Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρεται!Πως μπορώ να κάνω update το android από 2.2 σε 2.3?

Με κάποιον ασφαλή τρόπο φυσικά! Ξέρω ήδη αυτόν: http://osarena.net/2011/06/pos-kanoume-egkatastasi-android-2-3-4-se-htc-desire.html

αλλά ήθελα κάποια γνώμη για κάτι άλλο!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας ,

Ακολουθώ βήμα βήμα τον οδηγό για rooting στο desire μου αλλα ενω έχω ανοίξει στο unrevoked και ξεκινάει η διαδικασία την ωρα που κανει install το unrevoked services μου πεταει το μήνυμα ''Internal error : installing package failed '' ..Κάνω κάπου λάθος ?

 

Σε αυτό το μήνυμά μου τελικά το πρόβλημα ήταν ο περιορισμένος χώρος στην μνήμη του κινητού ..

Διαγραφή μερικών προγραμμάτων και ..rooted !

Device: HTC Desire, s-on

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

HBOOT / Recovery: stock / ClockWorkMod 2.5.1.8

Kernel Version : 2.6.35.10

Rom: ΜΙUΙ 1.8.19

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χαιρεται!Πως μπορώ να κάνω update το android από 2.2 σε 2.3?

Με κάποιον ασφαλή τρόπο φυσικά! Ξέρω ήδη αυτόν: http://osarena.net/2011/06/pos-kanoume-egkatastasi-android-2-3-4-se-htc-desire.html

αλλά ήθελα κάποια γνώμη για κάτι άλλο!

 

Επίσημα δεν έχει βγει 2.3 για τη συσκευή σου ακόμα. Ρίξε μια ματιά στο πρώτο post για οδηγίες σε ανεπίσημες rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για πρωτη φορα ειπα να ασχοληθω με δημιουργια λογαριασμου email σε κινητο αλλα ...κολλησα.

 

Μπορω μονο λογαριασμο google να χρησιμοποιησω ή μπορω και αλλο λογαριασμο ?

Διακομιστες αλληλογραφιας τι βαζουμε ? Οτι και στο pc ή κατι αλλο ?

 

Αλλες ρυθμισεις ???? Ευχαριστω πολυ.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Επίσημα δεν έχει βγει 2.3 για τη συσκευή σου ακόμα. Ρίξε μια ματιά στο πρώτο post για οδηγίες σε ανεπίσημες rom.

 

Θα περιμένω την επίσημη αν είναι,γιατί δεν θέλω να πειράξω rom του κινητού!Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για πρωτη φορα ειπα να ασχοληθω με δημιουργια λογαριασμου email σε κινητο αλλα ...κολλησα.

 

Μπορω μονο λογαριασμο google να χρησιμοποιησω ή μπορω και αλλο λογαριασμο ?

Διακομιστες αλληλογραφιας τι βαζουμε ? Οτι και στο pc ή κατι αλλο ?

 

Αλλες ρυθμισεις ???? Ευχαριστω πολυ.

 

Όταν πας να προσθέσεις email υπάρχουν κάποιοι προεπιλεγμένοι πάροχοι (όχι μόνο gmail) και εσύ βάζεις απλά τα στοιχεία του λογαριασμού σου και δεν θέλει τίποτε άλλο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτο κανω Γιαννη και επιλεγω pop και βαζω το εμαιλ απο το δικο μου domain (giannis.com.gr) οπως και στο pc αλλα δεν λειτουργει.Ευχαριστω παντως.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια χαζη ερωτηση χωρις να φαω ξυλο?:O

Πως αλλαζω πληκτρολογιο στο κινητο? Κατεβασα το go sms pro με το go keyboard, παω >ρυθμισεις> γλωσσα και πληκτρολογιο> επιλεγω το go keyboard, παω και επιλογη μεθοδου εισοδου, επιλεγω κι εδω go keyboard αλλα τιποτα:( Αυτο εξακολουθει να μου βγαζει το htc πληκτρολογιο. Τι αλλο πρεπει να κανω που δεν το βλεπω?:confused:

 

Ειπα να ξαναχρησιμοποιησω ξανα το desire μου μετα απο πολυ καιρο και εχω κολλησει τωρα σ' αυτο:mad:

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια χαζη ερωτηση χωρις να φαω ξυλο?:O

Πως αλλαζω πληκτρολογιο στο κινητο? Κατεβασα το go sms pro με το go keyboard, παω >ρυθμισεις> γλωσσα και πληκτρολογιο> επιλεγω το go keyboard, παω και επιλογη μεθοδου εισοδου, επιλεγω κι εδω go keyboard αλλα τιποτα:( Αυτο εξακολουθει να μου βγαζει το htc πληκτρολογιο. Τι αλλο πρεπει να κανω που δεν το βλεπω?:confused:

 

Ειπα να ξαναχρησιμοποιησω ξανα το desire μου μετα απο πολυ καιρο και εχω κολλησει τωρα σ' αυτο:mad:

κρατα παρατεταμενα στο πεδιο που πληκτρολογεις και επελεξε στη μεθοδο εισαγωγης το πληκτρολογιο που θες.

