Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H Jelly ακουγεται πολυ ναι αλλα εχει σταματησει να αναβαθμιζεται καιρο τωρα. Οι περισσοτεροι τωρα εχουν πιστευω FLB και μετα τη Modaco, εγω δοκιμασα και την Swedish αλλα δεν μπορουσα να συνδεθω σε wifi με τπτ. Ξαναεκανα wipe και install και παλι τα ιδια, ετσι γυρισα στη modaco.

 

Οσο για το HW acceleration απλως αν το εχεις απενεργοποιημενο κερδιζεις σε μπαταρια. Αν παιζεις παιχνιδια μην σκεφτεσαι να το απενεργοποιησεις παντως κανει μεγαλη διαφορα :cool:

 

Κάνει μεγάλη διαφορά και στην μπαταρία; Έχω συνηθίσει να φορτίζω το κινητό 2 φορές την ημέρα οπότε θα παραμείνω με hw accel προς το παρών να δω πόσο χάλια μπορεί να είναι :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά υπάρχουν και χειρότερα από μένα. Έμενα μου κρατάει βαριά βαριά μια μέρα!!!!!!

 

Sent from my ZTE Blade

 

Δεν μιλάω για το Blade αλλά για το προηγούμενο κινητό μου, το HTC Desire, που είχε και καλύτερη μπαταρία. Απλά το έσκιζα οπότε είχα μάθει να το φορτίζω συχνά. Εδώ τα ίδια θα έχουμε λογικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζει κανεις κανενα a2dp bluetooth που να δουλευει στο κινητο...

Sony Ericsson MW600 που εχω δε συνδεεται και ειναι πολυ κριμα...

 

Μπορεί να το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος αυτό; Μου φαίνεται πολύ περίεργο να μη δουλεύει, το bluetooth πρότυπο είναι ανεξάρτητο συσκευών. Και με ενδιαφέρει άμεσα το συγκεκριμένο bluetooth.

Σκέφτομαι και εγώ να πάρω bluetooth που να βάζεις δικά σου ακουστικά (για να ακούω μουσική δυνατά, ενσύρματα η ένταση είναι υπερβολικά χαμηλή). Ξέρει κανείς αν υπάρχει κανένα σαν το sony-ericsson αυτό ΑΛΛΑ να είναι και αυτόνομο headset.

Κάτι σαν και αυτό φάση

http://www.dealextreme.com/p/designer-s-t908-bluetooth-2-0-a2dp-handsfree-stereo-headset-4-hour-talk-96-hour-standby-50560

Θέλω να πάρω επώνυμο γιατί ενώ με αυτά τα κινέζικα ακούς καλά 1) άθλια μπαταρία, 2) ο άλλος δε σε ακούει με τίποτα, μηδαμινή ευαισθησία του μικροφώνου.

Γενικά όποιος έχει δουλέψει κάποιο με κάποιο bluetooth headset και είναι ευχαριστημένος, εδώ είμαι! :)

Edited by AfterForever
Link to comment
Share on other sites

Απλά το έσκιζα οπότε είχα μάθει να το φορτίζω συχνά. Εδώ τα ίδια θα έχουμε λογικά.

 

Και χειρότερα.....

 

 

Sent from my ZTE Blade

ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!
Link to comment
Share on other sites

:chair:χτες περασα swedish.ειχα JJ RSL9.εχω να πω οτι ειναι σφαιρατη κ δεν τρωει πολυ μπαταρια,εχει ραδιοφωνο με rds,κ δεν εχει το προβλημα που ειχε η jj οταν ειχες τα handsfree επανω να μην ακουγεται ο ηχος απο το μεγαφωνο.ειναι μια ντοπε RSL9.σας την προτεινω κ βαλτε κ το addon overclock να παει ακομα πιο γρηγορα.το μονο κακο ειναι οτι δεν εκανα backup 5 κοσμους στο angry birds.........................................φτου κ απ την αρχη

 

http://img218.imageshack.us/img218/3...homescreen.jpg

την πρωτη και την τριτη εικονα θελω να βαλω φιλος .πως το κανω?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

http://img218.imageshack.us/img218/3...homescreen.jpg

την πρωτη και την τριτη εικονα θελω να βαλω φιλος .πως το κανω?

