Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους μετά από αρκετό καιρό αποχής από το forum!

 

Πρόσφατα τροποποίησα το συμβόλαιό μου και πήγα σε Cosmote Απεριόριστα 40.

Υπάρχει κάποιο προγραμματάκι (συμβατό με Desire/GingerVillain 3.3) που να μετράει τα λεπτά ομιλίας προς άλλα δίκτυα;

Όσα έχω πετυχεί μετράν γενικά τα ομιλίας...

Το ξέρω ότι είναι κάπως δύσκολο αυτό που ζητάω, απλώς σκέφτηκα να ρωτήσω σε περίπτωση που έχει πέσει κάτι υπ'όψιν σας!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους μετά από αρκετό καιρό αποχής από το forum!

 

Πρόσφατα τροποποίησα το συμβόλαιό μου και πήγα σε Cosmote Απεριόριστα 40.

Υπάρχει κάποιο προγραμματάκι (συμβατό με Desire/GingerVillain 3.3) που να μετράει τα λεπτά ομιλίας προς άλλα δίκτυα;

Όσα έχω πετυχεί μετράν γενικά τα ομιλίας...

Το ξέρω ότι είναι κάπως δύσκολο αυτό που ζητάω, απλώς σκέφτηκα να ρωτήσω σε περίπτωση που έχει πέσει κάτι υπ'όψιν σας!

Δες αυτό: https://market.android.com/details?id=com.nikoloco.cosmoteinfo&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5uaWtvbG9jby5jb3Ntb3RlaW5mbyJd

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πολύ καλό!

Απλώς για καταλάβω... Για να ενημερώνεται θα πρέπει να πατάω "Ανανέωση" και να λαμβάνω μήνυμα (χρεώνομαι για αυτό; ) από την Comsote;

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πολύ καλό!

Απλώς για καταλάβω... Για να ενημερώνεται θα πρέπει να πατάω "Ανανέωση" και να λαμβάνω μήνυμα (χρεώνομαι για αυτό; ) από την Comsote;

 

Ναι, πρέπει να πατάς ανανέωση. Υπάρχει και η pro έκδοση με αυτόματη ανανέωση. Όχι, όχι δεν χρεώνεσαι τίποτα. Στέλνει το free sms που θα έστελνες χειροκίνητα και αν έχεις την default εφαρμογή για μηνύματα ή το handcent δεν σου έρχεται κανένα μήνυμα. Περνάς το widget σε μια οθόνη, πατάς απλά ανανέωση κι έρχονται οι τιμές χωρίς να σε ενοχλήσουν. Εσύ απλά τις βλέπεις στο widget.

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι παίδες:

με hboot 0.93.0001 μπορώ να κάνω root/s-off κλπ?

Βλέπω στο xda ότι λέει για 0.93 και κάτω. Ισχύει και για το 0001?

 

Επίσης με αναβάθμιση σε επίσημη 2.3.? (ποια είναι η τελευταία αλήθεια που δίνει η HTC?) αναβαθμίζει και το hboot?

Edited by lordelesar
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι παίδες:

με hboot 0.93.0001 μπορώ να κάνω root/s-off κλπ?

Βλέπω στο xda ότι λέει για 0.93 και κάτω. Ισχύει και για το 0001?

 

Επίσης με αναβάθμιση σε επίσημη 2.3.? (ποια είναι η τελευταία αλήθεια που δίνει η HTC?) αναβαθμίζει και το hboot?

 

μην αναβαθμισεις εαν θελεις να κανεις root, θα ταλαιπωρηθεις. για ολα τα hboot μπορεις να κανεις. ακολουθα οδηγιες στο xda

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν μπόρεσα να λύσω το πρόβλημα με το κόλλημα του κινητού και αναγκάστηκα να περάσω άλλη rom. Πέρασα την supernova και είμαι αρκετά ευχαριστημένος μέχρι στιγμής. Πως γίνεται όταν συνδέω τα ακουστικά να μην χαμηλώνει η ένταση του ήχου κλήσης και των μηνυμάτων; Στην CM7 υπήρχε στις επιλογές. Εδώ υπάρχει κάτι;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν μπόρεσα να λύσω το πρόβλημα με το κόλλημα του κινητού και αναγκάστηκα να περάσω άλλη rom. Πέρασα την supernova και είμαι αρκετά ευχαριστημένος μέχρι στιγμής. Πως γίνεται όταν συνδέω τα ακουστικά να μην χαμηλώνει η ένταση του ήχου κλήσης και των μηνυμάτων; Στην CM7 υπήρχε στις επιλογές. Εδώ υπάρχει κάτι;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Αν έχεις class 6 καρτούλα δε θα βρεις καλύτερη ROM από τη Supernova αν απλά θες κάτι που να λειτουργεί. ;) Επειδή όμως ακριβώς είναι όσο εργοστασιακή γίνεται δε θυμάμαι να είχε τέτοια επιλογή. Ίσως με κανένα add-on;

