Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το αν αξίζει η όχι έχει να κάνει καθαρά με την τιμή για εμένα.

Προσωπικά πάνω από 90 euro δεν θα έδινα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια πειτε μου μια rom γρηγορη και σταθερη για να περασω ειμαι καινουργιος με το blade και δεν εχω ιδεα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1297776

Link to comment
Share on other sites

Το λεπίδι μου τρελάθηκε σήμερα. Αφού έκανα μια κλήση κανονικά, την ώρα που το κλείνω βλέπω ότι χάθηκαν όλες οι επαφές μου. Δεν είχε καμία. Πάω να κάνω συγχρονισμό από το mail και βλέπω ότι έχει βγει και ο λογαριασμός μου. Δεν υπήρχε. Άρχισε να μας αφήνει χρόνους μάλλον;

 

Και ένα δεύτερο πρόβλημα. Αρκετές φορές, όταν πατάω να κάνει κλήση, αναβοσβήνει η οθόνη και μερικές φορές μένει μαύρη μέχρι να ακουστεί ήχος ότι χτυπάει. Ότι και να πατήσω νωρίτερα δεν ανοίγει η οθόνη. Με αποτέλεσμα αν πάρω καταλάθος κάποιον τηλέφωνο, δεν μπορώ να το κλείσω. Πρέπει να χτυπήσει και μετά.

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είσαι με stock rom; Μάλλον πας για επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (και στήσιμο από την αρχή και με μέτρο).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είσαι με stock rom; Μάλλον πας για επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (και στήσιμο από την αρχή και με μέτρο).

 

Όχι δεν έχω στοκ. GSF B26 με GEN1 είμαι και 512 RAM. Θα κάνω μάλλον υπομονή μέχρι να βγει μια stable ICS για να βάλω. Δεν μου αρέσει να κάνω συχνά αλλαγές. Τις βαριέμαι.

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...υποστιριζει tv-out το blade?

 

;);););););) ΟΧΙ... αλλά για να είσαι και σίγουρος, κάνε κι ένα search να δεις τα specs του :rolleyes::rolleyes:

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που αγόρασα το κινητό ήμουν με ρομ RLS 5. Εκανα χθες ξεκλείδωμα στο κινητό για να έχω 512 ΜΒ ram. Επειδή βαριέμαι αφόρητα να ξαναπεράσω custom rom να ρωτήσω το εξής: Για μένα που χρησιμοποιώ το κινητό κατά 90% για τηλέφωνα και sms και 10% για games αξίζει να μπω στη διαδικασία να βάλω πάλι custom rom? Η για τη χρήση που κάνω να μείνω με αυτή που είμαι τώρα μιας και δε θα δω σημαντική διαφορά;

Υπ' όψιν overclocking επ' ουδενί θα έκανα στο κινητό... :ninja:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! έχω ένα σπαστικό θέμα με τον φωτισμό της οθόνης κατά τη διάρκεια κλήσης. αναμοσβήνει πολύ γρήγορα και δεν είναι πρακτικό. αλλάζει κάπως αυτό?

 

έχω 2.3.7 (CYANOGENMOD)

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που αγόρασα το κινητό ήμουν με ρομ RLS 5. Εκανα χθες ξεκλείδωμα στο κινητό για να έχω 512 ΜΒ ram. Επειδή βαριέμαι αφόρητα να ξαναπεράσω custom rom να ρωτήσω το εξής: Για μένα που χρησιμοποιώ το κινητό κατά 90% για τηλέφωνα και sms και 10% για games αξίζει να μπω στη διαδικασία να βάλω πάλι custom rom? Η για τη χρήση που κάνω να μείνω με αυτή που είμαι τώρα μιας και δε θα δω σημαντική διαφορά;

Υπ' όψιν overclocking επ' ουδενί θα έκανα στο κινητό... :ninja:

 

προσωπικά συστήνω σε όλους τους γνωστούς φιλους κλπ που για καποιο λόγο απέκτησαν smartphone αλλα κάνουν μόνο χρήση phone να μην απασχολούντε με rootαρισματα, σπασίματα, χακεριες κλπ. (δεν έχω και τόσο ελεύθερο χρόνο βεβαίως βεβαίως όταν κάτι πάει...στραβα :ninja:)

Φαντάζομαι λοιπόν και εσύ μια χαρά θα είσαι απλά με την επίσημη έκδοση 2.2 της ρομ.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά συστήνω σε όλους τους γνωστούς φιλους κλπ που για καποιο λόγο απέκτησαν smartphone αλλα κάνουν μόνο χρήση phone να μην απασχολούντε με rootαρισματα, σπασίματα, χακεριες κλπ. (δεν έχω και τόσο ελεύθερο χρόνο βεβαίως βεβαίως όταν κάτι πάει...στραβα :ninja:)

Φαντάζομαι λοιπόν και εσύ μια χαρά θα είσαι απλά με την επίσημη έκδοση 2.2 της ρομ.

