Jump to content

iPad 2 (2011)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως δοκίμασα χθες το skype και δουλεύει άψογα. Ήθελα να δοκιμάσω κ το viber αλλά δεν βρίσκω κάποιον που να το έχει απο τις επαφές μου

 

 

---

- Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μηπως εχει καταφερει καποιος σε jailbroken 4.3 οχι σε 4.3.3 να συνδεσει camera connection kit με επιτυχια;

 

Μου λειτουργουσε στην 3,2 στην 4,2,1 αλλα δεν θυμαμαι αν πηγα στην 4,3. Και λειτουργει και τωρα στην 4,3,3.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει να ρυθμίσεις κάποιο port τοτε; γενικά είναι πολυ περίεργο να έχεις τέτοιο περιορισμό.

 

Τελικά το βρήκα. Έπρεπε να βάλω τα στοιχεία του λογαριασμού και στις ρυθμίσεις το διακομιστη εξερχομενης αλληλογραφίας παρόλο που ήταν προαιρετικό.

 

Το πρόβλημα λύθηκε.

ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

Ένα απο τα μειονεκτηματα του iPad για μένα ήταν το μειωμένο περιεχόμενο του YouTube που ειναι διαθεσιμο στο iPad και κυρίως η έλλειψη όλων των videoclip του vevo. Σήμερα ανακάλυψα οτι η εφαρμογή του vevo μπορεί να κατέβει απο το installous και να τρεξει κανονικά στο iPad και λογικά δεν θα ειναι και πολυ παράνομο αφού έτσι και αλλιώς το vevo στο αμερικανικό app store ειναι free.Ελπίζω να βοήθησα και άμα το πόστ μου παρεκτρεπεται λόγω της αναφοράς στο installous ζητάω συγνώμη απο τους moderators.
Link to comment
Share on other sites

Μου λειτουργουσε στην 3,2 στην 4,2,1 αλλα δεν θυμαμαι αν πηγα στην 4,3. Και λειτουργει και τωρα στην 4,3,3.

 

Οταν λες λειτουργεί εννοείς ότι μπορείς να συνδέσεις κάμερες ή και στικακια? Γιατί αν γίνεται και το δεύτερο τρέχω να το αγοράσω ......

Link to comment
Share on other sites

Σε jailbreak με το ifiles μπορείς να δεις στικακια απο το camera kit νομίζω μέχρι 8gb. Ξέρει κανείς καμία εφαρμογή σαν το adfree του android που να μπλοκάρει τις διαφημίσεις απο τις εφαρμογές?

 

 

---

- Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες λειτουργεί εννοείς ότι μπορείς να συνδέσεις κάμερες ή και στικακια? Γιατί αν γίνεται και το δεύτερο τρέχω να το αγοράσω ......

 

Χωρίς jb μπορείς πανευκολα να συνδέσεις iPhone και φωτογραφικές μηχανές, με jailbreak επίσης πολύ εύκολα στικακια και με λίγο ζόρι ( μερικές γραμμές στο τερμιναλ και εγκατάσταση του goodreader ) σύνδεεις και σκληρούς δίσκους. Τώρα που "μιλάμε-γράφουμε" είμαι διακοπές με 1TB μαζί μου.

(χεχε πόσο να κανει άραγε ενα iPad wifi black 1TB????? )

 

 

Edit.... Ξέχασα να αναφέρω ότι τα έχω καταφέρει μόνο με fat32 σκληρό.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς jb μπορείς πανευκολα να συνδέσεις iPhone και φωτογραφικές μηχανές, με jailbreak επίσης πολύ εύκολα στικακια και με λίγο ζόρι ( μερικές γραμμές στο τερμιναλ και εγκατάσταση του goodreader ) σύνδεεις και σκληρούς δίσκους. Τώρα που "μιλάμε-γράφουμε" είμαι διακοπές με 1TB μαζί μου.

(χεχε πόσο να κανει άραγε ενα iPad wifi black 1TB????? )

 

 

Edit.... Ξέχασα να αναφέρω ότι τα έχω καταφέρει μόνο με fat32 σκληρό.

 

Παίζει κανένας οδηγος για να το δοκιμάσουμε ?

Link to comment
Share on other sites

Παίζει κανένας οδηγος για να το δοκιμάσουμε ?

 

Σορρυ αλλα λειπω σε διακοπές και έχω τον οδηγό bookmark στο pc του σπιτιού, θα ποσταρω το λινκ αμέσως μόλις γυρίσω......

 

 

 

Βρήκα κάποιους οδηγους. με μια συντομη αναζητηση, αλλα μου φαίνονται αρκετά μπερδεμενοι, αν και περίπου κανεις τα ίδια σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ αλλα λειπω σε διακοπές και έχω τον οδηγό bookmark στο pc του σπιτιού, θα ποσταρω το λινκ αμέσως μόλις γυρίσω......

 

 

 

Βρήκα κάποιους οδηγους. με μια συντομη αναζητηση, αλλα μου φαίνονται αρκετά μπερδεμενοι, αν και περίπου κανεις τα ίδια σε όλους.

 

Ο.κ. Φίλε ευχαριστώ και αναμένω!!

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλα,

Ποια είναι η καλύτερη λύση για προστασία του iPad 2?

Εννοώ θήκη που να προστατεύει και το πίσω μέρος χωρίς να του αυξάνει υπέρμετρα τον όγκο.

