Jump to content

iPad 2 (2011)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αξίζει δηλαδή η αναβάθμιση από 5.0.1 jalebreak? Γιατί στην 5.0.1 η μπαταρία είναι χαλια

 

Και με JB στην 5.0.1 ήταν χάλια το iPad. Τα ίδια κρας που είχε χωρίς JB.

Τουλάχιστον τώρα δουλεύει σωστά. Εγω έχω όλες τις εφαρμογές αγορασμένες οπότε στο iPad τουλάχιστον που δεν έχει λειτουργίες τηλεφώνου, το JB δεν μου είναι απαραίτητο.

Αν δεν έχεις τέτοιο πρόβλημα επιβάλλεται η αναβάθμιση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το πηρα και εγω σημερα μεταχειρισμενο ,είναι στην 5.1 ελπιζω να βγει γρηγορα το jb γιατι ετσι είναι μισό . οι εφαρμογες που είναι γραμμένες για ipad είναι διαφορετικες απο αυτές του iphone ?
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότερες ναι, ώστε να εκμεταλλεύονται τη μεγαλύτερη οθόνη του.

Αν πετύχεις κάποια η οποία δεν είναι, θα μπορέσεις να την εγκαταστήσεις, αλλά το γραφικό της περιβάλλον θα είναι περιορισμένο στην ανάλυση του iPhone.

Δες εδώ παράδειγμα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει βέβαια και το πληκτρο που φαίνεται στο screenshot κάτω δεξιά όπου μεγενθύνεται η προβολή για να παίζει σε full screen. Το πιξέλιασμα βέβαια σε αυτή την περίπτωση είναι έντονο αλλά κάνεις την δουλειά σου.

 

Το κακό είναι ότι μερικοί developers που έχουν φτιάξει τις εφαρμογές τους και για τις δύο συσκευές, τις βλέπουν σαν ξεχωριστές εφαρμογές και πρέπει να τις αγοράσουμε δυο φορές για να τις έχουμε και στο iPhone αλλα και στο iPad. Μερικά παραδείγματα είναι το Tweetbot, το AVPlayer κτλ.

 

Οι εφαρμογές που είναι optimized για όλες τις iOS συσκευές δίπλα από την τιμή τους έχουν το εικονίδιο + και αν εχεις ενεργοποιημένο το iCloud, με το που γίνεται εγκατάσταση στην μια συσκευή σου, εμφανίζεται και στην άλλη.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θελω τη βοηθεια σας γιατι δεν μπορω να διαβασω και τα 1200ποστς. θελω να παρω το ipad αλλα δεν ξερω αν με βολεψει.

Οταν ειμαι σπιτι το 90% της χρησης του υπολογιστη ειναι surfarisma στο ιντερνετ. για παραδειγμα καθομαι στην κουζινα, θελω να δω κατι τρεχω στο δωματιο μου κ μετα παλι πισω, αυτο ειναι κουραστικο ενω αν ειχες ενα ipad θα ηταν ολα μια χαρα. Το θεμα ειναι οτι δεν ξερω, κατι δεν μου κολλαει, δεν εχω πειστει ακομα, κ ο λογος καποιες αποριες που εχω.

Για να καταλαβω πως λειτουργει το δαχτυλο σου ειναι το 'ποντικι' ? Ειμαι για παραδειγμα σε εναν υπολογιστη κ ανοιγω μια σελιδα, υπαρχει ενα λινκ το οποιο οταν το πατας σου ανοιγει καινουργια καρτελα, και σ λεει να αποθηκευσεις ενα pdf. το αποθηκευεις,μετα πας στα εγραφα μου και το ανοιγεις. Με το ιπαντ γινεται αυτο? και το αρχειο που θα αποθηκευτει? Στο mac osx που χρησιμοποιω οτι κατεβαζεις πανε στο finder--downloads.

Γενικα καποιος που δεν βαριεται ας μου γραψει λιγα πραγματα, ωστε να με πεισει.!

Ερχεται το καλοκαιρι μια φιλη μου απο αμερικη και σκεφτομαι να της πω να μου το φερει..

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θελω τη βοηθεια σας γιατι δεν μπορω να διαβασω και τα 1200ποστς. θελω να παρω το ipad αλλα δεν ξερω αν με βολεψει.

Οταν ειμαι σπιτι το 90% της χρησης του υπολογιστη ειναι surfarisma στο ιντερνετ. για παραδειγμα καθομαι στην κουζινα, θελω να δω κατι τρεχω στο δωματιο μου κ μετα παλι πισω, αυτο ειναι κουραστικο ενω αν ειχες ενα ipad θα ηταν ολα μια χαρα. Το θεμα ειναι οτι δεν ξερω, κατι δεν μου κολλαει, δεν εχω πειστει ακομα, κ ο λογος καποιες αποριες που εχω.

