Jump to content

Sony PlayStation 2


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΟΧΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΑΖΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ISO ΓΙΑΤΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΠΗΓΑ ΝΑ ΑΝΤΙΓΡΑΨΩ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ DVD ΚΑΙ ΑΠΛΩΣ ΤΟ ΠΕΡΑΣΑ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ. ΤΩΡΑ ΤΑ ΠΕΡΑΣΑ ΣΕ ΕΝΑ DVD ΜΕ ΤΟ NERO ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΑIΖΕΙ. ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ISO
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μην γράφεις με κεφαλαία. Είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους [poilcy]Όρους Πρόσβασης και Χρήσης[/policy].
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να δεις τι αρχεια ειναι γιατι αν ειναι mdf - mds ας πουμε χρειαζεται το Alcohol 120% αναλογα με ποιο προγραμμα το μετετρεψε αυτος που το ανεβασε
Link to comment
Share on other sites

Kανονικά πρέπει το παιχνίδι να το κατεβάσεις σε iso γιατί εκει έχει την ονομασία του δίσκου απο το παιχνίδι και έχει κάποια κρυφά αρχεία που δεν τα ξέρουμε.

Όταν κατεβάσεις κάποιο παιχνίδι τότε πας στο Nero Burning Rom και θα πας recorder και κλικ burn image και αν τοιχόν το έχεις στα ελληνικά το nero τότε πάνε συσκευή εγγραφής και κλικ εγγραφή ειδόλου και θα κάνεις κλικ στο αρχείο iso και μετά burn αυτό είναι όλο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
μηπως καποιος που παιζει το εν λογο παιχνιδι ξερει να με διαφωτησει σε καποια πραγματα γιατο ειμαι ψιλοασχετος? Ας πουμε πως κανεις τριπλες κ πως βγαζεις αμυνες?
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος ειδικος ανταπτορας, για να συνδεθει το ps2 με την οθονη του υπολογιστη?
http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

γεια χαρα παιδες

 

ειμαι αρκετα χρονια στο myphone αλλα στο συγκεκριμενο θεμα γραφω πρωτη φορα

 

και αυτο για να ρωτησω ΑΝ ολα αυτα που διαβαζω σχετικα με το DVD Decrypter και πως γινετε και ποια ειναι τα βηματα,ποια δισκακια χρησιμοποιουμε για τις αντιγραφες κτλ............

 

ολα αυτα αφορουν τα μηχανηματα στα οποια εχουν μπει τα λεγομενα τσιπακια ?

 

δηλαδη τα παιχνιδια αυτα μετα την αντιγραφη τους μπορει να τα διαβασει ΜΟΝΟ το τσιπαρισμενο ps2 ή υπαρχει περιπτωση να παιξουν και σε ps2 που δεν ειναι τσιπαρισμενο ?

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα παιδες

 

ειμαι αρκετα χρονια στο myphone αλλα στο συγκεκριμενο θεμα γραφω πρωτη φορα

 

και αυτο για να ρωτησω ΑΝ ολα αυτα που διαβαζω σχετικα με το DVD Decrypter και πως γινετε και ποια ειναι τα βηματα,ποια δισκακια χρησιμοποιουμε για τις αντιγραφες κτλ............

 

ολα αυτα αφορουν τα μηχανηματα στα οποια εχουν μπει τα λεγομενα τσιπακια ?

 

δηλαδη τα παιχνιδια αυτα μετα την αντιγραφη τους μπορει να τα διαβασει ΜΟΝΟ το τσιπαρισμενο ps2 ή υπαρχει περιπτωση να παιξουν και σε ps2 που δεν ειναι τσιπαρισμενο ?

 

Μόνο σε "τσιπαρισμένο".

Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να παίξει οποιοδήποτε αντιγραμμένο παιχνίδι, σε οποιαδήποτε κονσόλα, χωρίς να έχει "πειραχτεί" με τον οποιονδήποτε τρόπο η κονσόλα, είτε με κάποιο mod chip είτε με κάποιο flash-άρισμα.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

Θελω να αγορασω μια παιχνιδομηχανη playstation 2 για να παιζω κυριως fifa και pro με κανα φιλαρακι, ομως ειμαι παντελως ασχετος και το τι παιζεται με αυτα.Εχω ακουσει για μεταχειρησμενα, για τσιπαρισμενα κλπ

Τι πρεπει να κανω ωστε να μην ξοδευτω αλλα κ να μην κανω καποια λαθος κινηση και παρω μουφα. Οσο ποιο αναλυτικα μου τα πειτε τοσο καλυτερα. Προτιμω να παρω κατι αξιοπιστο σε μεταχειρησμενο, αλλα φοβαιμαι επειδη ειμαι κ ασχετος. Επισησ δεκτες προτασεις κ αποψεις που θελετε στο pm μου αν ειναι κατι που δεν μπορει να υποθει δημοσια εδω

 

Ενα Playstation 2 (μαζι με 2 παιχνιδια που το δινουν προσφορα παντου) δεν κανει πλεον πανω απο 120 ευρω.

