Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχετε να μου προτεινετε bluetooth ακουστικα a2dp που να λειτουργουν καλα με το τηλεφωνο?? με ενδιαφερουν για ομιλια κυριως, και για να ακουω μουσικη.θελω να εχουν 2 ακουστικα και να μην ειναι το bluetooth πανω στο αυτι.

εχω βρει μερικα και θα ηθελα αν καποιος εχει καποιο απο αυτα να μου πει αν λειτουργει ενταξει με το κινητο αλλλιως καποιες προτασεις οπως προειπα:)

1)αυτο κανει για τη δουλεια που το θελω και ταιριαζει στο κινητο μας??http://www.somon.gr/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=29&page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=981&category_id=50&vmcchk=1&Itemid=29

2)http://www.mobilehellas.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=7120

 

Είμαι και γω στην αναζήτηση.

Βασικά όποιο και να πάρεις, δεν υπάρχει κάποιος λόγος να μη σου δουλέψει στο Blade.

Μετά από έρευνα που έκανα ebay, έχω καταλήξει μεταξύ αυτών:

Bluetooth Stereo Headset Earphone Headphone necklace C5

τιμή 12.75€ περίπου

R35 Clip Bluetooth Wireless Stereo Headset Headphone

τιμή 8.55€ περίπου

BH-214 Bluetooth Stereo Headset Headphone for Nokia

τιμή 10.90€ περίπου

BCK 08 Slim A2DP Stereo universal Bluetooth Headset new

τιμή 7.30€ περίπου

Όλα τα παραπάνω πάντως σου κάνουν μια χαρά. Για μένα νομίζω θα παραγγείλω το τελευταίο, που είναι και το φτηνότερο.

Η πλάκα είναι πως το Nokia BH-214 στην Ελλάδα έχει τουλάχιστον 35€! Έλεος!

Edited by spinmaths
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάτσε ρε μεγάλε, δηλαδή αμφισβητείς πως είναι απαραίτητη η δυνατότητα μεταφοράς των app στην sd γιατί η μνήμη είναι πολύ μικρή? Το να περιμένω 2.3 ή 2.10 έκδοση δεν είναι λύση και δεν καταλαβαίνω γιατί προσβλήθηκες, μέτοχος στην zte είσαι ή ο δημιουργός του move2sd enabler? (που δεν είπα και κάτι κακό, απλά βοήθεια ζήτησα όντας σε απόγνωση)

 

Η ειρωνεία με το pc που κολλάει? Αν δεν έχεις απαιτήσεις smartphone από το κινητό σου τότε τι θες εδώ μέσα? Ή μήπως είσαι αυτός που θα κρίνει το όριο των εφαρμογών που θα εγκαταστήσουμε και αλλιώς θα παίρνουμε pc?

 

Anyway τα υφάκια αλλού, εδώ αλληλοβοηθιόμαστε και όποιος έχει νεύρα να ξεσπάει αλλου.

 

Καμιά βοήθεια λοιπόν συναγωνιστές?

 

Δεν είχα σκοπό να σε προσβάλλω φίλε μου μην αρπάζεσαι, φυσικά και πήραμε smartphone, αλλά οι εφαρμογές που απαιτούν πολύ χώρο για εγκατάσταση περνάνε τα δεδομένα μόνες τους στην SD και φυσικά ένα smartphone έχει όριο αριθμού εφαρμογών που μπορούν να εγκατασταθούν σ αυτό.

 

Γ αυτό ακριβώς σου είπα ότι αν έχεις τόσο μεγάλες απαιτήσεις που πρέπει να έχεις τόσες πολλές εφαρμογές που τις χρησιμοποιείς συνέχεια και δε σου φτάνει ο χώροςο μάλλον περιμένεις πολλά από ένα κινέζικο των 150 ευρώ, του οποίου μάλιστα την εσωτερική μνήμη ήξερες πρίν το αγοράσεις.

 

Δε γίνεται να κάνουμε το zastava ferrari αυτό απλά επισημαίνω.

