Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

sakis697 μεγιά το Sensation.

 

Όσο πάμε και λιγοστεύουμε στο thread. :(

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με 'γειά σου Σάκη! Άντε... καλά φλασαρίσματα κι εκεί.. Γιατί είμαι σίγουρη ότι δεν κόβονται οι συνήθειες..!

sakis697 μεγιά το Sensation.

 

Όσο πάμε και λιγοστεύουμε στο thread. :(

Όντως.. Εμείς κι εμείς έχουμε μείνει.. Που κι εμείς θα φεύγαμε, δηλαδή, αλλά ας όψεται η κρίση...!:lol:

Βλέπω δοκίμασες τη JB.. Πως πάει?

Εγώ άλλαξα μπαταρία και παρά το wipe στα battery stats πάει μέχρι 99% και δεν πρασινίζει το ledάκι με τπτ.. Λέω να του κάνω ένα factory reset αλλά έχει κάτσει πολύ καλά η CoolDroid που ίσως απλά την ξαναφλασάρω αν δεν βαρεθώ εν τέλει.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Με 'γειά σου Σάκη! Άντε... καλά φλασαρίσματα κι εκεί.. Γιατί είμαι σίγουρη ότι δεν κόβονται οι συνήθειες..!

 

Όντως.. Εμείς κι εμείς έχουμε μείνει.. Που κι εμείς θα φεύγαμε, δηλαδή, αλλά ας όψεται η κρίση...!:lol:

Βλέπω δοκίμασες τη JB.. Πως πάει?

Εγώ άλλαξα μπαταρία και παρά το wipe στα battery stats πάει μέχρι 99% και δεν πρασινίζει το ledάκι με τπτ.. Λέω να του κάνω ένα factory reset αλλά έχει κάτσει πολύ καλά η CoolDroid που ίσως απλά την ξαναφλασάρω αν δεν βαρεθώ εν τέλει.

 

Την δοκίμασα κ Εγω χθες.. πολύ γρήγορη.. μου άρεσε παρά πολύ. Αυτό με τον χώρο μόνο με στεναχώρησε.. θέλω να έχει άπειρο αλλά δεν θυμάμαι τι μου είπε ο Μανθος...!

Edited by sakis697

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Όντως.. Εμείς κι εμείς έχουμε μείνει.. Που κι εμείς θα φεύγαμε, δηλαδή, αλλά ας όψεται η κρίση...!:lol:

Βλέπω δοκίμασες τη JB.. Πως πάει?

Εγώ άλλαξα μπαταρία και παρά το wipe στα battery stats πάει μέχρι 99% και δεν πρασινίζει το ledάκι με τπτ.. Λέω να του κάνω ένα factory reset αλλά έχει κάτσει πολύ καλά η CoolDroid που ίσως απλά την ξαναφλασάρω αν δεν βαρεθώ εν τέλει.

 

Την δοκίμασα κ Εγω χθες.. πολύ γρήγορη.. μου άρεσε παρά πολύ. Αυτό με τον χώρο μόνο με στεναχώρησε.. θέλω να έχει άπειρο αλλά δεν θυμάμαι τι μου είπε ο Μανθος...!

 

Το pm όπως το είχα στείλει στον sakis697:

Βασικά υπάρχει το γνωστό πρόβλημα με την κάμερα, λόγω έλλειψης kernel 3.x. Μπορείς να βγάλεις φωτογραφίες, απλά υπάρχουν στιγμές που η εφαρμογή crashαρει. Video δεν μπορείς να τραβήξεις, εκτός και αν βάλεις μία 3rd party εφαρμογή από το Market, που λένε οτι τραβάς video ανάλυσης 640x480. Εμένα η κάμερα μού είναι άχρηστη, οπότε δε μ' απασχολεί. Προχτές πάντως ο Nikez έγραψε ότι ο Drewis που φτιάχνει τον kernel έιναι πολύ κοντά στο να λύσει το πρόβλημα, άρα λογικά η επόμενη έκδοση θα έχει αυτό το fix. Άρα, για μένα, το μόνο πρόβλημα που βρήκα είναι ότι τα hardware buttons δεν έχουν σχεδόν ποτέ φως...

