Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] HTC EVO 3D


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
δεν το ηξερα αυτο:(...και πως μπορεις δηλαδη να το καταλαβεις??

αν ειναι ευρωπαικη η οχι?

 

Πριν την αγορά οφείλει να σε ενημερώσει το κατάστημα αγοράς.

 

Μετά μέσω του ΙΜΕΙ (ή και πριν αν μπορείς) από την ACE Hellas.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 311
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πάντως εδώ θα παίζει γιατί είναι gsm model αλλά αν έρχεται από ασια δεν ξέρω τι θα παίζει με την εγγύηση εδώ στην ευρωπη.
Link to comment
Share on other sites

Πριν την αγορά οφείλει να σε ενημερώσει το κατάστημα αγοράς.

 

Μετά μέσω του ΙΜΕΙ (ή και πριν αν μπορείς) από την ACE Hellas.

 

να ρωτησω ομως κατι...η vodafone π.χ γιατι δεν μας λεει απο που το φερνει???

δεν την συμφερει?

και κατι αλλο...το κινητο θα ειναι branded?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω ομως κατι...η vodafone π.χ γιατι δεν μας λεει απο που το φερνει???

δεν την συμφερει?

και κατι αλλο...το κινητο θα ειναι branded?

 

coming soon από την ελληνική vodafone

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/details-42395.action

Link to comment
Share on other sites

coming soon από την ελληνική vodafone

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/details-42395.action

 

περιμενω να δω την τιμη...το περιμενα ομως οτι θα το φερει η βοντα πρωτο...αντε και οι αλλες εταιρειες

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

European HTC EVO 3D now available

 

Στην Αγγλια εδω:

in stock

514.98 GBP = 588.680 EUR

instock

497.99 GBP = 569.386 EUR

 

;)

Edited by PETROSLEON
Link to comment
Share on other sites

Στο skroutz το έχει πλέον μόνο σε ένα κατάστημα. Αντί να βλέπω να αυξάνονται, μειώνονται?:lol:

Κυκλοφόρησε το το τιμημένο! Δεν μπορώ να περιμένω!:X:O:p

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Στο skroutz το έχει πλέον μόνο σε ένα κατάστημα.

 

680 ευρω.... καλυτερα απο U.K...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
να ρωτησω ομως κατι...η vodafone π.χ γιατι δεν μας λεει απο που το φερνει???

δεν την συμφερει?

και κατι αλλο...το κινητο θα ειναι branded?

 

Ποια "Vodafone" ρώτησες ακριβώς και δεν σου λέει; Νομίζεις ότι κάποιος υπάλληλος έχει ακριβείς πληροφορίες για τέτοια θέματα;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

και ειδικά για το συγκεκριμένο κατάστημα, με μια αναζήτηση στο δίκτυο μπορεί κανείς εύκολα να διαπιστώσει ότι οι συσκευές του είναι asian region. μπορεί να έχει βάση την Μ. Βρετανία αλλά φέρνει συσεκυές από Χονγκ Κονγκ νομίζω!!!

 

και ειδικά για το συγκεκριμένο κατάστημα, με μια αναζήτηση στο δίκτυο μπορεί κανείς εύκολα να διαπιστώσει ότι οι συσκευές του είναι asian region. μπορεί να έχει βάση την Μ. Βρετανία αλλά φέρνει συσεκυές από Χονγκ Κονγκ νομίζω!!!

 

 

υπαρχουν 2 εργοστασια της HTC που γινεται η κατασκευη της καθε συσκευης.η μια βρισκεται στην βραζιλια:confused: κ η αλλη στη Taiwan(απ'οτι ειδα)...

σαν βαση η HTC εχει παντου ποστα...μας ενδιαφερει κυριως που κατασκευαζεται κ βλεπω η μαλλον το 3D θα ερθει απο Asia Taiwan....(headquarters):D

εαν καποιος γνωριζει κατι περισσοτερο.......

 

http://en.wikipedia.org/wiki/HTC_Corporation

Lg Nexus 5

htc evo 3D

htc wildfire s

Link to comment
Share on other sites

Ποια "Vodafone" ρώτησες ακριβώς και δεν σου λέει; Νομίζεις ότι κάποιος υπάλληλος έχει ακριβείς πληροφορίες για τέτοια θέματα;

 

εισαι σωστος...δεν προκειται να ξερουν...:(

αρα μονο με τον τροπο που ειπες εσυ

αλλα πιστευω ειναι υποχρεωμενοι να ξερουν...

τελως παντων ευχαριστω που μου ελυσες την απορια :)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν 2 εργοστασια της HTC που γινεται η κατασκευη της καθε συσκευης.η μια βρισκεται στην βραζιλια:confused: κ η αλλη στη Taiwan(απ'οτι ειδα)...

σαν βαση η HTC εχει παντου ποστα...μας ενδιαφερει κυριως που κατασκευαζεται κ βλεπω η μαλλον το 3D θα ερθει απο Asia Taiwan....(headquarters):D

εαν καποιος γνωριζει κατι περισσοτερο.......

 

http://en.wikipedia.org/wiki/HTC_Corporation

 

το θέμα πάντως που συζητούσαμε δεν έχει να κάνει με το εργοστάσιο κατασκευής. είναι θέμα software, S/N, IMEI και δεν ξέρω τι άλλο που δηλώνει για ποια αγορά προορίζεται το κινητό για θέματα εγγύησης.

