Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ έχω στην SS RLS3 έχω το εξής bug:

Μπαίνω στο market και ενώ τα περισσότερα κατεβαίνουν μια χαρά κανένα μα κανένα πρόγραμμα για voip (keyyo,csipsimple,sipdroid,fring) δεν γίνεται εγκατάσταση.

Τι wipe data,wipe dalvik cache,wipe partition και να χω κάνει δεν στρώνει με τίποτα.

Α και πριν από λίγο είδα ότι δεν προχωρά σε εγκατάσταση και το tune in radio.

 

 

Πάω να βάλω RC4 γιατί η SS3 άρχισε να μου κάνει κολλήματα με το wifi.. μπαινόβγαινε όποτε ήθελε και έτρωγε κολλήματα όταν το είχα σε standby ενώ είχα το wifi sleep policy : never sleep

Την έβαλα εγώ φίλε αλλά δεν μπορώ να κάνω signin στον google account με τίποτα,επίσης με το που πας να ανοιξεις το market σε πετάει έξω δεν σου λέει καν ότι θέλει sign in,δοκίμασα και addon market και πάλι τζίφος.

Πες μας αν θες πως θα τρέξει η rc4 στο δικό σου.

 

Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι γιατι οταν περναω την SS3 ειναι κομπλε και οταν παω να περασω το hardware accelleration addon το κινητο δεν ανοιγει και μενει στην δευτερη οθονη που γραφει ANDROID???

 

Μπορει καποιος να βοηθησει?

Γιατί δεν δοκιμάζεις αυτή που στο ΄χει ήδη έτοιμο;

http://android.modaco.com/content/zte-blade-roms-rom-customisation/335675/swedish-spring-rls3-re-spin-gen-1-only/

Edited by BILLCHRISTOU
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι γιατι οταν περναω την SS3 ειναι κομπλε και οταν παω να περασω το hardware accelleration addon το κινητο δεν ανοιγει και μενει στην δευτερη οθονη που γραφει ANDROID???

 

Μπορει καποιος να βοηθησει?

 

Αυτός που έφτιαξε την ρομ :p

Link to comment
Share on other sites

Οθόνη εννοείς κάτι τέτοιο?

 

http://cgi.ebay.com.my/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=300532388885

 

αυτή είναι η οθόνη αφής που αλληλεπιδράς με το κινητό... εγώ εννοώ την οθόνη που βρίσκεται ακριβώς από κάτω που σου εμφανίζει τα χρώματα...

Link to comment
Share on other sites

Ιουλιο, φιλε... Και δεν θα εχει αρκετα. :ninja:

 

Ιούλιο το πήγανε? έλεος...

 

 

Έχει βρει κανείς κάποια καλύτερη βάση για αυτοκίνητο ή να πάρω αυτήν εδώ που είχε προταθεί παλιότερα;

 

εγώ έχω πάρει αυτά και είμαι αρκετά ικανοποιημένος... στη θήκη όμως στις κάτω γωνίες έχω βάλει ταινία διπλής όψης για να ψηλώσει λίγο να κρατάει καλά το blade...

http://www.netimes.com/shop/dpl-universal-antivibration-car-mount-p-2652.html?cPath=80_753

http://www.netimes.com/shop/dpl-smartphone-holder-for-htc-desire-g7-a8181-google-nexus-one-p-2774.html?cPath=80_753

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν δοκιμάζεις αυτή που στο ΄χει ήδη έτοιμο;

http://android.modaco.com/content/zte-blade-roms-rom-customisation/335675/swedish-spring-rls3-re-spin-gen-1-only/

 

Δεν το ειχα προσεξει thanx!

Το κακο ειναι πως εχει βαλει και αλλα συμπραγκαλα μεσα...θα την τσεκαρω παντως :)

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι γιατι οταν περναω την SS3 ειναι κομπλε και οταν παω να περασω το hardware accelleration addon το κινητο δεν ανοιγει και μενει στην δευτερη οθονη που γραφει ANDROID???

 

Μπορει καποιος να βοηθησει?

Έλεγξες το md5 του addon. Δοκίμασες να το αλλάξεις με edit στο build.prop μέσω του root explorer και μετά reboot?

 

edit: υπάρχει και αυτό το εργαλείο στο μαρκετ

Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο το ποστ σου φιλε!Για να βοηθησω κι εγω τωρα...

