Jump to content

Windows Vista [Pre-Release]


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εαν εχεις λογαριασμο mail στο hotmail, εχεις και αυτοματα passport εαν οχι φτιαχνεις ενα και σου το στελνουν εκει. Να ρωτησω κατι, τωρα με την RC2 (και ενω στην 1 δεν ειχα προβλημα με το sagem tou OTE) παροτι το στολλαρω κανονικα οταν παω να συνδεθω στο δικτυο μου βγαζει ενα σφλαμα 601, 610, 611 (δεν θυμαμαι ακριβως) κατι τελοσπαντων με 600 και γραφει κατι gia phonebook, εαν παω να φτιαξω καινουρια συνδεση το προβλημα λυνεται προσωρινα ομως και καθε φορα πρεπει να κανω την ιδια μαιμουδια, ξερει καποιος τι ειναι και πως λυνεται αυτο? Ευχαριστω!!

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Εαν εχεις λογαριασμο mail στο hotmail, εχεις και αυτοματα passport εαν οχι φτιαχνεις ενα και σου το στελνουν εκει. Να ρωτησω κατι, τωρα με την RC2 (και ενω στην 1 δεν ειχα προβλημα με το sagem tou OTE) παροτι το στολλαρω κανονικα οταν παω να συνδεθω στο δικτυο μου βγαζει ενα σφλαμα 601, 610, 611 (δεν θυμαμαι ακριβως) κατι τελοσπαντων με 600 και γραφει κατι gia phonebook, εαν παω να φτιαξω καινουρια συνδεση το προβλημα λυνεται προσωρινα ομως και καθε φορα πρεπει να κανω την ιδια μαιμουδια, ξερει καποιος τι ειναι και πως λυνεται αυτο? Ευχαριστω!!

 

Μη μου λες τέτοια και έχω και εγώ το ίδιο κ**ο-modem!! :confused: :confused: :mad:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, παιδια κανω post απο τα Vista μου RC2.:p

Παιζει το serial του RC1.:X

 

Αν έχεις router...

 

Το πρόβλημα με IE7 και login στον router λύθηκε?

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις router...

 

Το πρόβλημα με IE7 και login στον router λύθηκε?

 

Δημήτρης

 

ποιο ακριβως ηταν το προβλημα ?

Απο τον ΙΕ7 μπαινω κανονικα στο router μου.

Link to comment
Share on other sites

ποιο ακριβως ηταν το προβλημα ?

Απο τον ΙΕ7 μπαινω κανονικα στο router μου.

 

Εγώ έστησα τα RC1 και δεν μπορούσα να κάνω login μέσω IE στο interface του router μου Speedtouch 536(v6).

 

η μόνη λύση ήταν να κάνω hardware reset στο router από ότι διάβασα στο forum της thomson και μετά θα ήταν όλα ΟΚ.

 

Αλλά ποιός ξανασετάρει τόσες αρλούμπες από την αρχή

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έστησα τα RC1 και δεν μπορούσα να κάνω login μέσω IE στο interface του router μου Speedtouch 536(v6).

 

η μόνη λύση ήταν να κάνω hardware reset στο router από ότι διάβασα στο forum της thomson και μετά θα ήταν όλα ΟΚ.

 

Αλλά ποιός ξανασετάρει τόσες αρλούμπες από την αρχή

 

Δημήτρης

 

εγω εχω το speedtouch 510 και το ειδε μπαμ-μπαμ !:D

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το speedtouch 510 και το ειδε μπαμ-μπαμ !:D

 

Όλο μισά μυνήματα γράφω :)

 

Και εμένα το είδε αμέσως... Στο Internet φύσαγε...τα πάντα

 

Να κάνω login πάνω του δεν μπορούσα με τον IE7

 

Μόνο με firefox έμπαινα

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

λογικά ναι...νομίζω πως κάπιος το δοκίμασε στην προηγούμενη σελίδα και δούλεψε

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

ένα key που έχω RC1 θα δουλέψει με RC2?

