Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχω την 2.2(root)...;Eχω πρόβλημα μνήμης μονο 7 mb ελεύθερα...Μπορώ να κάνω κάτι ώστε να αυξηθεί η μνήμη ή μόνο με εγκατάσταση άλλης ρομ μπορεί να γίνει αυτό?

bravo pvt4 s-off

hboot:0.93.0001

radio:5.17.05.23

rom:oxygen V 2.3.2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτησω κ εγω, μετα την αλλαγη της επισημης ρομ (ειμαι S-ON αρα και official hboot), με οποιαδηποτε ρομ και να χα, η ταχυτητα της αντιγραφης αρχειων στη καρτα ηταν παντοτε πολυ χαμηλη. Σε αυτο φταιει το radio; να φλασαρω την τελευταια εκδοση;

 

Καμία σχέση του radio με την ταχύτητα ανάγνωσης/εγγραφής της sdcard.

Το radio έχει να κάνει με το σήμα κινητής τηλεφωνίας και Wi-Fi. Αν δεν έχεις πρόβλημα, δεν χρειάζεται να αλλάξεις, ακόμη και αν το συνιστά ο cooker μίας καινούριας rom που θα flashάρεις. Αν αυτά χειροτερέψουν με καινούρια rom, τότε μπορείς να 'ψαχτείς'.

 

Παιδιά έχω την 2.2(root)...;Eχω πρόβλημα μνήμης μονο 7 mb ελεύθερα...Μπορώ να κάνω κάτι ώστε να αυξηθεί η μνήμη ή μόνο με εγκατάσταση άλλης ρομ μπορεί να γίνει αυτό?

 

Η καλύτερη λύση είναι να περάσεις μία custom rom που να υποστηρίζει a2sd, data2sd, κ.ο.κ. script. Αν δε θέλεις να το κάνεις, τότε ή να σβήσεις εφαρμογές που δεν χρησιμοποιείς (δεν συνιστάται γιατί ΠΑΝΤΑ μένουν σκουπίδια) για να αυξήσεις την internal memory σου ή να κάνεις hard reset και να ξαναξεκινήσεις το στήσιμο από την αρχή, βάζοντας μόνο όσες εφαρμογές χρειάζεσαι πραγματικά.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση του radio με την ταχύτητα ανάγνωσης/εγγραφής της sdcard.

Το radio έχει να κάνει με το σήμα κινητής τηλεφωνίας και Wi-Fi. Αν δεν έχεις πρόβλημα, δεν χρειάζεται να αλλάξεις, ακόμη και αν το συνιστά ο cooker μίας καινούριας rom που θα flashάρεις. Αν αυτά χειροτερέψουν με καινούρια rom, τότε μπορείς να 'ψαχτείς'.

 

χμμ τοτε εχουμε καμια αλλη ιδεα τι να φταιει για τη πολυ χαμηλη ταχυτητα εγγραφης στην καρτα μνημης;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
χμμ τοτε εχουμε καμια αλλη ιδεα τι να φταιει για τη πολυ χαμηλη ταχυτητα εγγραφης στην καρτα μνημης;

 

Έχεις δοκιμάσει με άλλη κάρτα μνήμης; Με μεγαλύτερο class ίσως;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει με άλλη κάρτα μνήμης; Με μεγαλύτερο class ίσως;

 

έχω kingston 16gb class 4. Δεν νομίζω αυτό να δικαιολογεί εγγραφές ταχυτήτων 200KB/s, μέσω του τηλεφώνου πάντα. Και μου τη βάρεσε όταν είδα τις προάλλες wildfire απείραχτο με μαμά κάρτα να μεταφέρει με 8MB/s.

Link to comment
Share on other sites

έχω kingston 16gb class 4. Δεν νομίζω αυτό να δικαιολογεί εγγραφές ταχυτήτων 200KB/s, μέσω του τηλεφώνου πάντα. Και μου τη βάρεσε όταν είδα τις προάλλες wildfire απείραχτο με μαμά κάρτα να μεταφέρει με 8MB/s.

τι και ποσα αρχεια στην πρωτη περιπτωση και τι αρχεια στην αλλη; ποση ωρα το αφησες το wildfire για να δεις που θα φτασει; οι sense roms νομιζω εχουν θεμα με την ταχυτητα αλλα πρεπει να υπαρχει φιξ στους xda..τα λεω με επιφυλαξη γιατι δε θυμαμαι.

