Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προς το παρόν με το ζόρι βρίσκεις μπαταρία, πόσο μάλλον καπάκια... (ή οθόνη που θέλω εγώ) περίμενε λίγο καιρό και βλέπεις...

 

Οθόνη εννοείς κάτι τέτοιο?

 

http://cgi.ebay.com.my/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=300532388885

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει βρει κανείς κάποια καλύτερη βάση για αυτοκίνητο ή να πάρω αυτήν εδώ που είχε προταθεί παλιότερα;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν έκατσε καλά το φλασάρισμα της ROM; Ή έχεις βάλει και τα δύο addons για bus overclocking και hardware acceleration?

 

Στο Modaco μόνο 2-3 βρήκα που έχουν ανάλογο πρόβλημα με το δικό σου (εδώ κι εδώ). Οι περισσότεροι λένε ότι έχουν διάρκεια μπαταρίας ίδια ή καλύτερη από τη stock ή τη FLB.

 

Μπορείς να επαναφέρεις τη stock ή να βάλεις την SS3 χωρίς τα 2 addons ή να περιμένεις την SS4 που θα έρθει σύντομα.

 

Ναι έχω βάλει και τα 2 addons.

Πως τα κάνω απεγκατάσταση?

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω βάλει και τα 2 addons.

Πως τα κάνω απεγκατάσταση?

 

Ξαναφλασάρεις την rom, το πιο απλό :)

Για το hardware acceleration μπορείς να πειράξεις το build.prop στο /system, βάζεις 0 στο debug.hw.sf (θέλει root η διαδικασία φυσικά). Για το άλλο δεν έχω ιδέα. Για να είμαι ειλικρινής πιστεύω ότι είναι πολύ χλωμό να φταίνε αυτά για το πρόβλημα σου με την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν μπορω να βρω πως θα στειλω μια επαφη με bluetooth

οταν παω στην επαφη και μετα παταω στο share μου εχει μονο επιλογη για barcode scanner email kai gmail πως θα γινει να εμφανιζεται και το bluetooth?

 

καμια απαντηση για το παραπανω κανεις? τοσο περιεργο ειναι αυτο που ζηταω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάντως και εμένα με ss3 μετά από 3 αποφορτίσεις εχω πρόβλημα με την μπαταρία. Το βράδυ πριν κοιμηθώ είχα 70 % και το πρωί ήθελε φορτισμα. Τι παίζει τελικα;

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μιας και η wind καθυστερεί την αναβάθμιση λεώ το ΣΚ να κάνω το mod για την μνήμη και για κάποια ρομ.Ενώ έχω μια γενική ιδέα για το πώς γίνεται με μπερδεύουν κάπως οι διαφορετικοί τρόποι που ακολουθούνται.Έχω blade νέας παρτίδας.Αν πάω να ακολουθήσω τον τρόπο του techblog η διαδικασία θα κολλήσει μιας που δεν πιάνει το Pwr Button, Vol+.Άρα πρέπει να περαστεί το cwm με άλλο τρόπο.Ο άλλος τρόπος πρέπει να είναι όπως περιγράφεται εδώ

 

http://zteblade.info/?p=20

 

Το παλικάρι εδώ βάζει το UniversalAndroot-1.6.2-beta5.apk και rootαρει την συσκευή.Μετά βάζει το RecoveryManager_v0.29b.apk και μετά μέσα από το manager κάνει install το recovery-clockwork-2.5.1.8-blade.img.Στην συνέχεια από την κονσόλα του Clockwork recovery mode κάνει backup και μετά περνάει τον φάκελο που περιέχει την ουγγρική ρομ.Μετά Pwr button,menu , volume up.

 

Το πρώτο ερώτημα είναι αφού μέσω του manager μπορούμε και περνάμε rom πως και σε κανένα οδηγό δεν έχει αναφερθει ότι μπορεί να περαστεί η ουγγρική και μέσω manager,όπως επίσης και backup-restore δεν γίνεται και μέσα από το manager?

 

Το δεύτερο ερώτημα είναι μετά για να επαναφέρουμε την stock ρομ λέει στον οδηγό (http://zteblade.info/?p=20) ότι γίνεται με την μέθοδο με το Volume up.Γιατί με Volume up και όχι πάλι μέσω manager?

