Jump to content

iPad 2 (2011)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εμένα μόλις ήρθε το δικό μου από τη Αμερική

64GB wifi 3g Μαύρο.

 

Είναι το πρώτο μου και έχω λίγο χαθεί.:worry:

 

Και μένα το πρώτο μου είναι.Από netbook πάω στο πρώτο μου tablet.

Ελπίζω να συνηθίσω σύντομα.:)

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μόλις ήρθε το δικό μου από τη Αμερική

64GB wifi 3g Μαύρο.

 

Είναι το πρώτο μου και έχω λίγο χαθεί.:worry:

 

Και μένα το πρώτο μου είναι.Από netbook πάω στο πρώτο μου tablet.

Ελπίζω να συνηθίσω σύντομα.:)

 

Δεν υπάρχει κάτι να συνηθίσεις...το netbook έπρεπε να συνηθίσεις:p

Καλορίζικα και στους 2 σας και .....περαστικά στα pc σας:lol: αφήστε τα να ξεκουραστούν!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κανείς με beta 2 ios5 για daily driver? να κάνω την κίνηση η ισχύουν τα ίδια με 1;

 

Η beta2 είναι σαφως καλύτερη και πιο σταθερή από την 1 . Για καθημερινή χρήση δεν με έχει προβληματίσει σε κάτι , μόνο μικροκαθυστερήσεις και κλείσιμο εφαρμογών αλλά σπάνια. Θα σου πρότεινα να την βάλεις έχει πολλά ωραία.

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Η beta2 είναι σαφως καλύτερη και πιο σταθερή από την 1 . Για καθημερινή χρήση δεν με έχει προβληματίσει σε κάτι , μόνο μικροκαθυστερήσεις και κλείσιμο εφαρμογών αλλά σπάνια. Θα σου πρότεινα να την βάλεις έχει πολλά ωραία.

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Ειχα δοκιμασει την 1 και το βασικοτερο προβλημα που ειχα ειναι οτι πολλες φορες δεν ¨ξυπναγε" απο κατασταση αναμονης.

Στη 2 εχει λυθει αυτο...?

edit: Ειχα δεν ειχα τη φλασαρα κι αυτη. Ηδη σεταριστηκε και σε πρωτη... αναγνωση παιζουν ολα αψογα. Θα επανελθω αυριο με εντυπωσεις...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μόλις ήρθε το δικό μου από τη Αμερική

64GB wifi 3g Μαύρο.

Είναι το πρώτο μου και έχω λίγο χαθεί.:worry:

 

Χαχαχα μαζι με το δικο μου πρεπει να ταξιδευαν, ρωτα το αν ειδε κανενα ασπρο 32 στο αεροπλανο....Μην ανησυχεις θα το λατρεψεις παρα το χασιμο σου (λιγο στην αρχη)....Αντε καλοριζικο σε ολους μας :D

Παντως μεγαλη διαφορα στην τιμη αν βρεις καποιον να στο φερει απο Αμερικη

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Πολύ.

 

ΤΟ δικό μου ήρθε με σχεδόν 250ευρώ λιγότερο από την αντίστοιχη έκδοση αν το αγόραζα εδώ.

 

Και μια και το έφερε η κουβέντα, υπάρχει εδώ κάποιο τόπικ με προτεινόμενες εφαρμογές;; Άραγε το Office for Mac δουλεύει στο ipad? :worry:

ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Πολύ.

 

ΤΟ δικό μου ήρθε με σχεδόν 250ευρώ λιγότερο από την αντίστοιχη έκδοση αν το αγόραζα εδώ.

 

Και μια και το έφερε η κουβέντα, υπάρχει εδώ κάποιο τόπικ με προτεινόμενες εφαρμογές;; Άραγε το Office for Mac δουλεύει στο ipad? :worry:

 

Καλοριζικο!

 

Οχι δε δουλεύει το Office for Mac. Οι βασικές επιλογές που έχεις για επεξεργασία αρχείων office είναι η σουίτα της apple (Numbers, Pages, Keynote) το documents2go και το quickoffice. Η κάθε μια επιλογή έχει υπέρ και κατά ενω καμία δεν είναι 100% συμβατή με αρχεία που χρησιμοποιούνται και σε windows ή mac office.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας, βρηκα στο Αγγλικο ebay Ipad2 White 16GB Wifi με 388GBP δηλαδη 430€ και ειναι αμεσα διαθεσιμα απ'οτι φαινεται. Το μονο προβλημα ειναι τα πουλαει σαν καινουργια με ανοιγμενο κουτι. Τι λετε να περιμενω να βρω απο την Ελλαδα ή να το παρω αμεσώς? Με την εγγυηση τι γινεται?
Link to comment
Share on other sites

Α! Καλά κρασιά! Πάνε τσάμπα τα λεφτά τότε.

