Jump to content

Windows Vista [Pre-Release]


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

profanos to 1gb einai h RAM sou.Nai 8a ta antexei.Apo karta grafikwn pws pas?

7900gt exo ala tha alaxo otan bgoun ta vista gia to dirext 10!

omos otan les tha ta antexi pos to enois tha sernonte? giati ego thelo na trexoun para poly kala!!!!

Link to comment
Share on other sites

7900gt exo ala tha alaxo otan bgoun ta vista gia to dirext 10!

omos otan les tha ta antexi pos to enois tha sernonte? giati ego thelo na trexoun para poly kala!!!!

Dokimasetin 64 bit ekdosi logika tha einai arketa pio grigori apo tin 32bit

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Paidia prospathw na egkatastisw ta vista 64bit sto 2o m partition k tin ora p kanei installing files m vgazei to error 80078241i 800780241 kaiekei kanei reebot k me vazei sta xp. Ti lete na einai ?

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω θελει active το partition που θα γινει η εκγακτασταση. Το εκανε κ σε μενα το ιδιο, κ τελικα την εκανα την εγκατασταση σε αλλο δισκο.

 

Οσο για τις εντυπωσεις μου, σημαντικη προσθηκη η "επιβεβαιωση" που ζητα απο τον admin για οτιδηποτε "κρισιμο" γινεται στο λειτουργικο. Περίπου αυτο που κανει το KIS6.0 στα ΧΡ.

Απο drivers δεν αντιμετωπισα προβλημα, ολα τα αναγνωρισε κ τα εγκατεστησε. Εκτος του tv tuner (miropctv) που ουτε drivers μπορεσα να περασω ουτε με τους γενικους του bt848 ετρεξε καποιο προγραμμα για να βλεπουμε τηλεοραση χωρις να κρασαρει.

Οσο για τα παιχνιδια, δοκιμασα το cod2, κ πρεπει να ομολογησω πως ηταν κ τα γραφικα καλυτερα κ πιο γρηγορο το παιχνιδι, (εμφανεστατα).

Τωρα για το aero UI δεν με τρελαινει, ψιλοανουσια μου φαινονται αυτα εμενα προσωπικα.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω.έχω έναν usb hard disk και όταν εγκαταστούσα τα xp στην εγκατάσταση τον έβλεπα κανονικά.Γίνεται να εγκαταστήσω στον εξωτερικό τα vista και μετα να επιλέγω το λογισμικό που θέλω??
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω θελει active το partition που θα γινει η εκγακτασταση. Το εκανε κ σε μενα το ιδιο, κ τελικα την εκανα την εγκατασταση σε αλλο δισκο.

 

Οσο για τις εντυπωσεις μου, σημαντικη προσθηκη η "επιβεβαιωση" που ζητα απο τον admin για οτιδηποτε "κρισιμο" γινεται στο λειτουργικο. Περίπου αυτο που κανει το KIS6.0 στα ΧΡ.

Απο drivers δεν αντιμετωπισα προβλημα, ολα τα αναγνωρισε κ τα εγκατεστησε. Εκτος του tv tuner (miropctv) που ουτε drivers μπορεσα να περασω ουτε με τους γενικους του bt848 ετρεξε καποιο προγραμμα για να βλεπουμε τηλεοραση χωρις να κρασαρει.

Οσο για τα παιχνιδια, δοκιμασα το cod2, κ πρεπει να ομολογησω πως ηταν κ τα γραφικα καλυτερα κ πιο γρηγορο το παιχνιδι, (εμφανεστατα).

Τωρα για το aero UI δεν με τρελαινει, ψιλοανουσια μου φαινονται αυτα εμενα προσωπικα.

 

ekana k format k pali.......... Otan ftasei to copyng windows files sto 27% m petaei ena dilogue box k leei:

an error occured while copying setup files onto your local machine. error code is 80070241

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

ekana k format k pali.......... Otan ftasei to copyng windows files sto 27% m petaei ena dilogue box k leei:

an error occured while copying setup files onto your local machine. error code is 80070241

Το πιθανότερο είναι να έχει πρόβλημα το dvd σου, δοκίμασε να το ξαναγράψεις σε χαμηλή ταχύτητα.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και γω κάτι που έχει άμεση σχέση με τα vista; O υπολογιστής μου αν και έχει δυνατό επεξεργαστή και πολλή μνήμη έχει μια intergrated graphics κάρτα. Μπορώ να βάλω αργότερα μια καλή ξεχωριστή ή θα τον πειράζει η ενσωματωμένη και δεν γίνεται; :worry:
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις πρόβλημα απλά δεν θα έχεις νέο γραφικό περιβάλλον.

