Jump to content

iPad 2 (2011)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καθημερινα αλλα σε συγκεκριμένες εφαρμογές όπως Facebook, twitter κλπ.

Το χειρότερο ειναι οτι δεν κρατα το Skype ζωντανό για πολυ ώρα αν έχεις ανοικτές και άλλες εφαρμογές.

 

Τα ιδια κανει και το 4s. Με αυτη τη ram δεν πας πουθενα, δε μπορει να κανει μαγικα το λειτουργικο, δυστυχως...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καθημερινα αλλα σε συγκεκριμένες εφαρμογές όπως Facebook, twitter κλπ.

Το χειρότερο ειναι οτι δεν κρατα το Skype ζωντανό για πολυ ώρα αν έχεις ανοικτές και άλλες εφαρμογές.

 

 

Υπάρχουν πολλά μείον (-) κακά τα ψέμματα.

Για μένα καλώς ή κακώς το Ipad είναι για μένα περισσότερο για ποζεράδες.

 

Όπως τα λέει και ο V@gelis τα ίδια πράγματα μπορείς να τα κάνεις και με ένα Iphone.

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Καθημερινα αλλα σε συγκεκριμένες εφαρμογές όπως Facebook, twitter κλπ.

Το χειρότερο ειναι οτι δεν κρατα το Skype ζωντανό για πολυ ώρα αν έχεις ανοικτές και άλλες εφαρμογές.

 

Πάντως πριν με την 5.0 χωρίς JB ήταν πολύ πιο σταθερό γενικά. Αυτο με το skype το έχω δεί όντως!

Δεν ξέρω τι γίνεται. Είναι θέμα μνήμης?λογισμικου? JB?

Ειδικα εχτες κ σήμερα και στο ipad και στο iphone το fb app δουλεύει χάλια πραγματικά! Οτι να ναι κάνει.

"Imagination Im More Importnant Than Knowledge"

Albert...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα διαφωνησω παιδια... Η εμπειρια μου με το ios 5.0.1 τοσο στο ipad 1 οσο και στο ipad 2 ειναι σιγουρα πολυ καλυτερη απο το 4.3. Ειδικα στο ipad2 που χρησιμοποιω κιολας, ο safari εχει γινει φανταστικος ανοιγω 8-9 tabs και δεν εχω ουτε τετραγωνακια ουτε τιποτα... Επισης η εμπειρια multitasking εχει βελτιωθει αισθητα αφου κραταει στη μνημη γυρω στις 7-10 εφαρμογες. Ακομη πλεον παιζει πολλους τυπους 1080p videos (με διαφορους players). Κρασαρισματα δεν παρατηρησα παρα μονο στην εφαρμογη facebook που ετσι και αλλιως ειναι πολυ bug-αρισμενη...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλά μείον (-) κακά τα ψέμματα.

Για μένα καλώς ή κακώς το Ipad είναι για μένα περισσότερο για ποζεράδες.

 

Όπως τα λέει και ο V@gelis τα ίδια πράγματα μπορείς να τα κάνεις και με ένα Iphone.

 

Οχι, δεν ειπα αυτο. Ειπα οτι τα ιδια θεματα με τη ram τα κανει και το 4/4s.

το ipad ειναι ενα πολυ καλο tablet, για συγκεκριμενες ομως εργασιες (για καποια επαγγελματα μπορει να γινει και καλο εργαλειο δουλειας) κι αυτα που κανει τα κανει πολυ καλα, εκτος απο το τεραστιο θεμα με τη ram.

Ναι, τα κανεις και με ενα iphone, αλλα σε τι... σε 3.5 ιντσες? Οχι, πρακτικα αυτο δε γινεται...

@terrah

Σιγουρα ειναι ανωτερη η εμπειρα απο την 4.3, αλλα τα θεματα με τα κρασαρισματα ειχαν γινει καποια στιγμη κουραστικα. Και σιγουρα δεν ηταν θεμα συσκευης...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλά μείον (-) κακά τα ψέμματα.

Για μένα καλώς ή κακώς το Ipad είναι για μένα περισσότερο για ποζεράδες.

 

Όπως τα λέει και ο V@gelis τα ίδια πράγματα μπορείς να τα κάνεις και με ένα Iphone.

