Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα ποια ειναι αυτα τα extra features που προσφερει η cm7.

Επισης ποιες ειναι οι διαφορές στις διάφορες rom που κυκλοφορουν τι ειναι αυτο που πρεπει να προσεξουμε και να συγκρινουμε , απο την στιγμη που θα εγκαταστησουμε καποιον launcher που θα μας βολεψει και θα μας εξυπηρετει προς τι οι τοσες αλλαγες στις rom. ( περαν της ταχυτητας που προσφερει η καθε rom ).

Παρακαλω οποιος μπορει ας ενημερωσει.

Ευχαριστω.

https://github.com/CyanogenMod/android_vendor_cyanogen/blob/gingerbread/CHANGELOG.mkdn

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα! πιγα πριν μια βδομαδα και πιρα το μπλειντ απο τι wind και κοιταξα τωρα τιν ram και μου γραφει μονο 160 μεγαbites και δεν ξερω τι τρεχει μπωρει καπιοσ να με βοηθησει? κανονικα δεν επρεπε να ειχε 256 μεγαbιτεσ και τα κανω και 512 αμα θελω? σασ παρακαλω βοηθεια! ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα! πιγα πριν μια βδομαδα και πιρα το μπλειντ απο τι wind και κοιταξα τωρα τιν ram και μου γραφει μονο 160 μεγαbites και δεν ξερω τι τρεχει μπωρει καπιοσ να με βοηθησει? κανονικα δεν επρεπε να ειχε 256 μεγαbιτεσ και τα κανω και 512 αμα θελω? σασ παρακαλω βοηθεια! ευχαριστω

 

Καλώς ήρθες. Θα σε παρακαλούσα να προσπαθήσεις να γράφεις σωστά ελληνικά μιας και είναι κρίμα να βγαίνουν τα μάτια μας για να καταλάβουμε τι θέλεις να πεις σε μόλις δύο γραμμές. Είναι θέμα κανονισμών. Σε ευχαριστώ.

 

Σχετικά με την ερώτησή σου... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305444

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση αλλά τώρα μπερδεύτικα. δηλάδη αμά κάνω όλα αυτά το κινητό μου από 160 mb θα γίνουν 512 mb ραμ ? εγώ νόμιζα ότι έχει 256 mb και το κάνεις 512 mb και νόμιζα ότι μου πούλησαν μαιμού . ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση αλλά τώρα μπερδεύτικα. δηλάδη αμά κάνω όλα αυτά το κινητό μου από 160 mb θα γίνουν 512 mb ραμ ? εγώ νόμιζα ότι έχει 256 mb και το κάνεις 512 mb και νόμιζα ότι μου πούλησαν μαιμού . ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ!

 

Τα 256ΜΒ είναι η ονομαστική τιμή κάποιο ποσοστό της οποίας είναι δεσμευμένο από το λειτουργικό. Τα 160 που βλέπεις είναι τα διαθέσιμα στο χρήστη. Κατά συνέπεια αν κάνεις την αλλαγή στα 512ΜΒ, δεν θα βλέπεις τόσα αλλά θα βλέπεις σίγουρα περισσότερα από ότι τώρα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την cm7 αλλά κόλλαγε, έτσι γύρισα πίσω στην 365.δεν είχε και το μάρκετ και δεν μπορούσα να το εγκαταστήσω
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την cm7 αλλά κόλλαγε, έτσι γύρισα πίσω στην 365.δεν είχε και το μάρκετ και δεν μπορούσα να το εγκαταστήσω

Στο link που σου έδωσα έχει οδηγίες και επίσης link για τα google apps μέσα στα οποία είναι και το Market.

Το ότι κόλλαγε διορθώνεται με 1-2 επιλογές στις Cyanogenmod ρυθμίσεις (use 16bit transparency κλπ) και τον LauncherPro. Αν χρησιμοποίησες τον ADW launcher (που έχει προεγκατεστημένο η CM7) όντως και τόσο καλό scrolling στις οθόνες.