 

 

 

 

ρωτάω γιατί δεν βγάζω άκρη.Δεν θα γινόταν και το ξεκλείδωμα και το πέρασμα οποιασδήποτε ρομ έτσι :

Συνδέουμε το blade με το usb καλώδιο στον Η/Υ και αντιγράφουμε στην SD card τα αρχεία :

 

recovery-clockwork-2.5.1.8-blade.img, RecoveryManager_v0.29b.apk, UniversalAndroot-1.6.2-beta5.apk

 

 

1)Κατεβάζουμε από το android market την εφαρμογή “apps installer” και την εγκαθιστούμε στο blade. Με την χρήση της εφαρμογής “apps installer” πλέον κάνουμε εγκατάσταση του UniversalAndroot-1.6.2-beta5.apk . Μετά την εγκατάσταση τρέχουμε το “UniversalAndroot” και επιλέγουμε Go Root, αν βγάλει μήνυμα ότι είναι ήδη rooted, εμείς το ξανακάνουμε για επιβεβαίωση. (παρεμπιπτόντως αυτή είναι η διαδικασία του rooting που είναι απαραίτητη και για άλλες εφαρμογές). Κατόπιν και πάλι με τη χρήση του “apps installer” κάνουμε εγκατάσταση του RecoveryManager_v0.29b.apk. Το τρέχουμε και στην ερώτηση που βγαίνει του επιτρέπουμε να έχει superuser rights.

Στο RecoveryManager πάμε πρώτα και κάνουμε backup current firmware και μετά install recovery (recovery-clockwork-2.5.1.8-blade.img).Μετά κάνουμε install firmware και φορτώνουμε την ουγγρικη.Μετά θα έχει χαθεί το cwm οπότε πάλι το 1) και μετά restore firware

 

 

http://lh3.ggpht.com/_fU3vm4TO-1A/TUn8RHMdAfI/AAAAAAAAAFA/o5SjsK0PV8Q/s512/device01.pnghttp://lh4.ggpht.com/_fU3vm4TO-1A/TUn8RRi9b2I/AAAAAAAAAFE/8cv4d_B3FQA/s512/device02.pnghttp://lh3.ggpht.com/_fU3vm4TO-1A/TUn8SpiTXKI/AAAAAAAAAFI/CVlAgOoFXO0/s512/device03.png

Edited by dankan1980
Link to comment
Share on other sites

1) Οχι, η Ουγγρική ROM γίνεται install με τη μέθοδο TPT (total file transfer) οχι με clockwork recovery.

 

2)Μπορείς να κάνεις restore και απο το recovery/rom manager μετά.

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι δεν θέλω να χάσω εφαρμογές, επαφές, μηνύματα κτλ ρε γμτ..

 

E; Γιατί οταν έβαλες την SS3 πως τα κράτησες όλα αυτά; Μήπως δεν έκανες wipe data/cache όταν την πέρασες και μας προβληματίζεις τσάμπα για το θέμα της μπαταρίας;

 

Ένιγουει, δεν χάνεις τίποτα, δεν χρειάζεται wipe data για να περάσεις την ίδια rom ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είχα προσπαθήσει να εγκαταστήσω ρομ με το manager μόνο μία φορά το κατάφερα, και για παλιά ρομ.

Με το volume down (-) μπαίνεις στο recovery όχι με vol. up.

Ακολούθησε τις οδηγίες και μην ανησυχείς.

Σιγουρέψου ότι οι drivers έχουν μπει σωστά γιατί με αυτούς που δίνει το site, σε μένα δεν δούλεψαν και βρήκα άλλους..

 

@klaount: δεν κράτησα τίποτα από την stock, και τα πέρασα όλα από την αρχή..! εννοείται πως έκανα wipe!

Θα το φορτίσω τώρα 100% και θα το βάλω σε airplane mode για όλο το βράδυ. Αν δεν καταναλώσει πολύ μπαταρία τότε υπάρχει θέμα με το σήμα και την ρομ......