Όσον αφορά τον χώρο, κλασικά μετά το 1ο boot τρέχεις το terminal και κάνεις εγκατάσταση το a2sd script. Στις ερωτήσεις πατάς y,y,y για απειρο χώρο (εμένα έτσι η rom ήταν πολύ laggy) και έκανα full wipe βάζοντας στο terminal y,n,y. Έτσι δεν έχω άπειρο χώρο, αλλά το script είναι τόσο καλά δουλεμένο, που έκανα restore ΟΛΕΣ τις εφαρμογές μου και έχω ελεύθερα ~70Mb.

 

Ps. Ο Nikez έχει ήδη γράψει ότι μάλλον την Κυριακή θα δώσει updated έκδοση, χωρίς ωστόσο να έχει αναφέρει ποιο θα είναι το changelog.

Ps1. Υπάρχει πιθανότητα να έχετε πρόβλημα με το 3G (όσον αφορά το internet). Δεν το έχουν αντιμετωπίσει όλοι, αλλά κάποιοι έχουν ενεργοποιημένο το data plan τους ταυτόχρονα με το Wi-Fi. Έτσι, όταν βρίσκονται σε χώρο που υπάρχει Wi-Fi router είναι συνδεδεμένοι σ' αυτό και όταν απομακρυνθούν ενεργοποιείται αυτόματα το data plan τους. Είναι αρκετοί που ανέφεραν ότι παρόλο που φαίνεται ότι υπάρχει κίνηση internet, δεν μπορούν να ανοίξουν ούτε μία σελίδα. Χρειάζεται είτε να κάνουν reboot ή να ενεργοποιήσουν/απενεργοποιήσουν το Flight Mode. Μετά όλα καλά.

Σ' εμένα δεν έχει συμβεί κάτι τέτοιο. ;)

Ps2. Eίναι Μάνος, όχι Μάνθος. :p

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ελα το ιδιο ειναι...!!! Καταλαβες οτι λεγαμε εσενα...!!!!! Τωρα που το εχω σαν δευτερο θα δοκιμασω ολες τις AOSP rom για το desire...! Το a2sd script ποιο ειναι και δεν το βρισκω...? Καλα θυμομουν Y N Y αλλα δεν ειχα το script.

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Ελα το ιδιο ειναι...!!! Καταλαβες οτι λεγαμε εσενα...!!!!! Τωρα που το εχω σαν δευτερο θα δοκιμασω ολες τις AOSP rom για το desire...! Το a2sd script ποιο ειναι και δεν το βρισκω...? Καλα θυμομουν Y N Y αλλα δεν ειχα το script.

 

Είναι ενσωμετωμένο. Δεν χρειάζεσαι κάτι επιπλέον.

Υπάρχει στη rom προ-εγκατεστημένη εφαρμογή που λέγεται Terminal. Την τρέχεις και γράφεις:

su (πατάς apply στην ερώτηση του Superuser)

a2sd install

Y

Y

Y, για να έχεις για internal memory όλο το ext4 partition σου ή

Y

N

Y, για να στείλεις ΜΟΝΟ τις εφαρμογές στο ext4 partition σου και όχι ΚΑΙ τα data τους.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ήσουν κατατοπιστικότατος για τη rom παιδί! Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες.. Γενικά κι εγώ στην πρώτη συσκευή προτιμώ πιο σταθερές καταστάσεις αλλά ψήνομαι σύντομα να κάνω μια δοκιμή..:)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

SOS!!

Θέλησα να περάσω την 2.3 Gingerbread με βάση τον οδηγό της πρώτης σελίδας "10 βήματα για να περάσουμε official ROM (by thanos47)" και μου βγάζει error 152 IMAGE UPDATE ERROR.

Το χειρότερο είναι ότι ακόμε και μετά την recovery process το κινητό ανοίγει σε μαύρη οθόνη με το λογότυπο της HTC και από ένα θαυμαστικό σε κάθε γωνία!!