Link to comment
Share on other sites

τι και ποσα αρχεια στην πρωτη περιπτωση και τι αρχεια στην αλλη; ποση ωρα το αφησες το wildfire για να δεις που θα φτασει; οι sense roms νομιζω εχουν θεμα με την ταχυτητα αλλα πρεπει να υπαρχει φιξ στους xda..τα λεω με επιφυλαξη γιατι δε θυμαμαι.

 

μεγαλα αρχεια βιντεο μετεφερα και στις δυο περιπτωσεις. δεν εχω sense, με oxygen ειμαι. Θα ριξω μια ματια και xda.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
έχω kingston 16gb class 4. Δεν νομίζω αυτό να δικαιολογεί εγγραφές ταχυτήτων 200KB/s, μέσω του τηλεφώνου πάντα. Και μου τη βάρεσε όταν είδα τις προάλλες wildfire απείραχτο με μαμά κάρτα να μεταφέρει με 8MB/s.

 

Ναι... αλλά δεν μας είπες αν δοκίμασες άλλη κάρτα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, προσπαθώ να unrootarω το κινητό, αλλά όσες και αν κατέβασα από το Shipped Rom Site ή από την αρχική σελίδα του thread, δεν ολοκληρώνουν την εγκατάσταση με την δικαιολογία πως είναι λάθος Rom. Επίσης ένα ακόμα error που βγάζει, είναι "ασθενής φόρτιση κύριας μπαταρίας", λέει πως είναι κάτω από 30% αν και είναι 80%...

 

Πως θα βρω ποια είναι η σωστή; Έχω πάνω πλέον την Starburst Droidzone Rom αλλά επειδή το κινητό έχει ήδη πωληθεί, θέλω να βάλω την αρχική.

 

Κάθε βοήθεια δεκτή

 

Related Info:

 

Το κινητό είναι ένα HTC Desire A8181 από το Expansys.

 

Η baseband version είναι 32.49.00.32U_5.11.05.27

 

Η Kernel έκδοση: 2.6.32.15-Froyo_bravo_vs Root@Athena #9

 

Ο αριθμός έκδοσης: 2.29.405.5 Droidzone - Starburst 1.3.3.5

Edited by lanc3lot

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου θυμησει καποιος τι κανουμε για να μην δειχνει θολες τις φωτογραφιες που βαζουμε στην επαφη απο το fb η κ γενικα τις φωτο που βαζουμε σε μια επαφη...!!! εχω ξεχασει....!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου θυμησει καποιος τι κανουμε για να μην δειχνει θολες τις φωτογραφιες που βαζουμε στην επαφη απο το fb η κ γενικα τις φωτο που βαζουμε σε μια επαφη...!!! εχω ξεχασει....!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3617076#post3617076

Post #1411

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Για να δουλέψω σε άλλο pc εκτός από αυτό με το οποίο είχα κάνει ροοτ το κινητό πρέπει να ακολουθήσω την ίδια διαδικασία εγκατάστασης του οδηγού HBOOT (μόνο για όσους χρησιμοποιούν Windows);Επδ συνδέω το κινητό και αν έχω επιλεγμένο το usb debugging κάνει restart από μόνο του

bravo pvt4 s-off

hboot:0.93.0001

radio:5.17.05.23

rom:oxygen V 2.3.2

Link to comment
Share on other sites

 

αν καταλαβα καλα, εχω ηδη τις εχω τις επαφες μου στο τηλεφωνο αλλα κ στο gmail... οποτε γιατι να μου το κανει αυτο???

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Σάκη για να μην σου θολώνουν οι φώτο στην επαφή που θες, να την έχεις μόνο στο τηλέφωνο...σβήσε αυτή του mail....

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Σάκη για να μην σου θολώνουν οι φώτο στην επαφή που θες, να την έχεις μόνο στο τηλέφωνο...σβήσε αυτή του mail....

 

Α ναι...? Εε δεν θέλω έτσι.. γιατί όταν αλλάζω ρομ με Το που βάζω το gmail μπαίνουν αυτόματα.. τώρα θα μου πεις υπάρχει κ το back up..