Edited by silent_scream
Link to comment
Share on other sites

με το recovery manager περνας οτι θες,απλα δεν εχεις τις επιλογες για wipe κλπ.το Nofrills cpu μια δουλευει μια οχι θα το σβησω και θα βαλω το setCpu παλι να τελιωνω
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα τελείωσε η διαδικασία.Για όσους σαν και εμένα (χωρίς ιδιαίτερη πείρα) θέλουν να κάνουν την όλη διαδικασία να πω τάχυστα ότι ακολούθησ ότι έλεγε το παλικάρι εδώ http://zteblade.info/?p=20 αλλά με διαφοροποιήσεις.

 

1)Κατεβάζουμε από το android market ... αντί για το apps installer κατεβάζεις το astro file manager.Αφού μπήκαν τα RecoveryManager_v0.34b.apk, UniversalAndroot_1.6.1.apk πήγα στο firmware και πάτησα το menu (hard key και έκανα update).Μετά πήγα στο Recovery και έκανα install Recovery (recovery-clockwork-3.0.1.4-blade).Στο καπάκι έκανα από την καρτέλα firmware backup curent firmware.Έκανε μόνο του reboot και δημιούργησε στη sd ένα φάκελο με όλα τα αρχεία του κινητού (\clockworkmod\backup\2011-03-31.08.19.01).

 

2)Ξανά από τον οδηγό του παιδιού :

Κλείνουμε το κινητό... ουγγρικό μενού !

 

3)Για την επαναφορά δεν έκανα ότι λέει ο οδηγός.Αρχικά πήγα και άλλαξα την γλώσσα από τα ουγγρικά στα αγγλικά.Στην συνέχεια κατέβασα το astro file manager και έκανα ότι και στο βήμα 1).Η μόνη διαφορά είναι ότι μετα το install Recovery (recovery-clockwork-3.0.1.4-blade) πήγα και έκανα από την καρτέλα firmware restore previus firmware.Έκανε μόνο του reboot μετά από 5-8 λεπτά το κινητό είχε την μαμαrom αλλά 512 ram.

Edited by dankan1980
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Παρακολουθώ με ενδιαφέρον τις συζητήσεις σας, αγαπητοί φίλοι και βλέπω ότι έχουν εξαιρετικό ενδιαφέρον! Θα ήθελα τα φώτα σας σε δύο θεματάκια σχετικά με την SS3.

 

1. Μετά την εγκατάστασή της, το Blade θα συνεχίσει να έχει 512 Mb ram? (έχω κάνει το γνωστό σε όλους σας τρυκ με την Ουγγρική rom.

 

2. Θα μπορώ να γράφω Ελληνικά;

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

1. Φυσικά. Όποια ρομ και να βάλεις θα έχεις 512.

 

2. Ναι. Νομίζω υπάρχει το HTC_IME προεγκατεστημένο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Παρακολουθώ με ενδιαφέρον τις συζητήσεις σας, αγαπητοί φίλοι και βλέπω ότι έχουν εξαιρετικό ενδιαφέρον! Θα ήθελα τα φώτα σας σε δύο θεματάκια σχετικά με την SS3.

 

1. Μετά την εγκατάστασή της, το Blade θα συνεχίσει να έχει 512 Mb ram? (έχω κάνει το γνωστό σε όλους σας τρυκ με την Ουγγρική rom.

 

2. Θα μπορώ να γράφω Ελληνικά;

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

βαλε swype

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

@Blader Ναι και στα 2

 

__________________

 

Όσο για themes για ss rls3 μόλις δοκίμασα ένα κολπάκι για αλλάγές στα υπάρχοντα themes του Frankish στο modaco:

 

Πάμε εδώ : http://uot.dakra.lt/kitchen/

 

Έχω δοκιμάσει αλλαγές μόνο σε battery και status bar menusΥπάρχουν αρκετές επιλογές και προεπισκόπηση. Για τα άλλα δεν ξέρω και περισότερο θα φοβόμουν να πειράξω το bootanimation(μπας και τα paths που διαλέγεις μπορεί να είναι λάθος, δεν ξέρω σίγουρα).