Link to comment
Share on other sites

κρατα παρατεταμενα στο πεδιο που πληκτρολογεις και επελεξε στη μεθοδο εισαγωγης το πληκτρολογιο που θες.

 

Σωστος:happy::happy: thanks:)

Το περιμενα οτι θα ηταν κατι τοσο απλο που δεν θα πηγαινε ομως με τιποτα το μυαλο μου:O

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

θελω να μου πειτε αν υπαρχει καμια εφαρμογη που να σου λεει το ονομα

αυτου που σε καλει σαν αυτο που εχουν τα νοκια...

να πω επισης οτι δοκιμασα το announcify αλλα δεν μπορεσα να το σεταρω γιατι ειναι πολυπλοκο...

ευχαριστω εκ των προτέρων

LG OPTIMUS 4x HD
Link to comment
Share on other sites

Όταν τραβάω φωτογραφίες ή βίντεο δεν έχω προσέξει πουθενά να υπάρχει ένδειξη υπόλοιπων λήψεων ή χρόνου έγγραφής βίντεο

στις ρυθμισεις του βιντεο, στην ποιοτητα λεει σε παρενθεση ποση διαρκεια μπορει να εχει το βιντεο. για τις φωτος φανταζομαι επειδη ειναι μικρες σε μεγεθος, δεν εχει νοημα να λεει ποσες χιλιαδες απομενουν.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια.Το DESIRE στο gmail και όχι μόνον δεν μου δίνει απο το μενού τη δυνατότητα προώθησης του μηνύματος.Είναι πρόβλημα software???

Όταν πας να προσθέσεις email υπάρχουν κάποιοι προεπιλεγμένοι πάροχοι (όχι μόνο gmail) και εσύ βάζεις απλά τα στοιχεία του λογαριασμού σου και δεν θέλει τίποτε άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια βοηθεια για το ερωτημα που εθεσα στο γενικο τοπικ του android σχετικα με το ακουστικο του desire ? Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα παιδια

θελω να μου πειτε αν υπαρχει καμια εφαρμογη που να σου λεει το ονομα

αυτου που σε καλει σαν αυτο που εχουν τα νοκια...

να πω επισης οτι δοκιμασα το announcify αλλα δεν μπορεσα να το σεταρω γιατι ειναι πολυπλοκο...

ευχαριστω εκ των προτέρων

 

Να θυμίσω ότι για εφαρμογές γενικού περιεχομένου απευθυνόμαστε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294249

 

Συνιστώ να κάνεις το ίδιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μπορει ενα καλο παιδι να μου πει την διαδικασια για να μεταφερω οοοοολα τα στοιχεια της microsd μου στην καινουρια sd ?

με τα ext3 partition κτλ.. :):)

 

υπαρχιε καποιο προγραμμα σωστα? ευχαριστωω

Device: HTC Desire

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Rom:RCMix S v2.0 A2SD + BravoHboot

