Jump to content

Windows Vista [Pre-Release]


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια, δεν βαζουν παιχνιδια σε beta εκδοσεις...:rolleyes:

Η RC2 εχει τρομερα fixes απο την RC1.

 

Καλημερα.Που την βρισκουμε την RC2 γιατι στο site τους ειναι μονο η RC1.

 

Και κατι αλλο.Εκει που δουλευω κανονικα παιδια μου βγαζει μπλε οθονη

και λεει οτι φταιει ο NTFS driver & αλλες φορες IRQ Less or Equal ή κατι τετοιο

 

Σημειωτεον στα XP που εχω στο ιδιο μηχανημα δεν εχω τετοια.

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Και...επειδή εγώ περίμενα το Gothic 3 3-4 χρόνια και δεν πρόκειται να το χάσω... θα και την ερώτηση κλειδί. Αν δεν παιζεί το Gothic 3...πώς μπορώ να απεγκαταστήσω τα Vista και να ξαναβάλω τα Xp?

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Και...επειδή εγώ περίμενα το Gothic 3 3-4 χρόνια και δεν πρόκειται να το χάσω... θα και την ερώτηση κλειδί. Αν δεν παιζεί το Gothic 3...πώς μπορώ να απεγκαταστήσω τα Vista και να ξαναβάλω τα Xp?

 

Τι ερωτήσεις είναι αυτές? :-P Οπως πέρασες τα Vista, θα περάσεις τα XP. Με format. Αρκεί να είσαι σίγουρος οτι έχεις τους drivers των συσκευών σου, και ιδιαίτερα της μητρικής.

 

 

 

Geovass : Δεν υπαρχει λόγος να ΜΗΝ βάλεις παιχνίδια. Την κάρτα την βλέπει κανονικά, η ανάλυση είναι η σωστή, η εγκατάσταση του game γίνεται σωστά. Μονο για λόγους test αν το δείς.... ΠΡΕΠΕΙ να εγκαταστήσεις παιχνίδια.

Link to comment
Share on other sites

Τι ερωτήσεις είναι αυτές? :-P Οπως πέρασες τα Vista, θα περάσεις τα XP. Με format. Αρκεί να είσαι σίγουρος οτι έχεις τους drivers των συσκευών σου, και ιδιαίτερα της μητρικής.

 

Δεν έκανα format όταν έβαλα τα Vista ;)

 

Anyway, σκέφτομαι να εγκαταστήσω XP σε δεύτερο σκληρό και να τρέχω από εκεί τα παιχνίδια...Δεν είμαι έτοιμος για format! Έχω ΠΟΛΛΑ πράγματα και καθόλου χώρο για να τα σώσω...

 

BTW...το Scarface που ανέφερα εχτές δεν έπαιζε με τίποτα (έχει πρόβλημα στα γραφικά, ενώ στα XP έτρεχε τέλεια. Κατέβασα και drivers της Nvidia για Vista αλλά το πρόβλημα παραμένει!)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Που την βρισκουμε την RC2 γιατι στο site τους ειναι μονο η RC1.

 

Και κατι αλλο.Εκει που δουλευω κανονικα παιδια μου βγαζει μπλε οθονη

και λεει οτι φταιει ο NTFS driver & αλλες φορες IRQ Less or Equal ή κατι τετοιο

 

Σημειωτεον στα XP που εχω στο ιδιο μηχανημα δεν εχω τετοια.

 

http://download.windowsvista.com/preview/rc2/en/download.htm

:D

google is your friend.

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω αλλα με γυρναει στην σελιδα των VISTA και αναφερει RC1

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω αλλα με γυρναει στην σελιδα των VISTA και αναφερει RC1

 

εχεις δικιο.

Δεν παιζει κανενα Link. ουτε direct που βρηκα.

Εαν μενεις Αθηνα, μπορω να στο γραψω και να περασεις να το παρεις. PM me!

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο.

Δεν παιζει κανενα Link. ουτε direct που βρηκα.

Εαν μενεις Αθηνα, μπορω να στο γραψω και να περασεις να το παρεις. PM me!

 

Δεν ειμαι Αθηνα.Πες μου ειναι πιο βελτιωμενο απο το RC1;

 

Βασικα ρωταω γιατι με το RC1 δεν μπορω να δουλεψω.Μολις αρχιζω

να δουλευω με αρχεια εχω μπλε οθονη (o driver ntfs.sys κτυπαει ή

μου βγαζει μηνυμα IRQ Less or Equal )

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει τέτοια προβλήματα!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

ένα 15gb partition φτάνει για εγκατάσταση vista?

 

Τα Vista θελουν μονα τους, γυρω στα 9GB.

Θα ελεγα να βαλεις μινιμουν 20GB.

Link to comment
Share on other sites

Και για όσους ενδιαφέρονται να μάθουν ποια παιχνίδια τρέχουν ΟΚ στα Vista (μέχρι αυτή τη στιγμή!)

 

εδώ είναι μια λίστα...

 

(BTW εγκατέστησα το Just Cause και παίζει τέλεια!) :D

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Anyway, σκέφτομαι να εγκαταστήσω XP σε δεύτερο σκληρό και να τρέχω από εκεί τα παιχνίδια...Δεν είμαι έτοιμος για format! Έχω ΠΟΛΛΑ πράγματα και καθόλου χώρο για να τα σώσω...

