Jump to content

Windows Vista [Pre-Release]


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν βαλω τα vista και δεν τα σηκωνει το συστημα μου, θα χω προβλημα υστερα να τα βγαλω;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλω τα vista και δεν τα σηκωνει το συστημα μου, θα χω προβλημα υστερα να τα βγαλω;

Όχι, βγαίνουν το ίδιο εύκολα όπως μπαίνουν. Μόνο μην κάνεις καμιά πατάτα στην εγκατάσταση και σβήσεις το partition που έχεις τώρα τα Windows.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτο μου post από Vista :) Μου έβγαλαν το λάδι μέχρι να μπουν (αρχικά δεν μπορούσα να κάνω format το σκληρό και κατόπιν μου κόλλησε και μία φορά η εγκατάσταση) αλλά τώρα φαίνονται όλα ΟΚ. Το Aero μου φαίνεται πολύ όμορφο!!!

 

 

edit: Από περιέργια. Πόσο memory usage σας βγάζει στο task manager όταν μόλις έχετε ξεκινήσει το PC; (χωρίς να πειράξετε performance settings κλπ).

 

edit 2: Έχω ένα πρόβλημα με τον ήχο στα vista. Με τα πολλά κατάφερα να περάσω τα drivers της κάρτας μου (SB Audigy, αρχικά μου έβγαζε μήνυμα "Parameter not valid" στο τέλος της εγκατάτασης, αλλά εν τέλει το έφτιαξα). Όμως ο ήχος περιστασιακά κάνει μία περίεργη παραμόρφωση. Ακούγεται πολύ "ηλεκτρονικός" (δεν μπορώ να τον περιγράψω κάπως καλύτερα). Έχει κανείς καμία ιδέα;

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Πρώτο μου post από Vista :) Μου έβγαλαν το λάδι μέχρι να μπουν (αρχικά δεν μπορούσα να κάνω format το σκληρό και κατόπιν μου κόλλησε και μία φορά η εγκατάσταση) αλλά τώρα φαίνονται όλα ΟΚ. Το Aero μου φαίνεται πολύ όμορφο!!!

 

 

edit: Από περιέργια. Πόσο memory usage σας βγάζει στο task manager όταν μόλις έχετε ξεκινήσει το PC; (χωρίς να πειράξετε performance settings κλπ).

 

edit 2: Έχω ένα πρόβλημα με τον ήχο στα vista. Με τα πολλά κατάφερα να περάσω τα drivers της κάρτας μου (SB Audigy, αρχικά μου έβγαζε μήνυμα "Parameter not valid" στο τέλος της εγκατάτασης, αλλά εν τέλει το έφτιαξα). Όμως ο ήχος περιστασιακά κάνει μία περίεργη παραμόρφωση. Ακούγεται πολύ "ηλεκτρονικός" (δεν μπορώ να τον περιγράψω κάπως καλύτερα). Έχει κανείς καμία ιδέα;

 

Για τον ηχο αντιμετωπιζα και εγω προβλημα..Θα πρεπει να κατεβασεις driver..:)

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω εχει βγει καποιο σπασιμο ή ακομα παιζουν για 15 μερες μονο?

 

Δεν θέλει ούτε σπάσιμο ούτε τπτ. :O Δες εδώ. Αρκεί να απενεργοποιήσεις 2 services και activation γιοκ! :rotfl:

:pig:
Link to comment
Share on other sites

Για τον ηχο αντιμετωπιζα και εγω προβλημα..Θα πρεπει να κατεβασεις driver..:)

 

 

Έχεις κάποιο συγκεκριμένο να προτείνεις; Οι beta vista drivers της Creative μου κάνουν το παραπάνω πρόβλημα...

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

edit: Από περιέργια. Πόσο memory usage σας βγάζει στο task manager όταν μόλις έχετε ξεκινήσει το PC; (χωρίς να πειράξετε performance settings κλπ).

 

edit 2: Έχω ένα πρόβλημα με τον ήχο στα vista. Με τα πολλά κατάφερα να περάσω τα drivers της κάρτας μου (SB Audigy, αρχικά μου έβγαζε μήνυμα "Parameter not valid" στο τέλος της εγκατάτασης, αλλά εν τέλει το έφτιαξα). Όμως ο ήχος περιστασιακά κάνει μία περίεργη παραμόρφωση. Ακούγεται πολύ "ηλεκτρονικός" (δεν μπορώ να τον περιγράψω κάπως καλύτερα). Έχει κανείς καμία ιδέα;

 

Σε ότι αφορά το edit 1: Σε μηχάνημα με 1 gb μνήμη, με το που άνοιγε έπιανε 460 ΜΒ. Μετά από λίγη ώρα χρήσης ανέβηκε στα 570.

