Jump to content

Τι μπύρα πίνετε;


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eγω παλι ειμαι λατρης της Heineken :up:

Σαν δευτερες επιλογες μου ειναι οι amstel και Κάιζερ..

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

chimey blue και σαν δεύτερη επιλογή la trappe.

+1 και για μενα

και η dominus καλη ειναι

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

γνωριζει κανεις που μπορω να βρω την "συσκευη" για σερβιρισμα μπυρας?

δεν εννοω to beertender αλλα τις πιο απλες συσκευες,σαν αυτες που εχουν σε μπυραριες-ειτε βαρελακι, είτε την αλλη που ειναι σα σωληνας με κανουλα.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις που μπορω να βρω την "συσκευη" για σερβιρισμα μπυρας?

δεν εννοω to beertender αλλα τις πιο απλες συσκευες,σαν αυτες που εχουν σε μπυραριες-ειτε βαρελακι, είτε την αλλη που ειναι σα σωληνας με κανουλα.

σε καταστηματα οπως κωτσοβολος.αν καταλαβα καλα ψαχνεις αυτό ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε καταστηματα οπως κωτσοβολος.αν καταλαβα καλα ψαχνεις αυτό ;)

Αυτό που λες είναι το beertender που η FREAK_OF_NATURE δεν το θέλει.;)

γνωριζει κανεις που μπορω να βρω την "συσκευη" για σερβιρισμα μπυρας?

δεν εννοω to beertender αλλα τις πιο απλες συσκευες,σαν αυτες που εχουν σε μπυραριες-ειτε βαρελακι, είτε την αλλη που ειναι σα σωληνας με κανουλα.

Λογικά κάτι τέτοιο θα βρεις σε καταστήματα εξοπλησμού επιχειρήσεων.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία επειδή βλέπω ρίξιμο της ποιότητας σε πολλές Ελληνικής εμφιαλωσης, έχω καταλήξει στις Γερμανικές Becks,Krombacher,Veltins την Δανεζικη Carlsberg (αλλά παραγωγής Σερβιας) που έχουν ρίξει τις τιμές τους αρκετά, και παραμένω και στην Κaiser που αν και Ελληνικής εμφιαλωσης,δεν βλέπω να έχει ρίξει την ποιότητα.

 

Επίσης δοκίμασα πρόσφατα την εκ Πειραικής μικροζυθοποιείας την βιολογική,έχει καλη γεύση,αλλα δεν την βρίσκεις εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία επειδή βλέπω ρίξιμο της ποιότητας σε πολλές Ελληνικής εμφιαλωσης, έχω καταλήξει στις Γερμανικές Becks,Krombacher,Veltins την Δανεζικη Carlsberg (αλλά παραγωγής Σερβιας) που έχουν ρίξει τις τιμές τους αρκετά, και παραμένω και στην Κaiser που αν και Ελληνικής εμφιαλωσης,δεν βλέπω να έχει ρίξει την ποιότητα.

 

Επίσης δοκίμασα πρόσφατα την εκ Πειραικής μικροζυθοποιείας την βιολογική,έχει καλη γεύση,αλλα δεν την βρίσκεις εύκολα.

Παντως αμα σ'αρεσει η Veltins (εμενα μου αρεσει αρκετα) να την αγοραζεις απο καταστημα lidl που το κουτακι σε 500μλ κοστιζει κοντα στο 1-1.20 ευρο.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία επειδή βλέπω ρίξιμο της ποιότητας σε πολλές Ελληνικής εμφιαλωσης, έχω καταλήξει στις Γερμανικές Becks,Krombacher,Veltins την Δανεζικη Carlsberg (αλλά παραγωγής Σερβιας) που έχουν ρίξει τις τιμές τους αρκετά, και παραμένω και στην Κaiser που αν και Ελληνικής εμφιαλωσης,δεν βλέπω να έχει ρίξει την ποιότητα.

 

Επίσης δοκίμασα πρόσφατα την εκ Πειραικής μικροζυθοποιείας την βιολογική,έχει καλη γεύση,αλλα δεν την βρίσκεις εύκολα.

Εμένα απο Ελληνικής εμφιαλώσης μαρέσει η Stella Artois. Πολύ καλή!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή μπύρα - λίγο διαφορετική από τις κοινές - είναι η la trappe. Μοναστηριακή!

Δοκιμάστε την με τυριά πικάντικα και καπνιστά!

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή μπύρα - λίγο διαφορετική από τις κοινές - είναι η la trappe. Μοναστηριακή!

Δοκιμάστε την με τυριά πικάντικα και καπνιστά!

Την πινω και αυτην την μπυρα..αλλα δεν ειναι η πρωτη μου επιλογη,επειδη η τιμη της ειναι "αλμυρη" :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η la trappe εχει μικρή παραγωγη και η εισαγωγη της στην Ελλάδα είναι περιορισμένη από την εταιρία που τις φέρνει.Οπότε η τιμή τσιμπάει παραπάνω...

Η γεύση της πάντως όχι τόσο το κατι ιδιαίτερο για μένα. (....αν δεν είναι Κεντρικής Ευρώπης μπύρα....)

 

Εμένα απο Ελληνικής εμφιαλώσης μαρέσει η Stella Artois. Πολύ καλή!:happy:

 

Απαραδεκτη η Ελληνική Stella Artois.Kατι μεταξυ κρασι και μπύρας είναι η γεύση.