 

Στην πρώτη χρησιμοποιώ τα: Android Audio Profile 1.13 και Palmary Weather Pro 1.22

και στην τρίτη τα: SwitchPro Widget 1.9.9 και Traffic Counter 1.3.6

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς CM7 και setcpu; Φοβάμαι να παίξω με oc γιατί στο autodetect φαίνεται λες και μπορεί να το φτάσει στα 2ghz...
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς CM7 και setcpu; Φοβάμαι να παίξω με oc γιατί στο autodetect φαίνεται λες και μπορεί να το φτάσει στα 2ghz...

 

CM7 nightly28 + setcpu 729,6 χωρίς πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατάφερα και έσπασα το blade μου (πτώση από 3ο όροφο). Φαίνεται να έχει σπάσει μόνο η οθόνη. Το πήγα στην Wind και περιμένω να με ενημερώσουν πόσο θα στοιχίσει η αλλαγή θα σας κρατάω ενήμερους ώστε να ξέρετε το κοστολόγιο εάν σας τύχει κάτι αντίστοιχο.
Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!!σημερα εκανα update to blade για τη 512 μνημη και το μονο που καταφερα ειναι να εχω 512 μνημη αλλα δεν εχω ουτε ελληνικα και ειναι κλειδωμενη η καρτα sim. τι μπορω να κανω?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!!σημερα εκανα update to blade για τη 512 μνημη και το μονο που καταφερα ειναι να εχω 512 μνημη αλλα δεν εχω ουτε ελληνικα και ειναι κλειδωμενη η καρτα sim. τι μπορω να κανω?

 

Εχει παραμεινει στα ουγγρικα.

Ψαξε στην αρχη του post. Εχει οδηγους για να το ξαναφερεις στα "ισα" του.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!!σημερα εκανα update to blade για τη 512 μνημη και το μονο που καταφερα ειναι να εχω 512 μνημη αλλα δεν εχω ουτε ελληνικα και ειναι κλειδωμενη η καρτα sim. τι μπορω να κανω?

 

Κάτι δεν έκανες καλά..εγώ χθες έκανα την διαδικασία και όλα καλά πλέον!

 

Sent from my Blade using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος αυτό; Μου φαίνεται πολύ περίεργο να μη δουλεύει, το bluetooth πρότυπο είναι ανεξάρτητο συσκευών. Και με ενδιαφέρει άμεσα το συγκεκριμένο bluetooth.

Σκέφτομαι και εγώ να πάρω bluetooth που να βάζεις δικά σου ακουστικά (για να ακούω μουσική δυνατά, ενσύρματα η ένταση είναι υπερβολικά χαμηλή). Ξέρει κανείς αν υπάρχει κανένα σαν το sony-ericsson αυτό ΑΛΛΑ να είναι και αυτόνομο headset.

Κάτι σαν και αυτό φάση

http://www.dealextreme.com/p/designer-s-t908-bluetooth-2-0-a2dp-handsfree-stereo-headset-4-hour-talk-96-hour-standby-50560

Θέλω να πάρω επώνυμο γιατί ενώ με αυτά τα κινέζικα ακούς καλά 1) άθλια μπαταρία, 2) ο άλλος δε σε ακούει με τίποτα, μηδαμινή ευαισθησία του μικροφώνου.

Γενικά όποιος έχει δουλέψει κάποιο με κάποιο bluetooth headset και είναι ευχαριστημένος, εδώ είμαι! :)

 

To sony δεν συνδεεται...δεν βλεπει ουτε η συσκευη αυτο ουτε αυτο τη συσκευη.

Λειτουργει και αυτονομα σαν ραδιο...

 

Τα itec νομιζω οτι ειναι απο τα καλα...

Στελνει ελλαδα το μαγαζι που εβαλες..?κοστος..?

Link to comment
Share on other sites

δε μου φορτωνει ομως καθολου το backup που ειχα κρατησει!!παταω την εντολη recovery-clockwork-5.2.1.8-blade.img και μου λεει οτι δεν υπαρχει καποιο συμβατο προγραμμα.εχω windows xp. υπαρχει το firmware της wind? αν περασω καποιο custom firmware?

 

τη sim καταφερα και την ξεκλειδωσα αλλα τα ελληνικα?

καταφερα και το αλλαξω στην αγγλοκη γλωσσα.