Έχει κανείς καμιά ιδέα πώς να ξεμπλοκάρει?

Είχα rooted LeeDrOiD_V3.0.8.2_GB_A2SD

SOS!!

Link to comment
Share on other sites

SOS!!

Θέλησα να περάσω την 2.3 Gingerbread με βάση τον οδηγό της πρώτης σελίδας "10 βήματα για να περάσουμε official ROM (by thanos47)" και μου βγάζει error 152 IMAGE UPDATE ERROR.

Το χειρότερο είναι ότι ακόμε και μετά την recovery process το κινητό ανοίγει σε μαύρη οθόνη με το λογότυπο της HTC και από ένα θαυμαστικό σε κάθε γωνία!!

Έχει κανείς καμιά ιδέα πώς να ξεμπλοκάρει?

Είχα rooted LeeDrOiD_V3.0.8.2_GB_A2SD

SOS!!

 

Ήσουν s-off, σωστά;

Λογικά για να σου βγάζει τα θαυμαστικά σε κάθε γωνία της οθόνης, brickαρες τη συσκευή. Έχω διαβάσει από αρκετούς στο xda, ότι αν μπορείς να μπεις στο recovery σου και έχεις το 4EXT Touch, υπάρχει επιλογή για unbrick. Αλλιώς, δοκιμάζεις να μπεις στο bootlaoder, και αν σ' αφήνει, flashάρεις από το AlphaRev το Bravo Downgrader και μετά την RUU.

 

Δεν έχω δοκιμάσει τα παραπάνω, απλά γράφω το τί έχω διαβάσει κατά διαστήματα. Είτε περιμένεις από κάποιον να επιβεβαιώσει ή μπορείς να δοκιμάσεις. Αν όντως brickαρες τη συσκευή, δε πρόκειται να κάνεις χειρότερα τα πράγματα. ;)

Αν δε το φτιάξεις, η μόνη λύση θα είναι να το στείλεις στο service της HTC, όπου ΣΙΓΟΥΡΑ θα πληρώσεις για την επισκευή μιας και έχεις βγάλεις εκτός εγγύησης τη συσκευή, άσχετα αν έχουν περάσει τα δύο χρόνια από την ημερομηνία αγoράς.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ήσουν s-off, σωστά;

Λογικά για να σου βγάζει τα θαυμαστικά σε κάθε γωνία της οθόνης, brickαρες τη συσκευή. Έχω διαβάσει από αρκετούς στο xda, ότι αν μπορείς να μπεις στο recovery σου και έχεις το 4EXT Touch, υπάρχει επιλογή για unbrick. Αλλιώς, δοκιμάζεις να μπεις στο bootlaoder, και αν σ' αφήνει, flashάρεις από το AlphaRev το Bravo Downgrader και μετά την RUU.

 

Δεν έχω δοκιμάσει τα παραπάνω, απλά γράφω το τί έχω διαβάσει κατά διαστήματα. Είτε περιμένεις από κάποιον να επιβεβαιώσει ή μπορείς να δοκιμάσεις. Αν όντως brickαρες τη συσκευή, δε πρόκειται να κάνεις χειρότερα τα πράγματα. ;)

Αν δε το φτιάξεις, η μόνη λύση θα είναι να το στείλεις στο service της HTC, όπου ΣΙΓΟΥΡΑ θα πληρώσεις για την επισκευή μιας και έχεις βγάλεις εκτός εγγύησης τη συσκευή, άσχετα αν έχουν περάσει τα δύο χρόνια από την ημερομηνία αγoράς.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Ναι ήμουν s-off

Με το άνοιγμα πηγαίνει κατευθείαν σε black screen με το logo της HTC και θαυμαστικά στις γωνίες. Το κελίνω με αφαίρεση της μπαταρίας. Δεν απαντά σε κανένα πλήκτρο.

Πώς μπορώ να μπω στο recovery ή στο bootloader?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Ναι ήμουν s-off

Με το άνοιγμα πηγαίνει κατευθείαν σε black screen με το logo της HTC και θαυμαστικά στις γωνίες. Το κελίνω με αφαίρεση της μπαταρίας. Δεν απαντά σε κανένα πλήκτρο.