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις class 6 καρτούλα δε θα βρεις καλύτερη ROM από τη Supernova αν απλά θες κάτι που να λειτουργεί. ;) Επειδή όμως ακριβώς είναι όσο εργοστασιακή γίνεται δε θυμάμαι να είχε τέτοια επιλογή. Ίσως με κανένα add-on;

 

Την αγόρασα την κάρτα για αυτόν ακριβώς το λόγο. Αν και το έχω φορτώσει με πολλές εφαρμογές, το κινητό φυσάει. Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο add on. Αν το ξέρει κάποιος ας το πει. Πάντως χαζή ρύθμιση τελείως.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραία που λύθηκε με άλλη ρομ! Μήπως με κάτι τέτοιο: https://market.android.com/details?id=com.hourdb.volumelocker&feature=search_result κάνεις αυτό που θες?

 

@Makinen μήπως είχες κανένα νέο από Κατερέλο? Δεν τους έχω ξαναπάρει να δω αν ήρθε η 8άρα. Και από acestore που είπαν ότι θα ενημερώσουν αν έρθει, δεν έχω νεότερα.:blink:

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

μια εφαρμογη που να κανει εγκατασταση οποια εφαρμογη εχω σαν αρχειο please!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

μια εφαρμογη που να κανει εγκατασταση οποια εφαρμογη εχω σαν αρχειο please!!!

 

Με οποιονδηποτε file explorer(Astro,ES File explorer) πατας πανω του και κανει εγκατασταση!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Με οποιονδηποτε file explorer(Astro,ES File explorer) πατας πανω του και κανει εγκατασταση!!!!!!!!!!

ναι το γνωριζω ισως το διατυπωσα λαθος καποιες εφαρμογες δεν τις εχω κανει εγκατασταση αυτες να τις βρισκει και να μου λεει να την κανω εγκατσταση η εφαρμογη το ειχα αλλα εκανα μια τεραστια βλακεια και επειδη αργουσε αρκετα το κινιτο στο μενου σκεφτηκα ο βλακς να κανω στο recovery wipe data/factory reset kai wipe cache partision ο γελιος και τωρα τρεχω να βγαλω ακρη απλα ειχα κρατησει ενα back up παλιοτερο και θελω να περασω τις εφαρμογες που υπαρχουν εκει μεσα βασικα εχω καμια ελπιδα με κατι αλλο να επαναφερω ολα τα παλια επαφες κυριως τα αλλα δεν με νοιαζουν

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

@Makinen μήπως είχες κανένα νέο από Κατερέλο? Δεν τους έχω ξαναπάρει να δω αν ήρθε η 8άρα. Και από acestore που είπαν ότι θα ενημερώσουν αν έρθει, δεν έχω νεότερα.:blink:

 

Σήμερα μίλησα με Acestore. Μου είπαν πως δεν έχουν τίποτα από 8άρες κι ακόμη περιμένουν παρότι έχουν κάνει παραγγελία καμιά 10αριά για να στοκάρουν. Μόνο ΜΙΑ 16άρα είχαν! Στον Κατερέλο έχω ακόμη ανοιχτή παραγγελία κι από κει περιμένω επίσης...

Μου κάνει εντύπωση αυτή η έλλειψη πια, κοντεύει 2 μήνες:wacko: Θα μαζέψω λεφτά για 16άρα στο τέλος μου φαίνεται...

