Jump to content

iPad 2 (2011)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το καταλαβα αυτο, απλα δεν ηταν σωστα διατυπωμενη η ερωτηση μου, και σε μπερδεψα.

Τι συσκευη προσπαθεις να "δει" το ipad μεσω του kit? Το iphone σου, καποια φωτογραφικη μηχανη, φλασακι, σκληρο δισκο?

 

φιλε μου την καρτα μνημης της φωτογραφικης θελω να δει, και γενικοτερα καρτες μνημης...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα. Μηπως εχει να προτεινει κανεις καποια καλη εφαρμογη για mac για μετατροπη βιντεο σε ipad μορφη και ενσωματωση υποτιτλων;

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου την καρτα μνημης της φωτογραφικης θελω να δει, και γενικοτερα καρτες μνημης...

 

Να σου πω την αληθεια το δευτερο εξαρτηματακι, για τις καρτες μνημης, πλην του usb δεν το εχω δοκιμασει ποτε.

Αλλα με το usb οτι εχω βαλει λειτουργει αψογα, μετα την αναβαθμιση που σου προανεφερα, διαβαζει και το iphone και φλασακια και δισκους(με λιγο παιδεμα).

Σορρυ που δεν βοηθησα σε κατι :(

 

edit: δοκιμασα την φωτογραφικη μου μεσω usb (sony) και ενω μου εβγαλε στην αρχη οτι δεν υποστηριζεται την δευτερη φορα, την διαβασε κανονικα και μετεφερε χωρις προβλημα τα παντα!

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια το δευτερο εξαρτηματακι, για τις καρτες μνημης, πλην του usb δεν το εχω δοκιμασει ποτε.

Αλλα με το usb οτι εχω βαλει λειτουργει αψογα, μετα την αναβαθμιση που σου προανεφερα, διαβαζει και το iphone και φλασακια και δισκους(με λιγο παιδεμα).

Σορρυ που δεν βοηθησα σε κατι :(

 

edit: δοκιμασα την φωτογραφικη μου μεσω usb (sony) και ενω μου εβγαλε στην αρχη οτι δεν υποστηριζεται την δευτερη φορα, την διαβασε κανονικα και μετεφερε χωρις προβλημα τα παντα!

 

φιλε μου μολις δοκιμασα την φωτογραφικη μηχανη μεσω usb και ολα καλα!!!

καναμε προοδο!!

κριμα γιατι με τις καρτουλες θα με βολευε πολυ!

thanks

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μηπως εχει να προτεινει κανεις καποια καλη εφαρμογη για mac για μετατροπη βιντεο σε ipad μορφη και ενσωματωση υποτιτλων;

 

Ευχαριστω

 

Air Video app και server για live streaming ή/και μετατροπή (δουλεύει άψογα με ελληνικούς υπότιτλους)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μηπως εχει να προτεινει κανεις καποια καλη εφαρμογη για mac για μετατροπη βιντεο σε ipad μορφη και ενσωματωση υποτιτλων;

 

Ευχαριστω

 

Δοκίμασε το HandBrake, είναι κορυφή και δωρεάν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μηπως εχει να προτεινει κανεις καποια καλη εφαρμογη για mac για μετατροπη βιντεο σε ipad μορφη και ενσωματωση υποτιτλων;

 

Ευχαριστω

Αν δεν σε νοιάζει ο χωρος που πιάνουν μπορείς να δεις τις ταινίες στο φόρματ που είναι και με ξεχωριστούς υποτιτλους με το AVplayerHD.

Edited by stamatis3133
auto correct fail
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Air Video app και server για live streaming ή/και μετατροπή (δουλεύει άψογα με ελληνικούς υπότιτλους)

Σε ευχαριστω πολυ για την πληροφορια αλλα ψαχνω εφαρμογη για offline μετατροπη και μεταφορα μετα στο iPad.

Το AirVideo το χρησιμοποιω μηνες τωρα και οντως ειναι πολυ καλο.

 

Θελω ομως κατι για conversion των video μαζι με τους υποτιτλους σε αρχειο για αναπαραγωγη κατευθειαν στο ipad

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την πληροφορια αλλα ψαχνω εφαρμογη για offline μετατροπη και μεταφορα μετα στο iPad.

Το AirVideo το χρησιμοποιω μηνες τωρα και οντως ειναι πολυ καλο.

 

Θελω ομως κατι για conversion των video μαζι με τους υποτιτλους σε αρχειο για αναπαραγωγη κατευθειαν στο ipad

 

Κάνει και offline μετατροπή. Το αρχείο που δημιουργείται το ρίχνεις στο iTunes και απο εκει με συγχρονοσμο στο ipad :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το HandBrake, είναι κορυφή και δωρεάν

Σε ευχαριστω πολυ! Θα το κοιταξω και αυτο!

Αν δεν σε νοιάζει ο χωρος που πιάνουν μπορείς να δεις τις ταινίες στο φόρματ που είναι και με ξεχωριστούς υποτιτλους με το AVplayerHD.

Ναι ε? Δεν το ειχα ακουσει καθολου. Θα το δοκιμασω. Παιζει και .mkv 720p με ξεχωριστους υποτιτλους?

 

Κάνει και offline μετατροπή. Το αρχείο που δημιουργείται το ρίχνεις στο iTunes και απο εκει με συγχρονοσμο στο ipad :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Εχω δει την offline μετατροπη αλλα δεν ηξερα οτι μπορει να γινει ετσι. Θα το δοκιμασω σημερα.