Πώς μπορώ να μπω στο recovery ή στο bootloader?

 

Βγαλε μπαταρια.. Βαλε μπαταρια... Και δοκιμασε να πατησεις Vol down+Power μαζι και δες αν μπαινει στο bootloader και μετα απο εκει μπες στο recovery...

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Βγαλε μπαταρια.. Βαλε μπαταρια... Και δοκιμασε να πατησεις Vol down+Power μαζι και δες αν μπαινει στο bootloader και μετα απο εκει μπες στο recovery...

 

Με όλα τα πατήματα, όλους τους συνδυασμούς και μπαταρία βάλε-βγάλε ==> τίποτα.

Βγαίνει η μαύρη οθόνη.

Βρήκα αυτό περί command fastboot oem boot εδώ

Ξέρει κανένας τι μπορεί να σημαίνει, γιατι το πρόβλημα που έχω φαίνεται να λύνεται στο συγκεκριμένο link αλλά δεν μπορώ να καταλάβω με ποιό τρόπο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.. είμαι ένας νέος σχετικά κάτοχος και αντιμετωπιζω ενα πρόβλημα...

 

Κάθε φορά (σχεδον) που βγαζω μια φωτογραφια... το τηλεφωνο φαινεται ότι "κολλαει", σβηνει μονο του και κανει restart..

Aυτο συμβαινει τωρα τελευταια, παλιοτερα δεν ειχε κανενα προβλημα...

 

Μηπως καποιος μπορει να βοηθησει??

Link to comment
Share on other sites

Κανείς βρε παιδιά??

 

Όπως καταλαβαίνεις, δεν είμαστε πολλοί που να έχουμε brickάρει τη συσκευή μας για να ξέρουμε ακριβώς τι να κάνεις ή το σημαίνει η συγκεκριμένη εντολή από το link που έδωσες.

Σου ξαναέγραψα ότι να κάνεις χειρότερα τα πράγματα απ' ό,τι είναι, δεν μπορείς. Από τη στιγμή που έχουν γράψει ότι με τη συγκεκριμένη εντολή κατάφεραν να μπουν στον bootloader ή το δοκιμάζεις και λύνεις το πρόβλημα, ή δεν θα καταφέρεις τίποτα και η μόνη σου λύση είναι να επισκεφτείς το service της HTC.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μετά από καιρό κι επειδή η μπαταρία του Desire με άφηνε νωρίς είπα να την αλλάξω. Πήρα, λοιπόν, καινούρια. Δεν φορτίζει ποτέ μέχρι το 100%, μένει αιωνίως στο 99%. Κι ενώ συνολικά έχει εμφανώς μεγαλύτερη διάρκεια, έχει και περίεργη συμπεριφορά. Πέφτει πολύ γρήγορα από το 99% στο 75% και ανά φάσεις μπορεί να κάνει σκαμπανεβάσματα. Να δείξει μια τιμή και μετά να δείξει μια υψηλότερη. Η μπαταρία original κι ο φορτιστής επίσης. Έχω δοκιμάσει:

- Wipe battery stats

- Reflashing τη ρομ (μετά δεν έκανα πάλι wipe γιατί δεν φορτίζει full όπως χρειάζεται, οπότε δεν έχει νόημα)

- Φόρτιση με κλειστό κινητό (εκεί έγινε πράσινο το led αλλά όταν το άνοιξα ήταν πάλι στο 99%)

Από το xda όσο έχω δει, προτείνουν αυτά που έχω ήδη κάνει και δεν έχουν αποτέλεσμα. Ένας έλεγε ότι μετά από καιρό λύθηκε μόνο του.

Έχει αλλάξει κανείς μπαταρία και να έχει δει κάτι ανάλογο?

