Jump to content

iPad 2 (2011)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ τι να πω που τα τελευταία 3 χρόνια δεν έχω πάρει συσκευή που να μη μου δημιουργήσει πρόβλημα. Ελπίζω η εγγύηση να είναι οκ γιατί δεν ακούγονται καιβτα καλύτερα με τις εγγυήσεις της apple

 

 

Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολλοί τελικά έχουν πρόβλημα με το μικρόφωνο .Μήπως να κάναμε καμία επέκταση εγγύησης Ξέρει κανείς πόσο κοστίζει και σε πόσο καιρο πρέπει να την κανείς απο την αγορά?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

μετα τη σημερινη παρουσιαση του νεου μηλου απ την οποια δεν εμεινα ικανοποιημενη, λεω να παω για τον μεγαλο αδελφο.

Επειδη ομως το ποσο ειναι μεγαλο δε θελω να το παρω και μετα να το μετανιωσω... θα ηθελα να μου πειτε οσοι το εχετε, τι χρηση κανετε? περισσοτερο ιντερνετ? ταινιες? κατα ποσο βολευει μια οθονη αφης σε τετοιο μεγεθος? ειναι δυσκολο να το συνηθισεις?

:cool:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

μετα τη σημερινη παρουσιαση του νεου μηλου απ την οποια δεν εμεινα ικανοποιημενη, λεω να παω για τον μεγαλο αδελφο.

Επειδη ομως το ποσο ειναι μεγαλο δε θελω να το παρω και μετα να το μετανιωσω... θα ηθελα να μου πειτε οσοι το εχετε, τι χρηση κανετε? περισσοτερο ιντερνετ? ταινιες? κατα ποσο βολευει μια οθονη αφης σε τετοιο μεγεθος? ειναι δυσκολο να το συνηθισεις?

Παρτο, δεν θα το μετανοιωσεις.

Δεν σου λεω τιποτα αλλο. Ειναι τελειο....

Εννοειται κυριως για ιντερνετ το χρησιμοποιω...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί τελικά έχουν πρόβλημα με το μικρόφωνο .Μήπως να κάναμε καμία επέκταση εγγύησης Ξέρει κανείς πόσο κοστίζει και σε πόσο καιρο πρέπει να την κανείς απο την αγορά?

 

Το πολυ πολυ να πάρεις ένα mini mic http://www.ebay.com/itm/Microphone-Recorder-iPod-Nano-Ipad-Classic-Iphone-/140507757121?pt=PDA_Accessories&hash=item20b6ea3a41#ht_2623wt_922 η και κάποιο πιο καλο το οποίο είναι μικρό και δεν ενοχλει

 

 

Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

μετα τη σημερινη παρουσιαση του νεου μηλου απ την οποια δεν εμεινα ικανοποιημενη, λεω να παω για τον μεγαλο αδελφο.

Επειδη ομως το ποσο ειναι μεγαλο δε θελω να το παρω και μετα να το μετανιωσω... θα ηθελα να μου πειτε οσοι το εχετε, τι χρηση κανετε? περισσοτερο ιντερνετ? ταινιες? κατα ποσο βολευει μια οθονη αφης σε τετοιο μεγεθος? ειναι δυσκολο να το συνηθισεις?

 

Να το πάρεις χωρίς δεύτερη σκέψη!εγώ το χρησιμοποιώ πιο πολύ για internet,games,και καμιά ταινιόυλα-σειρά.πάρτο και θα με θυμηθείς που λένε! :p Επίσης απο τότε που το πήρα είναι ο ένας και μοναδικός λόγος που τσακώνομαι με την κόρη μου για το ποιός θα το πρωτοπάρει! :p

Link to comment
Share on other sites

Με τις ταινιες παιδια τι γινεται? οι περισσοτερες που εχω ειναι .avi , υπαρχουν και καποιες .mp4 & οι υποτιτλοι(ελληνικοι) ειναι .srt

επειδη ξερω τις παραξενιες της μαμας Apple, μη βρεθω προ εκπληξεως..

:cool:
Link to comment
Share on other sites

σορι αν εχει απαντηθει αλλα εχω 2 αποριες μιας και το πηρα προσφατα..

το siri θα πεζει με την αναβαθμιση του ιος 5 μιας και το ιπαντ εχει τον Α5 η θα ναι μονο προνομιο του αιφον;

και το ιπαντ ειναι στην 4.3.5 jailbreak ειπαρχει;η καλυτερα να περιμενω για το ιος 5 με jailbreak?

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

σορι αν εχει απαντηθει αλλα εχω 2 αποριες μιας και το πηρα προσφατα..

το siri θα πεζει με την αναβαθμιση του ιος 5 μιας και το ιπαντ εχει τον Α5 η θα ναι μονο προνομιο του αιφον;

και το ιπαντ ειναι στην 4.3.5 jailbreak ειπαρχει;η καλυτερα να περιμενω για το ιος 5 με jailbreak?

 

Μόνο στο iPhone 4s k 5 θα υπάρχει το Siri.

