Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι παιχτηκε? γιατι φαγανε κραξιμο? κριμα ειναι ωραια ρομ παντως.

 

Δεν κάθισα να διαβάσω τόσες σελίδες, αλλά μόνο τα σχόλια στις τελευταίες (π.χ. για αυτό η Ελλάδα χρεωκόπησε...) με εκνεύρισαν!

 

Καλα ρε παιδια ειναι δυνατον να χανω κλησεις και sms? Χθες το βραδυ ο αδερφος με πηρε τηλεφωνο και εγω δεν ειχα ουτε μια αναπαντητη... Κ οχι δεν ειχα κλειστο το τηλεφωνο.... Και σημερα το πρωι εστελνα sms με την κοπελα μου και ενα που μου εστειλε δεν μου ηρθε ποτε... Και ειδα αυτη ειχε αναφορα κανονικα οτι μου παραδωθηκε... Το οτι τσακωθηκαμε κιολας επειδη δεν πιστευε οτι δεν μου ηρθε ειναι αλλο θεμα... Αλλα μου εχει ξανα γινει με sms, με κληση ομως δεν μου το εχουν ξανα πει..

 

Η ν6.5 δεν είναι και πολύ σταθερή, δοκίμασε ν6.0.4.1 ή και ν5 ακόμα καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα...εχω το htc desire κ πριν λιγο καιρο αποφασισα μιας και δεν εβρισκα νεες ενημερωσεις για το λογισμικο μου να το αντικαταστησω με ενα που βρηκα και καλα σε 2.3.3 gingerbread...αν και εγραφε πως υπαρχει ρισκο για το κινητο πηρα την αποφαση και το εκανα,και ευτυχως δουλεψε κανονικοτατα αλλα αυτη την σιγμη αντιμετωπιζω το εξης προβλημα και θα ηθελα να μου πειτε αν οντως φταιει το λογισμικο μου γι'αυτο η κατι αλλο....το κινητο πλεον δεν κανει επιτυχεις ενημερωσεις σε διαφορα προγραμματα που εχω οπως π.χ.facebook,google maps,adobe flash player κ πλεον η μνημη του κινητου ειναι στα ορια και απ'οτι φαινεται δεν χωραει τις νεες ενημερωσεις....επισης με την αλλαγη αυτου του λογισμικου αλλαξε η χρηση του κινητου στην εντολη που οταν το κινητο ηταν κλειστο κ του πατουσα το πληκτρο που μειωνει την ενταση και το πληκτρο ενεργοποιησης και τοτε εκανε boot και μου εδινε τις επιλογες hard reset,boot και recovery πλεον δεν ανταποκρινεται,δηλαδη οταν το κανω αυτο το κινητο παραμενει κλειστο και δεν ανταποκρινεται......ας με βοηθησει καποιος...ευχαριστω...!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Όσον αφορά τις ρομ, ήθελα να πω για όσους ενδιαφέρονται για κάτι γρήγορο και σταθερό πως μετά την AcesMod007 που είχα για αρκετό διάστημα, δοκίμασα την Cool Sence ICS v1 (που πια έχει γίνει v2) κι έχω να πω τα καλύτερα. Να τονίσω ότι δεν είναι ICS αλλά ICS themed για την αποφυγή παρεξηγήσεων.

Την έχω 3 εβδομάδες και πάει πάρα πολύ καλά.

Τα θετικά:

- Χωρίς reboots, χωρίς hard freezes, χωρίς αυτά τα νεκρά διαστήματα όταν φορτώνεις κάτι που παίζει να σε πάρουν τηλέφωνο και να μην έρθει ποτέ η κλήση και γενικά μέχρι τώρα δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα θέμα κι ελπίζω να συνεχιστεί.

- Πάρα πολύ γρήγορη. Έχεις την αίσθηση σιγουριάς μιας stock και ταχύτητα ίσως καλύτερη κι από AOSP.

- Μου αρέσουν τα χρώματα και το θέμα της.

 

Τα υποκειμενικά αρνητικά:

- Προσωπικά δεν με ενοχλεί τίποτα. Ίσως θα μπορούσε να είναι λίγο πιο smooth.

- Έχει το τελευταίο επίσημο Sense για Desire. Επομένως όχι 3+. Προσωπικά δεν δουλεύω Sense ως launcher οπότε δεν με απασχόλησε.