Αν βρείς ξένη σε κάβα,θα δεις τη διαφορά . :!:

 

Παντως αμα σ'αρεσει η Veltins (εμενα μου αρεσει αρκετα) να την αγοραζεις απο καταστημα lidl που το κουτακι σε 500μλ κοστιζει κοντα στο 1-1.20 ευρο.;)

 

To τσεκαρα και τις τίμησα δεοντος καθώς το κουτάκι είχει πλεον μόλις 70λεπτα:)

Link to comment
Share on other sites

To τσεκαρα και τις τίμησα δεοντος καθώς το κουτάκι είχει πλεον μόλις 70λεπτα:)

70 λεπτα!!! εγω σημερα την πηρα 1.06.:down:

 

τελικα το καθε καταστημα εχει τις δικες του τιμες :whistle:

οπως και να'χει ειναι μπυρα πολυ καλη και στις μπυραριες εξω την πληρωνεις χαλαρα 5 ευρο..και απο σουπερ μαρκετ την αγοραζεις φθηνοτερα και απο αμστελ :lol: :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

 

Απαραδεκτη η Ελληνική Stella Artois.Kατι μεταξυ κρασι και μπύρας είναι η γεύση.

Αν βρείς ξένη σε κάβα,θα δεις τη διαφορά . :!:

 

υπαρχουν και ξενες stella artois. σοβαρα ?δεν το ηξερα . θα ψαξω να βρψ και να δοκιμασω. μου κανει αντυπωση αυτο που λες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την έχω δοκιμάσει και την θεωρώ ισάξια ίσως και λίγο καλύτερη από heineken.

Aλλά σαν την carlsberg δεν έχει,πραγματική γεύση αληθινής μπύρας :)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
χερετε μενω στην αγγλια και αναρωτιεμαι εαν γνωριζει καποιος εαν πωλειτε cider στην ελλαδα κ που μπορω να την προμιθευτω ευχαριστω :D

greenglish???? pote ksana!!! iPHONE?????

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/13106basilis.gif

Link to comment
Share on other sites

χερετε μενω στην αγγλια και αναρωτιεμαι εαν γνωριζει καποιος εαν πωλειτε cider στην ελλαδα κ που μπορω να την προμιθευτω ευχαριστω :D

 

Το έχω αναφέρει κι εγώ σε προηγούμενο μήνυμά μου .. ως λάτρης του cider ..

Το καλοκαίρι που μας πέρασε και ήμουν Ελλάδα, βρήκα στο ΑΒ Woodpecker (καθώς και τη Newcastle τη μπύρα).Εδώ δεν το έχω συναντήσει στα γνωστά supermarket, και σε γεύση είναι ελαφρύ σε σύγκριση με Bulmers, κτλ .. αλλά είναι εξίσου ωραίο κι αυτό..

Τώρα, επειδή είμαι κι επαρχία, μπορεί να έτυχε να είχανε μόνο το συγκεκριμένο.. ίσως αν είσαι στο mainland να βρεις περισσότερη ποικιλία .. ρώτα και σε καμία κάβα, ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να πετύχεις!! χαχα!

ελπίζω να βοήθησα κάπως...

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Μπυρα να ειναι κι οτι να ναι...δεν κανουμε διακρισεις ολες τις τιμαμε!!!

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Το έχω αναφέρει κι εγώ σε προηγούμενο μήνυμά μου .. ως λάτρης του cider ..

Το καλοκαίρι που μας πέρασε και ήμουν Ελλάδα, βρήκα στο ΑΒ Woodpecker (καθώς και τη Newcastle τη μπύρα).Εδώ δεν το έχω συναντήσει στα γνωστά supermarket, και σε γεύση είναι ελαφρύ σε σύγκριση με Bulmers, κτλ .. αλλά είναι εξίσου ωραίο κι αυτό..

Τώρα, επειδή είμαι κι επαρχία, μπορεί να έτυχε να είχανε μόνο το συγκεκριμένο.. ίσως αν είσαι στο mainland να βρεις περισσότερη ποικιλία .. ρώτα και σε καμία κάβα, ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να πετύχεις!! χαχα!

ελπίζω να βοήθησα κάπως...

 

 

μπααααα κ εγω σε χωριο ειμαι στην καλαματα κ μιας ερχετε κ πασχα κ προτιμω ider απο την μπυρα ελεγα να προμιθευτω 4-5 καφασια να πιουμε με τα αρνακια κτλ :P :P :P

greenglish???? pote ksana!!! iPHONE?????

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/13106basilis.gif

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή μπύρα - λίγο διαφορετική από τις κοινές - είναι η la trappe. Μοναστηριακή!

Δοκιμάστε την με τυριά πικάντικα και καπνιστά!

 

θα συμφωνήσω. πολύ καλή!! :D

Φυσική σε μικρές καθημερινές δόσεις! fysikhblog.wordpress.com

spread it out!

Link to comment
Share on other sites

πανακριβη και δεν την βρισκεις παντου.:whistle: Edited by RAVER
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

χμ... εξω, πραγματι δεν την εχω πετυχει πολλες φορες. αλλα τη βρισκω σε supermarket

Φυσική σε μικρές καθημερινές δόσεις! fysikhblog.wordpress.com

spread it out!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...