Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά είπα και γω να βάλω αυτή την πολυπόθητη flb r10b και μόλις την πέρασα και έκανα restore όλες τις εφαρμογές και είπα ουφ τελείωσα .. παρατήρησα οτι οταν παω να βγάλω φωτογραφία-βίντεο ή να παίξω κάποιο βίντεο απο το ιντερνέτ στην οθονη εχει πολλές άσπρες καθετές και οριζόντιες γραμμές...

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα για το πως λύνεται αυτό το πρόβλημα;;;

Link to comment
Share on other sites

εχετε να μου προτεινετε bluetooth ακουστικα a2dp που να λειτουργουν καλα με το τηλεφωνο?? με ενδιαφερουν για ομιλια κυριως, και για να ακουω μουσικη.θελω να εχουν 2 ακουστικα και να μην ειναι το bluetooth πανω στο αυτι.

εχω βρει μερικα και θα ηθελα αν καποιος εχει καποιο απο αυτα να μου πει αν λειτουργει ενταξει με το κινητο αλλλιως καποιες προτασεις οπως προειπα:)

1)αυτο κανει για τη δουλεια που το θελω και ταιριαζει στο κινητο μας??http://www.somon.gr/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=29&page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=981&category_id=50&vmcchk=1&Itemid=29

2)http://www.mobilehellas.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=7120

Edited by jmallen3
Link to comment
Share on other sites

βγηκε android 3.0 honeycomb για το blade:D:D αλλα ειναι ακομα σε beta και πολλα πραγματα (παραπολα πραγματα) δεν δουλεβουν
Link to comment
Share on other sites

βγηκε android 3.0 honeycomb για το blade:D:D αλλα ειναι ακομα σε beta και πολλα πραγματα (παραπολα πραγματα) δεν δουλεβουν

 

To honeycomb δεν προορίζεται για κινητά αλλά για tablets.

Link to comment
Share on other sites

το ξερω αλλα τα παιδια στο modaco τα καταφεραν

 

Εδώ και καιρό :p Απλά μη περιμένεις να δεις stable εκδόσεις σε κάτι τέτοιο, αυτό ήθελα να πω.

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας δει σχεδόν όλα τα κινητά μέχρι 250€, και έχοντας ήδη στην κατοχή μου 3 από δαύτα, θεωρώ ότι το Blade όχι απλά είναι το καλύτερο, αλλά "ακουμπάει" και κινητά της κατηγορίας 300€+.

 

Huawei, LG, Samsung, SE κλπ μέχρι 300€ απλά τα έχει για πρωινό. Μιλάω πάντα για specs και όχι αισθητική/κατασκευή, που είναι καθαρά υποκειμενικό ή θα πάρει καιρό να έχουμε ξεκάθαρη άποψη....

 

Περιμένω να δω τα Skate και X5 για πιο πλήρη εικόνα, αλλά αυτή τη στιγμή απλά δεν υπάρχει καλύτερη αγορά μέχρι τα 300€ (για να μην πω ακόμα σε σχέση με το Ace ή το Wildfire S)...

269Euro + 15-20E μεταφορικά έχει το Moto Defy από Γερμανία, και 320Ευρώ έχει Ελλάδα. 800Μhz και πιο νέας τεχνολογίας cpu, 3.7 οθόνη και αντέχει και την κακομεταχείριση.

 

Συμφωνώ ότι μέχρι τα 250 το blade παίζει χωρίς αντίπαλο, αλλά μέχρι εκεί γιατί στα 280 έχει ΜΟΤΟ ;)

Link to comment
Share on other sites

μόλις έσβησα το advanced task killer,άλλαξα μερικές ρυθμίσεις στο adw και διέγραψα κάποια apps του συστήματος που δεν χρειαζόμουν και άνοιγαν στην έναρξη (weather and news widget)το τηλεφωνο πετάει...Όπως είπα και πριν ειμαι στα 729MHz με max temp 40 C(στα 744 πήγε μέχρι 48 αλλά δεν βλέπω και διαφορά στις επιδόσεις).Μου φαίνεται οτι στάθηκα αρκετά τυχερός :lol:
Link to comment
Share on other sites

