Jump to content

iPad 2 (2011)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το jb όμως πως μπορείς να το αφαιρέσεις?

 

Απο που να το αφαιρέσεις? Σε γενικές γραμμές το JB αφαιρείτε μονό εάν ξαναπεράσεις το firmware.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω αν εδώ είναι το κατάλληλο μέρος αλλά αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Δεν μπορώ να στείλω e-mail από τι iPad2. Συγκεκριμένα ενώ έχω περάσει κανονικά τα απαιτούμενα στοιχεία (όνομα χρήση, διακομιστές κα) όταν πάω να στείλω ένα email μου λέει ότι το μήνυμα δεν μπορεί να σταλεί γιατί ο διακομιστής δεν επιτρέπει την αναμετάδοση.....

 

Καμία ιδέα;;

ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν εδώ είναι το κατάλληλο μέρος αλλά αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Δεν μπορώ να στείλω e-mail από τι iPad2. Συγκεκριμένα ενώ έχω περάσει κανονικά τα απαιτούμενα στοιχεία (όνομα χρήση, διακομιστές κα) όταν πάω να στείλω ένα email μου λέει ότι το μήνυμα δεν μπορεί να σταλεί γιατί ο διακομιστής δεν επιτρέπει την αναμετάδοση.....

 

Καμία ιδέα;;

 

Εάν η σύνδεση με το internet που έχεις δεν είναι στο ίδιο τοπικό δίκτυο με το διακομιστη σου (πχ μπαίνεις απο 3G δίκτυο και το mail το στέλνεις μέσω εταιρικου server) υπάρχει περίπτωση οι ρυθμίσεις ασφαλείας του διακομιστη να μην επιτρέπουν αποστολή απo εξωτερική διευθυνση για λόγους ασφαλείας. Σε αυτη την περίπτωση ή ζητάς απο το διαχειριστή του server να σου το επιτρεπει, ή χρησιμοποιείς κάποιο δημόσιο διακομιστη όπως είναι της google εφόσον έχεις λογαριασμό google.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Το θέμα είναι ότι όλα αυτά συμβαίνουν από το wi-fi του σπιτιού μου χωρίς να είναι κάποιο εταιρικό δίκτυο.

 

Ναι, χρησιμοποιώ το google για να στείλω αλλά δεν μου αρέσει.

ZRX1200S
Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφίσα με το iPhone τα υφάσματα που μου άρεσαν και μετεφερα τις φωτο μέσω της εφαρμογής Transferm και blue tooth.

 

Κωστα που υπάρχουν αυτές οι εφαρμογές στο appstore?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Το θέμα είναι ότι όλα αυτά συμβαίνουν από το wi-fi του σπιτιού μου χωρίς να είναι κάποιο εταιρικό δίκτυο.

 

Ναι, χρησιμοποιώ το google για να στείλω αλλά δεν μου αρέσει.

 

Μήπως πρέπει να ρυθμίσεις κάποιο port τοτε; γενικά είναι πολυ περίεργο να έχεις τέτοιο περιορισμό.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Με restore first use phone χωρίς να χρησιμοποιήσεις backup δεν μένει ούτε ίχνος jb και αυτο μόνο σε περίπτωση πού χρειαστείς την εγγύηση αλλιώς δεν υπάρχει λόγος να το αφαιρέσεις. Πάντως εδώ και μερικές μέρες η πρώτη επαφή μου με το app store μου έχει αφήσει την εντύπωση ότι το market είναι πολλές κλάσεις ανώτερο για tablets. Οι εφαρμογές για το ipad είναι πολύ λίγες και άπειροελάχιστες δωρεάν.

 

Sent from my LG-P500

Link to comment
Share on other sites

Με restore first use phone χωρίς να χρησιμοποιήσεις backup δεν μένει ούτε ίχνος jb και αυτο μόνο σε περίπτωση πού χρειαστείς την εγγύηση αλλιώς δεν υπάρχει λόγος να το αφαιρέσεις. Πάντως εδώ και μερικές μέρες η πρώτη επαφή μου με το app store μου έχει αφήσει την εντύπωση ότι το market είναι πολλές κλάσεις ανώτερο για tablets. Οι εφαρμογές για το ipad είναι πολύ λίγες και άπειροελάχιστες δωρεάν.