Δε γίνεται αυτό. Σίγουρα θα θελήσει να βάλει κι άλλες εφαρμογές.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση πάντως.

 

Βγάζει καταπληκτικά μηχανήματα, αλλά πολύ δέσιμο χειροπόδαρα αυτός ο Jobs ρε παιδιά!

 

Και δεν είναι μόνο αυτό. Μα το iTunes, μα οι δυσκολίες στην ελεύθερη διαχείριση των αρχείων μα η εμμονή σε κάτι μη - flash (ήθελα να δω ένα ξενοδοχείο χτες και η σελίδα ήταν όλη σε flash). Την άλλη φορά λέω μιας και κάθομαι και πίνω καφέ, μέχρι να 'ρθουν τα φιλαράκια ας διορθώσω τίποτε id3 tags στα τραγούδια.... τζίφος. Μπαίνω στο internet, το ψάχνω.... Μόνο μέσω itunes, λέει! Εγκαθιστώ 2-3 προγράμματα που ανοίγουν τον ίδιο τύπο αρχείου και για να βρω τα αρχεία μέσα από αυτά θέλει ολόκληρη μανούβρα.

Αρχίζω να φοβάμαι μην καμιά φαρά χρειαστεί να πάω για κατούρημα και πρέπει να στείλω αίτηση στον Jobs Μέσω itunes πρώτα! Πόσες φορές τον έχω σιχτιρίσει, δε λέγεται!

Αν δεν είχε αυτή την οθόνη (και ο χειρισμός είναι άψογος επίσης), θα το είχα δώσει κιόλας.

Μη σου πω ότι το σκέφτομαι ακόμα.

 

Μην ανυσηχείς φίλε μου.Λίγο καιρό υπομονή ακόμα και το iOS 5 αποδεσμεύει το iPad σου απο τον υπολογοστή σου.Όσο για το δέσιμο χειροπόδαρα που λές δεν το κατάλαβα?Δηαλαδή εκτώς απο το flash τι αλλο δεν μπορείς να κάνεις?

Υπάρχουν πολλές λύσεις σε διάφορα θέματα (εκτώς bluetooth και flash) που δεν χρειάζονται καν jailbreak.Αν θέλεις στείλε μου pm μπορώ να σε βοηθήσω;)

Γιατί και εγώ είχα πολλές προκαταλήψεις για τα i-prοducts και συγκεκριμένα για το iPod Touch μου (μιας και για κινητό είμαι χρήστης android) αλλά τελικά πνιγόμουν σε μια κουταλία νερό:p

 

Καλησπερα σας, βρηκα στο Αγγλικο ebay Ipad2 White 16GB Wifi με 388GBP δηλαδη 430€ και ειναι αμεσα διαθεσιμα απ'οτι φαινεται. Το μονο προβλημα ειναι τα πουλαει σαν καινουργια με ανοιγμενο κουτι. Τι λετε να περιμενω να βρω απο την Ελλαδα ή να το παρω αμεσώς? Με την εγγυηση τι γινεται?

Πάρτο και μην μασάς .Τέτοιοι χρήστες στο ebay με τόσες πολλές πωλήσεις και τόσο μεγάλη βαθμολογία είναι άξιοι εμπιστοσύνης (μιας και κατα κάποιο τρόπο αυτή είναι η δουλειά τους) και κάθε δυσαρεστημένος πελάτης είναι δυσφήμιση γι'αυτούς

Edited by Ke_Nal
Link to comment
Share on other sites

το jalibreak για ipad 2 ειναι πιο κοντά απο ποτέ :lol:

http://www.engadget.com/2011/07/02/ipad-2-jailbreak-available-now-video/

μεχρι αυριο θα ειναι έτοιμο για όλες τις εκδόσεις

Link to comment
Share on other sites

 

 

Πάρτο και μην μασάς .Τέτοιοι χρήστες στο ebay με τόσες πολλές πωλήσεις και τόσο μεγάλη βαθμολογία είναι άξιοι εμπιστοσύνης (μιας και κατα κάποιο τρόπο αυτή είναι η δουλειά τους) και κάθε δυσαρεστημένος πελάτης είναι δυσφήμιση γι'αυτούς

