Jump to content

Windows Vista [Pre-Release]


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραία!!!!Δεν το έβαλα,αλλά μια που το είπες είδα την history και έχει βάλει για τον defender κατι updates για ένα macilicious removal tool και κατι definicions για τoν defender.Eρώτηση:Πώς ξηλώνουμου με το εικονίδιο από το tray για τα updates??Γιατι μου λέει συνέχεια έχεις 1 update.

 

ΕDIT:Tα daemon tools 4.08 τα έκανε κανείς εγκατάσταση.Δουλεύουν με τα βίστα αλλά δεν μου εμφανίζει τον εικονικό cd.Καμια βοήθεια?????

Αν ανοίξεις το εικονίδιο από το updates που έχεις στο tray πατάς το custom install και ξετσεκάρεις το tick που έχει το update αριστερά του και πατάς close.Τότε σου βγάζει ένα dialog και σου λέει αν θες να στο ξανακατεβάσει ή όχι.Του λες όχι και τελείωσε.

Για τα daemon δεν ξέρω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια, ποιο προγραμα δουλευετε για sync υποτιτλοων στα Vista?

Το Subtitle Workshop, δεν μου παιζει... σκαει...

Καποιο αλλο ??

Link to comment
Share on other sites

Αν ανοίξεις το εικονίδιο από το updates που έχεις στο tray πατάς το custom install και ξετσεκάρεις το tick που έχει το update αριστερά του και πατάς close.Τότε σου βγάζει ένα dialog και σου λέει αν θες να στο ξανακατεβάσει ή όχι.Του λες όχι και τελείωσε.

Για τα daemon δεν ξέρω.

Εγώ έχω την 4.6ΗΕ έκδοση και δεν έχει κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ποιο προγραμα δουλευετε για sync υποτιτλοων στα Vista?

Το Subtitle Workshop, δεν μου παιζει... σκαει...

Καποιο αλλο ??

 

egw exw to directvobsub kai kanei mia xara tin douleia tou opws panta :)

Link to comment
Share on other sites

egw exw to directvobsub kai kanei mia xara tin douleia tou opws panta :)

 

Ναι αλλα αυτο, δεν σου διχνει τη ταινια για να κανεις sync ποιο ευκολα...:blink:

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά σήμερα μου εμφανίστηκε ένα μήνυμα που λέει οτι απομένουν 2 μέρες για την ενεργοποίηση, και οτι τα Vista δεν είναι αυθεντικά και μου έκοψε το aero. Επιπλέον δεν με αφήνει να κάνω activation γιατί δεν είναι αυθεντικά. Την πάτησα ή υπάρχει λύση?
Link to comment
Share on other sites

Ειναι μάλλον το Update που λέγαμε και το έβαλες καταλάθος.Προς το παρόν μόνο με φορματ νομίζω πως στρώνει.Εκτος και αν εχει κανεις καμια αλλη ιδέα!

Εγώ πάλι και με τα DT 4.06Η δεν μπορώ να εμφανίσω τον Virtual drive.Τι το μλοκάρει λέτε και το αφήνει στις αλλες συσκευές με ερωτηματικο??

tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

tin patisa kai ego me to update kai tha kano format! asxeto me ayto i ekdosi ton vista 64bit tha pezei kalitera i oxi se mixanima core 2duo sta 2? pia i diafora tous me ta 32 bit?:(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Δεν χρειάζετε να κάνετε format.

 

Βαλτε το cd των vista μέσα, πατήστε repair computer και μετά κάντε restore point μια μέρα πριν γίνει το update.

 

Ετσι το έκανα εγώ τώρα που την πάτησα και εγώ και πλέον τα win είναι πάλι registered!!

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Δεν χρειάζετε να κάνετε format.

 

Βαλτε το cd των vista μέσα, πατήστε repair computer και μετά κάντε restore point μια μέρα πριν γίνει το update.

 

Ετσι το έκανα εγώ τώρα που την πάτησα και εγώ και πλέον τα win είναι πάλι registered!!

 

Δεν έχει επιλογή repair όπως τα XP

Edit: Το βρήκα. Ολα ok. Να'σε καλά, με γλύτωσες απο πολύ κόπο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει επιλογή repair όπως τα XP

Edit: Το βρήκα. Ολα ok. Να'σε καλά, με γλύτωσες απο πολύ κόπο.

 

Το βρηκες φιλε μου...αλλα για πες και σε μας που δεν το βρηκαμε σε παρακαλω...:)

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Το βρηκες φιλε μου...αλλα για πες και σε μας που δεν το βρηκαμε σε παρακαλω...:)
Λοιπόν, κάνεις boot απο το DVD των Vista, Επιλέγεις γλώσσα, και μετά έχει την επιλογή repair στο μενού επιλογών. Οταν μπείς σ'αυτό το μενού, κάνεις πρώτα repair, και μετά restore point πριν την ημερομηνία εισαγωγής του update που κατέβασες. Ολα έγιναν γρήγορα και απλά, χωρίς ταλαιπωρία.
Link to comment
Share on other sites

χιλια ευχαριστω!κι οτι ημουν ετοιμος για format:cry:

 

edit:το εκανα,αλλα δεν εχει restore point για χθες πριν την εγκατασταση απο οτι καταλαβα,παρολο που εκανα το restore συνεχιζει ιδια...:cry: :cry: και τωρα?