Και πάλι σου έδωσα λύση λέγοντας ότι πρέπει να περιμένεις 2.2 η 2.3 γιατί οι custom 2.2 υποστηρίζουν μεν εφαρμογές στην sd αλλά με προβλήματα ενώ οι 2.3 τις υποστηρίζουν ενσωματωμένα κ αυτό ισχύει για όλα τα android όχι μόνο για το δικό μας. Για να μη σε βάλω στο μπελά λοιπόν να περνάς custom 2.2, να το φορτώνεις εφαρμογές και μετά να αναφέρεις ότι δε δουλεύει όπως το χουν κάνει πολλοί σου πρότεινα να περιμένεις μια επίσημη νέα rom.

 

Το apps2sd και το move2sd κάνουν μερική δουλειά γιατί δεν μπορούν να μεταφέρουν πολλές εφαρμογές και πάλι το ότι τις μεταφέρουν δε σημαίνει ότι θα δουλεύουν σωστά.

 

Εάν παρά τα παραπάνω θέλεις να δοκιμάσεις κάτι, πέρνα την Japanese Jellyfish 9 που είναι απ τις πιο σταθερές μέχρι τώρα και δοκίμασε το app2sd.

 

Για μένα όμως θα κουραστείς άδικα.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και γω στην αναζήτηση.

Βασικά όποιο και να πάρεις, δεν υπάρχει κάποιος λόγος να μη σου δουλέψει στο Blade.

Μετά από έρευνα που έκανα ebay, έχω καταλήξει μεταξύ αυτών:

Bluetooth Stereo Headset Earphone Headphone necklace C5

τιμή 12.75€ περίπου

R35 Clip Bluetooth Wireless Stereo Headset Headphone

τιμή 8.55€ περίπου

BH-214 Bluetooth Stereo Headset Headphone for Nokia

τιμή 10.90€ περίπου

BCK 08 Slim A2DP Stereo universal Bluetooth Headset new

τιμή 7.30€ περίπου

Όλα τα παραπάνω πάντως σου κάνουν μια χαρά. Για μένα νομίζω θα παραγγείλω το τελευταίο, που είναι και το φτηνότερο.

Η πλάκα είναι πως το Nokia BH-214 στην Ελλάδα έχει τουλάχιστον 35€! Έλεος!

 

Αν θέλεις και ραδιόφωνο χωρίς καλώδιο καλή λύση είναι και το Sony Ericsson MW600 το οποίο είναι βέβαια και ακριβότερη λύση. Δεν σε νοιάζει όμως αν υποστηρίζεται το ραδιόφωνο στη rom! ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι ζεσταίνεται πολύ η συσκευή όταν μιλάω.

Το επιβεβαιώνει κανείς? ΑΙσθάνομαι το τηλ ζεστό δηλ κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

εχετε να μου προτεινετε bluetooth ακουστικα a2dp που να λειτουργουν καλα με το τηλεφωνο?? με ενδιαφερουν για ομιλια κυριως, και για να ακουω μουσικη.θελω να εχουν 2 ακουστικα και να μην ειναι το bluetooth πανω στο αυτι.

εχω βρει μερικα και θα ηθελα αν καποιος εχει καποιο απο αυτα να μου πει αν λειτουργει ενταξει με το κινητο αλλλιως καποιες προτασεις οπως προειπα:)

1)αυτο κανει για τη δουλεια που το θελω και ταιριαζει στο κινητο μας??http://www.somon.gr/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=29&page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=981&category_id=50&vmcchk=1&Itemid=29

2)http://www.mobilehellas.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=7120

 

Έχω πάρει αυτά (itech) και ο ήχος τους είναι πολύ καλός, καμμία σχέση με τα ενσύρματα, και μπορείς αν θες να βάλεις και όποια ακουστικά θες... οπότε, με το itech που ποστάρεις δεν νομίζω να έχεις θέμα...