 

μια χαρά τα λες. το βλέπω με εμένα κ την αδερφή μου. εγώ όταν πήρα το smartphone αρχικα ήμουν παντελώς άσχετος κ με κάλυπτε, μετά όμως επειδή έχω κ το μικρόβιο διάβαζα διάφορα εδώ κ κει και άρχισα να κάνω διάφορα κολπα. Η αδερφή μου το πήρε έμαθε να ανοιγοκλείνει wifi, 3g, μπαίνει fb, παίζει με κάνα παιχνίδι κ κλήσεις (για αυτά μια επίσημη ρομ σε καλύπτει μια χαρά κ το πολύ πολύ βάζεις και 5 εφαρμογές δικές σου). Αν με το καιρό έχεις όρεξη κ μεράκι υπάρχει στο δίκτυο πολύ τροφή για σκέψη για να πας παραπέρα (αν θες). Το λέω γτ πολλοί διαβάζουν διάφορα για το android, οδηγούς κ ρομς και άλλα δυσνόητα και νομίζουν πως αν το αγοράσουν δε θα μπορούν ούτε να το ενεργοποιήσουν. εξάλου υπάρχει κ το σκεπτικό "αφού έτσι όπως είναι, δουλεύει κ με καλύπτει, γτ να το πειράξω?" που είναι σωστή! ;)

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καμια εφαρμογη να παιζει βιντεο αντι για ηχο?για το blade μιλαω και γενικα αν υπαρχει στο μαρκετ
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καμια εφαρμογη να παιζει βιντεο αντι για ηχο?για το blade μιλαω και γενικα αν υπαρχει στο μαρκετ

 

MX Video Player

c3I4jUvPoYZ6CLpjRwwTlxu6G-5KPCkoDxmwx23dWI5Zm0D7hk3pK4XC_FHF3eHkUKc=w705

αυτό που ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ χρόνο ομιλίας με ξεπερνά @mavri_gazela
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρειαζεται να στειλω το zte blade του αδερφου μου στο service,οποτε πρεπει να το επαναφερω σε εργοστασιακη κατασταση...

Τωρα φοραει CM7.

Το εχω κανει gen2 με αυτον τον τροπο που απο οτι διαβασα εδω μπορω να το ξανακανω gen1...

 

Το θεμα ειναι πως θα κανω το κινητο εντελως μαμισιο?Που υπαρχει η official 2.1 που ειχε το κινητο μας?

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρειαζεται να στειλω το zte blade του αδερφου μου στο service,οποτε πρεπει να το επαναφερω σε εργοστασιακη κατασταση...

Τωρα φοραει CM7.

Το εχω κανει gen2 με αυτον τον τροπο που απο οτι διαβασα εδω μπορω να το ξανακανω gen1...

 

Το θεμα ειναι πως θα κανω το κινητο εντελως μαμισιο?Που υπαρχει η official 2.1 που ειχε το κινητο μας?

Δεν είναι απαραίτητο να το πας με 2.1 για να είσαι εντός εγγύησης. Δες το βήμα 3 στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3623829#post3623829 . Θα έχεις gen2 κινητό με την official 2.2 της wind και 256mb ram και το stock recovery. Δηλαδή στην ίδια κατάσταση που θα ήσουν αν είχες αγοράσει ένα μαμίσιο gen1 κινητό και απλά είχες περάσει την επίσημη αναβάθμιση της wind.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απαραίτητο να το πας με 2.1 για να είσαι εντός εγγύησης. Δες το βήμα 3 στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3623829#post3623829 . Θα έχεις gen2 κινητό με την official 2.2 της wind και 256mb ram και το stock recovery. Δηλαδή στην ίδια κατάσταση που θα ήσουν αν είχες αγοράσει ένα μαμίσιο gen1 κινητό και απλά είχες περάσει την επίσημη αναβάθμιση της wind.

 

Ευχαριστω για την απαντηση...

Το οτι δεν ειναι απαραιτητο το να το γυρισω σε 2.1 το γνωριζω...

Ομως περνωντας την 2.2 της wind το κινητο θα γινει μονιμα gen2,χωρις να μπορω να το ξανακανω gen1...

Σωστα?

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση...

Το οτι δεν ειναι απαραιτητο το να το γυρισω σε 2.1 το γνωριζω...

Ομως περνωντας την 2.2 της wind το κινητο θα γινει μονιμα gen2,χωρις να μπορω να το ξανακανω gen1...

Σωστα?

Δεν ξέρω...μπορεί και να κάνεις λάθος ---> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3618108#post3618108 ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση...

Το οτι δεν ειναι απαραιτητο το να το γυρισω σε 2.1 το γνωριζω...

Ομως περνωντας την 2.2 της wind το κινητο θα γινει μονιμα gen2,χωρις να μπορω να το ξανακανω gen1...

Σωστα?