Εγω αλλαξα σχεδον τα παντα και ουσιαστικα εφτιαξα δικο μου theme.Κατεβασα το Gingerbread blue circlemod για SS3 του Franclish και:

1)Για μπαταρια εβαλα το honeycomb

2)Icons εβαλα G13 Honeybread το οποιο πετυχε αλλα πειραξα και τα Notification Power Buttons αλλα επειδη μαλλον δεν τα υποστηριζει η ρομ οπως η FLb δεν πετυχε.

3)Statusbar δεν πειραξα αφου ηθελα να την κανω διαφανη αλλα εγραφε οτι γινεται μονο στην Gingerbread.

4)Windows Animation δεν πειραξα αφου δεν μου αρεσουν αυτα.

5)Font Pack εβαλα F06 Sony Sketch αλλα για καποιο λογο ειναι λιγο μικρα σε σχεση με αυτα που ειχε

6)Για Bootanimation στις custom froyo roms επιλεγουμε το system/media/ (Cyanogen rom) και βαζουμε οποιο θελουμε.Εγω εβαλα το Bios Load.

 

Ολα πετυχαν και δουλευει μια χαρα το theme.Ουτε κολλαει ουτε τιποτα.Δεν ξερω αν τρωει παραπανω μπαταρια μονο αλλα θα το δω με τον καιρο.

 

Και οριστε το αποτελεσμα

 

Ωραίο αποτέλεσμα! Το status bar άλλαξέ το αν θέλεις αλλά να μην τσεκάρεις την επιλογή background. Έτσι το κράτησα διάφανο αλλά όλα τα άλλα τα αλλάζεις όπως και αν θέλεις(Ωπως το ρημάδι το WIND GR που ξέχασα να το σβήσω :mad:). Καλό tip για το bootanimation και πάω για δοκιμή asap :).

 

 

Την έβαλα εγώ φίλε αλλά δεν μπορώ να κάνω signin στον google account με τίποτα,επίσης με το που πας να ανοιξεις το market σε πετάει έξω δεν σου λέει καν ότι θέλει sign in,δοκίμασα και addon market και πάλι τζίφος.

Πες μας αν θες πως θα τρέξει η rc4 στο δικό σου.

 

Ίσως όντος να ήτανε πρόβλημα με την ROM σου,παντως, είχα πρόβλημα με το google acount με την stock. Η λύση ήταν η παρακάτω:

 

Άνοιξε το youtube app που λογικά θα βρίσκεται στην αρχική σου οθόνη, κάνε login με τα στοιχεία του gmail λογαριασμού που θέλεις να προσθέσεις και έπειτα άνοιξε την εφαρμογή google mail και θα δεις να έχει προστεθεί ο λογαριασμός που θέλεις. Δεν ξέρω γιατί το κάνει αυτό άλλα πολλοί το έχουν αυτό το πρόβλημα, το οποίο λύνεται με αυτόν τον κάπως παράδοξο τρόπο. (- QTiVoCo)
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς κάποιο καλό προγραμματάκι να φτιάχνει φακέλους στην homescreen; Π.χ. games και να έχεις όλα τα games μέσα κ.ο.κ. Κατά προτίμηση όχι widget και όχι launcher με τέτοια δυνατότητα.
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο αποτέλεσμα! Το status bar άλλαξέ το αν θέλεις αλλά να μην τσεκάρεις την επιλογή background. Έτσι το κράτησα διάφανο αλλά όλα τα άλλα τα αλλάζεις όπως και αν θέλεις(Ωπως το ρημάδι το WIND GR που ξέχασα να το σβήσω :mad:). Καλό tip για το bootanimation και πάω για δοκιμή asap :).

 

Σε ευχαριστω φιλε μου!Το Status bar (αυτο που φαινεται το σημα,η μπαταρια,η ωρα κτλ.) βλεπω οτι ειναι μαυρο και σε σενα.Εγω ηθελα κατι σαν της Gingrbread που γινεται διαφανο.

 

Ξέρει κανείς κάποιο καλό προγραμματάκι να φτιάχνει φακέλους στην homescreen; Π.χ. games και να έχεις όλα τα games μέσα κ.ο.κ. Κατά προτίμηση όχι widget και όχι launcher με τέτοια δυνατότητα.

 

Χωρις launcher ή καποιο widget πως αλλιως θα το κανεις;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Χωρις launcher ή καποιο widget πως αλλιως θα το κανεις;

 

Με κάποιο app που να φτιάχνει folders και μετά να βάλω ένα shortcut στο home screen; Ή εν τέλει ας είναι και widget. Για launcher εννοώ όχι κάποιον εκτός του LauncherPro για την ώρα.