 

Σε ότι αφορά το edit 2: Το μηχάνημά μου είχε SB Live! 24bit και παρόλο που κατέβασα τους μαμίσιους drivers μου έβγαζε αυτό το Parameter not valid και δεν κατόρθωσα εν τέλει να τους εγκαταστήσω. Εσύ πώς τα κατάφερες;

Link to comment
Share on other sites

Αφού εγκατέστησα τα drivers της Creative, και πήρα το εν λόγω μήνυμα, πήγα στο control panel, και επέλεξα update drivers. Ως path έδωσα το c:\windows\system32, και από εκεί τα υπόλοιπα τα έκανε μόνο του...

 

Αλλά τότε προέκυψε το θέμα με το distortion.

 

 

Πάω τώρα να δοκιμάσω κάτι άλλα drivers (kx driver package λέγεται) που υποτίθεται ότι έχουν βοηθήσει πολλούς.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Σε ότι αφορά το edit 1: Σε μηχάνημα με 1 gb μνήμη, με το που άνοιγε έπιανε 460 ΜΒ. Μετά από λίγη ώρα χρήσης ανέβηκε στα 570.

 

Σε ότι αφορά το edit 2: Το μηχάνημά μου είχε SB Live! 24bit και παρόλο που κατέβασα τους μαμίσιους drivers μου έβγαζε αυτό το Parameter not valid και δεν κατόρθωσα εν τέλει να τους εγκαταστήσω. Εσύ πώς τα κατάφερες;

 

Στην 5038 παντως το usage σε μενα εφευγε στα 800-900MB χωρις να εχω κατι αλλο ανοιχτο.... :X

Ευτυχως τα 2GB με σωσανε.... :O

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά...O 7άρης Messanger παίζει στα Vista; Να τον κατεβάσω ή θα μου το καταστρέψει το σύστημα; :Ρ

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Στην 5038 παντως το usage σε μενα εφευγε στα 800-900MB χωρις να εχω κατι αλλο ανοιχτο.... :X

Ευτυχως τα 2GB με σωσανε.... :O

 

Πολλά δεν είναι; :(

 

Τα laptop δηλ με πόση μνήμη θα βγαίνουν όταν σήμερα το 512MB είναι

ο μέσος όρος...;:rolleyes: :blink:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Πολλά δεν είναι; :(

 

Τα laptop δηλ με πόση μνήμη θα βγαίνουν όταν σήμερα το 512MB είναι

ο μέσος όρος...;:rolleyes: :blink:

αυτο σκεφτομαι και γω..

 

δηλ. με ποση μηνμη να τα παρουμε;.. :(

 

εκτος και αν εχουν καποια ελαφρια εκδοση.. :)

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το memory usage είναι το Aero Glass UI (το "βαρύ").

 

Έχει δοκιμάσει κανείς να τα δουλέψει με το Aero Lite; (έτσι νομίζω λέγεται το ελαφρύ GUI των Vista...).

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Πολλά δεν είναι; :(

 

Τα laptop δηλ με πόση μνήμη θα βγαίνουν όταν σήμερα το 512MB είναι

ο μέσος όρος...;:rolleyes: :blink:

 

Δεν νομιζω οτι τα 2 gb ειναι μακρια.

 

Ρε παιδιά...O 7άρης Messanger παίζει στα Vista; Να τον κατεβάσω ή θα μου το καταστρέψει το σύστημα; :Ρ

 

Eχεις που εχεις beta λειτουργικο,βαλε και το beta messenger...:D

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Release Information

 

Release Date.....: February 22nd, 2006

Directory Name...: Microsoft.Windows.Vista.64Bit.Build.5308.DVD.iNTERNAL-WinBeta

Supplier.........: Microsoft

Type.............: OS

Format.......... : DVD - ISO (as supplied by MS)

Number of Discs..: 1

Archives.........: 79 x 50 MB (2% rar recovery record)

Files............: wb-wv64Bit5308dvd.rxx

Protection.......: key + Activation

Requirements.....: CPU: 1.5GHz+ / RAM: 512MB+ / HDD: 6gb+

 

αυτή ειναι η τελευταία έκδοση vista? για να μην κατεβάζω άδικα την παλιά

thanks

Link to comment
Share on other sites

Release Information

 

Release Date.....: February 22nd, 2006

Directory Name...: Microsoft.Windows.Vista.64Bit.Build.5308.DVD.iNTERNAL-WinBeta

Supplier.........: Microsoft

Type.............: OS

Format.......... : DVD - ISO (as supplied by MS)

Number of Discs..: 1

Archives.........: 79 x 50 MB (2% rar recovery record)

Files............: wb-wv64Bit5308dvd.rxx

Protection.......: key + Activation

Requirements.....: CPU: 1.5GHz+ / RAM: 512MB+ / HDD: 6gb+

 

αυτή ειναι η τελευταία έκδοση vista? για να μην κατεβάζω άδικα την παλιά

thanks

 

Ναι, ειναι η τελευταια.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...