Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας.εχω ενα προβλημα θελω να το κανω root αλλα ανοιγω τo unrevoked και δεν κανει κατι.ξερει κανεις τι φταει?

ok το βρηκα!

Edited by Mitcoc
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Hot Spot, use the included Wireless Tether....

τι εννοει ο μαστορας...? γιατι το google translate δεν το βγαζει σωστα....!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.εχω ενα προβλημα θελω να το κανω root αλλα ανοιγω τo unrevoked και δεν κανει κατι.ξερει κανεις τι φταει?

ok το βρηκα!

 

στειλε μου σε παρακαλω ενα πμ γιατι εχουν σπασει τα νευρα μου .εδω και μια ωρα προσπαθω να το κανω root αλλα τιποτα..

στο video που μπαινει στο boot menu φαινεται μια επιλογη στο τελος την οποια το δικο μου δεν την βγαζει και το reflash package δεν τρεχει ..

 

Hot Spot, use the included Wireless Tether....

τι εννοει ο μαστορας...? γιατι το google translate δεν το βγαζει σωστα....!

 

μηπως εννοεις την δημιουργια wifi hotspot το οποιο χρησιμοποιει την συνδεση data του τηλεφωνου για δεδομενα ;

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδες τί apn settings βαζουμε για τo COSMOTE Internet On The Phone 60 ?

 

edit: Ακυρο τελικα, συνδεθηκε αυτοματα.

Edited by epivitor3
http://mowned.com/sig/epivitor.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος γιατί τους 2 τελευταίους μήνες και στο λεξικό χρήστη και στη προσθήκη λέξης δεν μπορώ να βάλω ελληνικα? Μου τα έχει γκρι και δεν μπορώ να αλλάξω από αγγλικά. Οπουδήποτε αλλού γράφω κανονικά ελληνικα κ αγγλικά. Εχω επιλέξει ελληνικα στις ρυθμίσεις. Παλαιότερα μπορούσα μια χαρά...

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

στειλε μου σε παρακαλω ενα πμ γιατι εχουν σπασει τα νευρα μου .εδω και μια ωρα προσπαθω να το κανω root αλλα τιποτα..

στο video που μπαινει στο boot menu φαινεται μια επιλογη στο τελος την οποια το δικο μου δεν την βγαζει και το reflash package δεν τρεχει ..

 

 

 

μηπως εννοεις την δημιουργια wifi hotspot το οποιο χρησιμοποιει την συνδεση data του τηλεφωνου για δεδομενα ;

 

Το έχει σαν bug στην 2.3 αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι εννοεί...

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα!

 

Για να περάσουμε την CM7 είναι απαραίτητη η αλλαγή radio (έχω το 32.44.00.32u_5.09.05.30_2)? Για να περάσω καινούργιο radio απλά flashαρω το αρχείο από ClockWorkMod?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα!

 

Για να περάσουμε την CM7 είναι απαραίτητη η αλλαγή radio (έχω το 32.44.00.32u_5.09.05.30_2)? Για να περάσω καινούργιο radio απλά flashαρω το αρχείο από ClockWorkMod?

 

Όπως και με άλλες rom, έτσι πιστεύω και με την CM7 δεν χρειάζεται να αλλάξεις radio, αν είσαι ικανοποιημένος με αυτό που ήδη έχεις.

Πάντως αν θέλεις να αλλάξεις ή το προτείνει ο cooker της rom, βάζεις το .zip αρχείο του radio στο root της sd κάρτας σου και το flashάρεις από ClockWorkMod recovery.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που χρησιμοποιηει την iNsertCoin και bluetooth handsfree τρωει το κινητο κοληματα με τα την αποσυνδεση του bluetooth ή μονο το δικο μου τα παθαινει ?
Link to comment
Share on other sites

Settings --> Sound --> Volume.

 

Αυτό είναι μόνο για την ένταση ειδοποίησης ήχου. Εγώ ψάχνω για τους ήχους μηνυμάτων, mails κτλ

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι μόνο για την ένταση ειδοποίησης ήχου. Εγώ ψάχνω για τους ήχους μηνυμάτων, mails κτλ

 

Αν δε κάνω λάθος, στο τέλος υπάρχει η ρύθμιση έντασης για Notifications.

Είναι η ρύθμιση για την ένταση σε ξυπνητήρι, sms & emails.

 

Αν πάλι κάνω λάθος ή για κάποιο λόγο δε δουλεύει σ' εσένα, δοκίμασε το Quick Settings από το Market, όπου υπάρχει κάθε ρύθμιση χωριστά ;)

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι μόνο για την ένταση ειδοποίησης ήχου. Εγώ ψάχνω για τους ήχους μηνυμάτων, mails κτλ

 

Έχει κάτω κάτω για τις Ειδοποιήσεις. Απλώς δες μήπως έχεις τσεκάρει την επιλογή να έιναι ίδια η ένταση για ήχο κλήσεις και ειδοποιήσεις και γι'αυτό δεν σου βγάζει την μπάρα.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Όπως και με άλλες rom, έτσι πιστεύω και με την CM7 δεν χρειάζεται να αλλάξεις radio, αν είσαι ικανοποιημένος με αυτό που ήδη έχεις.

