Jump to content

Xperia Χ10 mini : Εγκατάσταση 2.2 froyo MiniCM6 1.0.2 (updated 13/6/11)


BMW116i
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To κανα,ελπιζω να μην εχω παλι προβλημα ειτε να δημιουργηθει στο μελλον.Αυτο το αρχειακι υπαρχει περιπτωση να δημιουργηθει παλι?Σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση:)

Αυτό το αρχείο κρατάει τα Wifi που συνδέεσαι. Φυσικά και θα εμφανιστεί, έτσι πρέπει :P

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 820
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό το αρχείο κρατάει τα Wifi που συνδέεσαι. Φυσικά και θα εμφανιστεί, έτσι πρέπει :P

 

Αρα αν ξανακολλησει θα σβησω αυτο το αρχειο.Καταλαβα σωστα?Η δεν θα χρειαστει παλι?

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αν χρειαστεί τότε ναι, θα σβήσεις πάλι αυτό το αρχείο χωρίς ανησυχία μιας και το ξανά δημιουργεί το σύστημα. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδιά που βρίσκουμε το large app για να μπορούμε όλοι να παίζουμε το angry birds και τα άλλα παιχνίδια;

 

δεν υπάρχει εφαρμογή large app εννοεί όχι large αρ σαν όνομα εφαρμογής αλλα ότι πρέπει να κανεις αυτό για να εγκαταστήσεις large apps(μεγάλες εφαρμογές):):):)

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει εφαρμογή large app εννοεί όχι large αρ σαν όνομα εφαρμογής αλλα ότι πρέπει να κανεις αυτό για να εγκαταστήσεις large apps(μεγάλες εφαρμογές):):):)

 

Εκανα format cashe αλλα το install large app που το βρισκουμε??

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εκανα format cashe αλλα το install large app που το βρισκουμε??

 

Έκανες "παράθεση" την απάντηση σου!

Αν έκανες format cashe δοκίμασε να βάλεις πάλι την εφαρμογή με την οποία είχες πρόβλημα. Λογικά θα πρέπει πλέον να εγκατασταθεί κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Εχει καμμια διαφορα?Παντως πριν βαλω την RC1 πηγαινε καλυτερα.

Συγνώμη για τα Αγγλικά :)

 

RC2:

CM Performance Settings menu for setting the Sdcard read cache size (speed improvements for sdcard)

Overclocking (Thanks to: doixanh)

CM Performance Settings menu for overclocking

High quality video raised to record 640x480

Fixed camera app continuous and infinity autofocus

Fixed audio routing in FM Radio app

Theme updates for framework, Radio, Wallpapers, Camera, Gallery3D, Torch

Removed ADWLauncher, Gallery

lights, libril built from sources

Fixed network operators search

Losing brightness is fixed

Fixed Wifi issue not picking up network which happened occasionally

Fake DT support v.004 (Thanks to: doixanh)

Link to comment
Share on other sites

την έβαλα αλλά έκανε πολλές επανεκινήσεις και ξαναέβαλα την RC1.

X10 mini

Xperia ARC

Galaxy Nexus

Νexus 4

Note 3

Link to comment
Share on other sites

Για την RC2 απλα κανουμε flash απο το xrecovery ? Ψαχνουμε στην sd και flasharoume ε?

 

 

Tα θεματα floyo stock και minicm ειναι συμβατα??

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Για την RC2 απλα κανουμε flash απο το xrecovery ? Ψαχνουμε στην sd και flasharoume ε?

 

 

Tα θεματα floyo stock και minicm ειναι συμβατα??

Ναι και στα δυο αν έχεις ήδη MiniCM.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και στα δυο αν έχεις ήδη MiniCM.

 

 

 

Οκ ..Ειναι σταθερη ε? Γιατι ειδα κατι για πολλα rebοοt

 

Περασα τη Rc2 αλλα οι εφαρμογες συλλογη αλμπουμ και καμερα δεν υπαρχουν πλεον..Πως τις ξαναπερναω?

 

Κατι τελευταιο το overlocking το χρησιμοποιω αφοβα?? Δηλαδη να περασω Min 245, max 825?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Περασα τη Rc2 αλλα οι εφαρμογες συλλογη αλμπουμ και καμερα δεν υπαρχουν πλεον..Πως τις ξαναπερναω?

 

Κατι τελευταιο το overlocking το χρησιμοποιω αφοβα?? Δηλαδη να περασω Min 245, max 825?

Max μεχρι 768 θα σου πρότεινα. Εκεί το τρέχω εγώ. Πάνω από 800 θα χεις reboots.

Min 122.

 

Αν δεν αποθηκεύονται οι τιμές για το overclocking μέσα από το CM Settings->Performance menu, περάστε αυτό με xrecovery:

http://code.google.com/p/minicm/downloads/detail?name=cpuscaling_fix.zip&can=2&q=#makechanges

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν αποθηκεύονται οι τιμές για το overclocking μέσα από το CM Settings->Performance menu, περάστε αυτό με xrecovery:

http://code.google.com/p/minicm/downloads/detail?name=cpuscaling_fix.zip&can=2&q=#makechanges

 

Οκ εγινε αυτο..Με το αλμπουμ και την καμερα τι μπορω να κανω?