 

Συν 30 ευρω που κανει το pro evolution 2009.

 

Ti μεταχειρισμενα και αηδιες. Η κονσολα πια ειναι πανφθηνη. Παρε την καινουργια και μην βαλεις τσιπακια (αν ειναι να παιζεις ολα και ολα 2-3 παιχνιδια)

 

Ετσι θα εχεις και το κεφαλι σου ησυχο

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω DeJaVu για την αμεση απαντηση

 

τωρα το θεμα ειναι να διαβασω προσεχτικα τις οδηγιες που βρηκα εδω σχετικα με το τσιπαρισμα και αν δω οτι μπορει να γινει ισως το κανω αλλα μαλλον δεν το βλεπω γιατι μου φαινετε δυσκολο......εκει με την μπαταρια και να προσεξουμε μην γλιστρισει κτλ

 

παντως σε ευχαριστω και παλι

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω DeJaVu για την αμεση απαντηση

 

τωρα το θεμα ειναι να διαβασω προσεχτικα τις οδηγιες που βρηκα εδω σχετικα με το τσιπαρισμα και αν δω οτι μπορει να γινει ισως το κανω αλλα μαλλον δεν το βλεπω γιατι μου φαινετε δυσκολο......εκει με την μπαταρια και να προσεξουμε μην γλιστρισει κτλ

 

παντως σε ευχαριστω και παλι

 

μηπως τα μπερδεψες λιγο? για το psp η για το ps2 εχεις διαβασει?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν κατάλαβα...για να παίζεις κατεβασμένα παιχνίδια πρέπει να το σπάσεις ή όχι?

 

Πρέπει να το "σπάσεις" "κοντοχωριανή".

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ας πω και εγω το παραπονο μου!χεχε!λοιπον εχω ps2 slim τσιπαρισμενο με matrix infinity!πηγα λοιπον να δοκιμασω 2 αντιγραφες!ενα παιχνιδι σε απλο dvd το αντιγραφω με dvd fab platinum και επαιζε κανονικα!παιρνω και το αλλο το metal gear 3 συγκεκριμενα το γραφω με dvd double layer επειδη ετσι ηταν και το προτοτυπο και ξσεκιναει παιζει οκ και εκει που ειναι να αρχισει κολλαει και μου βγαζει πανω στην οθονη αριστερα ενα cd με ενα ερωτηματικο!το γραφω με dvd decrypter τα ιδια το κανω με nero τιποτα βρε το κανω με alocohol τιποτα σου λεωωω!τι στο καλο να κανω?αφηστε που χαλασα 4 dvd τζαμπα και τα 10 dvd τα πηρα 17 ευρωω!!!ααα!για πειτε καμια ιδεα!!??!!ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Το ξέρω ειναι ηλιθιο αυτό που ρωτάω αλλά μπορεί κάποιος να μου πει...τι ειναι το τσιπαρισμένο playstation (δηλαδη ξέρω τι ειναι το playstation, αλλα το τσιπαρισμένο τι ειναι δεν ξέρω) Η αδερφή μου, μου έφερε εχτές το ps2 και τωρα που κοιτάω από ένα site παιχνίδια, πολλά αναφέρουν πως παίζουν σε τσιπαρισμένα..... και πραγματικά εχω πελαγώσει....ας με βοηθήσει κάποιος
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ειναι ηλιθιο αυτό που ρωτάω αλλά μπορεί κάποιος να μου πει...τι ειναι το τσιπαρισμένο playstation (δηλαδη ξέρω τι ειναι το playstation, αλλα το τσιπαρισμένο τι ειναι δεν ξέρω) Η αδερφή μου, μου έφερε εχτές το ps2 και τωρα που κοιτάω από ένα site παιχνίδια, πολλά αναφέρουν πως παίζουν σε τσιπαρισμένα..... και πραγματικά εχω πελαγώσει....ας με βοηθήσει κάποιος

 

Για να στο πω πολυ απλα τσιπαρισμενο ειναι αυτο που μπορει να παιξει και αντεγραμμενα παιχνιδια εκτος απο τα αυθεντικα.Μπαινει ενα τσιπ πανω στην πλακετα απο καποιον ειδικο γι αυτη τη δουλεια.Οποτε τα παιχνιδια που κοιτας ειναι αντεγραμμενα.Αν στο PS2 σου δεν υπαρχει τσιπακι τοτε παιζει μονο αυθεντικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Exei δοκιμασει καποιος αυτα τα ασυρματα χειριστηρια;;; κανουν και για pc και για ps2.