μόλις έσβησα το advanced task killer,άλλαξα μερικές ρυθμίσεις στο adw και διέγραψα κάποια apps του συστήματος που δεν χρειαζόμουν και άνοιγαν στην έναρξη (weather and news widget)το τηλεφωνο πετάει...Όπως είπα και πριν ειμαι στα 729MHz με max temp 40 C(στα 744 πήγε μέχρι 48 αλλά δεν βλέπω και διαφορά στις επιδόσεις).Μου φαίνεται οτι στάθηκα αρκετά τυχερός :lol:

 

με ποιο προγραμμα εσβησες οσα δεν θες να ανοιγουν κατα την εναρξη του κινητου φιλε?

Link to comment
Share on other sites

παιδια σος! Δεν ξερω απο κινητα και εχω απορια! Πανω δεξια, διπλα στην ενδειξη της μπαταριας και του σηματος μου δειχνει εδω και μερες ενα σημαδακι "G" με δυο βελακια που δειχνουν πανω κατω και μερικες φορες αναβοσβηνουν. Μαλλον ειναι απ το mobile internet που κερδισα απο μια προσφορα του whats up. Απο που μπορω να το απενεργοποιησω αυτο και να χρησιμοποιω το wi-fi? Γιατι και οταν μπαινω πολλες φορες απο wifi χανεται το wifi και μπαινει στη μεση αυτο. Θελω να το βγαλω τελειως αυτο το G και να το ενεργοποιω οποτε θελω εγω και οποτε με επειγει να εχω mobile internet (αμα δε βρισκω απο καπου ασυρματο δικτυο). Ασε που βγαζει τεραστια ακτινοβολια !!!!!

βοηθηστε με αν ξερετε! ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το apndroid για να ανοιγοκλεινεις το mobile internet. Να ρωτήσω, τι handsfree χρησιμοποιείτε; Γιατί τα μαμισια είναι πολύ αδύναμα...

 

Sent from my ZTE Blade using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια σος! Δεν ξερω απο κινητα και εχω απορια! Πανω δεξια, διπλα στην ενδειξη της μπαταριας και του σηματος μου δειχνει εδω και μερες ενα σημαδακι "G" με δυο βελακια που δειχνουν πανω κατω και μερικες φορες αναβοσβηνουν. Μαλλον ειναι απ το mobile internet που κερδισα απο μια προσφορα του whats up. Απο που μπορω να το απενεργοποιησω αυτο και να χρησιμοποιω το wi-fi? Γιατι και οταν μπαινω πολλες φορες απο wifi χανεται το wifi και μπαινει στη μεση αυτο. Θελω να το βγαλω τελειως αυτο το G και να το ενεργοποιω οποτε θελω εγω και οποτε με επειγει να εχω mobile internet (αμα δε βρισκω απο καπου ασυρματο δικτυο). Ασε που βγαζει τεραστια ακτινοβολια !!!!!

βοηθηστε με αν ξερετε! ευχαριστω!

Πάτα Menu--Ρυθμίσεις--Ασύρματο και δίκτυα--Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας , και ξεκλικάρεις το Ενεργοποίηση δεδομένων.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν αναγνωριζει τον κωδικο που εχω το tapatalk τι να κανω?κ πως βαζω ελληνικα στο swype?
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

παιδια σος! Δεν ξερω απο κινητα και εχω απορια! Πανω δεξια, διπλα στην ενδειξη της μπαταριας και του σηματος μου δειχνει εδω και μερες ενα σημαδακι "G" με δυο βελακια που δειχνουν πανω κατω και μερικες φορες αναβοσβηνουν. Μαλλον ειναι απ το mobile internet που κερδισα απο μια προσφορα του whats up. Απο που μπορω να το απενεργοποιησω αυτο και να χρησιμοποιω το wi-fi? Γιατι και οταν μπαινω πολλες φορες απο wifi χανεται το wifi και μπαινει στη μεση αυτο. Θελω να το βγαλω τελειως αυτο το G και να το ενεργοποιω οποτε θελω εγω και οποτε με επειγει να εχω mobile internet (αμα δε βρισκω απο καπου ασυρματο δικτυο). Ασε που βγαζει τεραστια ακτινοβολια !!!!!