Link to comment
Share on other sites

Είμαι υπέρ ευχαριστημένος απο το HTC desire μου και ακόμα και τώρα θεωρώ πως ήταν καλύτερη επιλογή απο το iphone όλα αυτά όμως ήρθαν τούμπα όταν χρειάστηκα τις υπηρεσίες της Ace hellas. Έπεσε το κινητό απ'τα χέρια μου και έσπασε η οθόνη touch (digitizer) και η LCD οθόνη δούλευε άψογα. Η πρώτη σκέψη μου ήταν να μιλήσω με το επίσημο service στην Ελλάδα. Ήξερα πάρα πολύ καλά πως κάτι τέτοιο δεν το καλύπτει η εγγύηση οπότε ο σκοπός της επικοινωνίας ήταν να μάθω πόσο θα μου κοστίσει η επισκευή. Η τιμή που μου είπαν ήταν ΜΟΝΟ 160 ευρώ μαζί με την τοποθέτηση, έμεινα άφωνος και τους ρώτησα αν αυτό ήταν το κόστος του digitizer και η απάντηση ήταν πως αναγκαστικά αλλάζουν και την LCD οθόνη γιατί το κομμάτι αυτό είναι ενιαίο. Η τιμή του desire αυτή την στιγμή είναι 400 ευρώ οπότε ήταν δεδομένο πως δεν θα πλήρωνα τόσα χρήματα για ΚΑΝΕΝΑΝ λόγο. Μέσω ebay βρήκα και αγόρασα ένα μεταχειρισμένο digitizer μαζί με το μπροστινό πλαίσιο και όλα τα ειδικά κατσαβίδια, με τα μεταφορικά πλήρωσα 36 ευρώ. Μόλις το έλαβα πήρα πάλι τηλέφωνο στο service να μάθω αν μπορούν να μου κάνουν την τοποθέτηση και πόσο θα κοστίσει, η απάντηση? - Κύριε πρέπει πρώτα να φέρετε το ανταλλακτικό να δούμε αν είναι αυθεντικό, εάν είναι θα πληρώσετε μόνο την τοποθέτηση δηλαδή 60 ευρώ. Επειδή ζούμε σε μια εποχή που το χρήμα έχει πολύ μεγαλύτερη αξία απ' οτι προ 3-4 ετών πάλι το θεώρησα τσιμπημένο ποσό οπότε μπήκα στην διαδικασία να κάνω μόνο την αλλαγή έχοντας ως οδηγό δύο βίντεο της HTC που αφορούν την συναρμολόγηση και την αποσυναρμολόγηση της συσκευής μου, τα βίντεο ήταν αρκετά αναλυτικά μιας και απ' όσο κατάλαβα ήταν για χρήση εντός εργοστασίου. Τα βίντεο είναι αυτά

και
.

Το αστείο της υπόθεσης είναι το οτι στα παραπάνω βίντεο θα δείτε ότι το digitizer δεν έχει καμιά απολύτως σχέση με την LCD οθόνη απεναντίας είναι δυο διαφορετικά κομμάτια, υπάρχει περίπτωση να μην υπάρχει σαν ανταλλακτικό?

Αφού έκανα την αλλαγή το κινητό δουλεύει άψογα και πιστέψτε με μπορεί να έχασα την εγγύηση αλλά τουλάχιστον δεν νιώθω ούτε ******ς ούτε το θύμα του κάθε καραγκιόζη που θέλει την μία 160 ευρώ για κάτι που έκανα μόνος με 36 ευρώ και απ την άλλη για μια δουλεία 15 λεπτών να του δώσω 60ευρώ.

 

Γράψτε τις εντυπώσεις σας και εσείς, έτσι ίσως κάποιος υπεύθυνος διαβάσει κάποτε αυτά τα ποστ και δει πως το ελληνικό service ( Ace Hellas επίσημο service HTC στην Ελλάδα) είναι ο αντίλογος στο ότι η HTC έχει φανταστικές συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ξαφνικά το desire όποτε ζεσταίνεται, κάνει συνεχώς restart. (δεν είναι rooted) Προφανώς πάω για σέρβις?

 

Κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και αν συνεχιστεί... όπως το πες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είμαι υπέρ ευχαριστημένος απο το HTC desire μου και ακόμα και τώρα θεωρώ πως ήταν καλύτερη επιλογή απο το iphone όλα αυτά όμως ήρθαν τούμπα όταν χρειάστηκα τις υπηρεσίες της Ace hellas. Έπεσε το κινητό απ'τα χέρια μου και έσπασε η οθόνη touch (digitizer) και η LCD οθόνη δούλευε άψογα. Η πρώτη σκέψη μου ήταν να μιλήσω με το επίσημο service στην Ελλάδα. Ήξερα πάρα πολύ καλά πως κάτι τέτοιο δεν το καλύπτει η εγγύηση οπότε ο σκοπός της επικοινωνίας ήταν να μάθω πόσο θα μου κοστίσει η επισκευή. Η τιμή που μου είπαν ήταν ΜΟΝΟ 160 ευρώ μαζί με την τοποθέτηση, έμεινα άφωνος και τους ρώτησα αν αυτό ήταν το κόστος του digitizer και η απάντηση ήταν πως αναγκαστικά αλλάζουν και την LCD οθόνη γιατί το κομμάτι αυτό είναι ενιαίο. Η τιμή του desire αυτή την στιγμή είναι 400 ευρώ οπότε ήταν δεδομένο πως δεν θα πλήρωνα τόσα χρήματα για ΚΑΝΕΝΑΝ λόγο. Μέσω ebay βρήκα και αγόρασα ένα μεταχειρισμένο digitizer μαζί με το μπροστινό πλαίσιο και όλα τα ειδικά κατσαβίδια, με τα μεταφορικά πλήρωσα 36 ευρώ. Μόλις το έλαβα πήρα πάλι τηλέφωνο στο service να μάθω αν μπορούν να μου κάνουν την τοποθέτηση και πόσο θα κοστίσει, η απάντηση? - Κύριε πρέπει πρώτα να φέρετε το ανταλλακτικό να δούμε αν είναι αυθεντικό, εάν είναι θα πληρώσετε μόνο την τοποθέτηση δηλαδή 60 ευρώ. Επειδή ζούμε σε μια εποχή που το χρήμα έχει πολύ μεγαλύτερη αξία απ' οτι προ 3-4 ετών πάλι το θεώρησα τσιμπημένο ποσό οπότε μπήκα στην διαδικασία να κάνω μόνο την αλλαγή έχοντας ως οδηγό δύο βίντεο της HTC που αφορούν την συναρμολόγηση και την αποσυναρμολόγηση της συσκευής μου, τα βίντεο ήταν αρκετά αναλυτικά μιας και απ' όσο κατάλαβα ήταν για χρήση εντός εργοστασίου. Τα βίντεο είναι αυτά
και
.

