Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος ΙΙ


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω μπει στη διαδικασία και δοκιμάζω rom, έχετε καμία αξιόπιστη?

 

Πολλές! Αν θες κλασικό sense δοκιμασέ leedroid, aurax & starburst. Αν θέλεις το sense του desire hd κοίταξε τις incertcoin & robocik. Αν θες χωρίς sense (AOSP) δοκίμασε oxygen, CM7 και Ginger Villain. Επιπλέον υπάρχει και η MIUI αν θες μια τελείως διαφορετική εμπειρία android (θυμίζει λιγάκι το interface του ios).

 

Σημείωσε ότι όλες οι sense like είναι σε έκδοση 2.2 για την ώρα. Σε 2.3 μόνο οι AOSP.:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες, όντως δούλεψε με το problems του titanium και όντως είναι απίστευτο το πόσο απαρατήρητο περνάει το problems. Όταν το διάβασα είπα πιο κουμπί λένε..., δεν έχει τίποτα τέτοιο. Μόλις το άνοιξα, voila ... ήταν εκεί.!!!

Μήπως το κουμπί είναι invisible και μόλις γράψεις σε forum γίνεται visible!!!:lol::lol::p:blink:

 

Και πάλι ευχαριστώ πολύ. Θα επιστρέψω σύντομα με νέες απορίες μια που είμαι newby στο θέμα change rom etc...!!!

Link to comment
Share on other sites

[ROM][MIUI] 1.3.25 GB 2.3 [EN and MULTI LANG] XJ: D2EXT X-PART, A2SD/+, D2W :D

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=957291

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

Δύο φορές τον τελευταίο μήνα, το πρωί μόλις έβγαλα το κινητό από την πρίζα (ήταν ανοιχτό) και το ενεργοποίησα, είδα ότι βρισκόταν στην οθόνη όπου πρέπει να βάλεις το PIN της κάρτας σου.

 

Έχει συμβεί αυτό σε κάποιον άλλο;

Γιατί γίνεται αυτό; Την πρώτη φορά θεώρησα ότι έτυχε, αλλά και δεύτερη;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την ανταπόκριση, εχω δοκιμάσει insertcoin, leedroind, villain, πρεπει να κατασταλαξω

 

εγω λεω insertcoin... παει σφαιρα κ με το νεο sense....

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την ανταπόκριση, εχω δοκιμάσει insertcoin, leedroind, villain, πρεπει να κατασταλαξω

 

Προτείνω προσωπικά AOSP (όπως συνηθίζω άλλωστε :p). Μου φαίνονται σαφώς πιο γρήγορες καθώς λείπει το sense που ψιλοβαραίνει το κινητό. Δε λέω, τα widgets και το όλο στήσιμο του sense είναι πολύ καλά αλλά μπορείς να βρείς και εξίσου καλά στο market ή μέσω καποιου καλού launcher.

 

Δύο φορές τον τελευταίο μήνα, το πρωί μόλις έβγαλα το κινητό από την πρίζα (ήταν ανοιχτό) και το ενεργοποίησα, είδα ότι βρισκόταν στην οθόνη όπου πρέπει να βάλεις το PIN της κάρτας σου.

 

Έχει συμβεί αυτό σε κάποιον άλλο;

Γιατί γίνεται αυτό; Την πρώτη φορά θεώρησα ότι έτυχε, αλλά και δεύτερη;

 

Μου είχε συμβεί και εμένα όταν το πρωτοπήρα. Δεν θέλω να σε τρομοκρατήσω αλλα τελικά είχε πρόβλημα η πλακέτα του κινητού και το πήγα στην Ace για αλλαγή.

 

Σαν δοκιμή άνοιξε το wifi και το 3g, μπες internet και μετά βάλε και κάποιο απαιτητικό παιχνίδι να πάιζει. Εμένα κάθε φορά που το ζόριζα με αυτό τον τρόπο ζεσταινόταν υπερβολικά το πίσω μέρος και μετά από κανένα 20λεπτο έπεφτε σε boot loop και έπρεπε να τραβήξω τη μπαταρία για να συνέλθει.