 

.........Δεν σε νοιάζει όμως αν υποστηρίζεται το ραδιόφωνο στη rom! ;)

Μα ακόμα κι αν υποστηρίζεται το ραδιόφωνο στη rom, και πάλι δεν θα μπορεί να ακούσει ραδιόφωνο από το bluetooth, αφού θέλει καλώδιο (λειτουργεί σαν κεραία) για να ακούσει ραδιόφωνο από το ενσωματωμένο του κινητού.... ή μήπως κατάλαβα κάτι λάθος;;;

Edited by kogos

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

χαιρετε :)

 

ειμαι ετοιμος να πω σε μια φιλη να μου φερει το san francisco απο αγγλια...

 

ξεκλειδωνεται εδω ευκολα?με την καρτουλα της orange?

 

επισης κατι τελευταιο...ποσο γρηγορο ειναι σε αποκριση το κινητο?ποσο γρηγορα ανταποκρινονται τα πληκτρα..ποσο γρηγορα τρεχει τις εφαρμογες κτλ.. ευχαριστω :)

 

κατι ακομα...πως θα κανω μετα αναβαθμιση στην 2.2?προσφερεται μεσω ιντερνετ απο την orange?

 

Ειπαμε , αν εχεις ακρη Αγγλια , παρτο ... χθες!Το κινητο ειναι παρα πολυ καλο για τα λεφτα του , ειδικα στα 120 ευρω που θα σου κοστισει εσενα.

 

Οσον αφορα την ταχυτητα , παει σφαιρα και τρεχει απροβληματιστα ακομα και βαριες εφαρμογες.Τωρα αν ειχες στην κατοχη σου κανα Galaxy S , θα δεις διαφορα αλλα μιλαμε και για αλλα λεφτα.

 

Ξεκλειδωνεται πανευκολα με τον αριθμο IMEI του που μπορεις να τον βρεις πανω στο κουτι του.Τον δινεις σε καποιον online calculator και σου δινει εναν οκταψηφιο αριθμο.Με αυτον το ξεκλειδωνεις.Περισσοτερα και links γι αυτο και για την αναβαθμιση στην 2.2(που ειναι επισης πανευκολη διαδικασια) στην πρωτη σελιδα του θεματος.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και γω στην αναζήτηση.

Βασικά όποιο και να πάρεις, δεν υπάρχει κάποιος λόγος να μη σου δουλέψει στο Blade.

Μετά από έρευνα που έκανα ebay, έχω καταλήξει μεταξύ αυτών:

Bluetooth Stereo Headset Earphone Headphone necklace C5

τιμή 12.75€ περίπου

R35 Clip Bluetooth Wireless Stereo Headset Headphone

τιμή 8.55€ περίπου

BH-214 Bluetooth Stereo Headset Headphone for Nokia

τιμή 10.90€ περίπου

BCK 08 Slim A2DP Stereo universal Bluetooth Headset new

τιμή 7.30€ περίπου

Όλα τα παραπάνω πάντως σου κάνουν μια χαρά. Για μένα νομίζω θα παραγγείλω το τελευταίο, που είναι και το φτηνότερο.

Η πλάκα είναι πως το Nokia BH-214 στην Ελλάδα έχει τουλάχιστον 35€! Έλεος!

μαλλον αυτο BH-214 Bluetooth Stereo Headset Headphone for Nokia θα παρω εγω,ελπιζω να λειτουργουν στο blade και τα κουμπια μουσικης:Dευχαριστω για τη λιστα φιλε:)

Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε , αν εχεις ακρη Αγγλια , παρτο ... χθες!Το κινητο ειναι παρα πολυ καλο για τα λεφτα του , ειδικα στα 120 ευρω που θα σου κοστισει εσενα.

 

Οσον αφορα την ταχυτητα , παει σφαιρα και τρεχει απροβληματιστα ακομα και βαριες εφαρμογες.Τωρα αν ειχες στην κατοχη σου κανα Galaxy S , θα δεις διαφορα αλλα μιλαμε και για αλλα λεφτα.