Διαφωνω.

 

Με αυτα που βλεπω θεωρω το iPad το μονο tablet που κανω τη δουλεια μου και θεωρω οτι οσοι εχουν android tablets τα εχουν γιατι δεν γουσταρουν την Apple και προτιμουν να ζοριζονται.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ διαφωνώ μαζί σου :)

Είχα (έχω) iPhone/iPad/iPod/Mac/AppleTV/MacBook_Pro/ κλπ εδώ και αρκετά χρόνια. Το τελευταίο διάστημα γύρισα σε Android ακριβώς για να κάνω πιο εύκολα την δουλειά μου, χωρίς τους περιορισμούς που βάζει η Apple.

Όχι μόνο δεν ζορίζομαι, αλλά κάνω την δουλειά μου πιο ευχάριστα πλέον.

Εαν γουστάρω την Apple η όχι, μπορείς να το καταλάβεις από τα παραπάνω που γράφω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ, και ξερω οτι δεν εχεις κολλημα και με εχεις βοηθησει και στο iPad.

Eγω iPhone δεν μπορω να χρησιμοποιησω μπορω να καταλαβω αυτους που το εχουν ομως.

Ουτε Ανδροιντ μπορεσα να κρατησω με κουραζε παρα πολυ.

Ολα αυτα σε τηλεφωνα, εγω πιο πανω μιλουσα μονο για ταμπλετες.

 

Μετα απο πολλα λειτουργικα νομιζω οτι το MeeGo ειναι πολυ βολικο για touch λειτουργικο και το θελω και σε ταμπλετα αν γινετε, εχει πολλα προβληματα αλλα ειναι πολλα υποσχομενο (οχι οπως ειδα τα WP7)

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Τελικά καθένας μας έχει διαφορετική άποψη ανάλογα με το γούστο και το τι βολεύει τον καθένα ξεχωριστά.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον καλο ειναι μην το κανουμε το θεμα VS και το χαλασουμε

 

Εγω με το ipad ειμαι πολυ ευχαριστημενος

 

Ενταξει δεν παιζει flash το οποιο θα καταργηθει οπως εχει ανακοινωθει

 

το ipad ομως κανει αλλες δουλεις σε σχεση με το iphone

Μην τρελαθουμε Μπορει κανεις να σερφαρει στο iphone ?? για κανα email και τετοια οκ

Link to comment
Share on other sites

Το iPad 2 αν είχε μεγαλύτερη ram και λιγο καλυτερη κάμερα πίσω, θα ήταν υπέρ αρκετο για καθε χρήση.

 

Η apple για τους γνωστούς λόγους πάντοτε δίνει την ram με το σταγονόμετρο. Και αν. Σ ένα MacBook μπορείς να την αυξήσεις, εδω δεν γίνεται και πηγαίνεις υποχρεωτικά σε αντικατάσταση συσκευής.

 

Τωρα που το έχω JB, έχω ρυθμίσει να κλείνουν όσες εφαρμογές δεν μου χρειάζονται με tap and hold στην μπάρα. Βελτιώθηκε η κατάσταση αλλα καθε 3 και λίγο σκότωνω εφαρμογές.:lol:

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η κουβέντες του στιλ ποιο είναι καλύτερο είναι ανούσιες,το καλύτερο είναι αυτό που εξυπηρετεί εμένα τον χρήστη ανάλογα των αναγκών μου,αν εμένα με καλύπτει ένα android tablet για την δουλειά που θέλω... ε αυτό θα λέω ότι για μένα είναι το καλύτερο και αντίστοιχα με το ipad.

Οι android συσκευές είναι καλές σε κάποιους τομής και τις apple σε κάποιους άλλους.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Το iPad 2 αν είχε μεγαλύτερη ram και λιγο καλυτερη κάμερα πίσω, θα ήταν υπέρ αρκετο για καθε χρήση.

 

Η apple για τους γνωστούς λόγους πάντοτε δίνει την ram με το σταγονόμετρο. Και αν. Σ ένα MacBook μπορείς να την αυξήσεις, εδω δεν γίνεται και πηγαίνεις υποχρεωτικά σε αντικατάσταση συσκευής.

