Jump to content

Windows Vista [Pre-Release]


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχουν γινει Leaked σε ολο το νετ αλλα ειναι Beta εκδοσεις που δεν εχουν ουτε τις ιδιες απαιτησεις με το ολοκληρωμενο αλλα ειναι και ασταθη.

 

 

Aπο την beta 1 και μετα η σταθεροτητα των vista ως λειτουργικο ειναι πολυ καλη. Να σου δειξω τις Alpha εκδοσεις (3863 4007 4015 και πιο παλιες) που ηταν μια μπασταρδεμενη εκδοση πυρηνα xp+longhorn πακετακι με εναν explorer γεματο στα memory leaks και τοσα ακομα που οταν το δουλευα ως βασικο λειτουργικο (ΩΩΩ ΝΑΙ το εκανα ΚΑΙ αυτο) ετριζε το πισι :p

 

Παντως μου την εσπασε πολυ οτι δεν εχει την μπαρα με το ρολοι και τις φωτογραφιες που αλλαζανε (το εκανε πολυ πιο μουρικο ;) ). Μαλλον παρατηθηκε απο την microsoft.

 

καλα τωρα τα region κλπ φτιαχνονται... :p Εδω με ppc σπαμε τα επιτραπεζια στα (s)vista θα κολλησουμε? ;) :) :p :happy:

Link to comment
Share on other sites

παιδια για να καταλάβω γιατι δεν μπορω να διαβάσω ολο το thread! εχει βάλει κανείς WIndows Vista? Που τα βρήκατε?Ειναι ολοκληρωμένα?

ta Vista ta breiskei kaneis se Torrents...

Einai ena "plhres", na to pw, leitourgiko pou akoma einai se Beta fash me POLLA bugs kai bghkan mono kai mono gia dokimes...

 

Den a3eizei na katseis na ta katevaseis kai na ta valeis sto mhxanima sou....mono kai mono gia dokimes a3eizei, alla kai paly mono se 2o PC.

Perimene mexri tis 23 Iouliou 2006 (opws leei kai o geovass) pou 8a vgoun ta "Finall" (?)...

Link to comment
Share on other sites

ta Vista ta breiskei kaneis se Torrents...

Einai ena "plhres", na to pw, leitourgiko pou akoma einai se Beta fash me POLLA bugs kai bghkan mono kai mono gia dokimes...

 

Den a3eizei na katseis na ta katevaseis kai na ta valeis sto mhxanima sou....mono kai mono gia dokimes a3eizei, alla kai paly mono se 2o PC.

Perimene mexri tis 23 Iouliou 2006 (opws leei kai o geovass) pou 8a vgoun ta "Finall" (?)...

οκ thanks για τις απαντησεις

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν έχει ξανα ειπωθεί αλλά έχει διαδοθεί ότι τα updates για να τα κατεβάσεις θα πρέπει να έχεις αυθεντικά windows vista.

Αυτό γίνεται εν μέρη και τώρα :shifty:

Πώς πέρασαν 5 χρόνια Windows XP.Απτα καλύτερα λογισμικά μπορώ να πώ ως αναβαθμίσημα.Βάζεις visual style,logon screen,boot screen, ακόμη beta-χαρακτηριστικά των Vista.

Που να καθόμαστε πάλι να μαθαίνουμε.

1cd των Windows XP και μας έκανε να "προσηλοθούμε"τουλάχιστον 1 χρόνο μέχρι να τα μάθουμε καλά

1dvd των Windows Vista πόσο θα μας κάνει να "προσηλοθούμε" δηλαδή?έλεος.

Τουλάχιστον θα υπάρχει καλύτερη ασφάλεια?εννοώ θα χρειάζεται πάλι firewall και αυτά ή Windows είναι αυτά?

Δείτε και τα καλά των Windows!

μερικά format απο virus,μερικά κολήματα,προγράμματα που έπεζαν στα 98',

δε το σηκώνει ο υπολογιστής,spywares-virus-trojan αλλά τα καλα΄τα *****s για προγράμματα...