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι ε? Δεν το ειχα ακουσει καθολου. Θα το δοκιμασω. Παιζει και .mkv 720p με ξεχωριστους υποτιτλους?

Τα παιζει.

Πραγματικα ειναι οτι καλυτερο ο AVplayer.

Χωρις να μετατρεψω τιποτα τα πεταω μεσα στο ipad μεσω wifi και τα βλεπω.

Ο καλυτερος τροπος να περνας την ωρα σου σε μακρινα ταξιδια!

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Πραγματικά εξαιρετική εφαρμογή το AvPLayerHD αλλά ήθελα να'ξερα, προσπάθησαν πολύ για να την κάνουν ΤΟΣΟ άσχημη; :X:X:X Δεν μου αρέσει καθόλου, σε βαθμό να με απωθεί από τη χρήση της... Και ο Buzz μια απ´τα ίδια, πολύ windows-like... Ανυπομονώ να βγει κάποια στιγμή ένας καλός αλλά ταυτόχρονα όμορφος player, μάλλον όμως θα περιμένω πολύ...
Link to comment
Share on other sites

Σε ολα τα παραπάνω χαρακτηριστικά θα πρέπει να λάβουμε υπόψη ότι η μετατροπή υλικού High Definition σε ένα format φιλικό προς την οθόνη του iPad σημαίνει περισσότερες ταινίες ανά μονάδα αποθήκευσης με μία τάξη μεγέθους Χ8-Χ10 (τόσες ταινίες σε format κατάλληλο για iPad χωράνε στα 4-5 GB που καταλαμβάνει μια 2ωρη ταινία HD 720p). Οταν μάλιστα αυτή η μετατροπή γίνεται στο host μηχάνημα σχετικά γρήγορα και στο background τότε αξίζει κατά τη γνώμη μου τον κόπο να εξετάσει κανείς λύσεις που δεν παίζουν απλώς υλικό στο iPad αλλά υποστηρίζουν τη δυνατότητα μετατροπής με ταυτόχρονη ενσωμάτωση ελληνικών υποτίτλων στο αρχείο της ταινίας για όποιους τους χρειάζονται.

 

Αφού μετατραπούν οι ταινίες και μεταφερθούν στο iPad τότε παίζονται με την εγγενή εφαρμογή videos που έρχεται μαζί με το λειτουργικό χωρίς να χρειάζεται τίποτα άλλο.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Μπορει κανεις να εξηγησει παρακαλω πως μπαινουν οι υποτιτλοι στο προγραμμα; Οι ταινιες μπαινουν με upload, αν εχω εναν υποτιτλο .srt μορφης πως τον φορτωνω;
Link to comment
Share on other sites

Μπορει κανεις να εξηγησει παρακαλω πως μπαινουν οι υποτιτλοι στο προγραμμα; Οι ταινιες μπαινουν με upload, αν εχω εναν υποτιτλο .srt μορφης πως τον φορτωνω;

 

Απλα το αρχειο υποτιτλων πρεπει να βρισκεται στον ιδιο φακελο με την ταινια και φυσικα να εχουν την ιδια ονομασια, πλην της καταληξης. Το προγραμμα τους παιρνει αυτοματα δεν πρεπει να φορτωσεις κατι εσυ.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερα και βρήκα άκρη με τον avplayer hd. Φορτωνεις τα αρχεία μέσω usb απο το iTunes στο apps ->avplayer. Τους υποτιτλους όντως τους φορτώνει μόνο του απλά θα τους ήθελα πιο bold αλλά δε γίνεται. Παρεπιπτωντως είδα αναβάθμιση για safari 5?

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ το καταφερα, απλα δεν το ειχα πολυψαξει οτι μπορεις να δημιουργησεις φακελο. Ενα μικρο προβληματακι εχω βεβαια ακομα, προσπαθω να μεταφερω ενα video 2,4 gb μεσω wifi και δε γινεται. Υπαρχει οριο στο μεγεθος του αρχειου; Edited by miltosT
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ το καταφερα, απλα δεν το ειχα πολυψαξει οτι μπορεις να δημιουργησεις φακελο. Ενα μικρο προβληματακι εχω βεβαια ακομα, προσπαθω να μεταφερω ενα video 2,4 gb μεσω wifi και δε γινεται. Υπαρχει οριο στο μεγεθος του αρχειου;

Όχι, έχω βάλει το Transformers 720p 6,4 GB και μπήκε κανονικά.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους skype for iPad στο app store. Aντε να δούμε κ το official facabook

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Ψιλό buggy το βλέπω, μήπως βιάστηκαν;

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και γίνεται , εγώ έτσι συνομίλω με φίλους μου που έχουν όχι μόνο το ipad2 αλλά και το iPad .

 

Eιπα να κρατηθω αλλα δεν αντεξα...... και θα το ρωτησω, facetime στο ipad (1) γιατι να κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Eιπα να κρατηθω αλλα δεν αντεξα...... και θα το ρωτησω, facetime στο ipad (1) γιατι να κανεις?

Δεν ξέρω αν γίνετε από iPad 2 σε iPad 1, αλλά αν γίνετε το κάνει για να μιλάει τσάμπα τι άλλο;;;

Τελευταία και εγώ στο FaceTime δεν κοιτάζω οθόνη, κάθομαι αραχτος και μιλάω.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad 2 (2011)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...