 

Μπαίνουμε στα menu και κάνουμε τις αλλάγές που θέλουμε και τις δοκιμάζουμε με την προεπισκόπηση.

 

Κάνουμε unzip κάποιο από τα themes του Frankish που θα χρησιμοποιήσουμε σαν βάση(υπόψιν πως ότι δεν αλλάζουμε μένει ίδιο με το ανάλογο theme, δηλαδή αν το theme εxει circle battery και θέλουμε να την κρατήσουμε δεν χρειάζετε να το ξαναδιαλέξουμε στο battery μενου π.χ.)και κάνουμε extract .Μέσα από αυτό παίρνουμεκαι βάζουμε το framework-res.apk αρχείο κάπου στο PC μας.Μην σβήσετε το unziped theme ακόμα γιατι θα χρειαστεί αργότερα.

 

Μετά στο site πάμε στο μενού File upload και εκεί που λέει framework-res.apk από κάτω ακριβώς πατάμε select file και διαλέγουμε το framework-res.apk που κάναμε extract στο PC μας και περιμένουμε να το κάνει upload.

 

Για να δούμε αν όλα γίναν σωστά πάμε Summary menu και εκεί θα πρέπει να δούμε τα μενού με τις αλλαγές που κάναμε με πράσινο χρώμα , ότι δεν πειράξαμε άσπρο και αν έχουμε κάνει λάθος κόκκινο.Αν όλες οι αλλάγές είναι σωστές και πράσινες πατάμε submit work to kitchen στο ίδιο μενού και περιμένουμε μερικά λεπτά(5 και ίσως και παραπάνω).Βγάζει και επιλογή να μπείτε στην pickup σελίδα που κάνει reload ανα 1 λεπτό και μόλις το theme download είναι έτοιμο το εμφανίζει και το κατεβάζετε.

 

Τώρα στο PC : Κάνουμε unzip το UOT#######.zip αρχείο που κατεβάσαμε και στην διαδρομή UOT-######\META-INF\com\google\android αντικαθιστούμε το αρχείο update-binary με το ίδιο αρχείο από το theme του Frankish που κάναμε unzip νωρίτερα(ίδιο path πχ TrueGingerbread-circlemod-SS\META-INF\com\google\android με το ίδιο όνομα :update-binary). Μετά κάνουμε πάλι zip το UOT##### με το αλλαγμένο update-binary πλέον και είμαστε έτοιμοι.

 

Για σιγουριά έβαλα και το καινούριο theme αλλά και το theme του Frankish που ήξερα πως δουλεύει, στην sd , έτσι ώστε αν κάτι στραβώσει και δεν μπορέσω να bootαρω να ξαναμπώ στο clockwork (θελει έκδοση 3.#.#.# απότι κατάλαβα)και να περάσω το σίγουρο theme εύκολα.Εγκατάσταση όπως όλα τα themes.

 

Μάλλον γίνετε και για άλλες ROM χρησιμοποιώντας το ανάλογο Frankish theme για την όποια ROM.

 

Αν κάποιος δεν κατάλαβε κάτι ας μην δοκιμάσει να το κάνει. Ωπωσδήποτε ΔΕΝ ΦΕΡΩ ΚΑΜΙΑ ΕΥΘΗΝΗ αν κάτι σας πάει στραβά.Το δοκίμασα 4-5 φορές χωρίς πρόβλημα πάντως.

 

Και ένα screen από αλλαγμένο TrueGingerbread-circlemod-SS για το λογο του αληθές:

 

http://img5.imageshack.us/img5/2913/snap20110401000537.th.png

Edited by R_Bachman
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν μπορω να βρω πως θα στειλω μια επαφη με bluetooth

οταν παω στην επαφη και μετα παταω στο share μου εχει μονο επιλογη για barcode scanner email kai gmail πως θα γινει να εμφανιζεται και το bluetooth?

 

καμια απαντηση για το παραπανω κανεις? τοσο περιεργο ειναι αυτο που ζηταω

 

Δεν μπορείς, μόνο αν βρεις κάποιο πρόγραμμα στο market (bump, bar code scanner και μετά σκανάρισμα από το άλλο τηλέφωνο κλπ). Ή αν καταφέρεις και βρεις τρόπο εξαγωγής σε vcf και μετά αποστολή αρχείου με bluetooth (πάλι στο market). Θα έψαχνα κι εγώ, μπας και σε βοηθούσα, αλλά ο χρόνος είναι περιορισμένος..