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ την 8αρα transcend πήρα και το κινητό πάει σφαίρα. Γιατί τόση επίμονη στην sandisk;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι το γνωριζω ισως το διατυπωσα λαθος καποιες εφαρμογες δεν τις εχω κανει εγκατασταση αυτες να τις βρισκει και να μου λεει να την κανω εγκατσταση η εφαρμογη το ειχα αλλα εκανα μια τεραστια βλακεια και επειδη αργουσε αρκετα το κινιτο στο μενου σκεφτηκα ο βλακς να κανω στο recovery wipe data/factory reset kai wipe cache partision ο γελιος και τωρα τρεχω να βγαλω ακρη απλα ειχα κρατησει ενα back up παλιοτερο και θελω να περασω τις εφαρμογες που υπαρχουν εκει μεσα βασικα εχω καμια ελπιδα με κατι αλλο να επαναφερω ολα τα παλια επαφες κυριως τα αλλα δεν με νοιαζουν

 

Χμμμ,εξαρτατε με ποιο προγραμμα ειχες κανει backup....

Αν ειχες κανει με το Titanium,myBackup τοτε θα υπαρχει ο αντιστοιχος φακελος με το backup σου στην καρτα μνημης και μπορεις να το επαναφερεις με το αντιστοιχο προγραμμα!!Αν ειχες κανει με αλλο προγραμμα μπορεις να δοκιμασεις καποιο App installer που βρισκει τις εφαρμογες που εχεις στην καρτα μνημης και μπορεις να τις εγκαταστησεις,oπως αυτο εδω ή αυτο εδω!

Τωρα για τις επαφες σου αν δεν τις εχεις κανει manual backup λογικα θα υπαρχουν εδω ή εκτος και αν απενεργοποιησες τον συγχρονισμο με την Google.......

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μίλησα με Acestore. Μου είπαν πως δεν έχουν τίποτα από 8άρες κι ακόμη περιμένουν παρότι έχουν κάνει παραγγελία καμιά 10αριά για να στοκάρουν. Μόνο ΜΙΑ 16άρα είχαν! Στον Κατερέλο έχω ακόμη ανοιχτή παραγγελία κι από κει περιμένω επίσης...

Μου κάνει εντύπωση αυτή η έλλειψη πια, κοντεύει 2 μήνες:wacko: Θα μαζέψω λεφτά για 16άρα στο τέλος μου φαίνεται...

 

Απ'οτι βλεπω σε πολλά sites καταστημάτων του εξωτερικού, υπάρχει ξανά διαθεσιμότητα για τις συγκεκριμένες κάρτες των 8GB (ήταν και εκει σε έλλειψη).

Οπότε πιθανόν να έρθουν πολύ σύντομα και εδώ..!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να θυμίσω ότι στο παρόν thread συζητάμε αποκλειστικά για το Desire, υπάρχουν άλλα θέματα για συζήτηση περί καρτών. Παρακαλώ να επανέλθουμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι το γνωριζω ισως το διατυπωσα λαθος καποιες εφαρμογες δεν τις εχω κανει εγκατασταση αυτες να τις βρισκει και να μου λεει να την κανω εγκατσταση η εφαρμογη το ειχα αλλα εκανα μια τεραστια βλακεια και επειδη αργουσε αρκετα το κινιτο στο μενου σκεφτηκα ο βλακς να κανω στο recovery wipe data/factory reset kai wipe cache partision ο γελιος και τωρα τρεχω να βγαλω ακρη απλα ειχα κρατησει ενα back up παλιοτερο και θελω να περασω τις εφαρμογες που υπαρχουν εκει μεσα βασικα εχω καμια ελπιδα με κατι αλλο να επαναφερω ολα τα παλια επαφες κυριως τα αλλα δεν με νοιαζουν

 

Αν θες απλα να παρεις ξεχωριστα απο παλιο nandroid back up, οποιαδηποτε εφαρμογη θελεις ή επαφες ή κατι αλλο, χωρις να το επαναφερεις ολο, μπορεις με το Appextractor.

https://market.android.com/details?id=com.handyandy.appextractor&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5oYW5keWFuZHkuYXBwZXh0cmFjdG9yIl0.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,σημερα καναμε root ενα desire(lcd) ενος φιλου με unrevoked,ενω ολα πηγαν καλα αλλα η recovery δεν δουλευει.**edit το εκανα απο την αρχη και ολα οκ! Edited by alex_n80

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

δεδομένα :

BRAVO PVT1 SHIP S-OFF

HBOOT-6.93.1002

MICROP-031d

TOUCH PANEL-SYNT0101

RADIO-5.17.05.23

 

προσπαθώ να κάνω root και στο τέλος παίρνω πόρτα :wacko:

 

έχω εγκαταστήσει τους drivers:

1) HTC Driver Inst. ver 3.0.0.013

2) HTC BMP USB Driver ver 1.0.5375

έχω κάνει τις ρυθμίσεις στην συσκευή :

(τικ) εντοπισμός σφαλμάτων / Αγνωστες πηγές

Σύνδεση με pc :Μονάδα δίσκου, Να ερωτηθώ -κενό-

 

Run as admin unrevoked (reflash) και στο τελος μου εμφανίζει ERROR: FAILD TO GET ROOT. IS YOUR F/W TOO NEW? RECOVERY IMAGE: CLOCKWORKMOD RECOVERY

 

καμια ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Διαβάζω καιρό τώρα το topic και βλέπω για roms και updates κλπ,πράγματα που μου φαίνονται τελείως ακαταλαβίστικα.Το δικό μου τηλέφωνο έχει πάνω Android 2.2 εργοστασιακό όπως και όλα.Δεν έχω πειράξει απολύτως τίποτα γιατί φοβάμαι μήπως το καταστρέψω τελείως.Ήθελα όμως να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος συνοπτικά να μου πει τι προσφέρει ένα "πείραγμα" του τηλεφώνου παραπάνω.Το αν αξίζει φαντάζομαι είναι προφανές απ'τη στιγμή που συζητιέται τόσο.Αν λοιπόν μπορέσει κάποιος να με κατατοπίσει,θα ήθελα και έναν οδηγό να με βοηθήσει να το περάσω στη συσκευή μου κι εγώ..Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Διαβάζω καιρό τώρα το topic και βλέπω για roms και updates κλπ,πράγματα που μου φαίνονται τελείως ακαταλαβίστικα.Το δικό μου τηλέφωνο έχει πάνω Android 2.2 εργοστασιακό όπως και όλα.Δεν έχω πειράξει απολύτως τίποτα γιατί φοβάμαι μήπως το καταστρέψω τελείως.Ήθελα όμως να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος συνοπτικά να μου πει τι προσφέρει ένα "πείραγμα" του τηλεφώνου παραπάνω.Το αν αξίζει φαντάζομαι είναι προφανές απ'τη στιγμή που συζητιέται τόσο.Αν λοιπόν μπορέσει κάποιος να με κατατοπίσει,θα ήθελα και έναν οδηγό να με βοηθήσει να το περάσω στη συσκευή μου κι εγώ..Ευχαριστώ

 

Καλησπερα φιλε μου,καταρχας να σου πω οτι αν δεν εχει προβλημα με την μνημη του κινητου σου,σου φτανει για τις εφαρμογες που εχεις ...μην το πειραξεις καλυτερα!!!

Τωρα αν θες να το παμε γενικα,το root,s-off προσφερουν:

Πλεονεκτηματα:

  1. Τελευταιες αναβαθμισεις που δεν θα παρουμε ποτε επισημα στο Desire μας
  2. Περισσοτερο χωρο για εφαρμογες,παιχνιδια!
  3. Περισσοτερο customization με τις custom Roms,lockscreens,εικονιδια,themes κτλ
  4. Μπορεις να κανεις οτι θελεις στο κινητο σου ως root και να βλεπεις τα παντα,ειναι λες και εισαι administrator στα Windows σου ενω πριν ησουν απλος χρηστης με περιορισμενα δικαιωματα!
  5. Ισως καλυτερη διαχειριση μπαταριας

 

Μειονεκτηματα:

  1. Μπορεις πιο ευκολα να πιασεις virus και κακοβουλα προγραμματα που μπορουν να κανουν μεγαλυτερη ζημια στο κινητο σου λογω το οτι εχουν περισσοτερα δικαιωματα!Πρεπει να εισαι προσεκτικος στο τι βαζεις πανω και να εχεις ενα antivirus για καλο και για κακο!
  2. Θα χασεις την εγγυηση σου
  3. Σε μια πολυ μικρη περιπτωση αν δεν κανεις σωστα και προσεκτικα τα βηματα που πρεπει, μπορει να χαλασεις το κινητο σου και να μην δουλεψει ξανα!

Οποτε θα σε συμβουλευα αν δεν τα χρειαζεσαι αυτα μην προχωρησεις σε τετοιους δρομους:p και να διαβαζεις προσεκτικα τα βηματα πριν κανεις οτιδηποτε.Οδηγος υπαρχει στην σελιδα 211 που ειχα γραψει εγω:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...