 

Ελπίζω να μην είναι αυτό πάντως..

Link to comment
Share on other sites

Καμοια μεταφραση να περιμενουμε? E φανταστικε κυριε FINN ????????????

 

Ετοιμάζεται :D

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

[ROM][MIUI] 1.3.25 GB 2.3 [EN and MULTI LANG] XJ: D2EXT X-PART, A2SD/+, D2W :D

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=957291

 

Να ρωτήσω, αν κατεβάσω την A2SD+ version και περάσω μόνος μου το D2W θα έχω πρόβλημα? Ρωτάω γιατί η beta έκδοση αναφέρεται ως unstable..

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζεται

 

Mπορω να χρησιμοποιησω την τελευταια μεταφραση η να περιμενω ??????

E φανταστικε κυριε Finn ??????

:)
Link to comment
Share on other sites

Περιμένεις αναγκαστικά.Η προηγούμενη είναι για 2.2 ενώ τώρα η MIUI πήγε σε 2.3

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το αγοράσω σε λιγο καιρό, μεταχειρισμένο μάλλον, αλλά πρώτα θέλω να το δω απο κοντά, αν με βολεύει και τα σχετικά. Ξέρετε κάποιο κατάστημα που να το έχει για επίδειξη;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω προσωπικά AOSP (όπως συνηθίζω άλλωστε :p). Μου φαίνονται σαφώς πιο γρήγορες καθώς λείπει το sense που ψιλοβαραίνει το κινητό. Δε λέω, τα widgets και το όλο στήσιμο του sense είναι πολύ καλά αλλά μπορείς να βρείς και εξίσου καλά στο market ή μέσω καποιου καλού launcher.

 

θα συμφωνήσω απόλυτα με τα λεγόμενα σου φίλε. Μετά από δοκιμή rom με sense και AOSP κατέληξα στις δεύτερες, σαφώς πιο γρήγορες και με τον κατάλληλο launcher απογειώνονται. Έδωσα αρκετές ευκαιρίες σε rom με sense αλλά μετά πάντα ξαναγυρνούσα σε AOSP, η διαφορά στην ταχύτατα αρκετά εμφανής και φυσικά το market έχει απ' όλα.

Τελευταία δοκιμή η insertcoin που πολλοί λένε ότι είναι γρήγορη, αλλά τουλάχιστον σε μένα, σε σύγκριση με την cm7 που τρέχω τώρα (και κατέληξα σε αυτήν)..χελώνα:p

Link to comment
Share on other sites

Εχω την αίσθηση ότι FB for HTC sense έχει χαζέψέΐ.. δεν μου εμφανίζει τις σωστές εικόνες από αυτές που έχουν οι φίλοι μου.. έχει μόνο τις προηγούμενες τους.. τι μπορώ να κάνω?

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

στη MIUI(2.3) μπορουμε να αλλαξουμε τα notification buttons; θελω να βαλω να αλλαζει απο 2G->3G αλλα δε βρηκα κατι..

καλουλα ειναι παντως :p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μετά απο το πρόβλημα που είχα απο την χωρητικότητα του desire μπήκα στην διαδικασία να βρώ ΡΟΜ. Αν και δοκίμασα 6-7 σε μια μέρα (Ξεπατώθηκα..τρύφωνας) δεν έχω κατασταλάξει. ΑΛΛΑ το Πρόβλημα είναι ΕΝΑ. Τι μπορούμε να κάνουμε για την Εσωτερική μνήμη? Υπόλοιπο ελάχιστο, υπομονή τελείωσα, υπάρχουν οδηγοί για κάτι αντίστοιχο??
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μετά απο το πρόβλημα που είχα απο την χωρητικότητα του desire μπήκα στην διαδικασία να βρώ ΡΟΜ. Αν και δοκίμασα 6-7 σε μια μέρα (Ξεπατώθηκα..τρύφωνας) δεν έχω κατασταλάξει. ΑΛΛΑ το Πρόβλημα είναι ΕΝΑ. Τι μπορούμε να κάνουμε για την Εσωτερική μνήμη? Υπόλοιπο ελάχιστο, υπομονή τελείωσα, υπάρχουν οδηγοί για κάτι αντίστοιχο??