 

και btw, δεν είναι θέμα κινητού αλλά θέμα android

Edited by kogos

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είχα προσπαθήσει να εγκαταστήσω ρομ με το manager μόνο μία φορά το κατάφερα, και για παλιά ρομ.

Με το volume down (-) μπαίνεις στο recovery όχι με vol. up.

Ακολούθησε τις οδηγίες και μην ανησυχείς.

Σιγουρέψου ότι οι drivers έχουν μπει σωστά γιατί με αυτούς που δίνει το site, σε μένα δεν δούλεψαν και βρήκα άλλους..

 

@klaount: δεν κράτησα τίποτα από την stock, και τα πέρασα όλα από την αρχή..! εννοείται πως έκανα wipe!

Θα το φορτίσω τώρα 100% και θα το βάλω σε airplane mode για όλο το βράδυ. Αν δεν καταναλώσει πολύ μπαταρία τότε υπάρχει θέμα με το σήμα και την ρομ......

 

Για την μπαταρια...: Εχθες το αφησα σε airplane mode & silent ολο το βραδυ.

Ειχε 9-10% μπαταρια...σημερα το πρωι ηταν ακομη ζωντανο...

Link to comment
Share on other sites

@Blader Ναι και στα 2

 

__________________

 

Όσο για themes για ss rls3 μόλις δοκίμασα ένα κολπάκι για αλλάγές στα υπάρχοντα themes του Frankish στο modaco:

 

Πάμε εδώ : http://uot.dakra.lt/kitchen/

 

Έχω δοκιμάσει αλλαγές μόνο σε battery και status bar menusΥπάρχουν αρκετές επιλογές και προεπισκόπηση. Για τα άλλα δεν ξέρω και περισότερο θα φοβόμουν να πειράξω το bootanimation(μπας και τα paths που διαλέγεις μπορεί να είναι λάθος, δεν ξέρω σίγουρα).

 

Μπαίνουμε στα menu και κάνουμε τις αλλάγές που θέλουμε και τις δοκιμάζουμε με την προεπισκόπηση.

 

Κάνουμε unzip κάποιο από τα themes του Frankish που θα χρησιμοποιήσουμε σαν βάση(υπόψιν πως ότι δεν αλλάζουμε μένει ίδιο με το ανάλογο theme, δηλαδή αν το theme εxει circle battery και θέλουμε να την κρατήσουμε δεν χρειάζετε να το ξαναδιαλέξουμε στο battery μενου π.χ.)και κάνουμε extract .Μέσα από αυτό παίρνουμεκαι βάζουμε το framework-res.apk αρχείο κάπου στο PC μας.Μην σβήσετε το unziped theme ακόμα γιατι θα χρειαστεί αργότερα.

 

Μετά στο site πάμε στο μενού File upload και εκεί που λέει framework-res.apk από κάτω ακριβώς πατάμε select file και διαλέγουμε το framework-res.apk που κάναμε extract στο PC μας και περιμένουμε να το κάνει upload.

 

Για να δούμε αν όλα γίναν σωστά πάμε Summary menu και εκεί θα πρέπει να δούμε τα μενού με τις αλλαγές που κάναμε με πράσινο χρώμα , ότι δεν πειράξαμε άσπρο και αν έχουμε κάνει λάθος κόκκινο.Αν όλες οι αλλάγές είναι σωστές και πράσινες πατάμε submit work to kitchen στο ίδιο μενού και περιμένουμε μερικά λεπτά(5 και ίσως και παραπάνω).Βγάζει και επιλογή να μπείτε στην pickup σελίδα που κάνει reload ανα 1 λεπτό και μόλις το theme download είναι έτοιμο το εμφανίζει και το κατεβάζετε.