 

ελπίζω να έχεις αρκετή RAM γιατί θα γίνει αργός ο υπολογιστής σου με 2 λογισμικά εγκατεστημενα!:happy:

Maybe I'll hold my breath and jump right in
Link to comment
Share on other sites

ελπίζω να έχεις αρκετή RAM γιατί θα γίνει αργός ο υπολογιστής σου με 2 λογισμικά εγκατεστημενα!:happy:

Πολλή RAM θέλει, όχι επειδή θα έχει 2 λειτουργικά εγκατεστημένα, αλλά επειδή πολλή χρειάζονται τα Vista.

Link to comment
Share on other sites

aporo pos bazete beta version..!!!

edo telikes ekdosis ton win kai exoun pola bug,kai to simantiko elipi asfalia stis portes..!!

fantazome ti 8a ginete se beta version..party!!!

http://www.ert.gr/site/news/photos/2005/7/internet_xxxx.jpg
Link to comment
Share on other sites

ελπίζω να έχεις αρκετή RAM γιατί θα γίνει αργός ο υπολογιστής σου με 2 λογισμικά εγκατεστημενα!:happy:

Θα κάνω τον δεύτερο δισκο slave και θα τρέχω από τον 1ο τα WinXp...Αρα δεν θα τρέχω...2 λειτουργικά

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Γύρω στα 400 ΜΒ χρησιμοποιούν τα Vista. Επειδή έχω βαρεθεί τα XP προτιμώ τα Vista έστω και σε beta.

 

 

Πολύ σωστός!!!!! 500ΜΒ maximum θέλουν για να τρέξουν, ίσως κ λιγότερο. Εγω έχω 2048 μνήμη και τώρα που γράφω καταναλώνει 28% (537ΜΒ) και είναι full. Χωρίς περικοπές στο γραφικό του περιβάλλον.

Κατι αλλο.... μετά το τελος της εγκατάστασης καταλαμβάνει 9GB περίπου στον δίσκο. Άμέσως όμως μετά απο 1-2 startups φτάνει τα 20. Αυτά τα 10GB είναι τα restore points που κρατάει. Αν τα σβύσεις ο χώρος θα αυξηθεί στον δίσκο σου.

Link to comment
Share on other sites

ποτε θα ερθουν αυτα τα vista;

να μην αγορασουμε πισι;

Link to comment
Share on other sites

Ιανουάριο του 2007 λένε.Θα χαθεί μάλλον η Χριστουγεννιάτικη περίοδος.

όποιος πάντως θα χρειαστεί να τα αγοράσει, θα μπορεί να επιλέξει απο 4 εκδόσεις Home Basic,Business,Home Premium,Ultimate.

Η Ultimate είναι η πλέον κορυφαία μαζί με την Home Premium ( θυμίζουν Xp Professional )

Η Home Basic θα είναι αρκετά κουτσουρεμένη, δίχως το Aero.

 

εξυπακούεται πως τα νέα Pc θα πρέπει να έχουν dual core cpu και τουλάχιστον 1024 ram. στις 3 πρώτες εκδόσεις. η Ultimate, θα χρειαστεί λογικά άνω των 2gb ram.( δεν μιλώ απλά για την απόδοση τους ώς παρθένο λειτουργικό, αλλά με προσθήκη Office 2007 & άλλων προγραμμάτων)

Εγώ με 1.5Gb την τρέχω άνετα με cpu 3.06 pentium 4 Hyperthread 3ετίας.

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το σύστημα που κάνει τα εφεδάκια!!!!

Παιδιά, ήρεμα. Ακόμα και να βγούν αύριο τα βίστα, αν δουλεύετε στον υπολογιστή σας και δεν θέλετε να έχετε προβλήματα, δοκιμάστε να τα βάλετε σε κανα χρόνο από τώρα, μετά το πρώτο SP.

Είμαι σίγουρος ότι είναι τα πιο σταθερά windows που έχουν βγει ποτέ αλλά αυτό δε σημαίνει και ότι θα παίζουν τα πάντα από την αρχή! Πρέπει να δοκιμαστούν με διάφορα configurations και μετά.

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

ποτε θα ερθουν αυτα τα vista;

να μην αγορασουμε πισι;

 

Ola ta PCia pleon erxontai me to autokolitaki "MADE FOR WINDOWS XP - VISTA CAPABLE". Na min se anisixei auto to thema!

 

Ta Vista tha ta exoume teli Noemvriou 2006. o Ianouarios pou akoute einai gia ta episima koutia sta katastimata! (retail)

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βάλω κι εγώ Windows Vista αλλά δεν ξέρω αν ο υπολογιστής μου μπορεί να τα σηκώσει...

Έχω Celeron στα 3.06GHz, 512MB RAM, 80GB σκληρό κάρτα γραφικών χάλια αλλά θα την αναβαθμίσω ούτως ή άλλως. Θα μπορέσει να τα τρέξει με σχετική άνεση ή ας το ξεχάσω καλύτερα; Κατέβασα ένα πρόγραμμα που έβγαλε η Microsoft για να βλέπει αν ο υπολογιστής είναι Windows Vista Capable και λέει ότι χρειάζεται μόνο αλλαγή κάρτας γραφικών. Αλλά προφανώς θα εννοώ για το minimum των δυνατοτήτων του και δεν ξέρω κατά πόσο να το εμπιστευτώ... Θα ήθελα την γνώμη σας. Και επίσης θα ήθελα αν μπορείτε να μου συστήσετε μια καλή κάρτα γραφικών για να υποστηρίζει με άνεση το Windows Aero των Vista.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...