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.580171

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.803245

 

 

Φανταζομαι οτι θα εχουν ειδικο δεκτη για να τα συνδεεις με το ps2.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Παιδια αγορασα μια κονσολα επειδη την βρηκα σε πολυ καλη τιμη αλλα ηθελα να ρωτησω τωρα ποια μιας και εχει περασει αρκετος καιρος που εχει βγει το ps2,ποσο περιπου κοστιζει το τσιπαρισμα??:ninja::ninja:
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να παίξουν σπασμένα παιχνίδια σε ατσιπάριστο PS2? Παρακαλώ απαντήστε σύντομα, μην δώσω τσάμπα λεφτά για τσιπάκι!
Link to comment
Share on other sites

πρεπει γινεται με καποιο κολπακι που κανεις στην memory card. δεν ξερω λεπτομερειες. αν googlαρεις θα βρεις κατι.
Link to comment
Share on other sites

Και που μπορώ να βρω το boot cd? Το αγοράζω, ή γίνεται download απ' το ιντερνετ? Όσο για αυτό με την μέμορυ, το ξέρω, αλλά την πρώτη φορά πρέπει να γίνει σε τσιπαρισμένο PS2! :cry: ! Δεν ξέρω αν γίνεται με το boot cd να τρέξει το προγραμματάκι που πειράζει τη μέμορυ! Πάντως και με το boot cd δεν με χαλάει να παίζω σπασμένα παιχνίδια, αρκεί να μην κοστίζει! Αν μπορεί κάποιος ας δώσει τους προβολείς του! :)
Link to comment
Share on other sites

Και που μπορώ να βρω το boot cd? Το αγοράζω, ή γίνεται download απ' το ιντερνετ? Όσο για αυτό με την μέμορυ, το ξέρω, αλλά την πρώτη φορά πρέπει να γίνει σε τσιπαρισμένο PS2! :cry: ! Δεν ξέρω αν γίνεται με το boot cd να τρέξει το προγραμματάκι που πειράζει τη μέμορυ! Πάντως και με το boot cd δεν με χαλάει να παίζω σπασμένα παιχνίδια, αρκεί να μην κοστίζει! Αν μπορεί κάποιος ας δώσει τους προβολείς του! :)

 

Γνωρίζει κάποιος κάτι για το θέμα????? PLEASE HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1:cry:

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να κάνω λάθος, αγοράζεις το δισκάκι. Νομίζω πως γίνεται με το Swap Magic αλλά μη σε πάρω και στον λαιμό μου. Γιατί δεν ψάχνεις κάποιο μαγαζάκι που ασχολείται με τέτοια;
Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να κάνω λάθος, αγοράζεις το δισκάκι. Νομίζω πως γίνεται με το Swap Magic αλλά μη σε πάρω και στον λαιμό μου. Γιατί δεν ψάχνεις κάποιο μαγαζάκι που ασχολείται με τέτοια;

 

Εγώ μένω στην Άρτα και εδώ που να βραθούν τέτοια? Ένας σε όλη την πόλη βάζει τσιπάκια και σε όσα PS2 έχει βάλει, όλα έχουν χαλάσει!:lol: Ο καθένας μόνος του αν βάλει τσιπάκι! Βρήκα ένα με 10€ αλλά δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω να το βάλω μόνος μου:cry: . Όσο για το Swap Magic, το κατέβασα από torrent :D , το έγραψα, αλλά δεν παίζει! Το κοίταξα στο ίντερνετ και κάνει 40 €. Δεν αξίζει! Απλώς δεν ξέρω που να βρω κάποιον με τσιπαρισμένο μηχάνημα, για να "πειράξω" τη μέμορυ με το πρόιγραμμα Free Mc Boot! Έχω μία μέμορυ 32 MB που συνδέεται μέσω USB με τον υπολογιστή! Μπορώ να κάνω κάτι μέσω υπολογιστή, για να μην ψάχνω για τσιπαρισμένο??????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...