 

Τώρα στο PC : Κάνουμε unzip το UOT#######.zip αρχείο που κατεβάσαμε και στην διαδρομή UOT-######\META-INF\com\google\android αντικαθιστούμε το αρχείο update-binary με το ίδιο αρχείο από το theme του Frankish που κάναμε unzip νωρίτερα(ίδιο path πχ TrueGingerbread-circlemod-SS\META-INF\com\google\android με το ίδιο όνομα :update-binary). Μετά κάνουμε πάλι zip το UOT##### με το αλλαγμένο update-binary πλέον και είμαστε έτοιμοι.

 

Για σιγουριά έβαλα και το καινούριο theme αλλά και το theme του Frankish που ήξερα πως δουλεύει, στην sd , έτσι ώστε αν κάτι στραβώσει και δεν μπορέσω να bootαρω να ξαναμπώ στο clockwork (θελει έκδοση 3.#.#.# απότι κατάλαβα)και να περάσω το σίγουρο theme εύκολα.Εγκατάσταση όπως όλα τα themes.

 

Μάλλον γίνετε και για άλλες ROM χρησιμοποιώντας το ανάλογο Frankish theme για την όποια ROM.

 

Αν κάποιος δεν κατάλαβε κάτι ας μην δοκιμάσει να το κάνει. Ωπωσδήποτε ΔΕΝ ΦΕΡΩ ΚΑΜΙΑ ΕΥΘΗΝΗ αν κάτι σας πάει στραβά.Το δοκίμασα 4-5 φορές χωρίς πρόβλημα πάντως.

 

Και ένα screen από αλλαγμένο TrueGingerbread-circlemod-SS για το λογο του αληθές:

 

http://img5.imageshack.us/img5/2913/snap20110401000537.th.png

 

Πολυ ωραιο το ποστ σου φιλε!Για να βοηθησω κι εγω τωρα...

Εγω αλλαξα σχεδον τα παντα και ουσιαστικα εφτιαξα δικο μου theme.Κατεβασα το Gingerbread blue circlemod για SS3 του Franclish και:

1)Για μπαταρια εβαλα το honeycomb

2)Icons εβαλα G13 Honeybread το οποιο πετυχε αλλα πειραξα και τα Notification Power Buttons αλλα επειδη μαλλον δεν τα υποστηριζει η ρομ οπως η FLb δεν πετυχε.

3)Statusbar δεν πειραξα αφου ηθελα να την κανω διαφανη αλλα εγραφε οτι γινεται μονο στην Gingerbread.

4)Windows Animation δεν πειραξα αφου δεν μου αρεσουν αυτα.

5)Font Pack εβαλα F06 Sony Sketch αλλα για καποιο λογο ειναι λιγο μικρα σε σχεση με αυτα που ειχε

6)Για Bootanimation στις custom froyo roms επιλεγουμε το system/media/ (Cyanogen rom) και βαζουμε οποιο θελουμε.Εγω εβαλα το Bios Load.

 

Ολα πετυχαν και δουλευει μια χαρα το theme.Ουτε κολλαει ουτε τιποτα.Δεν ξερω αν τρωει παραπανω μπαταρια μονο αλλα θα το δω με τον καιρο.

 

Και οριστε το αποτελεσμα

Edited by panosfx

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι γιατι οταν περναω την SS3 ειναι κομπλε και οταν παω να περασω το hardware accelleration addon το κινητο δεν ανοιγει και μενει στην δευτερη οθονη που γραφει ANDROID???

 

Μπορει καποιος να βοηθησει?

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Στην SS RLS3 έχω το εξής bug: Απ'τις κανονικές ρυθμίσεις δεν με αφήνει να βάλω απ'την μουσική συλλογή ήχους κλήσης και ειδοποίησης. Έχω κάνει την πλάγια μέθοδο, επιλέγοντας ήχο κλήσης απ'το Mixzing και ήχο ειδοποίησης εισερχομένου από το Handcent
Link to comment
Share on other sites

Πάω να βάλω RC4 γιατί η SS3 άρχισε να μου κάνει κολλήματα με το wifi.. μπαινόβγαινε όποτε ήθελε και έτρωγε κολλήματα όταν το είχα σε standby ενώ είχα το wifi sleep policy : never sleep
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...