 

Τα αντικειμενικά αρνητικά:

- Δεν είναι multilang προς το παρόν. Άρα είναι για τους φίλους του Αγγλικού UI. Εγώ με το morelocale2 διόρθωσα το θέμα της ομαδοποίησης των τηλεφωνικών αριθμών στον exDialer και δεν δοκίμασα αν αλλάζει το UI. Σε πληκτρολόγια δεν έχει θέμα, έχει κανονικά ελληνικά.

 

Συμπερασματικά είναι μια γρήγορη, απροβλημάτιστη και αξιόπιστη rom για όποιον θέλει ακριβώς αυτά.

Για μένα είναι μάλλον ό,τι έψαχνα. Αν κάποιος εδιαφέρεται για το τελευταίο Sense σίγουρα δεν του κάνει.

 

Θα τη βρείτε εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1279016

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα χτες την RunnymedeMod007 αλλά μου φάνηκε λίγο "βαριά".

'Εχω την εντύπωση ότι γενικά με sense 3.5 το κινητό δεν είναι τόσο γρήγορο.... οπότε σκέφτομαι κάτι σε sense 3.0

Από τις παρακάτω ποιά θεωρείτε πιο σταθερή και άξια φλασαρίσματος...?

Cool3D Sense 3.0

AceSMod007-3D

Aurora v6

RevolutioN 3D v1.5

Αν δεν κάνω λάθος όλες οι παραπάνω είναι 2.3.5 με sense 3.0....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Μια μικρή βοήθεια..Φίλος έχει το Desire και από τότε που το πήρε δεν το έχει συνδέσει καν σε pc και πρέπει να γίνει αναβαθμισει..Από Android είμαι άσχετος τελείως και με μια ματια που έριξα δεν έχει καμια σχέση με Iphone..Ούτε από που να ξεκινήσω δε κατάλαβα...υπάρχει κάποιος οδηγός από την αρχή τα βήματα πια είναι για να περαστει το 2.3.3??? αν το λέω σωστά..:O
Link to comment
Share on other sites

εχω δοκιμασει τελευταια τις περισοτερες ρομ με sense 3.5, και ολες εκτος απο μια που μου διαφευγει τωρα, εχουν το εξης ενοχλητικο, σε εγγραφη βιντεο ο ηχος ειναι ασυγχρονιστος σε αναλυσεις 1280χ720 αλλα και 800χ480. Σε χαμηλοτερες αναλυσεις κανενα προβλημα. Επισης σε aosp rom κανενα προβλημα. Καμια ιδεα τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Ελεγξε ποσο χωρο εχεις ελευθερο στο /system με το Titanium Backup!Συνηθως ειναι λογω περιορισμενου χωρου;)

Μπορεις να σβησεις οτι δεν χρειαζεσαι απο το system/app/

Αλλα και απο το system/customize/resource/

ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑ NANDROID BACKUP!!

 

Επανέρχομαι στην απορία μου αφού δεν έχω προλάβει καθόλου να κοιτάξω το θέμα όλο αυτό το διάστημα λόγω δουλείας.

Όντως το system είναι γεμάτο και γι'αυτό δεν αναβαθμίζεται το binary.

Μία ερώτηση: Το φάκελο system/app τον βρήκα μέσω του astro αλλα δεν αναγνωρίζω κανένα από τα αρχεία που έχει μέσα (έχει κάποιες γενικές ονομασίες εφαρμογών / λειτουργιών τύπου bluetooth, application provider, calculator, camera) . Τι ακριβως μπορώ / πρέπει να σβήσω? Μήπως κοιτάω σε λάθος μέρος?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, παιδια μολις εγκατεστησα στο revovery τη clockworkmod 5.8.0.2,(ολα οκ!), μπορει καποιος να μου πει αν πρεπει να κανω κατι αλλο τωρα? ειμαι καινούριος "ψάρι" σε αυτο το κοσμο...:p (κάποιοι αναφέρουν ταχύτητα αλλα σε ποιο τομέα? γενικά?)

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.αντιμετωπίζω πρόβλημα με το να περάσω νέα ρομ.τα χαρακτηριστικά του κινητού μου είναι στην υπογραφή μου.προσπάθησα σήμερα να περάσω την supernova και δεν γινόταν γιατί δεν μπορούσε να ανοίξει το αρχείο....τώρα κατεβάζω την insertcoin και θα προσπαθήσω πάλι.η διαδικασία που κάνω είναι όπως αναφέρεται στον οδηγό τησ πρώτης σελίδας. επάρχει κάτι που πρέπει να κοιτάξω?κάτι που κάνω λάθος μήπως??
Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα χτες την RunnymedeMod007 αλλά μου φάνηκε λίγο "βαριά".