 

Όχι. Το έχω κάνει εγώ. Προχώρα κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Έχω ένα...πρόβλημα με το ZTE BLADE μου!

Θα το έλεγα...''πρόβλημα γραφικών''..βρήκα σε διάφορες ιστοσελίδες τρόπους για να αντιμετωπίσω αυτό το πρόβλημα και να φτιαχτούν τα γραφικά του κινητού μου ώστε να παίζουν παιχνίδια Gameloft και άλλα HD..Βλέπω συνεχώς άτομα που μπορούν και παίζουν παιχνίδια HD στο ZTE BLADE και λογικά το έχουν φτιάξει και αυτοί..Εάν κάποιος γνωρίζει από αυτά και μπορεί να με βοηθήσει,θα εκτιμούσα πολύ αν το έκανε κιόλας..Όποιος δεν ξέρει την απάντηση αλλά ξέρει από αυτά,και κυρίως καλά αγγλικά,έχω βρει έναν οδηγό ο οποίος είναι στα αγγλικά αλλά δεν τα πολυκαταλαβαίνω...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! (:

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και πολύ καιρό αντιμετωπίζω πρόβλημα όταν κανω/δέχομαι κλήσεις. Εκεί που μιλάω κανονικά, μετά από λιγα δευτερόλεπτα ακουγεται πιο δυνατά (δεν εχει το μπασο δλδ) ο συνομιλητής και μόλις ακούμπήσω το χερι μου στο mic του hands free ή στο κατω μέρος της συσκευής (εκεί που ειναι το mic), χωρίς να ειναι συνδεδεμένο το hands free, το ακούω στο ακουστικό. Το ειπα οσο πιο αναλυτικά μπορουσα. Οποιος έχει αντιμετωπίσει κατι παρόμοιο παρακαλώ να ενημερώσει. Με ξενερώνει κάθε φορα που μιλάω να συμβαινει αυτό. Ειδικά οταν προχοράω και έχει αέρα δεν μπορώ να μιλήσω.

 

Με την ευκαιρία θα ήθελα να ρωτήσω τι πρέπει να κάνω για να το κάνω πιο γρήγορο. Είμαι με την 2.1 από τοτε που το πήρα και δεν του έχω πειράξει τπτ. Έχει γίνει εκνευριστικά αργό και κολλάει αφάνταστα. Ξέρω έχετε αναφέρει πολλά πάνω σε αυτό, αλλα έχω χαθεί σε τόσες σελίδες. Αν μπορεί να με παραπέμπψει κάποιος στην ανάλογη σελιδα για να διαβάσω.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Έχω ένα...πρόβλημα με το ZTE BLADE μου!

Θα το έλεγα...''πρόβλημα γραφικών''..βρήκα σε διάφορες ιστοσελίδες τρόπους για να αντιμετωπίσω αυτό το πρόβλημα και να φτιαχτούν τα γραφικά του κινητού μου ώστε να παίζουν παιχνίδια Gameloft και άλλα HD..Βλέπω συνεχώς άτομα που μπορούν και παίζουν παιχνίδια HD στο ZTE BLADE και λογικά το έχουν φτιάξει και αυτοί..Εάν κάποιος γνωρίζει από αυτά και μπορεί να με βοηθήσει,θα εκτιμούσα πολύ αν το έκανε κιόλας..Όποιος δεν ξέρει την απάντηση αλλά ξέρει από αυτά,και κυρίως καλά αγγλικά,έχω βρει έναν οδηγό ο οποίος είναι στα αγγλικά αλλά δεν τα πολυκαταλαβαίνω...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! (:

 

Απ'ο,τι φαίνεται θα το δώσω στην Wind να μου το κάνει,γιατί εδώ δεν βρίσκω άκρι..ούτε καμιά βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Απ'ο,τι φαίνεται θα το δώσω στην Wind να μου το κάνει,γιατί εδώ δεν βρίσκω άκρι..ούτε καμιά βοήθεια

 

Θα ήθελα να ήμουν από μια πλευρά να έβλεπα :p

 

Αν σε δυσκολεύουν τα αγγλικά, διάβασε στα ελληνικά .

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Με την ευκαιρία θα ήθελα να ρωτήσω τι πρέπει να κάνω για να το κάνω πιο γρήγορο. Είμαι με την 2.1 από τοτε που το πήρα και δεν του έχω πειράξει τπτ. Έχει γίνει εκνευριστικά αργό και κολλάει αφάνταστα. Ξέρω έχετε αναφέρει πολλά πάνω σε αυτό, αλλα έχω χαθεί σε τόσες σελίδες. Αν μπορεί να με παραπέμπψει κάποιος στην ανάλογη σελιδα για να διαβάσω.

Ευχαριστώ

 

Πηγαινε στο MODACO, θα βρεις ο'τι θες εκει. Αν ειμουνα στη θεση σου, εγω θα εκανα gen2 ΤΡΤ στο Swedish Snow ROM.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...