Τώρα όμως αν ενσωματοθούν και άλλες "παράσιτες" υπηρησίες που δεν τις θέλει ο λαός?

Ευτυχώς θα υπάρχουν h@ckers να μας τα "παραδώσουν" δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

ta Vista ta breiskei kaneis se Torrents...

Einai ena "plhres", na to pw, leitourgiko pou akoma einai se Beta fash me POLLA bugs kai bghkan mono kai mono gia dokimes...

 

Den a3eizei na katseis na ta katevaseis kai na ta valeis sto mhxanima sou....mono kai mono gia dokimes a3eizei, alla kai paly mono se 2o PC.

Perimene mexri tis 23 Iouliou 2006 (opws leei kai o geovass) pou 8a vgoun ta "Finall" (?)...

και κάτι ακομα λιγο να ρωτήσω παιδιά: η γλώσσα οσοι εχετε vista ειναι ελληνική?

Link to comment
Share on other sites

paidia egw ta katebasa kai ta ebala se ena partition sto pc mou (thn teleytaia ews twra ekdosh 5270) kai einai mia xaroula.Exoun poly kalo periballon,polles kainotomies,opos o explorer kai ta 3d menu klp.To mono kako sthn ypothesi einai oti psaxnw apegnwsmena na brw ton tropo na ta eneropoihsw giati alliws se liges meres ta xanw
Τελικα πρεπει να ειναι ωραια στον απαλο κοσμο του Souplin
Link to comment
Share on other sites

H Windows Vista WebPage ειναι ετοιμη και εντυπωσιακη θα ελεγα ...

 

http://www.microsoft.com/windowsvista/default.aspx

 

http://img242.imageshack.us/img242/8310/image000014ve.th.jpg

ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑΣ

Όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε για τη Διαχείριση Πολυκατοικίας

Link to comment
Share on other sites

ποπο μονο το screenshot μου φανηκε εκπληκτικο...αν και δεν τα εχω βαλει,λογο αργης συνδεσης..ανυπομωνω να βγαλουν την τελικη μορφη τους...
Link to comment
Share on other sites

Εδω η MS αρχισε να δουλευει πανω στα νεα τους Windows με ονομασια VIENNA !!!!

Ακομα δεν βγαλανε τα Vista ετοιμαζουν αλλο....Ετσι ετσι :D

An ontos ali8eui auto i Kokkinou to pes mas ti pineis prepei na to kanei ena remix gia tin Microsoft oposdipote!!!

Never Settle 3...
Link to comment
Share on other sites

Quote :

 

While Windows Vista is intended to be a technologies-based release, with some UI changes (in the form of the Aero set of technologies and guidelines), Vienna is targeted directly at revolutionizing the way we interact with our home and office PCs

Link to comment
Share on other sites

Kala as vgaloun kanena SP3 giata ekatomiria xristes ton XP kai vlepoume... poso oti na einai mporei na einai auti i microsoft!!! OLA gia ta leuta kai tipote allo kai sto kato kato kai ta Vista na vgoune to 50% ton pc den 8a mporoun na ta sikosoun kai 8a trexoun XP... kai auti ...

SP3 for Windows XP Home Edition is currently planned for 2H 2007. This date is preliminary. Pes mas ti pineis esi kai den mas dineis???

Never Settle 3...
Link to comment
Share on other sites

τα vista δεν θα έχουν μια υπηρεσία-δυνατότητα γιατι η microsoft δεν προλαβαίνει.έτσι κατευθείαν για την επόμενη έκδοση.Ένα σταθερό λειτουργικό που να κρατήσει αρκετά δεν υπάρχει?έλεος.καλά τα ξέρουμε τα xp.απ'έξω και ανακατωτά.

