να το ξανα φορτίσω ποτέ από usb.:(

Επίσης, έχω αμφιβολίες κατά πόσο θα μπορώ να χρησιμοποιήσω φορτιστή αυτοκινήτου. Αν φορτίζει με τόσο χαμηλή ένταση, και το χρησιμοποιώ για gps, δεν νομίζω να φορτίζει καθόλου, ούτε καν να το συντηρεί.

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Το usb ούτως ή άλλως φορτίζει με λιγότερα ma από τα 1000 ενός (καλού) φορτιστή αυτοκινήτου.

Aαα εντάξει τότε.:)

 

Μόλις το άνοιξα γιατί δεν άντεχα να περιμένω άλλο. Και πάλι καλά γιατί άδικα θα περίμενα.:(

Στο 30% είναι η μπαταρία.:cry: Το έβαλα στην πρίζα τώρα να φορτίσει. Δεν ξέρω τι φταίει. Θα επικοινωνήσω και με την htc να δω.:(

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στο 30% είναι η μπαταρία.:cry: Το έβαλα στην πρίζα τώρα να φορτίσει. Δεν ξέρω τι φταίει. Θα επικοινωνήσω και με την htc να δω.:(

 

Κάντο άμεσα, δεν είναι φυσιολογικό αυτό.

 

(Σίγουρα είχες το PC ανοιχτό όλες αυτές τις ώρες; )

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Eπικοινώνησα και περιμένω να μου απαντήσουν.:)

Στους xda μου είπαν ότι το πιο πιθανό είναι να υπάρχει θέμα με το usb μου.

Δεν το έχω συνδεδεμένο στο laptop. Σε ένα hub το έβαλα, το οποίο έχει εξωτερική τροφοδοσία. Μήπως χάλασε το hub?:worry: Ή δεν δίνει τόση ένταση, που να μη το φορτίζει? Τι να πω... Θα δοκιμάσω την επόμενη κι από το laptop να δω.

Πάντως τώρα με το φορτιστή τοίχου φορτίζει μια χαρά.;)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Τώρα κι εγώ το ίδιο.:p Ησύχασα. :happy: Αφού είναι οκ το τηλέφωνο...:D

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

επισης μπορεις να βγαλεις καμια φωτογραφια να δουμε το κινητακι?

 

Τόσο φώτο στο net δεν σε καλύπτουν? Τι διαφορά μπορεί να έχουν με το τηλέφωνο του παιδιού? Άσε που υπάρχουν και τόσα video για να το δεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι κάτι δεν πάει καλά με το hub σου.

 

αν το hub δεν ειναι συνδεδεμένο με εξωτερική παροχή ρεύματος, τοτε μοιράζει το ρεύμα της θήρας usb του Pc σε οσες θήρες έχει αυτό.

Γι αυτό αν συνδέσεις πολλές συσκευές που απαιτούν μεγάλη ενεργεία δεν λειτουργούν σωστά. Γι αυτό και το evo αργεί να φορτίσει.

 

Επίσης τσακερε αν η μητρική κάρτα υποστηρίζει φόρτιση usb και με κλειστό το pc. Αλλιώς το κινητό θα φορτίζει μόνο όταν ειναι ανοιχτό το Pc

 

Πιο πολύ στα 3d παιχνίδια ( το spiderman ειναι απίστευτο), αλλά και στη 3d κάμερα.

 

που τα βρήκες τα παιχνίδια? τα αγόρασες από κάπου?

Link to comment
Share on other sites

γιατι παιδευεσαι με το usb??ειναι τοσο αναγκη??βαλτο στην πριζα να εισαι οκ...;)

Είχα συνηθίσει από το ΗD2, για αυτό. Κρατούσε περισσότερο η μπαταρία όταν το φόρτιζα από usb. Αλλά μάλλον πρέπει να αλλάξω συνήθειες. :p

αν το hub δεν ειναι συνδεδεμένο με εξωτερική παροχή ρεύματος, τοτε μοιράζει το ρεύμα της θήρας usb του Pc σε οσες θήρες έχει αυτό.

Γι αυτό αν συνδέσεις πολλές συσκευές που απαιτούν μεγάλη ενεργεία δεν λειτουργούν σωστά. Γι αυτό και το evo αργεί να φορτίσει.Επίσης τσακερε αν η μητρική κάρτα υποστηρίζει φόρτιση usb και με κλειστό το pc. Αλλιώς το κινητό θα φορτίζει μόνο όταν ειναι ανοιχτό το Pc

Προφανώς κάτι τέτοιο θα έγινε... Γιατί από τον τοίχο φόρτισε μια χαρά.:)

που τα βρήκες τα παιχνίδια? τα αγόρασες από κάπου?

Check pm...;)

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γιατι παιδευεσαι με το usb??

ειναι τοσο αναγκη??

βαλτο στην πριζα να εισαι οκ...;)

 

Γιατί είναι ιδανικότερο για την μακροχρόνια απόδοση της μπαταρίας να φορτίζει με τα λιγότερα ma που δίνει το USB, παρά με τον ταχυφορτιστή πρίζας, έστω και αν αργεί περισσότερο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

θα βγει κ σε ασπρο..εκανε την κινηση η Samsung κ τωρα η HTC

γνωμη μου πολυ πιο ωραιο αν κ δεν εχει σημασια το χρωμα...

 

http://androidandme.com/2011/08/news/white-htc-evo-3d-heading-to-radioshack-on-september-9th/

 

http://androidcommunity.com/htc-evo-3d-coming-soon-in-white-thanks-to-radioshack-20110823/

Edited by stolias

Lg Nexus 5

htc evo 3D

htc wildfire s

Link to comment
Share on other sites

θα βγει κ σε ασπρο..εκανε την κινηση η Samsung κ τωρα η HTC

γνωμη μου πολυ πιο ωραιο αν κ δεν εχει σημασια το χρωμα...

 

http://androidandme.com/2011/08/news/white-htc-evo-3d-heading-to-radioshack-on-september-9th/

 

http://androidcommunity.com/htc-evo-3d-coming-soon-in-white-thanks-to-radioshack-20110823/

 

Καλά σε άσπρο είναι ακόμα πιο ωραίο! :D Δεν την γλιτώνουμε την 700αρα μου φαίνεται! :(

Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ το μαύρο μου με τη χρυσή λεπτομέρεια στην κάμερα...:O:O

 

Εντωμεταξύ, όσοι βλέπουν τις 3D φωτογραφίες μένουν με το στόμα ανοιχτό!:p:lol: Βγάζει πολύ ωραίες φωτογραφίες.

Βίντεο η αλήθεια είναι δεν έχω βγάλει ακόμη.:p

Έχει κι αυτό το καλό που δεν χάνεται το εφέ τελείως αν αλλάξεις λίγο την γωνία, και πραγματικά δείχνει φανταστικό!:D

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που το αγοράσατε ήδη από το εξωτερικό.... θα έχει κανένα πρόβλημα λειτουργίας του εδώ στην Ελλάδα ??? γιατί από την vodafone μου είπαν πως θα είναι κλειδωμένες οι συσκευές του εξωτερικού....
Link to comment
Share on other sites

Όχι κανένα πρόβλημα δεν εχουν. Λειτουργουν κανονικα και εχεις και εγγυηση αφου εισαγεται απο χωρα της Ευρώπης.

 

Θα προσπαθουν να πιασουν κανεναν πελατη γιατι αμα δεν ριξουν την τιμη απο τα 700€, βλεπω να σκονιζονται στα ραφια τους οι συσκευες.

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...