Jump to content

iPad 2 (2011)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ρίξω μια ματιά στις bekin. Thank.

 

Btw υπάρχει καμία καλή free εφαρμογή για file manager στο iPad? τύπου explorer ένα πράγμα λέω..

"Imagination Im More Importnant Than Knowledge"

Albert...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως ξέρει κανείς πότε θα το φέρει και η WIND επιτέλους?????

Γιατί πρέπει να το πάρεις από τη wind? Μπορείς να το πάρεις εκμεταλλευόμενος επιδότηση? Νόμιζα πως όχι...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πρέπει να το πάρεις από τη wind? Μπορείς να το πάρεις εκμεταλλευόμενος επιδότηση? Νόμιζα πως όχι...

 

Φυσικά και μπορείς να το πάρεις με επιδότηση αλλα η wind είναι η μονη που δεν το έχει φέρει ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μήπως κάποιος μπορεί να μου πει πως κάνω group contacts στο mail; Θέλω να προωθήσω για παράδειγμα ένα e-mail σε πολλούς παραλήπτες αλλά χωρίς να κάθομαι να βάζω μία-μία τις επαφές εγώ. Υπάρχει τρόπος; Ευχαριστώ.
Δήμητρα :kitty:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μήπως κάποιος μπορεί να μου πει πως κάνω group contacts στο mail; Θέλω να προωθήσω για παράδειγμα ένα e-mail σε πολλούς παραλήπτες αλλά χωρίς να κάθομαι να βάζω μία-μία τις επαφές εγώ. Υπάρχει τρόπος; Ευχαριστώ.

 

Λιγο "μπακαλικος" ο τροπος μου, αλλα εκανα μια νεα επαφη "TOO ALL", προσθεσα μεσα ολες τις διευθυνσεις χωρισμενες με κομμα.

Οταν στελνω ενα τετοιο ομαδικο e-mail βγαζει μια ερωτηση αν ειναι σωστη η διευθυνση, πατας send και ετοιμος......

Επισης ειναι πιο ευκολο απο το "ALL" να διαγραψεις καποιες παρα να τις προσθετεις ολες καθε φορα.

http://i36.photobucket.com/albums/e16/sakis007/test1.jpg

Edited by sakis009
Link to comment
Share on other sites

Νά με πάλι:pΛοιπόν έχω μια απορία λίγο....κάπως.Οταν σερφάρεις στο ipad οι ιστοσελίδες εμφανίζονται όπως σε κινητό και στις εφαρμογές πχ newsit,zougla ktl;Υπάρχει επιλογή να τις βλέπεις κανονικά όπως απο έναν σταθερό υπολογιστή;Ελπίζω να υπάρχει :lol:
Link to comment
Share on other sites

Με καποιον αλλο browser εκτος του Safari μπορεις να το κανεις αυτο.

 

Δες τον Terra ή τον Atomic.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :)

Όταν σωζω ένα κείμενο που έχω βρει στο ιντερνετ στη reading list του iPad, υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω highlight σε κάποια σημεία ή να προσθέσω σημειώσεις, όπως γίνεται πχ στα βιβλία της εφαρμογής ibooks?

 

Thanks

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS!Eχω πρόβλημα με το Itunes.Προσπαθώ να κάνω Backup στο ipad και δεν γίνεται.Φτάνει μέχρι ένα σημείο και μετά κολλάει.Εκανα επαναγκατάσταση το itunes,επανεκινήσεις παντού αλλά τίποτα!Εχω windows xp 1g ram και 1,9 επεξεργαστή dual core.Είναι δυνατόν να μην σηκώνει το itunes;Ti άλλο μπορεί να φταίει;Δεν μπορώ φυσικά ούτε Update να κάνω.Κολλάει γενικά το σύστημα με το itunes.Kαμιά λύση;help:(
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS!Eχω πρόβλημα με το Itunes.Προσπαθώ να κάνω Backup στο ipad και δεν γίνεται.Φτάνει μέχρι ένα σημείο και μετά κολλάει.Εκανα επαναγκατάσταση το itunes,επανεκινήσεις παντού αλλά τίποτα!Εχω windows xp 1g ram και 1,9 επεξεργαστή dual core.Είναι δυνατόν να μην σηκώνει το itunes;Ti άλλο μπορεί να φταίει;Δεν μπορώ φυσικά ούτε Update να κάνω.Κολλάει γενικά το σύστημα με το itunes.Kαμιά λύση;help:(

Για το θεμα το back up, επειδη μου ειχε τυχει να εχω ενα παρομοιο θεμα με ενα iphone 4, ψαχνοντας στο google, ελεγε να κανω διαγραφη των παλαιοτερων back up που ειχα κρατησει και να δοκιμαζα ξανα. Οντως το εκανα και πετυχε το back up.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

Απο οποτε παω να ανοιξω την εφαρμογη για τα mail στον gmail λογαριασμο που εχω μου λεει οτι ειναι λαθος ο κωδικος η το ονομα χρηστη(φυσικα το εχω τσεκαρει οτι ειναι σωστα).με το λογαριασμο yahoo που εχω ολα ειναι ενταξει.