 

Καλημερα..Για εσωτερικη μνημη,πρεπει να να κανεις ext partition στη καρτα μνημης...Ακολουθεις λοιπον τον οδηγο ext3 στη 1η σελιδα,και μετα,μαζι με τη rom που θα διαλεξεις,θα βαλεις και το αναλογο patchακι οπου θα σου επεκτεινει την εσωτερικη μνημη...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..Για εσωτερικη μνημη,πρεπει να να κανεις ext partition στη καρτα μνημης...Ακολουθεις λοιπον τον οδηγο ext3 στη 1η σελιδα,και μετα,μαζι με τη rom που θα διαλεξεις,θα βαλεις και το αναλογο patchακι οπου θα σου επεκτεινει την εσωτερικη μνημη...

 

Για να συμπληρώσω η insertcoin δεν θέλει καν πατσάκι.Αν έχεις ext 3 th βάζεις και τελείωσες.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

τυχαία εχω την Insert τώρα, εχω και εχτ3 στην καρτα...Αρα τι κάνω για να λυτρωθώ ????

 

σε συνέχεια η κάρτα τι partitions πρεπει να εχει?

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

τυχαία εχω την Insert τώρα, εχω και εχτ3 στην καρτα...Αρα τι κάνω για να λυτρωθώ ????

 

Αφου η insert δε χρειαζεται extra patch, απλα τωρα ηδη πρεπει να εχεις αρκετη μνημη...Ριξε μια ματια να το διαπιστωσεις...

 

σε συνέχεια η κάρτα τι partitions πρεπει να εχει?

 

Πρεπει να εχεις fat32 και να ακολουθει ext μεχρι 1024...

 

virtus αν μπορεις παρακαλω να μη γραφεις συνεχομενα post.Γιαυτο υπαρχει η τροποποιηση.Θα τ ακουσεις απο τους mods...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημεραα :)...εχω το desire εδω και πολυ καιρο ειναι τελειο μπλα μπλα μπλα μπλα.....να ρωτησω ρε παδια εχει παρατηρησει κανεις στο σκοταδι αμα το δει διαγωνια το κινητο οτι μεσα στο track ball εχει ενα κοκκινο φως???????????????:blink: εγω εχθες το παρατηρησα...το εχει δει κανεις αλλος???:X
Link to comment
Share on other sites

τυχαία εχω την Insert τώρα, εχω και εχτ3 στην καρτα...Αρα τι κάνω για να λυτρωθώ ????

 

Ρίξε μια ματιά με το quick system info στο A2SD storage θα λέει όσο είναι το ext3 partiition μείον κάποιο μικρό ποσό που ήδη έχουν καταλάβει κάποιες εφαρμογές.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημεραα :)...εχω το desire εδω και πολυ καιρο ειναι τελειο μπλα μπλα μπλα μπλα.....να ρωτησω ρε παδια εχει παρατηρησει κανεις στο σκοταδι αμα το δει διαγωνια το κινητο οτι μεσα στο track ball εχει ενα κοκκινο φως???????????????:blink: εγω εχθες το παρατηρησα...το εχει δει κανεις αλλος???:X

:p:D

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αν τώρα έχεις καμιά 200αρια εφαρμογές βάλε τη 2.0.1 που είναι data2sd φτιάχνοντας fat-1gbext4-300gbext4-100gbswap

 

Μάλλον εννοείς:

Fat + 1Gb Ext4 + 0.3Gb Ext4 + 0.1Gb Swap.

 

Η κάρτα που γράφεις (σύνολο: 401Gb μόνο για ext4 & swap) δεν υπάρχει :p

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...