 

Η original θήκη της apple για το iPad1 μου το διατήρησε επι ένα χρόνο άψογα. Βέβαια δεν ήταν αρκετή για να αποτρέψει ένα πολυ μικρό βουλιαγματάκι που έκανα πάνω στα νεύρα μου παίζοντας ένα παιχνίδι :O αλλα ΚΑΤ τα αλλα το ipad1 είναι όπως το αγορασα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με μια silicone case και screen protector είναι μια χαρά. Δοκίμασα και slim smart cover αλλα είναι ογκοδες και δυσχρηστο για το σπίτι.

 

 

---

- Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλα,

Ποια είναι η καλύτερη λύση για προστασία του iPad 2?

Εννοώ θήκη που να προστατεύει και το πίσω μέρος χωρίς να του αυξάνει υπέρμετρα τον όγκο.

 

Η original θήκη της apple για το iPad1 μου το διατήρησε επι ένα χρόνο άψογα. Βέβαια δεν ήταν αρκετή για να αποτρέψει ένα πολυ μικρό βουλιαγματάκι που έκανα πάνω στα νεύρα μου παίζοντας ένα παιχνίδι :O αλλα ΚΑΤ τα αλλα το ipad1 είναι όπως το αγορασα.

Εγω κατεληξα σε αυτο

http://cgi.ebay.com/1-pcs-SMART-COVER-COMPANION-TPU-CASE-IPAD2-/130561635321?pt=US_Tablet_Accessories&hash=item1e661473f9#ht_7616wt_932

 

μαζι με ενα smart cover που το βαζω συνηθως εκτος σπιτιου

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά καλο θα έλεγα. Thanks

Πηρες το 2 Κωστα?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πηρες το 2 Κωστα?

 

θα μου το φέρει ένας φίλος από USA

ευκαιρεια είναι τόσο φθηνότερα και είπα να μην την χάσω. Με κούρασε η μικρή ραμ του 1.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

θα μου το φέρει ένας φίλος από USA

ευκαιρεια είναι τόσο φθηνότερα και είπα να μην την χάσω. Με κούρασε η μικρή ραμ του 1.

 

Καλοριζικο λοιπον:happy:

Δεν εχω παιξει ποτε με το 1 , αλλα το 2 με εχει πραγματικα ενθουσιασει.

Σπανια μενω τοσο ευχαριστημενος απο μια συσκευη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Περιμένα να επιβεβαιωθεί ότι δεν θα υπάρξει νέο iPad μέσα στο 2011, ήταν απίθανο αλλα ποτε δεν ξέρεις, πριν κάνω την κίνηση.

Οπότε με τα πράγματα να εξελίσσονται φυσιολογικά το ipad3 δεν θα είναι διαθέσιμο πριν τον Απρίλιο του 2012.

Συνυπολογίζοντας την διάφορα τιμής μεταξυ Ευρώπης και Αμερικής έκανα την σωστή κίνηση και μπορω πλέον να περιμένω τα Χριστούγεννα για το νέο iPhone χωρίς "άγχος" :lol:

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η καλύτερη επιλογή για θήκη που προσφέρει πλήρη προστασία και λειτουργικότητα είναι αυτη της griffin

 

http://store.griffintechnology.com/ipad/intellicase

 

Κυκλοφόρησε πρόσφατα και θα αργήσει μάλλον να έλθει Ελλάδα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η καλύτερη επιλογή για θήκη που προσφέρει πλήρη προστασία και λειτουργικότητα είναι αυτη της griffin

 

http://store.griffintechnology.com/ipad/intellicase

 

Κυκλοφόρησε πρόσφατα και θα αργήσει μάλλον να έλθει Ελλάδα.

 

Παρα πολύ καλή έπιλογη! Θα την τιμήσω!!

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η καλύτερη επιλογή για θήκη που προσφέρει πλήρη προστασία και λειτουργικότητα είναι αυτη της griffin

 

http://store.griffintechnology.com/ipad/intellicase

 

Κυκλοφόρησε πρόσφατα και θα αργήσει μάλλον να έλθει Ελλάδα.

 

Παρα πολύ καλή έπιλογη! Θα την τιμήσω!!

 

Μια παρατηρηση μονο, επειδη εχω και τετοια θηκη (οχι griffin , http://www.ebelow.com/en/ozaki-icoat-notebook-red.html) θα θελετε πολλες φορες να βγαλετε το smart cover γιατι θα κρεμεται σαν τσαμπι οταν κρατατε το ipad με το αριστερο σας χερι και δεν θα μπορειτε.

 

Το αποσπομενο cover δινει μια γλυκια ευκολια, η apple εχει κανει παρα πολυ καλη δουλεια με το smart cover και πρεπει να το δοκιμασετε.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Καλο το smart cover, αλλα όταν το iPad χρησιμοποίειται και απο παιδια 4αρων ετών, χρειάζεται μεγαλύτερη προστασία. Αν δεν το άγγιζε κανεις άλλος δεν θα χρειαζόμουν κανενός είδους θήκη. Θα μου αρκούσε η τσάντα μεταφοράς.

Προς το παρών και μέχρι να κυκλοφορήσει στην Ευρώπη η griffin αγορασα αυτη. Το iPad αφαιρείται πανευκολα και δείχνει πολυ πιο σταθερή. Κοστίζει μόνο 16€

 

 

http://tapatalk.com/mu/29c4d32f-a65c-07df.jpg

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τους τελευταίους δύο μήνες χρησιμοποιώ αυτήν: http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?VISuperSize&item=320705734684

 

και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!

πηρα εχθες το ipad προσπαθω να το κανω update

6,7φορες σε δοκιμη 2 H/Y και μου βγαζει προβλημα στο τελος

μολις ολοκληρωνεται το download.μηπως φταει το ipad??

εχω κατεβασει και το update σε αρχειο αλλα πως μπορω να το περασω??

ευχαριστω!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad 2 (2011)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...