 

το ειπαμε αυτο βρε παιδια. Κοιτα την προηγουμενη σελιδα.

 

Λοιπον, εκτoς απο καποια μικρα προβληματακια (πχ. καποια σκασιματα του Firefox, δεν παιζει καμια εκδοση Nero 6, κατα τα αλλα παιζει καταπληκτικα. Ειναι ταχυτατο (να μην πω ποιο γρηγορα - και με ολα τα καλουδια μνημης που φορτωνει πανω - και απο τα XP μου, ):lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με το που έβαλα την RC2 την έβγαλα μετα απο μισή ώρα και πέρασα την RC1 (5600). To πρόβλημα ήταν οτι ενώ με την RC1 όλα πήγαιναν τέλεια στο θέμα του gaming (έπαιζα Lineage κανονικότατα) με την RC2 άρχισαν προβλήματα στην απεικόνιση του παιχνιδιού. Ασταθές γραφιό περιβάλλον, εμφανιζόντουσαν κ εξαφανιζόντουσαν γραμμές μέσα στο game, μου έκοβε κομμάτια απο την οθόνη (μαυρα) και άλλα πολλά. Αλλαξα το Resolution, το πήγα κ στα 16bit αλλα δεν άλλαξε κάτι. Οπότε κ το "πέταξα".

 

Υ.Γ. Που βρήκατε οτι με κάθε registration key μπορεις να ενεργοποιήσεις μέχρι 10 φορές τα Vista?????? To διάβασα στις προηγούμενες σελίδες καπου

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, να κάνω μια ηλίθια ερώτηση: Αν εγκαταστήσω τα Vista, θα χάσω ΟΛΑ μου τα δεδομένα από το δίσκο;; Δεν μιλάω για internet preferences ή τίποτα τέτοιο, αλλά τι κάνει στον δίσκο; Format??

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, να κάνω μια ηλίθια ερώτηση: Αν εγκαταστήσω τα Vista, θα χάσω ΟΛΑ μου τα δεδομένα από το δίσκο;; Δεν μιλάω για internet preferences ή τίποτα τέτοιο, αλλά τι κάνει στον δίσκο; Format??

 

Ναι μπορεις να κανεις κ φορμάτ. Τα Vista ομως έχουν μια δυνατότητα... αν δεν κάνεις φορμάτ να σου μεταφέρουν όλα τα δεδομένα του σκληρού σου σε εναν φάκελο WindowsOLD. Και ό,τι σου λείπει μπορεις να το βρείς εκεί. Δλδ προγράμματα, αρχεία, mp3, φωτογραφίες και ό,τι άλλο θές. Το μόνο αρνητικό είναι οτι αργεί περισσότερο στην εγκατάσταση.... αλλα αυτό δε σε νοιάζει!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, να κάνω μια ηλίθια ερώτηση: Αν εγκαταστήσω τα Vista, θα χάσω ΟΛΑ μου τα δεδομένα από το δίσκο;; Δεν μιλάω για internet preferences ή τίποτα τέτοιο, αλλά τι κάνει στον δίσκο; Format??

 

Θα σου πω τι εκανα εγω και εχω το κεφαλι μου ησυχο.

Κανε ενα νεο partion με 40GB.

bootαρε τα XP σου και βαλε το DVD των Vista.

Θα ξεκινησει μονο του και το μονο που θα κανεις ειναι οταν σε ρωτησει Upgrade ή Fresh install - να επιλεξεις Fresh Install.

Μετα θα σε ρωτησει σε ποιο δισκο θελεις να γινει η εγκατασταση (θα επιλεξεις τον νεο δισκο που εφτιαξες) και ...τελειωσες !