Αυτό που δεν έκανα είναι να την αφήσω να αδειάσει την πρώτη φορά (ήταν στο 40% και την έβαλα στο φορτιστή), και να το αφήσω να κλείσει εντελώς για να το φορτίσω. Το φοβάμαι το τελευταίο γιατί με την παλιά που είχε τύχει να μην το προλαβαίνω κάποιες φορές και να κλείνει είχε αρχίσει να κάνει shutdown από το 15%. Μου πήρε πολλά charging cycles για να συνέλθει κάπως.

Εδώ το screenshot από τη μπαταρία:

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ήσουν s-off, σωστά;

Λογικά για να σου βγάζει τα θαυμαστικά σε κάθε γωνία της οθόνης, brickαρες τη συσκευή. Έχω διαβάσει από αρκετούς στο xda, ότι αν μπορείς να μπεις στο recovery σου και έχεις το 4EXT Touch, υπάρχει επιλογή για unbrick. Αλλιώς, δοκιμάζεις να μπεις στο bootlaoder, και αν σ' αφήνει, flashάρεις από το AlphaRev το Bravo Downgrader και μετά την RUU.

 

Δεν έχω δοκιμάσει τα παραπάνω, απλά γράφω το τί έχω διαβάσει κατά διαστήματα. Είτε περιμένεις από κάποιον να επιβεβαιώσει ή μπορείς να δοκιμάσεις. Αν όντως brickαρες τη συσκευή, δε πρόκειται να κάνεις χειρότερα τα πράγματα. ;)

Αν δε το φτιάξεις, η μόνη λύση θα είναι να το στείλεις στο service της HTC, όπου ΣΙΓΟΥΡΑ θα πληρώσεις για την επισκευή μιας και έχεις βγάλεις εκτός εγγύησης τη συσκευή, άσχετα αν έχουν περάσει τα δύο χρόνια από την ημερομηνία αγoράς.

 

Καλημέρα

Δημοσιευω τα κάτωθι links για όσους βρεθούν στη δυσάρεστη θέση που ήμουν επί δύο μέρες με

1-black screen και logo HTC και,

2-ένα θαυμαστικό στην κάθε γωνία, μέσα σε τρίγωνο.

 

Να πώ επίσης ότι κανένας συνδυασμός πλήκτρων δεν λειτουργούσε.

Αυτή η οθόνη, από ότι διάβασα είναι γνωστή ως "death screen" [σ.σ πολύ βαρύγδουπο].

Στα παραπάνω οδηγήθηκα μετά από προσπάθεια να περάσω official ROM που προφανώς δεν ήταν η σωστή, ενώ ήμουν s-off

Tα links είναι

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1275632&highlight=bravo+stock

[Τέλειο link με οδηγίες για πάρα πολλά προβλήματα στο Desire. Στη δική μου περίπτωση χρησιμοποίησα το #4]

 

και ενός ομοιοπαθή

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1138734

Edited by john18625
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Δημοσιευω τα κάτωθι links για όσους βρεθούν στη δυσάρεστη θέση που ήμουν επί δύο μέρες με

1-black screen και logo HTC και,

2-ένα θαυμαστικό στην κάθε γωνία, μέσα σε τρίγωνο.

 

Να πώ επίσης ότι κανένας συνδυασμός πλήκτρων δεν λειτουργούσε.

Αυτή η οθόνη, από ότι διάβασα είναι γνωστή ως "death screen" [σ.σ πολύ βαρύγδουπο].

Στα παραπάνω οδηγήθηκα μετά από προσπάθεια να περάσω official ROM που προφανώς δεν ήταν η σωστή, ενώ ήμουν s-off

Tα links είναι

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1275632&highlight=bravo+stock

[Τέλειο link με οδηγίες για πάρα πολλά προβλήματα στο Desire. Στη δική μου περίπτωση χρησιμοποίησα το #4]

 

Υπάρχει δηλαδή άλλη RUU για Desire με Amoled και άλλη για αυτό με SLCD;

