Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, κάναμε ενα μικρό video-παρουσίαση της custom rom modaco r12 στο link που ακολουθεί

 

¨http://www.madfortech.com/2011/03/zte-blade-custom-rom-modaco-r12-parousiasi/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

'Εγινε και σε μένα αυτό. Κάπου στο thread part I κάποιος είπε πως αν πας ρυθμίσεις>Θέμα (σκούρο ανοιχτό) και βάλεις ανοιχτό βλέπεις τις επιλογές. Όταν δοκίμασα δεν έγινε τίποτα. Μια μέρα μετά ήταν όλα οκ. Μάλλον θα είχα κάνει reboot και μετά δούλεψε. Δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις.Τώρα έχω πάλι σκούρο και τα δειχνει μια χαρά.

 

Το βρήκα:

 

 

 

Με απλό κλείσιμο νομίζω δεν δούλεψε αλλά δεν είμαι και σίγουρος.

 

εγώ το light είχα έτσι κ αλλιώς. δοκίμασα να βάλω το άλλο κ να κλείσω το πρόγραμμα και εμφανίστηκαν τα μενού. ξαναβάζω το light και χάνονται τα υπομενού πάλι. (δοκίμασα κ reboot ανάμεσα στις αλλαγές). Τελικά το άφησα στο σκούρο αναγκαστικα, αν και δεν μου πολυαρέσει :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο θέμα έχω και γω με τον Dialer One. Έχω JJ9. Δυστυχώς ο μόνος τρόπος να διορθώνεται, είναι μετά από reboot που θα κάνεις και πάλι όχι πάντα. Μπορεί να χρειαστεί να κάνεις 2-3 συνεχόμενα. Απλά μετά πρόσεχε μη σου κλείσει από μπαταρία! Δεν έχω βρει άλλη λύση δυστυχώς και επίσης άλλο dialer αντίστοιχο του Dialer One. Δοκίμασα uninstall/install, wipe data, αλλά τζίφος.

Κανένας άλλος με το ίδιο θεματάκι;

 

Πριν κανά 2 μέρες είχα στείλει αυτό.

Δυστυχώς δεν είχα απάντηση.

Δεν υπάρχει άλλος με το ίδιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια οταν παταω το μαμα handsfree αντι να απαντω στο τηλεφωνο που χτυπαει αυτο παιζει τα mp3 που εχω στο κινητο..τι στο π.... γινετε?
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενας που να χρησιμοποιει CM7 με καποια απο τις τελευταιες nightlies σαν βασικη ρομ για καθημερινη χρηση να μας πει εντυπωσεις;Στο τσακ ειμαι να την ξαναβαλω...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

χθες αφησα το κινητο να ξεφορτιστει ( 0% ).Αφου έκλεισε το άφησα ένα 10ωρο και σημερα το πρωί πήγα στο recovery και έκανα reset battery stats.Εκανα σωστά την διαδικασία??
Link to comment
Share on other sites

χθες αφησα το κινητο να ξεφορτιστει ( 0% ).Αφου έκλεισε το άφησα ένα 10ωρο και σημερα το πρωί πήγα στο recovery και έκανα reset battery stats.Εκανα σωστά την διαδικασία??

 

Το reset battery stats το κανουμε με αδεια μπαταρια.Επειδη δεν πολυκαταλαβα τι εκανες οταν το αφησες ενα 10ωρο,αν το εκανες με αδεια μπαταρια τοτε το εκανες σωστα.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

χθες αφησα το κινητο να ξεφορτιστει ( 0% ).Αφου έκλεισε το άφησα ένα 10ωρο και σημερα το πρωί πήγα στο recovery και έκανα reset battery stats.Εκανα σωστά την διαδικασία??

 

Το έχω κάνει και με άδεια και με γεμάτη μπαταρία. Με γεμάτη μπαταρία είδα αρκετά καλύτερα αποτελέσματα. Ακολουθώντας αυτά τα βήματα: http://android.modaco.com/content/zte-blade-blade-modaco-com/323487/battery-recalibration-protip/

Link to comment
Share on other sites

Μολις αγορασα το zte blade και εχω μια απορια....