Θα εχεις ενα συστημα με dual boot operatiing system. θα επιλεγεις καθε φορα τι θα κανει boot. ΧP η τα Vista σου!:p

Link to comment
Share on other sites

Τελικά την έκανα την εγκατάσταση...So far so good...Όμορφα είναι εμφανισιακά... Τώρα να δούμε!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Οσοι πηραν "κλειδι" απο την MS διαβαστε παρακατω !:p

 

Time-limited software

Windows Vista RC1 is time-limited, pre-release software that will expire on June 1, 2007.:D :D

 

το γραφει εδω... http://www.microsoft.com/windowsvista/getready/preview.mspx

Link to comment
Share on other sites

Οσοι πηραν "κλειδι" απο την MS διαβαστε παρακατω !:p

 

Time-limited software

Windows Vista RC1 is time-limited, pre-release software that will expire on June 1, 2007.:D :D

 

το γραφει εδω... http://www.microsoft.com/windowsvista/getready/preview.mspx

αυτό φαντάζομαι το αναφέρεις ως καλό έτσι;

 

Γιατί μέχρι τότε θα έχει κυκλοφορήσει και κανονικά...

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Οσοι πηραν "κλειδι" απο την MS διαβαστε παρακατω !:p

 

Time-limited software

Windows Vista RC1 is time-limited, pre-release software that will expire on June 1, 2007.:D :D

 

το γραφει εδω... http://www.microsoft.com/windowsvista/getready/preview.mspx

 

time bomb, απλά θα πάψουν να μπορούν να εγκαθίστανται ή να λειτουργούν μετά απο αυτή την ημερομηνία.

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σιγα... Το ποιο παλιο συστημα της μικρομαλακης... απο το 1994 (win95 betas) και παλαιοτερα... Γυρνας το ρολογακι του ΒΑΣΙΚΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΕΙΣΟΔΟΥ ΕΞΟΔΟΥ (:lol: :p) (bios) λιιιιγο ποιο πισω και να δεις για ποτε θα αναψει... ;)
Link to comment
Share on other sites

εντάξει, μέχρει τον Ιούλιο σίγουρα θα έχουν σπαστεί!!

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

εντάξει, μέχρει τον Ιούλιο σίγουρα θα έχουν σπαστεί!!

 

Ποιον ιουλιο....Την πρωτη μερα που θα βγουνε θα σπαστουν....Τελικα ξερουμε ποτε βγαινει?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει πρόβλημα συνήθως με παιχνίδια;

 

Μερικά προβλήματα που αντιμετώπισα:

 

1) Δεν τρέχει καλά το BS Player (για την ακρίβεια δεν παίζει καθόλου!) και αναγκάστηκα να καταλήξω στο κακάσχημο και δύσχρηστο VLC... :mad: (αλήθεια, εσείς οι παλιοί των Vista έχετε κανένα να μου προτείνετε; )

2) Έβαλα το Scarface και τα γραφικά ήταν...άλλος για Χίο τράβηξε...τώρα κατεβάζω drivers για Vista από την Νvidia μπας και δω το φως μου!!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει πρόβλημα συνήθως με παιχνίδια;

 

Μερικά προβλήματα που αντιμετώπισα:

 

1) Δεν τρέχει καλά το BS Player (για την ακρίβεια δεν παίζει καθόλου!) και αναγκάστηκα να καταλήξω στο κακάσχημο και δύσχρηστο VLC... :mad: (αλήθεια, εσείς οι παλιοί των Vista έχετε κανένα να μου προτείνετε; )

2) Έβαλα το Scarface και τα γραφικά ήταν...άλλος για Χίο τράβηξε...τώρα κατεβάζω drivers για Vista από την Νvidia μπας και δω το φως μου!!

 

 

Σχετικά με το 2) σου, στην έκδοση RC2 είχα κ εγώ προβλήματα με τα γραφικά στο LineAge. Μου βγαίνανε γραμμές, ασταθες περιβάλλον, flashαρε οθόνη και γενικα δεν μπορούσα να παίξω. Στην προηγούμενη έκδοση Rc1 - 5600 δεν είχα τέτοια προβλήματα. Οπότε πέρασα την προηγούμενη κ υσήχασα.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...