'Εχω την εντύπωση ότι γενικά με sense 3.5 το κινητό δεν είναι τόσο γρήγορο.... οπότε σκέφτομαι κάτι σε sense 3.0

Από τις παρακάτω ποιά θεωρείτε πιο σταθερή και άξια φλασαρίσματος...?

Cool3D Sense 3.0

AceSMod007-3D

Aurora v6

RevolutioN 3D v1.5

Αν δεν κάνω λάθος όλες οι παραπάνω είναι 2.3.5 με sense 3.0....

 

Κάποια πρόταση..? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Κάποια πρόταση..? :confused:

 

Την cool3D την είχα παρά πολύ καιρό κ ήμουν απόλυτα ικανοποιημένος.. την άλλαξα μόνο κ μόνο επειδή ήθελα sense 3.5.. αλλά δεν ξέρω αν την παράτησε η συνεχίζει τα update..

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Κάποια πρόταση..? :confused:

 

Εγώ πάντως για μια περίοδο είχα την Runnymede AIO και φαινόταν από τις πιο ελαφριές sense 3.5. Την δοκίμασες;

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτηση,

υπάρχει htc ime mod χωρίς τα βελάκια από κάτω που να λειτουργεί σωστά στο desire με rom sense 3.5?

έβαλα σε φίλο μια sense 3.5 rom και δεν τον βολεύουν τα βελάκια. έβαλα αυτό αλλά δεν δούλεψε.υπάρχει κάτι άλλο και δεν το βρήκα?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως για μια περίοδο είχα την Runnymede AIO και φαινόταν από τις πιο ελαφριές sense 3.5. Την δοκίμασες;

 

Προχτές δοκίμασα την RunnymedeMod007.

Αυτό που διαπίστωσα ήταν ότι μετά την εισαγωγή του pin, το κινητό ήθελε κάποια λεπτά μέχρι να

αρχίσει να λειτουργεί smooth...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτηση,

υπάρχει htc ime mod χωρίς τα βελάκια από κάτω που να λειτουργεί σωστά στο desire με rom sense 3.5?

έβαλα σε φίλο μια sense 3.5 rom και δεν τον βολεύουν τα βελάκια. έβαλα αυτό αλλά δεν δούλεψε.υπάρχει κάτι άλλο και δεν το βρήκα?

 

Δοκιμασε αυτη την ρομ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1315961 που εχει επιλογη στην αρχη για να τα βγαλεις τα βελακια...!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Την cool3D την είχα παρά πολύ καιρό κ ήμουν απόλυτα ικανοποιημένος.. την άλλαξα μόνο κ μόνο επειδή ήθελα sense 3.5.. αλλά δεν ξέρω αν την παράτησε η συνεχίζει τα update..

 

Λογικά την έχει παρατήσει. Όλοι οι καλοί developers πήγαν στο Sensation, ανάμεσα σ' αυτούς και ο coolexe.

Απ' ότι φαίνεται, στον ελάχιστο χρόνο που θα αφιερώνει για το Desire, θα προσπαθήσει να κάνει port ICS rom με Sense (μάλλον το 4.0 και όχι το 3.6).

 

Δυστυχώς αυτό είναι το πρόβλημα με το Desire, πάλιωσε και οι καλοί developers με τα χρήματα των δωρεών αγόρασαν μια ποιο high-end, HTC συσκευή. Αλλιώς σύμφωνα πάντα με δικά τους posts, το Desire θα μπορούσε να πάρει ακόμη και την Jelly Bean σε κάνα 8μηνο-9μηνο που θα βγει, έστω και χωρίς Sense..

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε αυτη την ρομ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1315961 που εχει επιλογη στην αρχη για να τα βγαλεις τα βελακια...!