Link to comment
Share on other sites

παίδες είμαι πολύ γκαντέμης.Είμαι έτοιμος να πουλήσω το κινητό και έχασα το power on κουμπί απο το καπάκι (όχι το κανονικό της πλακέτα).Γίνεται να το φτιάξω κάπως?Μπορώ να φτιάξω έγω ένα με πηλο πχ? η απο κάποιο άλλο κινητό?

 

Ο αγοραστής δεν έχει πρόβλημα με αυτό

Link to comment
Share on other sites

παίδες είμαι πολύ γκαντέμης.Είμαι έτοιμος να πουλήσω το κινητό και έχασα το power on κουμπί απο το καπάκι (όχι το κανονικό της πλακέτα).Γίνεται να το φτιάξω κάπως?Μπορώ να φτιάξω έγω ένα με πηλο πχ? η απο κάποιο άλλο κινητό?

 

Ο αγοραστής δεν έχει πρόβλημα με αυτό

 

http://www.dealextreme.com/p/zte-v880-replacement-full-housing-with-buttons-black-109094

Link to comment
Share on other sites

 

φίλε σε ευχαριστώ πολύ αλλά το έχω δει ήδη αυτό.Δεν θέλω να πάρω από εκεί τώρα γιατί συνήθως τα πράγματα μου έρχονται σ΄ενα μήνα περίπου και γω θέλω κάτι πιο γρήγορο.Μαλλον από ebay βλέπω να το παίρνω (από ευρώπη) μιας και αν πω τη wind να φερει και θα αργησει και θα μου χρεωσει τα διπλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια? Mε την Moldovan εχετε τα ιδια προβληματα με τις επαφες? δε μου τις εμφανιζει καθολου. Ουτε με εισαγωγη ολων, ουτε μια μια, ουτε μετα απο εξαγωγη στην SD. :blink::blink::blink::blink:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια? Mε την Moldovan εχετε τα ιδια προβληματα με τις επαφες? δε μου τις εμφανιζει καθολου. Ουτε με εισαγωγη ολων, ουτε μια μια, ουτε μετα απο εξαγωγη στην SD. :blink::blink::blink::blink:

 

Τις πέρασα μέσω gmail και τις βγάζει κανονικά. Δεν έτυχε να διαβάσω για τέτοιο πρόβλημα ,από κανένα άλλο έως τώρα .

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Τις πέρασα μέσω gmail και τις βγάζει κανονικά. Δεν έτυχε να διαβάσω για τέτοιο πρόβλημα ,από κανένα άλλο έως τώρα .

 

Ναι αλλα εγω δε θελω μεσω Gmail. Με τις αλλες εκδοσεις δεν ειχα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι κάτοχος λεπίδας αγορασμένη από Wind εδώ και κανά χρόνο. Είναι Gen1, rooted, 512ram με ROM.. JellyFish RLS9 Froyo 2.2 (τι σας θύμισα ε?!)

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω σοβαρά προβλήματα εκτός ίσως από

-λιγοστή internal μνήμη για apps, έχω 20κατι mb free τα οποία δε γίνεται να χρησιμοποιήσω γιατί με τη μία γκρινιάζει το κινητό για space

-αργό κλείδωμα δορυφόρων, πρακτικά άχρηστο gps

-το θεωρώ λίγο αργό, (αν και το έχω αρκετά φορτωμένο)

Επειδή διαβάζοντας είδα τρομερές εξελίξεις και άρχισα να νιώθω σα να έχω Nokia 3210 :p μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάτι καλό και δοκιμασμένο για να αναβαθμίσω ρομ. Η ύπαρξη οδηγών είναι συν!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι κάτοχος λεπίδας αγορασμένη από Wind εδώ και κανά χρόνο. Είναι Gen1, rooted, 512ram με ROM.. JellyFish RLS9 Froyo 2.2 (τι σας θύμισα ε?!)