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Α ναι...? Εε δεν θέλω έτσι.. γιατί όταν αλλάζω ρομ με Το που βάζω το gmail μπαίνουν αυτόματα.. τώρα θα μου πεις υπάρχει κ το back up..

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Ακριβώς, εγώ έτσι το έχω κάνει!

Έχω το MyphoneExlporer και τα περνάω με ένα συγχρονισμό από το pc μου!

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.ηθελα να σας ρωτησω κατι..εδω και λιγο καιρο προσπαθω να κανω ενημερωσεις καποιες εφαρμογες απο το market και να κατεβασω καποιες αλλες αλλα παντα μου βγαζει σφαλμα εγκαταστασης και μου λεει αδυνατη η εγκατασταση σε χωρο αποθηκευσης usb ή καρτα sd..να σημειωσω οτι ο διαθεσιμος χωρος στην sd μου ειναι 570mb και στο τηλεφωνο 16mb δηλαδη δεν τιθετε θεμα να μην εχω χωρο..γνωριζει κανεις τι μπορει να φταει..?:wacko: οποιος μπορει ας βοηθησει..!:)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.ηθελα να σας ρωτησω κατι..εδω και λιγο καιρο προσπαθω να κανω ενημερωσεις καποιες εφαρμογες απο το market και να κατεβασω καποιες αλλες αλλα παντα μου βγαζει σφαλμα εγκαταστασης και μου λεει αδυνατη η εγκατασταση σε χωρο αποθηκευσης usb ή καρτα sd..να σημειωσω οτι ο διαθεσιμος χωρος στην sd μου ειναι 570mb και στο τηλεφωνο 16mb δηλαδη δεν τιθετε θεμα να μην εχω χωρο..γνωριζει κανεις τι μπορει να φταει..?:wacko: οποιος μπορει ας βοηθησει..!:)

 

με 16mb δεν τιθεται θεμα; στα 15 τρως ακυρο στην εγκατασταση εφαρμογων. οποτε ξεκινα την απελευθερωση χωρου

Link to comment
Share on other sites

μα εχω φτασει και στα 12 και μπορουσα να κατεβασω εφαρμογες...κατι αλλο παιζει.?

Το πιθανοτερο ειναι αυτο παντως. Χρειαζεται χωρο και για να το κατεβασει εκεινη τη στιγμη αλλα και να το εγκαταστησει.

 

Sent from my HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

εσβησα εφαρμογες εχω φτασει τα 30 mb αλλα παλι τα ιδια...οποιος μπορει ας βοηθησει...

 

η καλυτερη λυση, να διαβασεις της οδηγειες απο το πρωτο post να κανεις ροοτ, να βαλεις καμια ρομ με data2ext κ να εχεις μνημη 1024mb κ καθολου προβλημα για να το φορτωσεις οοοοοοσες εφαρμογες θελεις..!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα παιδια.Φοβερο το κινητο, αλλα σε μερικα θεματακια ειναι σπασιμο.

 

Εκνευριστικοτατο web browsing.Κανεις ζουμ και κανει οτι να'ναι.Πολυ νευρικο σκρολ.Υπαρχει λυση?

 

Και μια ασχετη ερωτησουλα.Εχω την leedroid και λεω να το γυρισω μαμα.Εχει βγει η gingerbread?

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα παιδια.Φοβερο το κινητο, αλλα σε μερικα θεματακια ειναι σπασιμο.

 

Εκνευριστικοτατο web browsing.Κανεις ζουμ και κανει οτι να'ναι.Πολυ νευρικο σκρολ.Υπαρχει λυση?

 

Και μια ασχετη ερωτησουλα.Εχω την leedroid και λεω να το γυρισω μαμα.Εχει βγει η gingerbread?

 

Για το browsing δοκίμασε τους browser που υπάρχουν στο μάρκετ

Η gingerbread δεν βγήκε ακόμα.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου.

 

Επισης υπαρχει browser που να τρεχει το blogger σε desktop μορφη για ανεβασμα αναρτησης?Το ρωταω γιατι οσο κι αν εψαξα δε βρηκα σοβαρο προγραμμα blogger που να με ικανοποιει μιας και χρησιμοποιω windows live writer.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...