Για να καταλαβω πως λειτουργει το δαχτυλο σου ειναι το 'ποντικι' ? Ειμαι για παραδειγμα σε εναν υπολογιστη κ ανοιγω μια σελιδα, υπαρχει ενα λινκ το οποιο οταν το πατας σου ανοιγει καινουργια καρτελα, και σ λεει να αποθηκευσεις ενα pdf. το αποθηκευεις,μετα πας στα εγραφα μου και το ανοιγεις. Με το ιπαντ γινεται αυτο? και το αρχειο που θα αποθηκευτει? Στο mac osx που χρησιμοποιω οτι κατεβαζεις πανε στο finder--downloads.

Γενικα καποιος που δεν βαριεται ας μου γραψει λιγα πραγματα, ωστε να με πεισει.!

Ερχεται το καλοκαιρι μια φιλη μου απο αμερικη και σκεφτομαι να της πω να μου το φερει... Εγω επίσης παρακολουθώ ταινίες και σειρές όλων των ειδών και φυσικά για κάποιο ταξίδι είναι από τις καλύτερες παρέες που μπορείς να έχεις. Η μπαταρία είναι αρκετά καλή και όσο βαριά χρήση και να κάνεις θα σε βγάλει άνετα. Επισης αφού έχεις μπορείς να συγχρονιζεις το υλικό σου εύκολα και γρήγορα μέσα από iTunes που φαντάζομαι χρησιμοποιείς ήδη. Ελπίζω να βοηθήσα και μεγεια!!

 

Ευχαριστω

 

Να στο φέρει η φίλη σου γιατί είναι πολύ πολύ βολικό γι αυτά που θες να κάνεις.. Επισης για τα αρχεία εγώ χρησιμοποιώ έναν browser μέσα από τον οποίο ανοίγω τα αρχεία που κατεβάζω και επίσης τα έχει αποθηκευμένα σε ειδικό tab που δεν χρειάζεται να ψάχνω.. Επιπροσθέτως με το ποντίκι πας στο εκάστοτε link και κλικαρεις.. Πλέον πατάς με το δάχτυλο εκεί που θες για να κάνεις το αντίστοιχο.. Δες κανένα video στο YouTube και θα σου λυθούν πολλές απορίες για την χρήση.. Επισης μπορεις να έχεις περιοδικά και βιβλία αλλά και παιχνίδια, video clips, και άλλα πολλά..

 

Sent from my Galaxy Note

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη για χρηση browsing που, για να μην ειμαι απολυτως, μονο αυτο κανω οταν βρισκομαι μπροστα σε pc. θα με βολεψει?

Πολυ περισσοτερο απο το pc.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως από τότε που πήρα το iPad χρησιμοποιώ το pc μόνο για κατέβασμα και σπάνια για καμιά σελίδα που θέλει flash
Link to comment
Share on other sites

οκ..και κατι τελευταιο, επειδη δεν θελω να το κανω jailbreak (μην με φατε παραξενιες ειναι αυτα), για να κατεβασω εφαρμογες απο το itunes ωστε να το φερω στα μετρα μου το μηχανημα δλδ, να βλεπω photos emails videos με subs, καποια εφαρμογη σαν σημειωματαριο για να μπορεις να γραφεις και να σημειωνσεις, καποιο pdf reader, καποιο air sharing, ποσα λεφτα χρειαζεσαι περιπου?

κανενα 50άρι

Link to comment
Share on other sites

οκ..και κατι τελευταιο, επειδη δεν θελω να το κανω jailbreak (μην με φατε παραξενιες ειναι αυτα), για να κατεβασω εφαρμογες απο το itunes ωστε να το φερω στα μετρα μου το μηχανημα δλδ, να βλεπω photos emails videos με subs, καποια εφαρμογη σαν σημειωματαριο για να μπορεις να γραφεις και να σημειωνσεις, καποιο pdf reader, καποιο air sharing, ποσα λεφτα χρειαζεσαι περιπου?

κανενα 50άρι

Ε, με κάνα 50άρι είσαι κομπλέ. Αλλά ψάχνοντας, όλο και θα βρίσκεις λόγους να ξοδεύεσαι.