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να το απαντήσει γιατί θάφτηκε?

 

Ψαξε και λιγο μονος σου. Google it που λενε και στα ελληνικα. :)

Link to comment
Share on other sites

πηγα να βαλω το crazy snowboard και οταν γραφει οτι το κανει εγκατασταση κανει reboot .τι στο καλο παιζει?
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Με κάποιο app που να φτιάχνει folders και μετά να βάλω ένα shortcut στο home screen; Ή εν τέλει ας είναι και widget. Για launcher εννοώ όχι κάποιον εκτός του LauncherPro για την ώρα.

 

Δεν σε πιανω ρε αρχηγε...αφου εχεις τον launcherpro,ο οποιος κανει μια χαρα αυτο που θες γιατι ψαχνεσαι;Πατα παρατεταμενα στην homescreen σου και μετα επελεξε "φακελοι".Και φτιαξε νεο φακελο.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε μου!Το Status bar (αυτο που φαινεται το σημα,η μπαταρια,η ωρα κτλ.) βλεπω οτι ειναι μαυρο και σε σενα.Εγω ηθελα κατι σαν της Gingrbread που γινεται διαφανο.

 

To DrDroid πρέπει να είναι διάφανο μαύρο. Δοκίμασε να μην τσεκάρεις το topbar και λογικά θα κρατήσει αυτό που είχες.

 

Μόλις δοκίμασα το F9 font και ενώ μου άρεσε πολύ το αποτέλεσμα σε λατινικούς χαρακτήρες , δεν τα πάει καλά με τα Ελληνικά. Ψάχνω κάτι σε καλλιγραφικό font και για λατινικούς και για Ελληνικούς χαρακτήρες. Πίσω στις δοκιμές :p .

 

@vrwmiaris : Την πάτησα με το stupid zombies έτσι. Δεν ξέρω γιατι δεν παίζει στο blade.

Edited by R_Bachman
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Δεν σε πιανω ρε αρχηγε...αφου εχεις τον launcherpro,ο οποιος κανει μια χαρα αυτο που θες γιατι ψαχνεσαι;Πατα παρατεταμενα στην homescreen σου και μετα επελεξε "φακελοι".Και φτιαξε νεο φακελο.

 

Ε μα, ένα ένα να τα λέω; :p Γι' αυτό είπα "κάποιο καλό app". Με τον τρόπο που λες π.χ. οκ δουλεύει αλλά δεν μπορείς να αλλάξεις εικονίδιο στον φάκελο, πράγμα πολύ σημαντικό :p

Anyway http://www.appbrain.com/app/folder-organizer-lite/com.abcOrganizer.lite δοκιμάζω τούτο και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Tι βλέπω μέσα στο appbrain.com

Βγήκε το SPB SHELL 3D.

Το θυμάστε είναι αυτό που το δοκιμάσαμε μερικοί εδώ μέσα σε beta και ήθελε και 100MB Ram (να μην πω περισσοτερα) για να δουλέψει στο blade.

Θέλει και 15$

Link to comment
Share on other sites

Tι βλέπω μέσα στο appbrain.com

Βγήκε το SPB SHELL 3D.

Το θυμάστε είναι αυτό που το δοκιμάσαμε μερικοί εδώ μέσα σε beta και ήθελε και 100MB Ram (να μην πω περισσοτερα) για να δουλέψει στο blade.

Θέλει και 15$

 

Τρώει και 15 crashes το λεπτό

Link to comment
Share on other sites

έχω updates παιδιά...!

Το φόρτισα 100% χθές το βράδυ, και το έβαλα σε airplane mode για όλο το βράδυ, και μέχρι σήμερα που ήρθα από τη δουλειά. (περίπου 18 ώρες).

Το αποτέλεσμα? 99%!!!

Κατανάλωσε μόλις 1% μπαταρία σε 18 ώρες....!!!!

 

Άρα κάτι παίζει με τη ρομ..

Προτάσεις?

Να γυρίσω στην stock? Το σκέφτομαι.... Μου κάνει και αποσύνδεση στο wifi όταν μπαίνει σε sleep mode για ώρα, αλλά δεν με ενοχλεί.. Απλά βγαίνει και RSL4 όπου να ναι και λέω να περιμένω.. Και λένε ότι η SS4 θα είναι πολύ "stock" ρομ...

Link to comment
Share on other sites

έχω updates παιδιά...!