Οσο αναφορα τα μηνυματα....θελω να γραφω οπως ολα κινητα οπου τα γραμματα ειναι σε κουτακια 3*3....πως γινετε...??

το προσπαθησα με τις ρυθμισεις του κινητου αλλα τα γραμματα εβγαιναν μπερδεμενα....:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Μολις αγορασα το zte blade και εχω μια απορια....

Οσο αναφορα τα μηνυματα....θελω να γραφω οπως ολα κινητα οπου τα γραμματα ειναι σε κουτακια 3*3....πως γινετε...??

το προσπαθησα με τις ρυθμισεις του κινητου αλλα τα γραμματα εβγαιναν μπερδεμενα....:wacko:

 

Kάνε slide δεξιά/αριστερά το πληκτρολόγιο. Βέβαια το qwerty είναι πολύ πιο βολικό μόλις το συνηθίσεις λίγο.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη....???

 

Πως κάνεις slide στην κεντρική οθόνη και σε πάει στo επόμενο main menu...κάνε το ίδιο στο πληκτρολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

ναι...το εχω κανει αυτο αλλα τα γραμματα βγαινουν μπερδεμενα...π.χ στο πρωτο κελι αντι να εχει το αβγ εχει το ςερ........
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενας που να χρησιμοποιει CM7 με καποια απο τις τελευταιες nightlies σαν βασικη ρομ για καθημερινη χρηση να μας πει εντυπωσεις;Στο τσακ ειμαι να την ξαναβαλω...

CM7 με Nightly 22, βασική ROM για καθημερινή χρήση και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα. Πιο σταθερή απο την stock ROM, δεν μου έχει κάνει ούτε ενα restart και bluetooth / wifi / gps / proximity sensor δουλεύουν άψογα.

 

edit: Ψέματα, έχω ενα πρόβλημα, το κινητό παίρνει πλέον άπειρη ώρα για να φορτίσει, το φορτίζω το βράδυ και πολλές φορές ξυπνάω το πρωί και δεν έχει τελειώσει η φόρτιση. Νομίζω το είχα διαβάσει κάπου ως γνωστό bug - αν συνδέσεις το κινητό με USB σε υπολογιστή, το παθαίνει αυτό μέχρι να ξανακάνεις restart. Έχω να το κάνω restart μέρες και βαριέμαι να το κάνω για αυτό το λόγο και μόνο :p

Edited by Ufufu
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Σήμερα άλλαξα το wu σε cosmote απεριόριστα στο πρόγραμμα των 25€ . Ότι μήνυμα στέλνω όμως για ενεργοποίηση υπηρεσιών υπόλοιπο λογαριασμού κτλ λαμβάνω "η υπηρεσία που ζητήσατε δεν είναι διαθέσιμη από τη συσκευή σας" .

Αν έχει κάποιος σύνδεση cosmote σε blade θα παρακαλούσα αν μπορεί να μου στείλει τις ρυθμίσεις ..

Επίσης αν υπάρχει τρόπος να βάλω φραγή στα 100mb για να μην έχω παρατράγουδα στο λογαριασμό .

 

Ευχαριστώ .

Edited by moldovan
Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν εχω συνδεμενα τα ακουστικα της μανας του και κτυπηση το τηλεφωνο παταω το κουμπακι που εχει στο καλωδιο και δεν ανοιγει την γραμμη να μιλήσω

αν πατησω στην οθονη ανοιγει η γραμμη και μιλαω

πως θα απντησω στο τηλεφ πατωντας το κουμπι που εχει στο καλωδιο

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το reset battery stats το κανουμε με αδεια μπαταρια.Επειδη δεν πολυκαταλαβα τι εκανες οταν το αφησες ενα 10ωρο,αν το εκανες με αδεια μπαταρια τοτε το εκανες σωστα.

 

εχετεδει διαφορα μετα απο αυτο?:rolleyes: αδεια μπαταρια δηλαδη?