Edited by morpheusthegod
Link to comment
Share on other sites

δε μου φορτωνει ομως καθολου το backup που ειχα κρατησει!!παταω την εντολη recovery-clockwork-5.2.1.8-blade.img και μου λεει οτι δεν υπαρχει καποιο συμβατο προγραμμα.εχω windows xp. υπαρχει το firmware της wind? αν περασω καποιο custom firmware?

 

τη sim καταφερα και την ξεκλειδωσα αλλα τα ελληνικα?

 

Θα στο σβησε. Ξανακατέβασε clockwork και κάντο install. Απο τις ρυθμίσεις του android μπορείς να βάλεις αγγλικά/ελληνικά για να κάνεις τη δουλειά πιο εύκολα. H εντολή που γράφεις εδώ είναι λάθος πάντως.

Edited by klaount
Link to comment
Share on other sites

δε μου φορτωνει ομως καθολου το backup που ειχα κρατησει!!παταω την εντολη recovery-clockwork-5.2.1.8-blade.img και μου λεει οτι δεν υπαρχει καποιο συμβατο προγραμμα.εχω windows xp. υπαρχει το firmware της wind? αν περασω καποιο custom firmware?

 

τη sim καταφερα και την ξεκλειδωσα αλλα τα ελληνικα?

καταφερα και το αλλαξω στην αγγλοκη γλωσσα.

 

Αν θες stock Rom μπορεις να την κατεβασεις εδω:

http://www.megaupload.com/?d=MYHIZ7WK

 

Link to comment
Share on other sites

και πως το περναω στο κινητο?

φτιαχνω φακελο με το ονομα image στην sd και ξεκιναω το κινητο πατωντας το power το menu και το volume - ?

 

αυτη τη διαδικασια κανω?

συγγνωμη για την ταλαιπωρια αλλα ειμαι λιγο ασχετος απο android.

Link to comment
Share on other sites

To sony δεν συνδεεται...δεν βλεπει ουτε η συσκευη αυτο ουτε αυτο τη συσκευη.

Λειτουργει και αυτονομα σαν ραδιο...

 

Τα itec νομιζω οτι ειναι απο τα καλα...

Στελνει ελλαδα το μαγαζι που εβαλες..?κοστος..?

 

Στέλνει ελλάδα ναι.

Εγώ πήγα σήμερα σε ένα γερμανό και το δοκίμασα, το είχε ένας υπάλληλος. ΚΑι το βρήκε και συνδέθηκε κιόλας!

Το παράγγειλα από e-shop

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006443

Όταν μου έρθει θα ξαναγράψω.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για όποιον ενδιαφέρεται για sip τηλεφωνία το Blade έβγαλε 4 ώρες μόνιμα συνδεδεμένο για εισερχόμενες κλήσεις και κατανάλωσε γύρω στα 4mb για το registration.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για όποιον ενδιαφέρεται για sip τηλεφωνία το Blade έβγαλε 4 ώρες μόνιμα συνδεδεμένο για εισερχόμενες κλήσεις και κατανάλωσε γύρω στα 4mb για το registration.

 

για δώσε μας τα φωτα σου γιατι δεν πολυ καταλαβαίνω. Πρέπει να εχω καποιο παροχο SIP για να λειτουργήσει ;

zte blade 512Mb http://techblog.gr/mobile/zte-blade-512mb-ram-0593/

μουσική στο BT SuperBTmonotrial @ market

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερεται κανεις για θηκη Nillkin...την γνωστη...

http://cgi.ebay.co.uk/NILLKIN-Orange-San-Francisco-Jelly-Case-Blue-3-in1-/180640549934?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item2a0f040c2e

 

Θα παρω μπαταρια και φορτιστη και ειναι μεσα στο πακετο και αυτη...

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερεται κανεις για θηκη Nillkin...την γνωστη...

http://cgi.ebay.co.uk/NILLKIN-Orange-San-Francisco-Jelly-Case-Blue-3-in1-/180640549934?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item2a0f040c2e

 

Θα παρω μπαταρια και φορτιστη και ειναι μεσα στο πακετο και αυτη...

μεσα ειμαι φιλος,αλλα ποθ ειδεσ μπαταρια να δινει?παρακαλαω να με κανουν μια παραγγελια κατι ζωα

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...