βοηθηστε με αν ξερετε! ευχαριστω!

 

καλησπέρα φίλε. Πηγαίνεις ρυθμίσεις -ασύρματα δίκτυα -δίκτυα κινητής τηλεφωνίας- ενεργοποίηση/απενεργοποίηση δεδομένων.

Link to comment
Share on other sites

269Euro + 15-20E μεταφορικά έχει το Moto Defy από Γερμανία, και 320Ευρώ έχει Ελλάδα. 800Μhz και πιο νέας τεχνολογίας cpu, 3.7 οθόνη και αντέχει και την κακομεταχείριση.

 

Συμφωνώ ότι μέχρι τα 250 το blade παίζει χωρίς αντίπαλο, αλλά μέχρι εκεί γιατί στα 280 έχει ΜΟΤΟ ;)

 

Ακόμα και έτσι, δλδ στα 320€ (όσα κάνει π.χ. το Ace ή το Defy) η αναλογία κόστους/ωφέλους του Blade απλά δεν υπάρχει....για 5-10% καλύτερα specs, πληρώνεις διπλά λεφτά....χώρια που Skate και Χ5 θα έχουν αυτά -ή καλύτερα- specs, και θα κοστίζουν κάτω από 300€....

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

με ποιο προγραμμα εσβησες οσα δεν θες να ανοιγουν κατα την εναρξη του κινητου φιλε?

 

χρησιμοποιω το unistaller for root (θέλει root) νομίζω ήταν μαζί με την flb r10b.

αλλά θέλει προσοχή μην γίνει διαγράφη αρχείου απαραίτητου για το σύστημα...Εγώ την έπαθα μια φορά και έπρεπε να ξαναπεράσω το σύστημα :p

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιω το unistaller for root (θέλει root) νομίζω ήταν μαζί με την flb r10b.

αλλά θέλει προσοχή μην γίνει διαγράφη αρχείου απαραίτητου για το σύστημα...Εγώ την έπαθα μια φορά και έπρεπε να ξαναπεράσω το σύστημα :p

Eυχαριστω φιλε μου! ανοιγει αρκετα πιο γρηγορα σε σχεση με πριν πλεον:D:D

 

καμια βοηθεια με αυτο μηπως γιατι κοντεβω να ψηθω απο την ακτινοβολια τοσες ωρες που μιλαω??:O:p

εχετε να μου προτεινετε bluetooth ακουστικα a2dp που να λειτουργουν καλα με το τηλεφωνο?? με ενδιαφερουν για ομιλια κυριως, και για να ακουω μουσικη.θελω να εχουν 2 ακουστικα και να μην ειναι το bluetooth πανω στο αυτι.

εχω βρει μερικα και θα ηθελα αν καποιος εχει καποιο απο αυτα να μου πει αν λειτουργει ενταξει με το κινητο αλλλιως καποιες προτασεις οπως προειπα:)

1)αυτο κανει για τη δουλεια που το θελω και ταιριαζει στο κινητο μας??http://www.somon.gr/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=29&page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=981&category_id=50&vmcchk=1&Itemid=29

2)http://www.mobilehellas.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=7120

Link to comment
Share on other sites

Αύτο με το cpu και το stress test πως γίνεται ακριβως γιατι το δικο μου πανω απο 600 δεν παει και οταν παω να βαλω τιμές στο profile μέχρι 528 πάει τι κάνω λάθος;:wacko::wacko: εχω flb 9 και είμαι root Edited by roxito
Link to comment
Share on other sites

χαιρετε :)

 

ειμαι ετοιμος να πω σε μια φιλη να μου φερει το san francisco απο αγγλια...

 

ξεκλειδωνεται εδω ευκολα?με την καρτουλα της orange?

 

επισης κατι τελευταιο...ποσο γρηγορο ειναι σε αποκριση το κινητο?ποσο γρηγορα ανταποκρινονται τα πληκτρα..ποσο γρηγορα τρεχει τις εφαρμογες κτλ.. ευχαριστω :)

 

κατι ακομα...πως θα κανω μετα αναβαθμιση στην 2.2?προσφερεται μεσω ιντερνετ απο την orange?

Edited by blade_
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...