Πάντως με 50 ευρώ παίρνεις όλες τις βασικές εφαρμογές που θα χρειαστείς και παραπάνω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εδω και μέρες στο όταν παω να αγοράσω μια εφαρμογή απ το απ στορ μου βγάζει πάντα πριν κατέβασω μια εφαρμογή ότι 7 στοιχεία και μια εφαρμογή δεν μπορούν να κατεβούν ενώ δεν έχω άφησει κάτι σε εκκρεμότητα .ξερει κανείς πως μπορω να μην εμφανίζεται αυτο το μνμ
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Εγώ πάντως από τότε που πήρα το iPad χρησιμοποιώ το pc μόνο για κατέβασμα και σπάνια για καμιά σελίδα που θέλει flash
Εγώ το χρησιμοποιώ ακόμα και για κατέβασμα και μετά ανοίγω τα αρχεία με τα αντίστοιχα software. Το μόνο πράγμα για το οποίο χρησιμοποιώ πλέον το Mac, είναι για να κάνω copy στη library τα τραγούδια που κατεβάζω μέσω iPad και μετά sync. Κι αυτό γιατί το Music app δεν δέχεται προσθήκη τραγουδιών χωρίς να μεσολαβήσει το iTunes, αν δεχόταν, θα το είχα πουλήσει το Mac από καιρό...
Link to comment
Share on other sites

οκ..και κατι τελευταιο, επειδη δεν θελω να το κανω jailbreak (μην με φατε παραξενιες ειναι αυτα), για να κατεβασω εφαρμογες απο το itunes ωστε να το φερω στα μετρα μου το μηχανημα δλδ, να βλεπω photos emails videos με subs, καποια εφαρμογη σαν σημειωματαριο για να μπορεις να γραφεις και να σημειωνσεις, καποιο pdf reader, καποιο air sharing, ποσα λεφτα χρειαζεσαι περιπου?

κανενα 50άρι

 

πολλά λες! με κανένα 10ευρω άντε 15 είσαι οκ! Σημειωματάριο έχει, αν θες κάτι πιο προχωρημένο υπάρχει και το Onenote της microsoft!

This world sucks... Have your own bpm...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

εχω το iPad 2 με jailbreak στην 5.0.1 και θελω να το κανω Set Up as New για να το δωσω σε ενα φιλο.

 

Μπορω να το κανω μεσα απο το iPad και να μεινει ο jailbreak;

ή θα πρεπει να βρω ενα PC και να κατεβασω την 5.0.1 και να το ξανα κανω jaibreak απο την αρχη;

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

εχω το iPad 2 με jailbreak στην 5.0.1 και θελω να το κανω Set Up as New για να το δωσω σε ενα φιλο.

 

Μπορω να το κανω μεσα απο το iPad και να μεινει ο jailbreak;

ή θα πρεπει να βρω ενα PC και να κατεβασω την 5.0.1 και να το ξανα κανω jaibreak απο την αρχη;

 

οχι απο μεσα οταν εσαι jb,

θα κατεβασεις την 5.0.1 στο pc σου και θα την περασεις με shift και restore και μετα set up as new για να φυγουν τα σκουπιδια

μετα κανεις παλι jb

αν και εχω την εντηπωση οτι και τα shsh blobs να εχεις σωσει δεν μπορεις να πας ξανα στην 5,0,1 λογω οτι δεν μπορουν να χρησιμοποιηθούν ακομα

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

εχω το iPad 2 με jailbreak στην 5.0.1 και θελω να το κανω Set Up as New για να το δωσω σε ενα φιλο.

 

Μπορω να το κανω μεσα απο το iPad και να μεινει ο jailbreak;

ή θα πρεπει να βρω ενα PC και να κατεβασω την 5.0.1 και να το ξανα κανω jaibreak απο την αρχη;

 

Βασικά δε μπορείς να κανεις restore+set up as new στην 5.0.1 επειδη δεν υπογραφεται πλεον απο την apple...Θα σε παει στην 5.1

Καλυτερα μεινε οπως εισαι στην 5.0.1 και απλα σβησε οτι προσωπικα αρχεια εχεις (email,photo κλπ) για να παραμεινει το jailbreak

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

 

έκανα επαναφορά στο ipad 2 που έχω, γιατί θέλω να το πουλήσω ,και μετά βρήκα μέσα όλες της εφαρμογές συν το cydia ,υπάρχει τρόπος να γίνει επαναφορά και να σβηστούν όλες οι εφαρμογές; .

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, θέλω να περάσω manually το iOS 5.0.1 (έχω κατεβάσει το σχετικό .ipsw). Γίνεται μέσω itunes (με το κόλπο με το shift)???
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, θέλω να περάσω manually το iOS 5.0.1 (έχω κατεβάσει το σχετικό .ipsw). Γίνεται μέσω itunes (με το κόλπο με το shift)???

 

στην 5.0.1 δεν μπορεις να πας ,μονο στην 5,1

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

στην 5.0.1 δεν μπορεις να πας ,μονο στην 5,1

Ούτε αν το κάνω "χειροκίνητα" (μέσω shift+update)?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad 2 (2011)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...