 

Sent from my LG-P500

 

Καποιο λαθος κανεις φιλε μου

Για το ipad υπαρχουν πανω απο 90000 εφαρμογες!

Εσενα σου φαινονται λιγες?

Link to comment
Share on other sites

Με restore first use phone χωρίς να χρησιμοποιήσεις backup δεν μένει ούτε ίχνος jb και αυτο μόνο σε περίπτωση πού χρειαστείς την εγγύηση αλλιώς δεν υπάρχει λόγος να το αφαιρέσεις. Πάντως εδώ και μερικές μέρες η πρώτη επαφή μου με το app store μου έχει αφήσει την εντύπωση ότι το market είναι πολλές κλάσεις ανώτερο για tablets. Οι εφαρμογές για το ipad είναι πολύ λίγες και άπειροελάχιστες δωρεάν.

 

Sent from my LG-P500

 

όπως είπε και ο "συνάδελφος" πιο κάτω, μάλλον κάποιο σοβαρό λάθος κάνεις σχετικά με το πλήθος εφαρμογών:

 

http://pogue.blogs.nytimes.com/2011/07/01/mystery-how-many-android-tablet-apps/

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Για το iphone υπάρχουν άπειρες εφαρμογές οι οποίες είναι βλακεία σου δεν παίζουν καλά συν ipad λόγω ανάλυσης κάτι σου δε συμβαίνει στο market όπου παίζουν οι ίδιες εφαρμογές στο tablet. Ξέρει κανείς πως αλλάζω όνομα στο ipad μιας και το ενεργοποίησά από το pc της αδερφής μου και πήρε το όνομα του pc? Δεν το έκανα ακόμα Jalebreak και δεν έκανα αναβάθμιση στη 4.3.5 για το jb αν και ακόμα δεν κατάφερα να καταλάβω πως μεταφέρεις αρχεία από το pc και πως κανείς backup με itunes για να καλώ jb

 

Sent from my ipad 2

Link to comment
Share on other sites

Για το iphone υπάρχουν άπειρες εφαρμογές οι οποίες είναι βλακεία σου δεν παίζουν καλά συν ipad λόγω ανάλυσης κάτι σου δε συμβαίνει στο market όπου παίζουν οι ίδιες εφαρμογές στο tablet. Ξέρει κανείς πως αλλάζω όνομα στο ipad μιας και το ενεργοποίησά από το pc της αδερφής μου και πήρε το όνομα του pc? Δεν το έκανα ακόμα Jalebreak και δεν έκανα αναβάθμιση στη 4.3.5 για το jb αν και ακόμα δεν κατάφερα να καταλάβω πως μεταφέρεις αρχεία από το pc και πως κανείς backup με itunes για να καλώ jb

 

Sent from my ipad 2

 

Πολύ εύκολα. Πήγαινε πάνω στο όνομα και κάνε δεξί κλικ...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ εύκολα. Πήγαινε πάνω στο όνομα και κάνε δεξί κλικ...

 

Αυτό ήταν εύκολο. Τώρα πως κάνω backup με iTunes καθώς και πως περνάμε αρχεία απο το pc στο iPad?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για το iphone υπάρχουν άπειρες εφαρμογές οι οποίες είναι βλακεία σου δεν παίζουν καλά συν ipad λόγω ανάλυσης κάτι σου δε συμβαίνει στο market όπου παίζουν οι ίδιες εφαρμογές στο tablet. Ξέρει κανείς πως αλλάζω όνομα στο ipad μιας και το ενεργοποίησά από το pc της αδερφής μου και πήρε το όνομα του pc? Δεν το έκανα ακόμα Jalebreak και δεν έκανα αναβάθμιση στη 4.3.5 για το jb αν και ακόμα δεν κατάφερα να καταλάβω πως μεταφέρεις αρχεία από το pc και πως κανείς backup με itunes για να καλώ jb

 

Sent from my ipad 2

 

Σου ξαναλεω οτι καποιο λαθος κανεις...