 

Απαντησε ο πωλητης:

Open box means These items has been returned from buyers to big change markets without any problem on the item such as Wal-Mart or Best buy Buyer either did not like the item or found better price else where. Big markets can’t sell this items as new anymore since the seal has opened. This item is never been refurbished

 

Δηλαδη τα ipad ειναι ελαφρως μεταχειρισμενα και ομως παλι συμφερει πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

Μην ανυσηχείς φίλε μου.Λίγο καιρό υπομονή ακόμα και το iOS 5 αποδεσμεύει το iPad σου απο τον υπολογοστή σου.Όσο για το δέσιμο χειροπόδαρα που λές δεν το κατάλαβα?Δηαλαδή εκτώς απο το flash τι αλλο δεν μπορείς να κάνεις?

Υπάρχουν πολλές λύσεις σε διάφορα θέματα (εκτώς bluetooth και flash) που δεν χρειάζονται καν jailbreak.Αν θέλεις στείλε μου pm μπορώ να σε βοηθήσω;)

Γιατί και εγώ είχα πολλές προκαταλήψεις για τα i-prοducts και συγκεκριμένα για το iPad μου (μιας και για κινητό είμαι χρήστης android) αλλά τελικά πνιγόμουν σε μια κουταλία νερό:p

 

Και για flash ανακάλυψα τον iSwifter (browser) που σέρνεται μεν αλλά αρκετές φορές καταφέρνει να τα αναπαράγει.

Καλά, αυτό για το flash το ήξερα όταν το αγόραζα. Το id3 tags edit θα μου ήταν πολύ χρήσιμο αν το είχα. Αλλά πιο πολύ με κουράζει και με ενοχλεί ο τρόπος διαχείρισης των αρχείων μέσα από τις εφαρμογές. Πολύ φοβάμαι ότι δε θα συνηθίσω ποτέ αυτό το στιλ μετά από χρόνια αρχειοκεντρικής φιλοσοφίας στα Windows. Βρήκα και εδώ κάποιες λύσεις αλλά είναι απλά προσομοιώσεις όπως το iFiles.

Ευχαριστώ για την προσφορά βοήθειας. :) Αν κολλήσω πολύ σε κάτι, θα σε ενοχλήσω.

Για τα id3 tags των mp3 μήπως ξέρεις κάτι;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Και επειδη εμφανιζονται ακομα προβληματα με τη διαθεσιμοτητα:

http://www.birdphone.gr/gr/productsearch.aspx?keyword=aXBhZCAy

Εδω ότι βλεπετε εστω και περιορισμενο εχει παραδοση σε 24 ωρες στο σπιτι σας.Επειδη ακομα δεν εχει ομαλοποιηθει η κατασταση και αυτο το καταστημα το εμπιστευομαι τυφλα.

Link to comment
Share on other sites

Και για flash ανακάλυψα τον iSwifter (browser) που σέρνεται μεν αλλά αρκετές φορές καταφέρνει να τα αναπαράγει.

Καλά, αυτό για το flash το ήξερα όταν το αγόραζα. Το id3 tags edit θα μου ήταν πολύ χρήσιμο αν το είχα. Αλλά πιο πολύ με κουράζει και με ενοχλεί ο τρόπος διαχείρισης των αρχείων μέσα από τις εφαρμογές. Πολύ φοβάμαι ότι δε θα συνηθίσω ποτέ αυτό το στιλ μετά από χρόνια αρχειοκεντρικής φιλοσοφίας στα Windows. Βρήκα και εδώ κάποιες λύσεις αλλά είναι απλά προσομοιώσεις όπως το iFiles.

Ευχαριστώ για την προσφορά βοήθειας. :) Αν κολλήσω πολύ σε κάτι, θα σε ενοχλήσω.

Για τα id3 tags των mp3 μήπως ξέρεις κάτι;

Απο αυτά που είπες κατάλαβα πως θέλεις να έχεις οργανωμένη την μουσική σου.Δηλαδή με τα σωστά ονόματα,artworks,αλμπουμ κτλ.

Αν αυτό θέλεις τότε υπάρχουν δεκάδες προγράμματα που με ένα μόνο κλικ σου φτιάχνουν όλη την library στο itunes.Τώρα αν θέλεις να το κάνεις χειροκίνητα θα το κάνεις μόνο απο το itunes στον υπολογιστή και απο φθινόπωρο θα μπορείς και απο το iPad.