 

Τωρα που το έχω JB, έχω ρυθμίσει να κλείνουν όσες εφαρμογές δεν μου χρειάζονται με tap and hold στην μπάρα. Βελτιώθηκε η κατάσταση αλλα καθε 3 και λίγο σκότωνω εφαρμογές.:lol:

 

Εγώ που κάνω το ίδιο χωρίς jb δεν καταφέρνω τίποτα;

Που είναι?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

 

Από το απόγευμα η μικρή μου παίζοντας με το Ipad2 (έπαιζε με εφαρμογές με ζωάκια) κατάφερε να το "κολλήσει".

Τι εννοώ με τον όρο "κολλήσει".

Έχει εμφανιστεί ένα ερώτημα και ούτε "cancel" μπορώ να κάνω, ούτε να το αποδεχτώ.

Επιπλέον δεν μπορώ να το κλείσω γιατί πολύ απλά είναι "κολλημένο".

Καμιά ιδέα, κάτι να δοκιμάσω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

 

Από το απόγευμα η μικρή μου παίζοντας με το Ipad2 (έπαιζε με εφαρμογές με ζωάκια) κατάφερε να το "κολλήσει".

Τι εννοώ με τον όρο "κολλήσει".

Έχει εμφανιστεί ένα ερώτημα και ούτε "cancel" μπορώ να κάνω, ούτε να το αποδεχτώ.

Επιπλέον δεν μπορώ να το κλείσω γιατί πολύ απλά είναι "κολλημένο".

Καμιά ιδέα, κάτι να δοκιμάσω?

 

Κράτησε ταυτόχρονα πατημενο για 11+ δευτερόλεπτα το home και power button.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κράτησε ταυτόχρονα πατημενο για 11+ δευτερόλεπτα το home και power button.

 

 

Σε ευχαριστώ πάρα πάρα πάρα πολύ!

Υπόχρεως!!!

Να'σαι καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό topic. Εχω ipad2 και δεν εχω κάνει ποτέ jailbrake. Έχει την 5.0.1 και θέλω να κάνω downgrade σε 4.3.3. Μπορεί να μου πει κάποιος πως γίνεται? δεν εχω βρεί οδηγό.
sotiris
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό topic. Εχω ipad2 και δεν εχω κάνει ποτέ jailbrake. Έχει την 5.0.1 και θέλω να κάνω downgrade σε 4.3.3. Μπορεί να μου πει κάποιος πως γίνεται? δεν εχω βρεί οδηγό.

 

διαβασε εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=30707

αν δεν εχεις σωσει τα shsh blobs για το firmaware που θελεις δεν νομιζω να μπορεις να πας

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν γίνεται.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

θέλω να αλλάξω το back cover της Belkin που έχω για το iPad2 (έχει εμφανίσει εδώ και καιρό τις γνωστές ρωγμές σε όλες τις γωνίες - γνωστό "bug" του εν λόγω καλύματος - και πλέον έχουν φύγει μέχρι και κομματάκια!)

 

Θα ήθελα να πάρω κάποιο άλλο του ίδιου στυλ (ματ, ημιδιάφανο και συμβατό με το smart-cover). Έχετε να μου προτείνετε κάποιο?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Εχει διαπιστώσει κανείς ότι σε διάφορες σελίδες πατώντας back σε βγάζει σε παλαιότερες δημοσιεύσεις;Τι είναι αυτό πάλι;

Bέβαια το έχουμε διαπιστώσει. Σε συγκεκριμένες σελίδες γίνεται αυτό. Όταν φορτώσει τα παλιά, πατώντας ανανέωση, σε φέρνει στο σήμερα...Bug...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωση ότι παλαιότερα δεν το έκανε αυτό.Ξέρει κανείς αν υπάρχει το σύμβολο στο πληκτρολόγιο όταν θές να γράψεις ένα ποσοστό;:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωση ότι παλαιότερα δεν το έκανε αυτό.Ξέρει κανείς αν υπάρχει το σύμβολο στο πληκτρολόγιο όταν θές να γράψεις ένα ποσοστό;:wacko:

Από την 5.0 και μετά το κάνει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad 2 (2011)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...