Υπαρχουν χιλιαδες εφαρμογες και μαλιστα πολυ ποιοτικες ειδικα φτιαγμενες για το ipad

Link to comment
Share on other sites

Για το iphone υπάρχουν άπειρες εφαρμογές οι οποίες είναι βλακεία σου δεν παίζουν καλά συν ipad λόγω ανάλυσης κάτι σου δε συμβαίνει στο market όπου παίζουν οι ίδιες εφαρμογές στο tablet. Ξέρει κανείς πως αλλάζω όνομα στο ipad μιας και το ενεργοποίησά από το pc της αδερφής μου και πήρε το όνομα του pc? Δεν το έκανα ακόμα Jalebreak και δεν έκανα αναβάθμιση στη 4.3.5 για το jb αν και ακόμα δεν κατάφερα να καταλάβω πως μεταφέρεις αρχεία από το pc και πως κανείς backup με itunes για να καλώ jb

 

Sent from my ipad 2

 

Σου το έγραψε 2 φορές και άλλος σου το γράφω και εγώ άλλη μια φορά. Κάνε τον κόπο να διαβάσεις το άρθρο που αναφέρεται στο προηγούμενο post, ψάξε και μετά τοποθετήσου!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3726489#post3726489

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Κωστα που υπάρχουν αυτές οι εφαρμογές στο appstore?

 

Βεβαίως υπάρχουν στο AppStore.

Κανε αναζητηση στο photo transfer app

Μεταφέρει εύκολα και γρήγορα φωτογραφίες μέσω wifi η blue tooth απο iPhone σε iPad η σε desktop pc και αντίστροφα.

http://tapatalk.com/mu/2982607a-1531-e906.jpg

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

το jaibroken ipad2 μου, δεν μου διαβαζει το camera connection kit.

ξερει κανεις κατι?

thanks

 

Αμεσως μετα το jb την πρωτη μερα δεν λειτουργουσε και για μενα αλλα την επομενη μερα εβγαλε ο saurik ενα update του cydia που ελυνε το προβλημα. Αν ειναι αυτο, απλα ανοιξε το cydia περιμενε να σου βγαλει τα νεα updates και αναβαθμισε το.

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως υπάρχουν στο AppStore.

Κανε αναζητηση στο photo transfer app

Μεταφέρει εύκολα και γρήγορα φωτογραφίες μέσω wifi η blue tooth απο iPhone σε iPad η σε desktop pc και αντίστροφα.

http://tapatalk.com/mu/2982607a-1531-e906.jpg

 

Εσύ συστήνεις την ομώνυμη εφαρμογή με 2,39 ευρώ? Πάντως από τα reviewies δείχνει εξαιρετική.

Link to comment
Share on other sites

Αμεσως μετα το jb την πρωτη μερα δεν λειτουργουσε και για μενα αλλα την επομενη μερα εβγαλε ο saurik ενα update του cydia που ελυνε το προβλημα. Αν ειναι αυτο, απλα ανοιξε το cydia περιμενε να σου βγαλει τα νεα updates και αναβαθμισε το.

 

φιλε μου εχω κανει και την αναβαθμιση και παλι τπτ...

Link to comment
Share on other sites

Το camera connection kit με ipad2 4.3.3 jailbroken

 

Το καταλαβα αυτο, απλα δεν ηταν σωστα διατυπωμενη η ερωτηση μου, και σε μπερδεψα.

Τι συσκευη προσπαθεις να "δει" το ipad μεσω του kit? Το iphone σου, καποια φωτογραφικη μηχανη, φλασακι, σκληρο δισκο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να ρωτήσω κάτι το οποίο είναι super off topic!!!έχω αποφασίσει να παρω MacBook pro 13.3 κ έχω κάποιες ερωτήσεις!!δυστυχώς όσοι γνωρίζω δεν έχουν Mac!! υπάρχει κάποιο τέτοιο topic στο forum?
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να ρωτήσω κάτι το οποίο είναι super off topic!!!έχω αποφασίσει να παρω MacBook pro 13.3 κ έχω κάποιες ερωτήσεις!!δυστυχώς όσοι γνωρίζω δεν έχουν Mac!! υπάρχει κάποιο τέτοιο topic στο forum?

 

έχεις pm :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad 2 (2011)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...