Το αστείο της υπόθεσης είναι το οτι στα παραπάνω βίντεο θα δείτε ότι το digitizer δεν έχει καμιά απολύτως σχέση με την LCD οθόνη απεναντίας είναι δυο διαφορετικά κομμάτια, υπάρχει περίπτωση να μην υπάρχει σαν ανταλλακτικό?

Αφού έκανα την αλλαγή το κινητό δουλεύει άψογα και πιστέψτε με μπορεί να έχασα την εγγύηση αλλά τουλάχιστον δεν νιώθω ούτε ******ς ούτε το θύμα του κάθε καραγκιόζη που θέλει την μία 160 ευρώ για κάτι που έκανα μόνος με 36 ευρώ και απ την άλλη για μια δουλεία 15 λεπτών να του δώσω 60ευρώ.

 

Γράψτε τις εντυπώσεις σας και εσείς, έτσι ίσως κάποιος υπεύθυνος διαβάσει κάποτε αυτά τα ποστ και δει πως το ελληνικό service ( Ace Hellas επίσημο service HTC στην Ελλάδα) είναι ο αντίλογος στο ότι η HTC έχει φανταστικές συσκευές.

 

 

Μπράβο σε συγχαίρω !! Είναι καλό να βγαίνουν τέτοιες ιστορίες για να παραδειγματιζόμαστε όλοι μας. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Είμαι υπέρ ευχαριστημένος απο το HTC desire μου και ακόμα και τώρα θεωρώ πως ήταν καλύτερη επιλογή απο το iphone όλα αυτά όμως ήρθαν τούμπα όταν χρειάστηκα τις υπηρεσίες της Ace hellas. ........

 

Γράψτε τις εντυπώσεις σας και εσείς, έτσι ίσως κάποιος υπεύθυνος διαβάσει κάποτε αυτά τα ποστ και δει πως το ελληνικό service ( Ace Hellas επίσημο service HTC στην Ελλάδα) είναι ο αντίλογος στο ότι η HTC έχει φανταστικές συσκευές.

δεν εχει like να κανω..μπραβο!

Link to comment
Share on other sites

μπορει ενα καλο παιδι να μου πει την διαδικασια για να μεταφερω οοοοολα τα στοιχεια της microsd μου στην καινουρια sd ?

με τα ext3 partition κτλ.. :):)

 

υπαρχιε καποιο προγραμμα σωστα? ευχαριστωω

 

κανονικα θα σου λεγα απλη αντιγραφη, αλλα αφου θες και το ext3 νομιζω το norton ghost θα κανει αυτη τη δουλεια, δηλ. αντιγραφη καθε πληροφοριας στο δισκο (καρτα μνημης)

 

Να ρωτησω κ εγω, μετα την αλλαγη της επισημης ρομ (ειμαι S-ON αρα και official hboot), με οποιαδηποτε ρομ και να χα, η ταχυτητα της αντιγραφης αρχειων στη καρτα ηταν παντοτε πολυ χαμηλη. Σε αυτο φταιει το radio; να φλασαρω την τελευταια εκδοση;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Προσπαθώ να γυρίσω σε Default RUU γιατί πάω για "πούλημα" την συσκευή. Έχω συνδέσει κανονικά την συσκευή με το PC (HTC Sync), τρέχω το RUU και ενώ το κινητό είναι σε 100% μπαταρία, μου δείχνει μήνυμα η εφαρμογή πως είναι σε 30% και άρα δεν μπορεί να προχωρήσει :(

 

Καμιά ιδέα;

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

έχει παρατηρήσει κανείς μετα από αναπάντητη που το τηλέφωνο χτυπάει πολλές φορες να κολλάνε τα πάντα και να επανέρχεται μόνο με Volume down + on/off + trackball ;

Μήπως πρέπει να ξαναπεράσω τη ΡΟΜ (AuraxTsense 8.3 A2SD);

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...