Όσο για τον τρόπο διαχείρησης των αρχείων εκτώς απο την ενσωματωμένη λειτουργία στο itunes υπάρχουν και άλλα προγράμματα και απο μερία του appstore και απο του pc/mac που συνεργάζονται μαζί τους και σου επιτρέπουν να το χρεισιμοποιήσεις σαν σκληρό δίσκο αλλα και να διαχειρίζεσαι αρχεία άλλων εφαρμογών Πχ vlc

.Ρίξε και μια ματιά μόνο σου.Θα σου πρότεινα μια εφααρμογή απο το appstore που λέγεται FileApp και μια για το PC που λέγεται DiskAid;)

 

Και επειδη εμφανιζονται ακομα προβληματα με τη διαθεσιμοτητα:

http://www.birdphone.gr/gr/productsearch.aspx?keyword=aXBhZCAy

Εδω ότι βλεπετε εστω και περιορισμενο εχει παραδοση σε 24 ωρες στο σπιτι σας.Επειδη ακομα δεν εχει ομαλοποιηθει η κατασταση και αυτο το καταστημα το εμπιστευομαι τυφλα.

 

Φίλος μου έψαχνε ασπρο iPad 2 και το μόνο κατάστημα που βρήκε σε ολόκληρη την Ελλάδα ήταν ένα στην Κύπρο [αν και η Κυπρος δεν είναι στην Ελλάδα].

http://www.e-mac.eu/

Του ήρθε χθές και πραγματικά απο κοντά φαίνεται πολύ πιο λεπτό απο το 1 και το ασπρο χρώμα τα σπάει πραγματικά!!

Edited by Ke_Nal
Link to comment
Share on other sites

 

 

Φίλος μου έψαχνε ασπρο iPad 2 και το μόνο κατάστημα που βρήκε σε ολόκληρη την Ελλάδα ήταν ένα στην Κύπρο [αν και η Κυπρος δεν είναι στην Ελλάδα].

http://www.e-mac.eu/

Του ήρθε χθές και πραγματικά απο κοντά φαίνεται πολύ πιο λεπτό απο το 1 και το ασπρο χρώμα τα σπάει πραγματικά!!

Ποσο του βγηκε με τα μεταφορικα,ετσι απλα απο περιεργεια;:D

Mε γεια του βασικα.Και γω το πολιορκω αλλα μολις απέκτησα ενα ΝΟΚΙΑ Ν8 και μαλλον θα περιμενω για το ΙPAD 3.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτά που είπες κατάλαβα πως θέλεις να έχεις οργανωμένη την μουσική σου.Δηλαδή με τα σωστά ονόματα,artworks,αλμπουμ κτλ.

Αν αυτό θέλεις τότε υπάρχουν δεκάδες προγράμματα που με ένα μόνο κλικ σου φτιάχνουν όλη την library στο itunes.Τώρα αν θέλεις να το κάνεις χειροκίνητα θα το κάνεις μόνο απο το itunes στον υπολογιστή και απο φθινόπωρο θα μπορείς και απο το iPad.

Όσο για τον τρόπο διαχείρησης των αρχείων εκτώς απο την ενσωματωμένη λειτουργία στο itunes υπάρχουν και άλλα προγράμματα και απο μερία του appstore και απο του pc/mac που συνεργάζονται μαζί τους και σου επιτρέπουν να το χρεισιμοποιήσεις σαν σκληρό δίσκο αλλα και να διαχειρίζεσαι αρχεία άλλων εφαρμογών Πχ vlc

.Ρίξε και μια ματιά μόνο σου.Θα σου πρότεινα μια εφααρμογή απο το appstore που λέγεται FileApp και μια για το PC που λέγεται DiskAid;)

 

Ευχαριστώ, φίλε μου.

Μάλλον με έσωσες σε ένα μεγάλο βαθμό με το FIleApp. Πήρα το Pro. Έβαλα και το DiskAd στο PC και επιτέλους μπορώ να διαχειριστώ τα αρχεία μου σε έναν πολύ ικανοποιητικό βαθμό! :D

 

Για τις εφαρμογές που σου φτιάχνουν τη library στο iTunes, για πες καμία. Είναι καμιά που να τα πάει καλά και με ελληνικά τραγούδια;

 

Όσο για το iOS 5, λύνει αρκετά προβλήματα, το έχω κοιτάξει το θέμα και το περιμένω με ανοιχτές αγκάλες αλλά για edit των id3 tags δεν έχω διαβάσει κάτι. Είσαι σίγουρος ότι θα γίνεται;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, φίλε μου.