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Ποιό update είναι αυτό που κάνει τη ζημιά; Εμένα θέλουν 10 μέρες για activation ακόμη και λέω να περάσω το patch. Μέχρι τώρα έχουν κατέβει όλα τα διαθέσιμα updates αυτόματα και θέλω να το απεγκαταστήσω πριν το περάσω για να μην αναγκαστώ να μπω σ' αυτή τη διαδικασία.
Link to comment
Share on other sites

Ποιό update είναι αυτό που κάνει τη ζημιά; Εμένα θέλουν 10 μέρες για activation ακόμη και λέω να περάσω το patch. Μέχρι τώρα έχουν κατέβει όλα τα διαθέσιμα updates αυτόματα και θέλω να το απεγκαταστήσω πριν το περάσω για να μην αναγκαστώ να μπω σ' αυτή τη διαδικασία.

Είναι το (τα) αρχεία windows Vista validation update ή κάτι παρόμοιο

 

Αν δεν κάνω λάθος αυτό το αρχείο κατέβηκε στις 14/12 οπότε οποιαδήποτε ημερομηνία και να κάνετε πριν απο αυτό θα είστε μια χαρά.

 

Επίσης όταν τελειώσετε μπείτε σε safe mode και απενεργοποιήστε την αυτόματη εγκατάσταση των ενημερωμένων εκδόσεων αλλιώς πάλι το ίδιο πρόβλημα θα έχετε.

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

tin patisa kai ego me to update kai tha kano format! asxeto me ayto i ekdosi ton vista 64bit tha pezei kalitera i oxi se mixanima core 2duo sta 2? pia i diafora tous me ta 32 bit?:(

ποιος τρελός θέλει να πάει σε 64Bit σύστημα όταν ΔΕΝ υπάρχουν οδηγοί και εφαρμογές συμβατές.

 

έχει γραφτεί και παραπάνω.

 

ερώτηση: το ffdshow παίζει οκ?

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν έχει κατεβάσει τίποτα τέτοιο παρόλο που βγάζει το μήνυμα ότι το σύατημα είναι ενημερωμένο και δεν υπάρχουν νέα updates. Μάλλον επειδή τα windows είναι σε δοκιμαστική λειτουργία και εκρεμεί activation δεν το κατεβάζει.

Και μια ερώτηση:

Τι πρέπει να κάνω για να εμφανίζονται όλα τα εγκατεστημένα updates στο παράθυρο uninstal; Παρότι στο history υπάρχουν όλα, στο uninstall εμφανίζεται μόνο ένα για απεγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα "κλείδωσαν" για τα καλά. Έκανα restore αλλά δυχτυχώς έχω ΜΟΝΟ ένα restore point και είναι μετά το συγκεκριμένο UpDate, οπότε δε γίνεται δουλειά έτσι ....

 

Δοκίμασα και διάφορα από το net αλλά δυστυχώς δε γίνεται τίποτα.

 

Αν δεν έχετε να προτείνεται κάποιον άλλο τρόπο, πάω για ReInstall δυστυχώς ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

sysprep ?

 

????????????????

 

Δηλαδή ? Τί εννοείς ? Να χρησιμοποιήσω το sysprep από τον "κλειδωμένο" στον νέο ώστε να αποφύγω τις ρυθμίσεις/εγκαταστάσεις από την αρχή ?

 

Αν εννοείς αυτό, ναι, είναι μια΄λύση και πιθανόν να με γλυτώσει από κάποιο κόπο, αλλά θα προτιμούσα κάποιο trick ώστε να "ξεκλειδώσω" τα υπάρχοντα και να γλυτώσω τελείως την νέα εγκατάσταση ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

????????????????

 

Δηλαδή ? Τί εννοείς ? Να χρησιμοποιήσω το sysprep από τον "κλειδωμένο" στον νέο ώστε να αποφύγω τις ρυθμίσεις/εγκαταστάσεις από την αρχή ?

 

Αν εννοείς αυτό, ναι, είναι μια΄λύση και πιθανόν να με γλυτώσει από κάποιο κόπο, αλλά θα προτιμούσα κάποιο trick ώστε να "ξεκλειδώσω" τα υπάρχοντα και να γλυτώσω τελείως την νέα εγκατάσταση ...

Αυτό ακριβώς εννοώ... Μπορείς να το κάνεις μέχρι 3-4 φορές νομίζω... μετα byebye (κλειδώνει και το sysprep)... πάντως εγώ είμαι ευχαριστιμένος με την RC1 original που έχω... μια χαρά παίζει... αυτά που θέλω να δοκιμάσω και να δω στο νέο λειτουργικό τα έχει και το RC1... και κυρίως κάνει validation... ;-)

Wherever you go, no matter what the weather, always bring your own sunshine.....
Link to comment
Share on other sites

"Uninstall or Remove Windows Vista Validation Update (KB929391)"

από keznews.com

Αυτή η λύση λειτούργησε σε μένα, χωρίς επανεγκατάσταση!

το ζήτημα είναι αν μετά από το uninstall θα μπορείς να βάλεις updates. δεν νομίζω.

 

ερχόμαστε έτσι σε αυτό που είχα γράψει πριν από κάποιο καιρό: ότι λίγο πριν βγουν στην αγορά θα έχει δημιουργηθεί ο κατάλληλος ant-piracy μηχανισμός.

 

ελπίζω να μην επιβεβαιωθεί το engadget για το zombie-pc.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...