Εγώ έχω με amoled άμα θέλω να το κάνω εργοστασιακό αφού κάνω downgrade τον bootloader (λόγω S-OFF), δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω οποιαδήποτε από τις RUU της πρώτης σελίδας, ή πρέπει να χρησιμοποιήσω μόνο την RUU της 2.3.3;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Έχω ένα htc desire και δε μπορώ να δεχθώ κλήση.Είναι απο Τουρκία και είναι κλειδωμένο.Υπάρχει κάποιος τρόπος να ξεκλειδώσει?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δηλαδή άλλη RUU για Desire με Amoled και άλλη για αυτό με SLCD;

Εγώ έχω με amoled άμα θέλω να το κάνω εργοστασιακό αφού κάνω downgrade τον bootloader (λόγω S-OFF), δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω οποιαδήποτε από τις RUU της πρώτης σελίδας, ή πρέπει να χρησιμοποιήσω μόνο την RUU της 2.3.3;

 

Δεν ξέρω να σου απαντήσω αλλά εγώ σίγουρα ΔΕΝ είχα κάνει downgrade.

Πιθανότατα λοιπόν, αυτό να ήταν και η αιτία της μαυρίλας που έπεσε στην οθόνη του Desire.

Edited by john18625
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.. είμαι ένας νέος σχετικά κάτοχος και αντιμετωπιζω ενα πρόβλημα...

 

Κάθε φορά (σχεδον) που βγαζω μια φωτογραφια... το τηλεφωνο φαινεται ότι "κολλαει", σβηνει μονο του και κανει restart..

Aυτο συμβαινει τωρα τελευταια, παλιοτερα δεν ειχε κανενα προβλημα...

 

Μηπως καποιος μπορει να βοηθησει??

 

κάποιος να βοηθήσει??

Link to comment
Share on other sites

κάποιος να βοηθήσει??

 

Εγκατέστησες κάποια εφαρμογή κ σου το κάνει?? Θυμάσαι να έκανες κάποια αλλαγή?? Είσαι με custom ή official rom?? Η πιο συνήθης λύση σε αυτές τις περιπτώσεις είναι το factory reset αν δεν μπορείς να εντοπίσεις τι αλλαγή έκανες που σου δημιούργησε το θέμα. Μπορείς επίσης να δοκιμάσεις μια άλλη εφαρμογή για κάμερα να δεις αν σου το κάνει κ εκεί.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα παιδια εκανα ξανα φλας την ρομ μου γιατι χαθικε ξαφνικα το μαρκετ εντελως δεν υπαρχει πουθενα οσες φορες και αν φλασαρα την ρομ και δεν μπορω να κανω τιποτα καμια λυση?

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν έκανα είναι να την αφήσω να αδειάσει την πρώτη φορά (ήταν στο 40% και την έβαλα στο φορτιστή), και να το αφήσω να κλείσει εντελώς για να το φορτίσω. Το φοβάμαι το τελευταίο γιατί με την παλιά που είχε τύχει να μην το προλαβαίνω κάποιες φορές και να κλείνει είχε αρχίσει να κάνει shutdown από το 15%. Μου πήρε πολλά charging cycles για να συνέλθει κάπως.

Εδώ το screenshot από τη μπαταρία:

 

πως το επανεφερες; κι εμενα στο 15% κλεινει.

 

επισης, υπαρχει ευκολος και ασφαλης τροπος για root και στη συνεχεια unroot σε official 2.3.3; το μονο που το χρειαζομαι, ειναι για να κανω calibration στη μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησες κάποια εφαρμογή κ σου το κάνει?? Θυμάσαι να έκανες κάποια αλλαγή?? Είσαι με custom ή official rom?? Η πιο συνήθης λύση σε αυτές τις περιπτώσεις είναι το factory reset αν δεν μπορείς να εντοπίσεις τι αλλαγή έκανες που σου δημιούργησε το θέμα. Μπορείς επίσης να δοκιμάσεις μια άλλη εφαρμογή για κάμερα να δεις αν σου το κάνει κ εκεί.

 

Με custom ειμαι. Μια "ασχετη" εφαρμογή ειχα, αλλα την απεγκατεστησα....

Με reset ομως θα χασω ολα τα δεδομενα, επαφες κλπ , ρυθμισεις κλπ κλπ..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...