τώρα για το ποιο εργοστάσιο παράγει το κινητό δεν το έχω ψάξει και δεν ξέρω αν το ένα είναι πιο ποιοτικό από το άλλο . μέχρι τώρα όλα μου τα htc ήταν από Ταϊβάν.

Link to comment
Share on other sites

Eπειδή κι εμένα μου είχαν κάνει εντύπωση και παλιότερα οι τιμές που έχει το συγκεκριμένο κατάστημα (simplyelectronics), είπα να τους στείλω ένα email και να ρωτήσω από που κάνουν εισαγωγές. Η απάντηση που έλαβα δεν ήταν και πολύ ξεκάθαρη. Σας παραθέτω το απαντητικό τους μήνυμα:

 

Thank you for your email.

 

Most of our stock does come from the UK and some do from other countries; all of which are made for UK/European market. I would like to assure you that all our stock come with UK Specification with 3 pin power plug, travel adopter and English Manual.

 

In addition, all products from SimplyElectronics come with a 12 month warranty from receipt of the purchase and are covered by SimplyElectronics AfterCare facilities. All you have to do is remember to keep a hold onto your receipt/invoice as proof of purchase as will be requested should there be any services required during the warranty period (in which case, the item should be returned to us).

 

We provide an all round facilities and communicate with the manufacturers directly, so there will only be a 1 point of contact for the customers, from pre sale, recommending appropriate accessories and aftercare facilities. Our experience in this area means we generally can speed up the repair/replacement process from the manufacturer.

 

Meanwhile, please do not hesitate to contact us should you require further assistance.

 

Best Regards,

Joshua

Customer Service Executive

 

Πάντως είχα διαβάσει σε διάφορα forums ότι κάνουν αρκετές εισαγωγές από Χονγκ Κονγκ, Σιγκαπούρη κλπ.

Για ποιοτικές διαφορές στις συσκευές δεν έχω ιδέα τι παίζει.

Να δούμε όμως πότε θα έρθει και στην Ελλάδα το EVO και σε τι τιμή όταν θα το παραλάβουν τα περισσότερα καταστήματα.

Θέλω κι εγώ να το δω από κοντά γιατί πέρα από το 3D είναι γενικά πάρα πολύ καλή συσκευή.

Edited by metmat
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πάντως είχα διαβάσει σε διάφορα forums ότι κάνουν αρκετές εισαγωγές από Χονγκ Κονγκ, Σιγκαπούρη κλπ.

Για ποιοτικές διαφορές στις συσκευές δεν έχω ιδέα τι παίζει.

Να δούμε όμως πότε θα έρθει και στην Ελλάδα το EVO και σε τι τιμή όταν θα το παραλάβουν τα περισσότερα καταστήματα.

Θέλω κι εγώ να το δω από κοντά γιατί πέρα από το 3D είναι γενικά πάρα πολύ καλή συσκευή.

 

Δεν υπάρχει θέμα ποιοτικών διαφορών. Η όλη ιστορία έχει να κάνει με την εγγύηση. Δεν έχει σημασία σε ποιο εργοστάσιο κατασκευάζονται (όπως ειπώθηκε νωρίτερα) αλλά για ποιο region προορίζεται η συσκευή. Αν κάποιος πουλήσει οπουδήποτε στην Ευρώπη συσκευή που δεν προορίζεται για την ευρωπαϊκή αγορά τότε η συσκευή δεν καλύπτεται από την εγγύηση και θεωρείται παραεισαγωγής.

 

Αν θέλετε τη γνώμη μου... κάντε υπομονή να κυκλοφορήσει κανονικά και να έρθει επίσημα και ευρέως στην Ευρώπη τουλάχιστον.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανακοινώνεται από την Htc η ημερομηνία κυκλοφορίας? Απλά θα το δούμε κατευθείαν στα ράφια των καταστημάτων?:confused:

 

Πάντως στο youtube έχει γεμίσει από reviews της ευρωπαϊκής έκδοσης...:O

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν ανακοινώνεται από την Htc η ημερομηνία κυκλοφορίας?

 

Ποτέ δεν ανακοίνωνε η HTC επίσημη ημερομηνία κυκλοφορίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

άμεσα διαθέσιμο και απο το ελληνικό expansys;)

http://www.expansys.com.gr/htc-evo-3d-black-219719/

 

Οι συσκευές που εχει το expansys ειναι branded η οχι;

Ξέρει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Οι συσκευές που εχει το expansys ειναι branded η οχι;

Ξέρει κάποιος;

 

καποιες ναι καποιες οχι

θα το λεει διπλα στον τιτλο...vodafone branded..

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

640 το expansys χμμμ...να δουμε ποσα θα το εχει η Vodafone οταν το φερει...πιστευω μετα απο 2 εβδομαδες κυκλοφοριας του εντος ελλαδος μια αναζητηση στο skroutz σιγουρα θα το βρουμε κ πιο φτηνα κ σε πιο πολλα μαγαζια διαθεσιμο....υπομονη...

Lg Nexus 5

htc evo 3D

htc wildfire s

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...