 

έχω βάλει αυτή v3.1 όμως και όχι την τελευταία που βγήκε σήμερα. μήπως υπάρχει και σε αυτή η επιλογή που λες και δεν την βρήκε?

sorry για τις πολλές ερωτήσεις, αλλά δεν είναι όλοι διατεθειμένοι να φλασάρουν συνέχεια rom σαν και μας, και εγώ δεν παρακολουθώ πολύ στενά ούτε το desire ούτε το sense πλέον!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Μια μικρή βοήθεια..Φίλος έχει το Desire και από τότε που το πήρε δεν το έχει συνδέσει καν σε pc και πρέπει να γίνει αναβαθμισει..Από Android είμαι άσχετος τελείως και με μια ματια που έριξα δεν έχει καμια σχέση με Iphone..Ούτε από που να ξεκινήσω δε κατάλαβα...υπάρχει κάποιος οδηγός από την αρχή τα βήματα πια είναι για να περαστει το 2.3.3??? αν το λέω σωστά..:O

 

Κανεις??:(

Link to comment
Share on other sites

έχω βάλει αυτή v3.1 όμως και όχι την τελευταία που βγήκε σήμερα. μήπως υπάρχει και σε αυτή η επιλογή που λες και δεν την βρήκε?

sorry για τις πολλές ερωτήσεις, αλλά δεν είναι όλοι διατεθειμένοι να φλασάρουν συνέχεια rom σαν και μας, και εγώ δεν παρακολουθώ πολύ στενά ούτε το desire ούτε το sense πλέον!!

 

Οχι αδερφε δεν την εχω δοκιμασει και δεν ξερω για την συγκεκριμενη, αλλα επειδη καταλαβαινω ποσο σπαστικα ειναι τα βελακια θα σου ελεγα να δοκιμασεις εκεινη που σε ειπα πιο πριν, στην αρχη αρχη, αν πατησεις customize εχει επιλογη να διαλεξεις με η χωρις βελακια..

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Οχι αδερφε δεν την εχω δοκιμασει και δεν ξερω για την συγκεκριμενη, αλλα επειδη καταλαβαινω ποσο σπαστικα ειναι τα βελακια θα σου ελεγα να δοκιμασεις εκεινη που σε ειπα πιο πριν, στην αρχη αρχη, αν πατησεις customize εχει επιλογη να διαλεξεις με η χωρις βελακια..

 

customize κατά την εγκατάσταση λες ε? είχε και αυτή επιλογή customize αλλά έβαλα την προτεινόμενη. δεν πειράζει, θα δούμε πως θα βολευτεί. ευχαριστώ πολύ πάντως!!

Link to comment
Share on other sites

customize κατά την εγκατάσταση λες ε? είχε και αυτή επιλογή customize αλλά έβαλα την προτεινόμενη. δεν πειράζει, θα δούμε πως θα βολευτεί. ευχαριστώ πολύ πάντως!!

 

εε τοτε παιζει να το ειχε... αν υποθεσουμε οτι σχεδον ολες ειναι ιδιες....!

 

Προσπαθω να κατεβασω αυτη την ρομ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1526831 και ολο κολλαει... Ξερει κανεις γιατι?

Edited by kollatos

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Λογικά την έχει παρατήσει. Όλοι οι καλοί developers πήγαν στο Sensation, ανάμεσα σ' αυτούς και ο coolexe.

Απ' ότι φαίνεται, στον ελάχιστο χρόνο που θα αφιερώνει για το Desire, θα προσπαθήσει να κάνει port ICS rom με Sense (μάλλον το 4.0 και όχι το 3.6).

 

Δυστυχώς αυτό είναι το πρόβλημα με το Desire, πάλιωσε και οι καλοί developers με τα χρήματα των δωρεών αγόρασαν μια ποιο high-end, HTC συσκευή. Αλλιώς σύμφωνα πάντα με δικά τους posts, το Desire θα μπορούσε να πάρει ακόμη και την Jelly Bean σε κάνα 8μηνο-9μηνο που θα βγει, έστω και χωρίς Sense..

 

να τους ζητησουμε τις δωρεες πισω να κανουμε εμεις αναβαθμιση σε μια high end συσκευη, αρκετα κατσαμε με το desire:X:X

Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος καμια εφαρμογη που να σου επιτρεπει να τερματιζεις κλησεις με το power button η το trackball σε aosp ρομ το ειχε μια χαρα και με βολευε αλλα τωρα που περασα sense 3.5 τιποτα.Παρεπιμπτοντως η Runnymede AIO V6.0.4.3 Special Edition μεχρι στιγμης εκτοσ απο σταθερη ειναι και η γρηγοροτερη ποθ εχω δοκιμασει με sense 3.5
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...