 

Ξεκλειδωνεται πανευκολα με τον αριθμο IMEI του που μπορεις να τον βρεις πανω στο κουτι του.Τον δινεις σε καποιον online calculator και σου δινει εναν οκταψηφιο αριθμο.Με αυτον το ξεκλειδωνεις.Περισσοτερα και links γι αυτο και για την αναβαθμιση στην 2.2(που ειναι επισης πανευκολη διαδικασια) στην πρωτη σελιδα του θεματος.

 

ωραιος..στην ουσια η καρτουλα orange Που σου πασαρουν μου ειναι αχρηστη ετσι?

 

βρηκα 2 εγκυρα site που αποτι βλεπω θα μου βγει 100 ευρω περιπου(και στο ασπρο που το λιβανιζω :lol: ) μιας κ θα το φερει η κοπελα :)

 

η 2.2 που λες..ειναι η "νομιμη"?μπορω να προσωρησω αφοβα χωρις να χασω εγγυησεις κτλ?

 

ευχαριστω πολυ :)

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια

το καινουργιο κινητο παρτιδα μαρτιου ειναι root απο μονο του

δεν εκανα τιποτα για τσεκαρετε και σεις

original wind rom εχω

και το ποιο τρελλο ειναι οτι το εχω βαλει ενα σορο εφαρμογες οπως

avg antivirus pro installer uninstaler task manager cleaner reader

nfs shift ,pes 2011 ,worms kai ενα καρο ακομη apps

kai den exei προβλημα με μνημη

λετε να δειχνει 256 και στην ουσια να ειναι 512?

εχω παθει

2.1 eclair λειτουργικο

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια

το καινουργιο κινητο παρτιδα μαρτιου ειναι root απο μονο του

δεν εκανα τιποτα για τσεκαρετε και σεις

original wind rom εχω

και το ποιο τρελλο ειναι οτι το εχω βαλει ενα σορο εφαρμογες οπως

avg antivirus pro installer uninstaler task manager cleaner reader

nfs shift ,pes 2011 ,worms kai ενα καρο ακομη apps

kai den exei προβλημα με μνημη

λετε να δειχνει 256 και στην ουσια να ειναι 512?

εχω παθει

2.1 eclair λειτουργικο

 

Μήπως μπορείς να περάσεις τον ROM Manager να και να πάρεις ένα backup την current ROM για να δούμε κ εμείς τι έχει μέσα?

 

Αν ανοίξεις τον task manager σου λέει πόση μνήμη έχει. Αν δείχνει 256 έχει 256 και θέλει το κλασσικό ξεκλείδωμα.

Link to comment
Share on other sites

nai αυτο λεο ειναι 256 οπωσ λεει task manager

αλλα εχει τρομερα καλυ διαχειρηση μνημης

50 mb ελευθερα και δουλευει αψωγα χωρισ κολληματα

τα games ειναι στην sd card

kata emena den xreiazetai πολυ σκαλισμα με διαφορες rom

otan ερθει επισημη froyo θα πεταει λογικα

kai το igo my way που εχω βαλει ειναι τελειο

δοκιμαστε και το applanet gia εφαρμογες δωρεαν

;););):D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Παρότι μπαίνω αρκετό καιρό και διαβάζω ότι περισσότερο μπορώ μόλις σήμερα αξιώθηκα να κάνω εγγραφή...

Θέλω να σας ρωτήσω κάτι, δεν είδα να αναφέρεται κάπου στις σελίδες που έχω διαβάσει έως τώρα, εάν ναι συγχωρήστε με για την επανάληψη.

Δεν ειμαι και πολύ σχετικός, και εδω και έναν μήνα έχω πάρει το ZTE, και μου παρουσιάστηκε το εξής πρόβλημα:

Μία μερα, το βρήκα κλειστό, και δεν "εβλεπε" τις επαφές καθόλου. Μάλλον εκανε απο μόνο του κάποιο reset... Επίσης απο τότε δεν μπορώ να μπω στο Android market, ενώ πριν έμπαινα κανονικά και κατέβαζα εφαρμογες.