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για τα Αγγλικά :)

 

RC2:

CM Performance Settings menu for setting the Sdcard read cache size (speed improvements for sdcard)

Overclocking (Thanks to: doixanh)

CM Performance Settings menu for overclocking

High quality video raised to record 640x480

Fixed camera app continuous and infinity autofocus

Fixed audio routing in FM Radio app

Theme updates for framework, Radio, Wallpapers, Camera, Gallery3D, Torch

Removed ADWLauncher, Gallery

lights, libril built from sources

Fixed network operators search

Losing brightness is fixed

Fixed Wifi issue not picking up network which happened occasionally

Fake DT support v.004 (Thanks to: doixanh)

 

Σε ευχαριστω γαι την απαντηση,θα την περασω και θα κανω και overclock.Θα γραψω και γω αν θα παρουσιασει τπτ;)

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα θεμα με την RC1 η μπαταρια μου κραταει 1 μερα περιπου με οχι ιδιαιτερη χρηση... δηλαδη αν το βραδυ ειναι φορτισμενο 100% το πρωι θα εχει πεσει στο 80 - 85% χωρις να το εχω ακουμπησει... μπορω να κανω κατι για την αυτονομια; δεν μπορω να το εχω ολη την ωρα στο φορτιστη... και εχω κανει κ αυτο με το wipe battery stats αλλα τιποτα... οταν παταω wipe παει στο 98% απο 100 που ειναι οταν το βγαζω απ το φορτιστη μετα οταν το κανω πολλες φορες παει στο 100 αλλα κ παλι πεφτει πολυ γρηγορα.

Και κατι ακομα η RC2 ειναι stable; να τη βαλουμε αφοβα; και θα μας σβηστουν οι ρυθμησεις και τα προγραμματα αν την περασουμε; ή οι εφαρμογες που εχουμε στην sd μηπως θα υπαρξει καποιο προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα θεμα με την RC1 η μπαταρια μου κραταει 1 μερα περιπου με οχι ιδιαιτερη χρηση... δηλαδη αν το βραδυ ειναι φορτισμενο 100% το πρωι θα εχει πεσει στο 80 - 85% χωρις να το εχω ακουμπησει... μπορω να κανω κατι για την αυτονομια; δεν μπορω να το εχω ολη την ωρα στο φορτιστη... και εχω κανει κ αυτο με το wipe battery stats αλλα τιποτα... οταν παταω wipe παει στο 98% απο 100 που ειναι οταν το βγαζω απ το φορτιστη μετα οταν το κανω πολλες φορες παει στο 100 αλλα κ παλι πεφτει πολυ γρηγορα.

Και κατι ακομα η RC2 ειναι stable; να τη βαλουμε αφοβα; και θα μας σβηστουν οι ρυθμησεις και τα προγραμματα αν την περασουμε; ή οι εφαρμογες που εχουμε στην sd μηπως θα υπαρξει καποιο προβλημα;

 

το ιδιο προβλημα με την μπαταρια ειχα και εγω, σου προτεινω να κανεις αυτο που μου προτεινε ο φιλος nobodyAtall δηλ να κανεις ενα factory reset αφου πρωτα παρεις ενα μπακαπ με xrecovery για να επαναφερεις τα προγραμματα κλπ κλπ, οσο για την RC2 αν την φλασαρεις πανω απο την RC1 δεν θα σβηστει τιποτα (αν δεν κανεις factory reset ), μια μερα την εχω και δεν μπορω να εχω εικονα :)

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο προβλημα με την μπαταρια ειχα και εγω, σου προτεινω να κανεις αυτο που μου προτεινε ο φιλος nobodyAtall δηλ να κανεις ενα factory reset αφου πρωτα παρεις ενα μπακαπ με xrecovery για να επαναφερεις τα προγραμματα κλπ κλπ, οσο για την RC2 αν την φλασαρεις πανω απο την RC1 δεν θα σβηστει τιποτα (αν δεν κανεις factory reset ), μια μερα την εχω και δεν μπορω να εχω εικονα :)

 

δηλαδη να κανω factory reset και μετα restore αφου εχω κανει backup; θα βγει κατι μ αυτο; :S αφου θα επανελθει το κινητο στο σημειο που ητανε οτν εγινε το backup... θα το δοκιμασω ομως... καμια αλλη λυση τιποτα; Ευχαριστω για την απαντηση αδερφε

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη να κανω factory reset και μετα restore αφου εχω κανει backup; θα βγει κατι μ αυτο; :S αφου θα επανελθει το κινητο στο σημειο που ητανε οτν εγινε το backup... θα το δοκιμασω ομως... καμια αλλη λυση τιποτα; Ευχαριστω για την απαντηση αδερφε

 

ναι εγω αυτο ειχα κανει και ειμαι οκ :D, εννοειτε οτι εχω σβησει και εφαρμογες που κανουν αυτοματες ενημερωσεις καιρου - μπαταριας κλπ

Link to comment
Share on other sites

ναι εγω αυτο ειχα κανει και ειμαι οκ :D, εννοειτε οτι εχω σβησει και εφαρμογες που κανουν αυτοματες ενημερωσεις καιρου - μπαταριας κλπ

Με την RC2 πρέπει να υπάρχει βελτίωση στην μπαταρία λόγω του frequency scaling. Αν έχετε προβήματα, θα πρότεινα:

- να ξεκαθαρίσετε τις εφαρμογές κρατώντας μόνο τις απαραίτητες. Π.χ. αποφεύγετε widgets που θέλουν internet connectivity (π.χ. weather / news /κ.λπ) ή σετάρετε τα να κάνουν αραιά updates.

- να μην χρησιμοποιείτε task killers που κάνουν autokill! Βλάπτουν σοβαρά!

- βackground sync / gps off.

- να μην αφήνεται να αδειάζει εντελώς η μπαταρία.

 

Προσωπικά με Wifi+Bluetooth πάντα on βγάζω 1μιση - 2 ημέρες ανάλογα τη χρήση (κλήσεις / SMS/ Youtube / XDA / Market). Btw, τόσο έβγαζα και με την stock ROM.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...