Το φόρτισα 100% χθές το βράδυ, και το έβαλα σε airplane mode για όλο το βράδυ, και μέχρι σήμερα που ήρθα από τη δουλειά. (περίπου 18 ώρες).

Το αποτέλεσμα? 99%!!!

Κατανάλωσε μόλις 1% μπαταρία σε 18 ώρες....!!!!

 

Άρα κάτι παίζει με τη ρομ..

Προτάσεις?

Να γυρίσω στην stock? Το σκέφτομαι.... Μου κάνει και αποσύνδεση στο wifi όταν μπαίνει σε sleep mode για ώρα, αλλά δεν με ενοχλεί.. Απλά βγαίνει και RSL4 όπου να ναι και λέω να περιμένω.. Και λένε ότι η SS4 θα είναι πολύ "stock" ρομ...

 

Εγώ βλέπω ότι όποια και να βάλουμε συνεχώς γκλίτς παρατηρούμε στο blade.

 

Ρε παιδια οταν βαζουμε μια καινουρια ρομ ή περιμενουμε να κανει μερικους κυκλους φορτισης η μπαταρια για να στρωσει ή αν δεν θελουμε να περιμενουμε(οπως εγω :p ) φορτιζουμε μεχρι το 100% το κινητο ανοιχτο και χωρις να το αποσυνδεσουμε το κλεινουμε και περιμενουμε να φορτισει και κλειστο.Μολις τελιωσει το αποσυνδεουμε και μπαινουμε κατευθειαν clockwork(πατοντας ταυτοχρονα το power button και το volume down -) και κανουμε wipe battery stats.Μετα reboot και τελος.

 

Και η flb αλλα και η ss rls3 τωρα εχουν καλη διαχειρηση μπαταριας.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια οταν βαζουμε μια καινουρια ρομ ή περιμενουμε να κανει μερικους κυκλους φορτισης η μπαταρια για να στρωσει ή αν δεν θελουμε να περιμενουμε(οπως εγω :p ) φορτιζουμε μεχρι το 100% το κινητο ανοιχτο και χωρις να το αποσυνδεσουμε το κλεινουμε και περιμενουμε να φορτισει και κλειστο.Μολις τελιωσει το αποσυνδεουμε και μπαινουμε κατευθειαν clockwork(πατοντας ταυτοχρονα το power button και το volume down -) και κανουμε wipe battery stats.Μετα reboot και τελος.

 

Και η flb αλλα και η ss rls3 τωρα εχουν καλη διαχειρηση μπαταριας.

εγώ αναφέρομαι στα γκλιτς της κάθε ρομ.Με την rls3 δεν κάνει install πολλές εφαρμογές απ΄το μάρκετ,με την rc4 ούτε που με αφήνει να κάνω sign in στο google account,πατάω στο μάρκετ κάνει ότι τρέχει και σε 1 δεύτερο με πετάει έξω,το ίδιο και στο gmail,εννοείται ότι δεν μπορώ να περάσω ούτε τις επαφές....:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς, μόνο αν βρεις κάποιο πρόγραμμα στο market (bump, bar code scanner και μετά σκανάρισμα από το άλλο τηλέφωνο κλπ). Ή αν καταφέρεις και βρεις τρόπο εξαγωγής σε vcf και μετά αποστολή αρχείου με bluetooth (πάλι στο market). Θα έψαχνα κι εγώ, μπας και σε βοηθούσα, αλλά ο χρόνος είναι περιορισμένος..

 

και btw, δεν είναι θέμα κινητού αλλά θέμα android

 

φιλε μου δεν νομιζω να ειναι θεμα android γιατι το εχω δει να γινεται στο htc wildfire το οποιο εχει επιλογη bluetooth.

καμια λυση κανεις για αποστολη επαφης με bluetooth?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν νομιζω να ειναι θεμα android γιατι το εχω δει να γινεται στο htc wildfire το οποιο εχει επιλογη bluetooth.

καμια λυση κανεις για αποστολη επαφης με bluetooth?

 

Στην SS rls3 που εχω τωρα (στις προηγουμενες δεν το ειχα κοιταξει για να σου πω σιγουρα) αμα πατησω πανω στην επαφη και μετα το πληκτρο menu μου βγαζει και μια επιλογη για κοινη χρηση που εκει μου εχει αποστολη μεσω bluetooth.

 

Στα υποψιν δεν εχω τον ZTE dialer και μηπως εκει ειναι το προβλημα.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...