 

Ναι το ξέρω αυτό. Για να έχω το νέο περιβάλλον θέλω να βάλω μια καλή κάρτα αργότερα. Πειράζει που υπάρχει ήδη η ενσωματωμένη; Αυτό ρωτάω.

Link to comment
Share on other sites

ti vathmo sas edwse to windows system performance raing ? To vriskete me to na patisete dexi klik sto computer-properties. Emena m edwse 3. 4.9 gia to cpu, 5.1 gia ti ram, 3.8 gia to disko, 4.0 gia ti karta grafikwn kai 3.8 gia to graphics memory

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , ίσως έχει απαντηθεί , αλλά το θέμα είναι πολλές σελίδες.Τα vista θα παίζουν σε pc με cpu 32bit????:worry: :worry: ή χρειάζονται υποχρεωτικά 64bit επεξεργαστές?

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , ίσως έχει απαντηθεί , αλλά το θέμα είναι πολλές σελίδες.Τα vista θα παίζουν σε pc με cpu 32bit????:worry: :worry: ή χρειάζονται υποχρεωτικά 64bit επεξεργαστές?

θα παιζουν, υπαρχουν εκδοσεις 32bit :)

Link to comment
Share on other sites

θα παιζουν, υπαρχουν εκδοσεις 32bit :)

Thanks:)

:heat: Ευτυχώς , διαφορετικά θα ήταν πολύ απάτη...

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Thanks:)

:heat: Ευτυχώς , διαφορετικά θα ήταν πολύ απάτη...

 

 

Απατη θα ηταν αμα δεν υπηρχαν και 64bit... αν και γνωμη μου ειναι πως θα επρεπε να τα βγαλουν μονο σε 64bit ετσι για να παμε ΜΠΡΟΣΤΑ εστω και με το ζορι... αλλα μεταξυ μας, υπαρχει περιπτωση να βαλει κανεις τα Vista σε τοσο αρχαιο PC που δεν υποστηριζει ουτε καν 64bit? :O :blink:

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Απατη θα ηταν αμα δεν υπηρχαν και 64bit... αν και γνωμη μου ειναι πως θα επρεπε να τα βγαλουν μονο σε 64bit ετσι για να παμε ΜΠΡΟΣΤΑ εστω και με το ζορι... αλλα μεταξυ μας, υπαρχει περιπτωση να βαλει κανεις τα Vista σε τοσο αρχαιο PC που δεν υποστηριζει ουτε καν 64bit? :O :blink:

 

Ναι , θα ήταν απάτη και αυτό που λές.

Αλλά και εγώ που σου μιλάω δεν έχω κανένα αρχαίο μηχάνημα.

Πέρσυ τα Χριστούγεννα έσκασα πολλά λεφτά για τον υπολογιστή και πήρα ότι νεώτερο υπήρχε.Ε , δεν υπήρχαν ακόματα 64bitα , τι να κάνω??

Αν κάποιοι θέλουν κάθε λίγο και λιγάκι να σκάμε λεφτά για cpu και κατ΄επέκταση μετά και mo/bo και άντε να αλλάξεις και την κάρτα γραφικών γιατί οι νέες μητρικές παίρνούν μόνο pci express δεν σημαίνει ότιθα το κάνουμε κιόλας

 

edit :το pc μοy είναι p4 στα 3,2(Hyper Threating κλπ..) με 1,5 giga ram.Δεν είναι και πολύ αρχαίο ε?

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Απατη θα ηταν αμα δεν υπηρχαν και 64bit... αν και γνωμη μου ειναι πως θα επρεπε να τα βγαλουν μονο σε 64bit ετσι για να παμε ΜΠΡΟΣΤΑ εστω και με το ζορι... αλλα μεταξυ μας, υπαρχει περιπτωση να βαλει κανεις τα Vista σε τοσο αρχαιο PC που δεν υποστηριζει ουτε καν 64bit? :O :blink:
Σκέψου μερικά απλά πράγματα για να δεις ότι αυτό που λες είναι εντελώς άτοπο:

α) Υπάρχει μεγάλη εγκατεστημένη βάση υπολογιστών 32bit

β) πολλοί από αυτούς τους υπολογιστές επαρκούν και με το παραπάνω για τη δουλειά που έχουν αγοραστεί

γ) οι εφαρμογές που είναι γραμμένες για επεξεργαστές 64bit είναι ανύπαρκτες.

 

Μια κίνηση σαν αυτή που περιγράφεις το μόνο που θα έκανε θα ήταν να βλάψει την διάδοση του νέου λειτουργικού και τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...