Edited by vrwmiaris
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

εχετεδει διαφορα μετα απο αυτο?:rolleyes: αδεια μπαταρια δηλαδη?

 

Να σου πω την αληθεια οχι.Εχω δει διαφορα ομως οταν φορτιζω το κινητο κλειστο ή ανοιχτο.Οταν φορτιζει κλειστο δειχνει σα να γεμιζει καλυτερα.Σε μενα αυτο,σε αλλον μπορει να ειναι διαφορετικα.Επισης φοραω FLB r10b.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια οχι.Εχω δει διαφορα ομως οταν φορτιζω το κινητο κλειστο ή ανοιχτο.Οταν φορτιζει κλειστο δειχνει σα να γεμιζει καλυτερα.Σε μενα αυτο,σε αλλον μπορει να ειναι διαφορετικα.Επισης φοραω FLB r10b.

 

Αυτό που κάνεις Πάνο λέγεται bump charging και είχε γράψει ένα σχετικό μήνυμα ο συμφορουμίτης kogos στο παλιό νήμα....

 

Εδώ υπάρχει ένα πολύ ενδιαφέρον σχετικό άρθρο! :cool:

Edited by MaFiOzOS_88

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που κάνεις Πάνο λέγεται bump charging και είχε γράψει ένα σχετικό μήνυμα ο συμφορουμίτης kogos στο παλιό νήμα....

 

Εδώ υπάρχει ένα πολύ ενδιαφέρον σχετικό άρθρο! :cool:

 

Δεν το κανω συχνα απλα οποτε το εχω κανει εχω παρατηρησει πως κραταει περισσοτερο η μπαταρια.Το θυμαμαι το μηνυμα του kogos,το ειχα διαβασει τοτε.Χρησιμες πληροφοριες παντως...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 3 ημέρες ο kalt kaffe του modaco έβγαλε μια καινούργια rom την Swedish Spring rls2

η οποία βασίζεται σε official european rom 2.2 από zte την έχω περάσει στην λεπίδα και μπορώ να πω ότι είναι η perfect rom κανένα bug μέχρι τώρα απίστευτη διαχείριση μπαταρίας wifi και το gps κλειδώνει σε δευτερόλεπτα μόνο το gb theme λείπει ώστε να ολοκληρωθεί. Αξίζει να την δοκιμάσετε.

 

Υ.Γ. Περιμένουμε stable rom από Cyanogenmod 2.3

Edited by dionisis11
Samsung j500FN
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 3 ημέρες ο kalt kaffe του modaco έβγαλε μια καινούργια rom την Swedish Spring rls2

η οποία βασίζεται σε official european rom 2.2 από zte την έχω περάσει στην λεπίδα και μπορώ να πω ότι είναι η perfect rom κανένα bug μέχρι τώρα απίστευτη διαχείριση μπαταρίας wifi και το gps κλειδώνει σε δευτερόλεπτα μόνο το gb theme λείπει ώστε να ολοκληρωθεί. Αξίζει να την δοκιμάσετε.

 

Υ.Γ. Περιμένουμε stable rom από Cyanogenmod 2.3

Τόσο καλή είναι η SS;

Πάντως όπως έγραψα πιο πάνω, και η τρέχουσα έκδοση του CM7 είναι πολύ καλή, και σιγά σιγά περνάνε κάποιες αλλαγές που θα την κάνουν ακόμα καλύτερη και πιο γρήγορη. Όταν βγεί η stable φαίνεται οτι θα είναι εξαιρετική.

Παίδες, λέτε αυτό εδώ να εφαρμόζει πάνω;

Σχεδόν σίγουρα θα εφαρμόζει (στην χειρότερη με "padding" όπως αναφέρουν και στο site τους), αλλά είδες πόσο κάνει; 55 ευρώ για αυτό; :X

Link to comment
Share on other sites

Τόσο καλή είναι η SS :X

 

Είναι πραγματικά καλή και στην 5 σελίδα του νήματος στο modaco o Frankish έβγαλε και θέματα

δοκιμάζω τώρα το thin circle

Samsung j500FN
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...