Μπηκα μεσω σαφαρι στο gmail μου και ολα καλα αλλα απο την εφαρμογη δεν μπαινει με τιποτα!

Εχει κανεις ιδεα τι μπορει να συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

Απο οποτε παω να ανοιξω την εφαρμογη για τα mail στον gmail λογαριασμο που εχω μου λεει οτι ειναι λαθος ο κωδικος η το ονομα χρηστη(φυσικα το εχω τσεκαρει οτι ειναι σωστα).με το λογαριασμο yahoo που εχω ολα ειναι ενταξει.

Μπηκα μεσω σαφαρι στο gmail μου και ολα καλα αλλα απο την εφαρμογη δεν μπαινει με τιποτα!

Εχει κανεις ιδεα τι μπορει να συμβαινει?

 

Κανε διαγραφή του λογαριασμού και δημιούργησε ξανά στο ipad

Κάτι απο εκει ειναι λογικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κανε διαγραφή του λογαριασμού και δημιούργησε ξανά στο ipad

Κάτι απο εκει ειναι λογικά.

 

Ηταν το πρωτο πραγμα που εκανα αλλα κανενα αποτελεσμα.

Δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει...

Link to comment
Share on other sites

Ηταν το πρωτο πραγμα που εκανα αλλα κανενα αποτελεσμα.

Δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει...

Μήπως στο google έχεις επιλέξει την είσοδο με 2 βήματα? (που εκτός από τον κωδικό σου , σου στέλνουν και στο κινητό σου έναν ακόμα κωδικό?)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Το IOS 5 γίνεται jailbreak η όχι ακόμα;Αν ναι που μπορώ να μάθω περισσότερα για το πως να το κάνω;Για flash στο iPad 2 υπάρχει λύση η να το ξεχάσουμε;Τρομερό μειονέκτημα αυτή η έλλειψη....
Link to comment
Share on other sites

Από εδώ μπορείς να ενημερώνεσαι για iOS 5 JB. Flash δεν νομίζω ποτέ να δούμε σε iDevice.
Link to comment
Share on other sites

Oκ ευχαριστω.Ξερει κανείς γιατι όταν ανοίγω νέο tab στο safari πχ YouTube δεν δουλεύει στο παρασκήνιο;Υπάρχει κάποια ρύθμιση για αυτό;Κάτι ακόμα.Απο emulators υπάρχει τίποτα στο ipad;Σε chat τύπου irc ποιο θεωρείται το καλύτερο προγράμμα;
Link to comment
Share on other sites

Ποιος πιστεύετε ότι είναι ο καλύτερος player για να παίζω ταινίες mkv, avi κτλ? Με τους υπότιτλους είναι οκ???

Κάπου διάβασα για AVPlayer.. είναι καλός ?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως στο google έχεις επιλέξει την είσοδο με 2 βήματα? (που εκτός από τον κωδικό σου , σου στέλνουν και στο κινητό σου έναν ακόμα κωδικό?)

 

Οχι δεν ειχα επιλεξει κατι τετοιο.

Εφτιαξε απο μονο του τελικα αφου με ταλαιπωρησε για 2 ημερες

Link to comment
Share on other sites

Στον safari θέλω να συμπληρώνονται αυτόματα τα στοιχεία εισόδου στις ιστοσελίδες που έχω μπει στο παρελθόν. Αν και έχω επιλεγμένη την αυτοσυμπλήρωση στις ρυθμίσεις δεν λειτουργεί και πρέπει να τα εισάγω κάθε φορά κάτι που είναι βαρετό. Έχει κάποιος καμία ιδέα;
Που είναι?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επειδή τώρα αγόρασα το iPad 2 και πρώτη φορά χρησιμοποιώ ios , είναι απαραίτητο

κάθε φορά που μπαίνω στο apple store για να κατεβάσω μια εφαρμογή να πληκτρολογω

το password μου ; Δεν γίνεται saving ;

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι δουλεύει δυστυχώς το iOS. Στο Cydia νομίζω υπάρχει ένα tweak που κάνει αυτό που ζητάς.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad 2 (2011)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...