Jump to content

Τι μπύρα πίνετε;


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα σας, τι θα κανονισετε για το βραδυ της Παρασκευης βλεποντας εθνικη ελλαδος ?

μπριζολακια με μπόλικες παγωμενες ΑΛΦΑ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα σας, τι θα κανονισετε για το βραδυ της Παρασκευης βλεποντας εθνικη ελλαδος ?

μπριζολακια με μπόλικες παγωμενες ΑΛΦΑ

 

Σωστό. Θέλοντας να στηρίξω τα ελληνικά προιόντα, αγόρασα δύο εξάδες ΑΛΦΑ απορρίπτοντας τις heineken που έπινα ως τώρα. Ελπίζω να είναι γούρικες και εύγευστες! :D

Link to comment
Share on other sites

Παίζει και η Εθνική ε? Μάλιστα! Το κλίμα τότε σηκώνει μπύρα! Έχω μερικές FIX Dark (Side)

Θα περάσω αύριο από το SuperMarket και θα πάρω όποια φθηνή Ελληνική βρω μπροστά μου!

Anyway.. Δοκίμασα εχτές ΜΥΘΟΣ (βαρελίσια).. Αίσχος για μένα. Κατέβαινε σαν νεράκι! Έχω καιρό να πιω Μύθος. Έτσι είναι γενικά ή έπεσα στο τέλος του βαρελιού ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας, τι θα κανονισετε για το βραδυ της Παρασκευης βλεποντας εθνικη ελλαδος ?

μπριζολακια με μπόλικες παγωμενες ΑΛΦΑ

 

Πιτσούλες σίγουρα :PPPP ΦΙΞ for the win!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας, τι θα κανονισετε για το βραδυ της Παρασκευης βλεποντας εθνικη ελλαδος ?

μπριζολακια με μπόλικες παγωμενες ΑΛΦΑ

 

Πιτσα και μπυρα FIX.Αφου παιζουμε με Γερμανια θα πρεπει να επιλεξουμε 100% Ελληνικες μπυρες και οχι Γερμανικες.

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω βαρεθει να πινω μπυρες :p εχω δοκιμασει σχεδον ολες απο την εναρξη του EURO :lol:

 

Με κατι φιλαρακια θα κανουμε 2 φωτιστικα και μια πολυθρονα απο κουτακια μπυρας και θα βαλουμε ενα κουτακι απο καθε μπυρα οποτε καταλαβαινεται :D

 

Btw, Amsterdam Navigator για τους λατρεις της γλυκιας μπυρας, μου αρεσε παρα πολυ!

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Σαντορινια με μέλι ή bios 5 με δημητριακα ?

 

Για τελικο γερμανικες (erdinger) ? ιταλικές (peroni) ? ή κλασικές ελληνικές ΑΛΦΑ ?

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Την FIX DARK πάντως, όσο και να προσπάθησα να την βρω σε κάποιο SUPERMARKET της περιοχής μου για να την δοκιμάσω να δω περί τίνος πρόκειται,δεν το κατάφερα! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Σαντορινια με μέλι ή bios 5 με δημητριακα ?

 

Για τελικο γερμανικες (erdinger) ? ιταλικές (peroni) ? ή κλασικές ελληνικές ΑΛΦΑ ?

 

εγω παντως θα πινα μια craft lager :D

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Amsterdam Navigator εγω :D

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Την FIX DARK πάντως, όσο και να προσπάθησα να την βρω σε κάποιο SUPERMARKET της περιοχής μου για να την δοκιμάσω να δω περί τίνος πρόκειται,δεν το κατάφερα! :wacko:

 

Τις εχει ο Βασιλοπουλος παντως

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην μπυροπαρέα, έχει δοκιμάσει κανεις τις μπύρες που ειναι συσκευασια μεσα σε χαρτι ? τις ειδα σε σουπερ...αλλα ηταν λιγο τσιμπημενες και προτιμησα αλφα και κραφτ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην μπυροπαρέα, έχει δοκιμάσει κανεις τις μπύρες που ειναι συσκευασια μεσα σε χαρτι ? τις ειδα σε σουπερ...αλλα ηταν λιγο τσιμπημενες και προτιμησα αλφα και κραφτ.

 

Τι ενοεις σε χαρτι?Σε κουτι tetra-pak σαν τους χυμους?

Link to comment
Share on other sites

Χθες δοκίμασα την Αμερικανική μπύρα Miller, με απαλή γεύση (αισθάνεσαι για τα καλά την γεύση της βύνης) που στο τέλος σου αφήνει στον ουρανίσκο μια πικράδα.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χθες δοκίμασα την Αμερικανική μπύρα Miller, με απαλή γεύση (αισθάνεσαι για τα καλά την γεύση της βύνης) που στο τέλος σου αφήνει στον ουρανίσκο μια πικράδα.

 

Η συγκεκριμένη είναι από τις πιο διαδεδομένες στην Αμερική. Κάνει τεράστιες πωλήσεις. Βεβαία κατά τη γνώμη μου υπάρχουν πιο "ενδιαφέρουσες" σε αυτή τη κατηγορία.

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Τι ενοεις σε χαρτι?Σε κουτι tetra-pak σαν τους χυμους?

καλησπερα ειναι τυλιγμενες με χαρτι σαν λαδοκολλα ..προφανως μοιαζει σαν chimay και λατραπ ..αλλα ειναι πολυ ακριβες, εχει πιει κανεις ? θυμηθηκα οτι μοιαζουν σε συσκευασια και μονο με το undelberg ..αν θυμαστε !!

Link to comment
Share on other sites

? θυμηθηκα οτι μοιαζουν σε συσκευασια και μονο με το undelberg ..αν θυμαστε !!

 

Α καταλαβα.Ειναι το μπουκαλι τυλιγμενο σε χαρτι.Τι μαρκα μπυρες ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί:

Από πέρυσι το καλοκαίρι η fix έχει αλλάξει συνταγή? Φέτος πίνεται ευχάριστα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Η μαυρη λενε οτι ειναι καλη, όσοι την δοκίμασαν τουλάχιστον...εγω προσωπικα μαυρες ευχαριστιεμαι με guinness kozel krucovisse και κραφτ
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι γινεται με τη βεργινα, στο μασουτη απο οπου ψωνιζω εδω και 2 βδομαδες δεν εχει, ουτε κ στο ψηλικατζιδικο.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι γινεται με τη βεργινα, στο μασουτη απο οπου ψωνιζω εδω και 2 βδομαδες δεν εχει, ουτε κ στο ψηλικατζιδικο.

 

Και στο mymarket και στο carrefour της γειτονιάς μου τελειώσαν και δεν ξαναέφεραν. Σήμερα, πήρα τα τρία τελευταία κουτάκια Βεργίνα...

 

Αγόρασα και μια FIX Dark να δοκιμάσω. Μου αρέσουν πολύ αυτά τα γυάλινα μπουκαλάκια! :p

Link to comment
Share on other sites

Fix και γενικότερα προσπαθώ να πίνω Ελληνικές!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...