Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

περασα τη ss3 και μου βγαίνει αυτο το μήνυμα

android.process.acore

 

τη είναι ξέρει κάνεις

 

ευχαριστώ

Ποια rom είχες πριν? Έκανες wipe data/factory reset πριν περάσεις την SS3?

Link to comment
Share on other sites

^^ εννοείται..! no wipe, no wine..

 

Όλα τα μυνήματα από μία επαφή πάνε πάντα στο ίδιο thread?

Υπάρχει τρόπος να χωρίζονται τα thread ανάλογα με κριτήρια π.χ. ημερομηνία?

Βλέπω μυνήματα στο ίδιο thread με διαφορά ενός χρόνου!!

Πως το αλλάζω αυτό?

Link to comment
Share on other sites

αν αναφέρεσαι σε εμένα , ναι το δοκίμασα αυτόν έχω είναι σφαιράτος !

 

καλυτερος απο LP?στειλε λινκ αν ειναι

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

είναι πιο εφετσίδικος :) κοιτά μπορείς να τον βρεις από market έχει 10 ευρώ, αλλιώς από τα γνωστά μέρη στο ιντερνετ αλλά δεν δουλεύει προς το παρών σωστά...
ck
Link to comment
Share on other sites

Χθες το πρωί πέρασα την SS-RLS4.Ήμουν περίεργος να δω τι θα γίνει με την μπαταρία.Το βράδυ το άφησα ανοιχτό με μπαταρία στο 40%(κλειστά wifi,bt,gps.Ανοιχτό μόνο το δίκτυο κινητής).Το πρωί προς έκπληξή μου είδα ότι η μπαταρία ήταν και πάλι στο 40%.Άνοιξα το android system info και είδα την χρήση του cpu

 

122,88 Mhz 47,76%

245,76 Mhz 12,58%

320 Mhz 8,69%

480 Mhz 5,37%

604,8 Mhz 25.14%

614,4 Mhz 0,45% (το έβαλα από το no frills cpu control μόνο για να δω αν θα φανεί η χρήση στο android system info)

 

Το βράδυ δηλαδή έπεσε στα 122,88 Mhz.Ξέρει κανένας ποιες είναι οι διαφορές στο governor (no frills cpu control)?

Link to comment
Share on other sites

Χθες το πρωί πέρασα την SS-RLS4.Ήμουν περίεργος να δω τι θα γίνει με την μπαταρία.Το βράδυ το άφησα ανοιχτό με μπαταρία στο 40%(κλειστά wifi,bt,gps.Ανοιχτό μόνο το δίκτυο κινητής).Το πρωί προς έκπληξή μου είδα ότι η μπαταρία ήταν και πάλι στο 40%.Άνοιξα το android system info και είδα την χρήση του cpu

 

122,88 Mhz 47,76%

245,76 Mhz 12,58%

320 Mhz 8,69%

480 Mhz 5,37%

604,8 Mhz 25.14%

614,4 Mhz 0,45% (το έβαλα από το no frills cpu control μόνο για να δω αν θα φανεί η χρήση στο android system info)

 

Το βράδυ δηλαδή έπεσε στα 122,88 Mhz.Ξέρει κανένας ποιες είναι οι διαφορές στο governor (no frills cpu control)?

 

με την SS4 η μπαταρια κραταει πολυ το εχω παρατηρησει και γω φιλος.εχω μπλε δοντι ανοιχτο ολη μερα και δεν πεφτει

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα την βοηθεια σας. Εχω το blade δυο μηνες τωρα και ουσιαστικα δεν εχω προβληματα, εκτος βεβαια απο την μπαταρια. Χθες λοιπον εκανα root κατεβασα το setcpu με σκοπο να φτιαξω τα profil ετσι οπως ειχαν γραψει καποιοι εδω μεσα για να βελτιωσω ισως την διαρκεια της μπαταριας. Εχω λοιπον δυο ερωτησεις: α) επειδη εχω την rom της wind θα λειτουργησει η χρειαζεται να αλλαξω και ρομ; β) επισης για το καθε προφιλ εχει και prioritty εκει τι βαζω; Ευχαριστω εκ των προτερων για τυχον βοηθεια.
Link to comment
Share on other sites

β) επισης για το καθε προφιλ εχει και prioritty εκει τι βαζω;

 

Βάζεις το... priority του κάθε προφίλ :p

Π.χ. αν φτιάξεις ένα προφίλ με condition: battery <101% & priority 100 κι ένα δεύτερο με condition: Charging & priority 90 το δεύτερο δε θα ενεργοποιείται ποτέ.

 

Άρα θα κάνεις ένα για screen off που είναι το βασικότερο με priority 100 & governor Powersave π.χ.

Ένα για battery < 101% και prio π.χ. 60 governor OnDemand

Και ότι άλλο θες, αν και το βασικό είναι το screen off.