Πάντως αν θέλεις να αλλάξεις ή το προτείνει ο cooker της rom, βάζεις το .zip αρχείο του radio στο root της sd κάρτας σου και το flashάρεις από ClockWorkMod recovery.

 

Thanks για την απάντηση. Τη δοκίμασα με το υφιστάμενο radio και όντως δεν φαίνεται να έχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν κανά δίωρο έγινε leaked η 2.3 gingerbread RUU για το Desire.

Δυστυχώς απ' ότι φαίνεται έχουν βάλει το Sense 2.0 και δεν έκαναν αναβάθμιση στο 2.1 (αν και νομίζω είχαν αποκλείσει και παλιότερα να πάρει το καινούριο Sense η αναβάθμιση). Ας ελπίσουμε να μπορέσουν να πάρουν οι cookers ό,τι χρειάζονται και να μαγειρέψουν σωστά τις rom των S εκδόσεων (κυρίως όσον αφορά την κάμερα).

Μέχρι στιγμής φαίνεται ότι θα έχουμε καινούριο radio.

 

xda link: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1035402

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Πολύ τυχαία αυτά τα leaks ε; :D

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ τυχαία αυτά τα leaks ε; :D

 

Γιατί το λες αυτό;

Δεν το 'πιασα το υπονοούμενο. :O

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Παιδες προβλημα....

Χρησιμοποιω εδω και ενα χρονο μια μπαταρια 2800 στο desire moy.

προχτες επειδη μου την εδωσε ξαφνικα ο ογκος του κινητου αποφασισα να του ξαναβαλω την μαμα

Τηω φορτισα κανονικα αλλα διμιουργειται το εξης προβλημα.

Τουλαχιστον 5-6 καθε μερα το κινητο σβηνει μονο του στα καλα του καθουμενου:X

 

Εχει κανεις καμια ιδεα του τι συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες προβλημα....

Χρησιμοποιω εδω και ενα χρονο μια μπαταρια 2800 στο desire moy.

προχτες επειδη μου την εδωσε ξαφνικα ο ογκος του κινητου αποφασισα να του ξαναβαλω την μαμα

Τηω φορτισα κανονικα αλλα διμιουργειται το εξης προβλημα.

Τουλαχιστον 5-6 καθε μερα το κινητο σβηνει μονο του στα καλα του καθουμενου:X

 

Εχει κανεις καμια ιδεα του τι συμβαινει?

 

Το πρόβλημα το είχα κι εγώ, απλά σ' εμένα τύχαινε να σβήνει μόνο όταν το έβαζα για φόρτιση.

Προς το παρών βρήκα λύση αλλάζοντας rom.

Είμαι με τη rom της υπογραφής μου (η προγούμενη που είχα με τα προβλήματα, ήταν πάλι του ίδιου cooker, αλλά παλιότερη έκδοση) 2 βδομάδες τώρα και δεν έχω δει ούτε μία επανεκκίνηση ή κλείσιμο του κινητού.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα το είχα κι εγώ, απλά σ' εμένα τύχαινε να σβήνει μόνο όταν το έβαζα για φόρτιση.

Προς το παρών βρήκα λύση αλλάζοντας rom.

Είμαι με τη rom της υπογραφής μου (η προγούμενη που είχα με τα προβλήματα, ήταν πάλι του ίδιου cooker, αλλά παλιότερη έκδοση) 2 βδομάδες τώρα και δεν έχω δει ούτε μία επανεκκίνηση ή κλείσιμο του κινητού.

 

Nai αλλα εμενα ειναι μαμα το κινητο.ουτε root ουτε rom.Και μεχρι προχτες δεν το εκανε ποτε αυτο εδω και ενα χρονο που το εχω.

Καπου αλλου βρισκεται το προβλημα....

Link to comment
Share on other sites

Nai αλλα εμενα ειναι μαμα το κινητο.ουτε root ουτε rom.Και μεχρι προχτες δεν το εκανε ποτε αυτο εδω και ενα χρονο που το εχω.

Καπου αλλου βρισκεται το προβλημα....

 

Τότε αν συνεχίσει να σου το κάνει, πολύ φοβάμαι ότι είσαι από τους άτυχους με την προβληματική πλακέτα και θα πρέπει να το στείλεις για service/αλλαγή της.

ΑΝ συνεχίσει να σου το κάνει.

 

 

 

Swyped from my HTC Desire using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι γίνεται με την επίσημη αναβάθμιση σε Gingerbread??

Υπάρχει κάτι νεότερο?

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι γίνεται με την επίσημη αναβάθμιση σε Gingerbread??

Υπάρχει κάτι νεότερο?

 

Oxi petros...Ακομα αναμονη...Προς Ιουνιο μερια να τη περιμενεις.

 

 

Παιδια θελω μια βοηθεια.Θελω να μου προτινετε μια sense rom, οχι HD, με τα λιγοτερα θεματα, τη καλυτερη μπαταρια, για καθημερινη χρηση, για να τη περασω στον κολλητο.

Αν ειναι να αρχισετε τις αντιπαραθεσεις και να με μπερδεψετε, αναφερετε μονο τη πιο δημοφιλη...:p

Εχω καιρο να δω τι γινεται στους xda...

 

edit: Μη μου πειτε σαν δημοφιλη RCMic-LeeDroid γιατι νομιζω λογω DHD την εχουν παραμελησει λιγο τη συσκευη.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...