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω σοβαρά προβλήματα εκτός ίσως από

-λιγοστή internal μνήμη για apps, έχω 20κατι mb free τα οποία δε γίνεται να χρησιμοποιήσω γιατί με τη μία γκρινιάζει το κινητό για space

-αργό κλείδωμα δορυφόρων, πρακτικά άχρηστο gps

-το θεωρώ λίγο αργό, (αν και το έχω αρκετά φορτωμένο)

Επειδή διαβάζοντας είδα τρομερές εξελίξεις και άρχισα να νιώθω σα να έχω Nokia 3210 :p μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάτι καλό και δοκιμασμένο για να αναβαθμίσω ρομ. Η ύπαρξη οδηγών είναι συν!

Για το πρόβλημα του περιορισμένου χώρου της εσωτερικής μνήμης δες στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305844.

Αν θέλεις να αλλάξεις rom προτείνω την μετάβαση σε μια 2.3 rom (Gingerbread) όπως την CM7 ή την MMHMP. Η CM7 είναι για gen2 μόνο, ενώ η MMHMP είναι και για gen1.

Οι παραπάνω rom υποστηρίζουν a2sd που σημαίνει την επέκταση της εσωτερικής μνήμης χρησιμοποιώντας ένα ext2/3/4 partition το οποίο δημιουργείς εσύ στην κάρτα SD. Οπότε μπορείς να παραλείψεις την διαδικασία που αναφέρεται στο προηγούμενο link για το πρόβλημα του περιορισμένου χώρου.;)

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την cm7 και δεν δουλευει το ραδιο.εφαγα ον τοπο αλλα δεν βρηκα apk να δουλευει....μπορει να με βοηθησει κανεις?
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Η stable που έχω περάσει εγω το έχει και δουλεύει...

αλλά γιατί δεν κάνεις κάτι άλλο, να βάλεις από το μάρκετ το tunein που μέσω ντάτα έχεις ραδιοφωνικούς σταθμούς απ' ολο τον κόσμο & στάνταρ εκεί μέσα θα είναι κ αυτός που θες να ακούσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αλλά γιατί δεν κάνεις κάτι άλλο, να βάλεις από το μάρκετ το tunein που μέσω ντάτα έχεις ραδιοφωνικούς σταθμούς απ' ολο τον κόσμο & στάνταρ εκεί μέσα θα είναι κ αυτός που θες να ακούσεις.

 

Ενημέρωσε τον όμως και τι πρόγραμμα για data πρέπει να έχει αν δεν θέλει να ξεπουληθεί από τις χρεώσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Σήμερα παρέλαβα την νέα μου μπαταρία 1500mAh. H ερώτησή μου είναι τι διαδικασία πρέπει α ακολουθήσω έτσι ώστε να εκμεταλευτώ το maximum της μπαταρίας. Πόσες ώρες να την φορτίσω, κάποιο πρόγραμμα απο market που θα πρέπει να κατεβάσω και τα σχετικά..Σας ευχαριστώ πάρα πολύ..!!!!

 

 

Φιλικά,

 

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά καλησπέρα.Σήμερα παρέλαβα την νέα μου μπαταρία 1500mAh. H ερώτησή μου είναι τι διαδικασία πρέπει α ακολουθήσω έτσι ώστε να εκμεταλευτώ το maximum της μπαταρίας. Πόσες ώρες να την φορτίσω, κάποιο πρόγραμμα απο market που θα πρέπει να κατεβάσω και τα σχετικά..Σας ευχαριστώ πάρα πολύ..!!!!

 

 

Φιλικά,

 

Γιώργος

 

Βάλε το battery calibration από το market και ακολούθησε τις οδηγίες του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το battery calibration από το market και ακολούθησε τις οδηγίες του.

 

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ αδερφέ.Πόσες ώρες να φορτίσω το κινητό για πρώτη φορά..???

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ αδερφέ.Πόσες ώρες να φορτίσω το κινητό για πρώτη φορά..???

 

Μα γιαυτό σου είπα να ακολουθήσεις τις οδηγίες, σου λέει αυτό τι να κάνεις ακριβώς. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...