 

Λογικά θα δουλεύει και στην 2.1

Link to comment
Share on other sites

στιελε κανα λινκ να κανω και γω προφιλ.δεν εχω βρει για λεπιδι οδηγιες
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα την βοηθεια σας. Εχω το blade δυο μηνες τωρα και ουσιαστικα δεν εχω προβληματα, εκτος βεβαια απο την μπαταρια. Χθες λοιπον εκανα root κατεβασα το setcpu με σκοπο να φτιαξω τα profil ετσι οπως ειχαν γραψει καποιοι εδω μεσα για να βελτιωσω ισως την διαρκεια της μπαταριας. Εχω λοιπον δυο ερωτησεις: α) επειδη εχω την rom της wind θα λειτουργησει η χρειαζεται να αλλαξω και ρομ; β) επισης για το καθε προφιλ εχει και prioritty εκει τι βαζω; Ευχαριστω εκ των προτερων για τυχον βοηθεια.

 

α)Με την wind stock rom δεν εισαι συνεχεια root.Μολις κλεισεις το κινητο σου θα πρεπει να ξανακανεις το ιδιο.Με μια custom rom θα εισαι συνεχεια root.ε λιγα λογια οποτε θα κλεινεις το κινητο θα πρεπει να τα ξαναφτιαχνεις καθε φορα ολα ξανα απο την αρχη.Το β) στο απατησε ο φιλος klaount.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις το... priority του κάθε προφίλ :p

Π.χ. αν φτιάξεις ένα προφίλ με condition: battery <101% & priority 100 κι ένα δεύτερο με condition: Charging & priority 90 το δεύτερο δε θα ενεργοποιείται ποτέ.

 

Άρα θα κάνεις ένα για screen off που είναι το βασικότερο με priority 100 & governor Powersave π.χ.

Ένα για battery < 101% και prio π.χ. 60 governor OnDemand

Και ότι άλλο θες, αν και το βασικό είναι το screen off.

 

Λογικά θα δουλεύει και στην 2.1

Χιλια ευχαριστω για την αμεση απαντηση. Ξεχασα να πω οτι ειμαι ψιλοασχετος με το android, αλλα η απαντηση σου με καλυψε πληρως. Ευχομαι να δουλεψει και στη 2.1.

Link to comment
Share on other sites

στιελε κανα λινκ να κανω και γω προφιλ.δεν εχω βρει για λεπιδι οδηγιες

 

E κάνε αυτά τα 2 προφίλ που έγραψα παραπάνω, δεν χρειάζεται κάτι άλλο.

 

Στο screen off βάλε min 122 και Powersave, αν λαγγάρει στο wake-up ανέβασε το στα 245

και στο battery < 101% βάλε min 122 και max όσο θες με OnDemand

αν χρησιμοποιείς τον Smartass δεν χρειάζεσαι profiles εκτός του βασικού

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την rls4 και δεν μου έβγαζε την ώρα πάνω δεξιά.Πρόβλημα με το theme και όχι με την rom. Κάνω restore το backup που πήρα πριν την βάλω και μου βγάζει, με το που βάζω τον κωδικό της sim διαδικασία com.google.mail έκλεισε και κάνει reboot.

Βάζω ένα πιο παλιό backup και όλα οκ αλλά αν πάω να του αλλάξω theme μου βγάζει το ίδιο λάθος.Αν δεν βάλω κωδικό sim μένει ανοιχτό για λίγο παραπάνω και μετά κλείνου και άλλα διάφορα και πάλι πάει για reboot.Έκανα και wipe πριν το restore και τα theme που δοκίμασα δουλευαν κανονικά. Καμιά ιδέα κανένας;

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας τι έγινε η SSRLS4?Μόνο η b είναι διαθέσιμη

 

επίσης για το no frills

#governors: a really simple explaination is that they are the "programs" which choose, every "second", what frequency is needed and change it.

- powersave will always set the "min" and never change it

- performance will always set the "max" and never change it

- ondemand will raise the value by a step up when the cpu is used, and lower the value by a step down when the cpu is not (much) used.

- conservative is like ondemand but will be slower when changing frequencies

- interactive is like ondemand but will be quicker when changing frequencies.

- userspace will do nothing at all

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την rls4 και δεν μου έβγαζε την ώρα πάνω δεξιά.Πρόβλημα με το theme και όχι με την rom. Κάνω restore το backup που πήρα πριν την βάλω και μου βγάζει, με το που βάζω τον κωδικό της sim διαδικασία com.google.mail έκλεισε και κάνει reboot.

Βάζω ένα πιο παλιό backup και όλα οκ αλλά αν πάω να του αλλάξω theme μου βγάζει το ίδιο λάθος.Αν δεν βάλω κωδικό sim μένει ανοιχτό για λίγο παραπάνω και μετά κλείνου και άλλα διάφορα και πάλι πάει για reboot.Έκανα και wipe πριν το restore και τα theme που δοκίμασα δουλευαν κανονικά. Καμιά ιδέα κανένας;

Ποια rom είχεις πριν και με ποιο theme και ποιο theme έβαλες στην rls4?

Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

ποιο theme?

 

Το true gingerbread με κάποιες παραλαγές. Δοκιμασμένο και δούλευε μια χαρά.

 

 

Από rls3 σε rls4 πήγα. To theme ίδιο.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Το true gingerbread με κάποιες παραλαγές. Δοκιμασμένο και δούλευε μια χαρά.

 

 

Από rls3 σε rls4 πήγα. To theme ίδιο.

Το πρόβλημά σου είναι ότι δεν φαίνεται η ώρα επειδή το χρώμα των αριθμών είναι το ίδιο με το χρώμα της notification bar.

Πέρνα ένα theme από αυτά διαλέγοντας (πάντα για την SS) ένα με λευκούς ή μαύρους αριθμούς ανάλογα πως θες εσύ να φαίνονται. Μετά πέρνα το δικό σου theme.

Το error με το com.google.mail δεν το καταλαβαίνω. Η rls3 ήταν με ΖTE dialer ή AOSP?

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημά σου είναι ότι δεν φαίνεται η ώρα επειδή το χρώμα των αριθμών είναι το ίδιο με το χρώμα της notification bar.

Πέρνα ένα theme από αυτά διαλέγοντας (πάντα για την SS) ένα με λευκούς ή μαύρους αριθμούς ανάλογα πως θες εσύ να φαίνονται. Μετά πέρνα το δικό σου theme.

Το error με το com.google.mail δεν το καταλαβαίνω. Η rls3 ήταν με ΖTE dialer ή AOSP?

 

Ξαναέκανα theme και ήταν άσπρο το χρώμα στο ρολόι στάνταρ(πριν κάνω restore).Το πρόβλημα είναι πως γυρνώντας με restore ,wipe πριν το restore ,αν βάλω theme άλλο από το κανονικό true gingerbread(που ήταν περασμενο στο backup) βγάζει πάλι λάθος.Να κρατάει κάτι στην sd και να μου βγάζει ζόρια;

 

Tον zte dialer έχω.

 

Εdit: Πέρασα το κανονικό gingerbread theme(αυτό που ήδη είχα) χωρίς πρόβλημα. Μετά από το ξαναπέρσμα μπορώ να βάλω πάλι παραλλαγες του theme χωρις errors :S .

Edited by R_Bachman
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Ξαναέκανα theme και ήταν άσπρο το χρώμα στο ρολόι στάνταρ(πριν κάνω restore).Το πρόβλημα είναι πως γυρνώντας με restore ,wipe πριν το restore ,αν βάλω theme άλλο από το κανονικό true gingerbread(που ήταν περασμενο στο backup) βγάζει πάλι λάθος.Να κρατάει κάτι στην sd και να μου βγάζει ζόρια;

 

Tον zte dialer έχω.

Τις τροποποιήσεις της φτιάχνεις από εδώ?

Γιατί αν της φτιάχνεις έτσι πρέπει να προσέξεις ότι στην Status bar-->Τop bar εκεί που αλλάζεις το χρώμα του κειμένου έχει την εξής σημείωση - (Froyo only date). Δηλαδή η αλλαγή επηρεάζει μόνο την ημερομηνία.

Πρέπει λοιπόν να χρησιμοποιήσεις το framework από ένα theme από αυτά που σου έδειξα και πάνω σε αυτό να κάνεις της αλλαγές. Το ότι σου δούλεψε στην rls3 υποψιάζομε ότι πρώτα είχες περάσει κάποιο άλλο theme και πάνω σε αυτό είχες περάσει το τροποποιημένο σου.

 

Για το σφάλμα του com.google.mail αν έχεις πάρει backup με clockworkmod την rls3 κάνε τη restore (χωρίς wipe, δεν χρειάζεται) και μετά πέρνα την rls4 χωρίς wipe ή αν θες να κάνεις, μην κανεις restore από το titanium ρυθμίσεις εφαρμογών συστήματος.

Link to comment
Share on other sites

E κάνε αυτά τα 2 προφίλ που έγραψα παραπάνω, δεν χρειάζεται κάτι άλλο.

 

Στο screen off βάλε min 122 και Powersave, αν λαγγάρει στο wake-up ανέβασε το στα 245

και στο battery < 101% βάλε min 122 και max όσο θες με OnDemand

αν χρησιμοποιείς τον Smartass δεν χρειάζεσαι profiles εκτός του βασικού

 

το βασικο δηλαδη το 691-122?αν εχω smartass να μην κανω αλλα?ειναι κατι αλλο?

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Εχω ψαξει παντου για θεμα ubuntu να το περασω στο λεπιδι μου αλλα δε βρισκω πουθενα. FLB Froyo r10 φοραω. :confused:
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενας τροπος να βρω τα widgets που εχει e Spb Shell 3D για να χρησιμοποιησω στον launcher pro? Edited by jmallen3
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...