 

 

Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και τι να το κάνεις το siri αφού δεν αναγνωρίζει την ελληνική γλώσσα
για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι.Το 3G σε τι ακριβώς χρησιμεύει;Μόνο για ίντερνετ αν δεν έχεις ασύρματο;Και οι χρεώσεις πώς γίνονται μέσω της εκάστοτε εταιρίας πχ βονταφον κτλ;;Θέλω να ξέρω άν πραγματικά αξίζει τα παραπάνω ευρώ για το 3G.Ti λέτε;

Επίσης είναι υποχρεωτικό να υπάρχει και υπολογιστής για να το λειτουργήσεις έτσι δεν εἰναι;

Edited by kabamarou
Link to comment
Share on other sites

το 3g ειναι οπως λες για ιντερνετ εκτος wi-fi κι επισης εχει καλυτερο gps

Όχι καλύτερο. Το 3g μοντέλο έχει gps, το απλό μοντέλο ΔΕΝ έχει καθόλου gps

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

διαβασα σε αλλο φορουμ οτι το 2 εχει assisted gps και σου δινει μεγαλυτερη ακριβεια στη θεση.. γι αυτο το ειπα..
:cool:
Link to comment
Share on other sites

διαβασα σε αλλο φορουμ οτι το 2 εχει assisted gps και σου δινει μεγαλυτερη ακριβεια στη θεση.. γι αυτο το ειπα..

Assisted gps έχει το 3g.

Το wifi δεν έχει καθόλου. Βρίσκει το στίγμα, μόνο μέσω wifi. Δεν ξέρω πόση ακρίβεια μπορεί να έχει αυτό.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!:)Μετα απο μερικούς μήνες χρήσης του ipad1 πήρα την απόφαση να το αλλάξω κ να πάρω το 2!έχω κολλήσει όμως στο ποιο μοντέλο! Το 3G ή το σκέτο;; Έχω data plan στο iPhone για να μοιρασω στο iPad αλλα έλεγα λόγω gps να πάρω το 3g!!βασικά το έχει χρησιμοιποιησει κανένας στο iPad??αξίζει??:confused::confused:
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

μολις απεκτησα ενα μαυρο ipad2 16gb wifi , απλα το ανοιξα με το itunes της αδερφης μου..εχει πανω την 4.3.5 και σκεφτομαι αμεσα για jb.!αξιζει λετε.?δεν ειχα ποτε επαφη με iphone κλπ και θελω να μαι σιγουρος για τα βηματα που θα ακολουθησω.!!σας ευχαριστω εκ των προτερων.!!
Link to comment
Share on other sites

με το jailbreak δεν χάνεις τίποτα αλλά ίσα ίσα κερδίζεις αρκετές δυνατότητες

άποψη μου είναι ότι αξίζει να το κάνεις

 

για την 4.3.5 ΔΕΝ υπάρχει jailbreak

οπότε υπομονή να βγει μεθαύριο το iOS 5 και σε λίγες μέρες το jailbreak του (ήδη ψήνεται!)

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλα τοτε..δλδ περιμενω την 5 , παιζω και μαθαινω με αυτην που εχει πανω και μετα κανω την κινηση.εχω χειριστει διαφορα μηχανηματα αλλα νιωθω πως κραταω κατι πραγματικα καινοτομο εστω και αν ουσιαστικα δεν εχει κατι τρελο να προσφερει.μονο ομως αυτη η φορητοτητα σε συνδυασμο με την οθονη με εχουν ενθουσιασει , σιγουρα καλυτερο στο ιντερνετ απο καθε κινητο..!!;)
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλα τοτε..δλδ περιμενω την 5 , παιζω και μαθαινω με αυτην που εχει πανω και μετα κανω την κινηση.εχω χειριστει διαφορα μηχανηματα αλλα νιωθω πως κραταω κατι πραγματικα καινοτομο εστω και αν ουσιαστικα δεν εχει κατι τρελο να προσφερει.μονο ομως αυτη η φορητοτητα σε συνδυασμο με την οθονη με εχουν ενθουσιασει , σιγουρα καλυτερο στο ιντερνετ απο καθε κινητο..!!;)

Βασικα δεν έχει και κάτι τραγικό για να μάθεις όταν είναι χωρίς jailbreak,μόνο από το app store που προσωπικα δεν υφίσταται.σπάσιμο και μόνο σπάσιμο.

Υπομονή λοιπόν.

 

 

send from my sexy Samsung galaxy S2 using Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!:)Μετα απο μερικούς μήνες χρήσης του ipad1 πήρα την απόφαση να το αλλάξω κ να πάρω το 2!έχω κολλήσει όμως στο ποιο μοντέλο! Το 3G ή το σκέτο;; Έχω data plan στο iPhone για να μοιρασω στο iPad αλλα έλεγα λόγω gps να πάρω το 3g!!βασικά το έχει χρησιμοιποιησει κανένας στο iPad??αξίζει??:confused::confused:

 

Πιστεύω το 3g που εχω και εγω ειναι μια συσκευή χωρίς περιορισμούς έναντι του απλού.

Και με τα νέα πακέτα για παράδειγμα που εχει η βονταφον με 5 ευρω για έξι μήνες και 10 ευρω για τους επόμενους έξι ειναι πολύ καλα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο 3G θα μπορω να μοιρασω Ίντερνετ απο το iPhone εάν δεν θέλω να έχω dataplan κ στο iPad??!
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Στο 3G θα μπορω να μοιρασω Ίντερνετ απο το iPhone εάν δεν θέλω να έχω dataplan κ στο iPad??!

Ναι, εκτος κι αν εχεις vodafone που δεν επιτρεπει το tethering

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad 2 (2011)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...