Τι μπορεί να συμβαίνει? Γιατί δεν μπαινει στο market?

Link to comment
Share on other sites

μηπως κολλησες κανεναν ιο?

πειραγμενη rom εχεις?

 

Δεν μπορώ να καταλάβω εάν έχω ιό. Πειραγμένη rom δεν έχω. Το μόνο που έκανα μετά απο τα προβλήματα αυτά που παρουσιάστηκαν ήταν να το κάνω root, καμιά άλλη παρεμβαση. Πως μπορώ να καταλάβω το θέμα με το εάν έχω ιό?

Link to comment
Share on other sites

nai αυτο λεο ειναι 256 οπωσ λεει task manager

αλλα εχει τρομερα καλυ διαχειρηση μνημης

50 mb ελευθερα και δουλευει αψωγα χωρισ κολληματα

τα games ειναι στην sd card

kata emena den xreiazetai πολυ σκαλισμα με διαφορες rom

otan ερθει επισημη froyo θα πεταει λογικα

kai το igo my way που εχω βαλει ειναι τελειο

δοκιμαστε και το applanet gia εφαρμογες δωρεαν

;););):D

 

Με 512 και 2.3 πραγματικά πετάει. Πότε θα δούμε επίσημη 2.3 όμως? ΟΕΟ?

Link to comment
Share on other sites

Με 512 και 2.3 πραγματικά πετάει. Πότε θα δούμε επίσημη 2.3 όμως? ΟΕΟ?

 

Μπορεί και ποτέ. Τι την θες; Αφού οι custom είναι καλύτερες!

Link to comment
Share on other sites

Με 512 και 2.3 πραγματικά πετάει. Πότε θα δούμε επίσημη 2.3 όμως? ΟΕΟ?

 

Εδώ δεν έχουμε δει επίσημη 2.2, θα δούμε και 2.3??? :blink:

 

Δεν υπάρχει περίπτωση.... :p

 

Cyanogen 7 και δεν είμαι καλά..... :cool:

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Τι λέει η τελευταία nightly Cyanogen; Τι bugs έχουν απομείνει;

 

Άμα η ερώτηση απευθύνεται σε μένα δηλώνω ότι δεν έχω περάσει ακόμη καμία nightly, μιας και το Blade είναι πλέον η βασική συσκευή μου και δυσκολεύομαι να κάνω πειράματα πλέον.... :O

 

Πάντως δεν πρέπει να έχουν μείνει σημαντικά bugs πλέον! Ελπίζω να βγει σύντομα η Stable.... :cool:

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Με 512 και 2.3 πραγματικά πετάει. Πότε θα δούμε επίσημη 2.3 όμως? ΟΕΟ?

 

http://android.modaco.com/content/zte-blade-roms-rom-customisation/330677/rom-honeycomb-sdk-port-05-03-2011/

Honeycomb = Android 3.0

Link to comment
Share on other sites

Τι λέει η τελευταία nightly Cyanogen; Τι bugs έχουν απομείνει;

 

Δεν την έχω βάλει αλλά απ' ότι είδα έφτιαξαν το proximity bug καθώς και το μεγάλο battery draining στο standby άρα σιγά σιγά μένουν μόνο τα ψιλά.

Link to comment
Share on other sites

 

αυτή είναι για tablet ported,εγώ εννοούσα επίσημη σταθερή 2.3 wind :)

Link to comment
Share on other sites

nai αυτο λεο ειναι 256 οπωσ λεει task manager

αλλα εχει τρομερα καλυ διαχειρηση μνημης

50 mb ελευθερα και δουλευει αψωγα χωρισ κολληματα

τα games ειναι στην sd card

kata emena den xreiazetai πολυ σκαλισμα με διαφορες rom

otan ερθει επισημη froyo θα πεταει λογικα

kai το igo my way που εχω βαλει ειναι τελειο

δοκιμαστε και το applanet gia εφαρμογες δωρεαν

;););):D

 

Στην 2.1 πως περνας εφαρμογες στην sd card;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...