Μάλλον με έσωσες σε ένα μεγάλο βαθμό με το FIleApp. Πήρα το Pro. Έβαλα και το DiskAd στο PC και επιτέλους μπορώ να διαχειριστώ τα αρχεία μου σε έναν πολύ ικανοποιητικό βαθμό! :D

Για τις εφαρμογές που σου φτιάχνουν τη library στο iTunes, για πες καμία. Είναι καμιά που να τα πάει καλά και με ελληνικά τραγούδια;

 

Όσο για το iOS 5, λύνει αρκετά προβλήματα, το έχω κοιτάξει το θέμα και το περιμένω με ανοιχτές αγκάλες αλλά για edit των id3 tags δεν έχω διαβάσει κάτι. Είσαι σίγουρος ότι θα γίνεται;

 

Αυτό που προσφέρει το iOS 5 είναι η αυτονομία της συσκευής σου δηλαδή θα μπορείς να κάνεις να κάνεις τα πάντα (σχεδόν) μόνο απο τη συκευή σου.Χωρίς να χρειάζεται να χρειάζεται σύνδεση με το PC σου.Εκτώς απο τα 10 κύρια που παρουσιαστηκαν στο WWDDC υπάρχουν ακόμα 250+ adds(μαζί με το id3 tags) στο λειτουργικό.Όλα αυτά μπορούν να προσφέρουν μια άλλη εμπειρία στον χρήστη και να αποδεσμεύσουν τα iproducts απο το βαθή κλείδωμα της συσκευής.

 

Όσο για την οργάνωση της iTunes library μια απο τις καλές είναι το TuneUp

http://www.tuneupmedia.com/

H καλύτερη όμως για εμένα είναι το Tagalicious

http://thelittleappfactory.com/tagalicious/

Δυστηχώς όμως δεν νομίζω να υποστηρίζουν ελληνικά τραγούδια.

Για ότι άλλο θελήσεις ρώτα!:p

 

 

Ποσο του βγηκε με τα μεταφορικα,ετσι απλα απο περιεργεια;:D

Mε γεια του βασικα.Και γω το πολιορκω αλλα μολις απέκτησα ενα ΝΟΚΙΑ Ν8 και μαλλον θα περιμενω για το ΙPAD 3.:rolleyes:

 

Θα τον ρωτήσω και θα σου πώ.Και εγώ ρε θέλω να πάρω ένα iPad 2 το είδα και έπαθα την πλάκα μου.Λέπτο,ελαφρή,τέλεια μπαταρία,σφεράτο,ωραίος σχεδιασμός!

Αλλα δυστηχώς δεν έχω χρήματα και ούτε προτίθεμαι να τα ζητήσω απο τους δικούς μου.Ακόμα μικρός είμα έχουμε καιρό :rolleyes:.Καλό είναι και το iPod touch για αρχή ωστε να μπω στον χώρο της apple γιατί ψιλοβαρέθηκα τα android

Edited by Ke_Nal
Link to comment
Share on other sites

Ποσο του βγηκε με τα μεταφορικα,ετσι απλα απο περιεργεια;:D

Mε γεια του βασικα.Και γω το πολιορκω αλλα μολις απέκτησα ενα ΝΟΚΙΑ Ν8 και μαλλον θα περιμενω για το ΙPAD 3.:rolleyes:

Απο οτι γραφει Ελλαδα ειναι δωρεαν τα μεταφορικα
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι γραφει Ελλαδα ειναι δωρεαν τα μεταφορικα

 

Στα Μαρούσι είναι το ένα υποκατάστημα του.

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

H καλύτερη όμως για εμένα είναι το Tagalicious

http://thelittleappfactory.com/tagalicious/

 

To Pollux το έχεις χρησιμοποιήσει; Γιατί το χρησιμοποιώ εγώ αλλά δεν βρίσκει τα πάντα.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

To Pollux το έχεις χρησιμοποιήσει; Γιατί το χρησιμοποιώ εγώ αλλά δεν βρίσκει τα πάντα.

 

Όχι δεν το έχω χρησιμοποιήσει,το tagalicious με έχει καλήψει απόλυτα και το πήρα πριν κάτι μήνες που το είχε προσφορά δωρεάν:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad 2 (2011)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...