 

@eon δεν κατάλαβα αυτό με την Κοκκίνου αλλα δεν πειράζει

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Δεν είναι τίποτα, προσπαθεί ο υπολογιστής σου να προστατευτεί από το λειτουργικό του διαβόλου. (666 ουοουουουου!!!!!)

Τόσο καιρό πάντως που έχουν βγει τα vista σε beta μορφή αλλά και από τα specs, δεν βλέπω το λόγο να τα αγοράσουμε. Στην ουσία μόνο οι αλλαγές στο γραφικό περιβάλλον είναι που αξίζουν.

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

κοιτα ξερω ενα παιδι που ειναι beta tester και το πως αυτοι μπορουν να παρουν δωρεαν ενα ανριγραφο του vista (καθε 20 bug που βρισκουν κερδιζουν ενα αντιγραφο απο την ms ) και μου λεει οτι σφαλματα του μυρηνα η του shell δεν εχει βρει κανεις ακομη ολα αφορουν τα παραπλευρα μερη του λειτουργικου δηλαδη δεν μπορουν να τρεξουν wma mp3 να δουν εικονες aiff tiff και κατι αλλα
Link to comment
Share on other sites

κοιτα ξερω ενα παιδι που ειναι beta tester και το πως αυτοι μπορουν να παρουν δωρεαν ενα ανριγραφο του vista (καθε 20 bug που βρισκουν κερδιζουν ενα αντιγραφο απο την ms ) και μου λεει οτι σφαλματα του μυρηνα η του shell δεν εχει βρει κανεις ακομη ολα αφορουν τα παραπλευρα μερη του λειτουργικου δηλαδη δεν μπορουν να τρεξουν wma mp3 να δουν εικονες aiff tiff και κατι αλλα

καλό κόλπο.20 bugs = 1 windows Vista...

Να ρωτήσω αν γίνεται να γραφτεις σαν beta tester μέσω ιντερνετ ή μπα???

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αν εγω περασω την beta εκδοση των Vista στο pc μου τι προβληματα θα εχω?Εννοω δεν θα μπορω να μπαινω στο Internet ή δεν θα ανοιγει καποια formats αρχειων ή κατι τετοιο?

 

Επισης οποιος θελει να αποκτησει την δοκιμαστικη εκδοση των Vista μπορει να παει στα Τ.Ε.Ι. πισω απο την Καβαλας και να τα αγορασει απο τα παιδια.

iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

καλό κόλπο.20 bugs = 1 windows Vista...

Να ρωτήσω αν γίνεται να γραφτεις σαν beta tester μέσω ιντερνετ ή μπα???

μπαααα.....:p ειναι ατομα απο εταιρειες που εχουν υπογραψει οτι θα εχουν τον κωδικα ανοιχτο και δεν θα μπορουν να το πειραξουνννν:p

Link to comment
Share on other sites

μπαααα.....:p ειναι ατομα απο εταιρειες που εχουν υπογραψει οτι θα εχουν τον κωδικα ανοιχτο και δεν θα μπορουν να το πειραξουνννν:p

να πάρει...(τι γνώσεις άραγε έχουν?ένα ecdl φτάνει???:p )

 

Επισης οποιος θελει να αποκτησει την δοκιμαστικη εκδοση των Vista μπορει να παει στα Τ.Ε.Ι. πισω απο την Καβαλας και να τα αγορασει απο τα παιδια.

εγώ αν θέλω μπορώ να τα έχω αλλα ποιος θα πληρώσει για να πάρει τα beta και πόσο μάλιστα που υπάρχουν και στο ιντερνετ??

Όταν λες πίσω απτο ΤΕΙ της Καβάλας κατάλαβα :shifty: (κατι σαν underground ;) )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

κυκλοφόρησε η έκδοση build 5308, "feature complete"! Μήπως πρέπει να αρχίζουμε να σκεφτόμαστε τη μετάβαση προς vista και εμείς οι πιο επιφυλακτικοί?

 

πηγή:

http://www.betanews.com/article/Vista_Enterprise_CTP_Feature_Complete/1140637836

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...