Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δυστυχως πρεπει να χακαρεις το κινητο σου για να δουλεψει:(

 

 

τρεχεις το προγραμμα και θα δεις την παρακατω εικονα. πατας μια φορα στην εφαρμογη που θελεις να "σκοτωσεις" -επιλογες-terminate ή terminate all αν θελεις να τις "σκοτωσεις" ολες μαζι :)

Αυτες οι εφαρμογες που ειναι με 2 αστερακια(αριστερα) τρεχουνε;Γιατι ολες εχουνε 1 κ μερικες 2 αστερακια!

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1.πως μπορω να δω σε ποιο φακελο αποθηκευονται οι φωτος?και ποιος ειναι ο default και πως τον οριζω?(δεν μπορω να δω τις φωτος στην εκθεση,παρα μονο τα βιντεο)

2.οταν με καλουν πρεπει να ξεκλειδωσω τη συσκευη για να απαντησω(πως διορθωνεται αυτο)?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει θέμα με τους χάρτες που δεν έχει διορθωθεί ακόμα! Η εφαρμογή άπαξ και ανοιχτεί, συνεχίζει να τρέχει στο background ακόμα και όταν την κλείσουμε, πράγμα που φαίνεται μόνο μέσα στο app stop...από το οποίο επίσης δεν κλείνει αν δεν απενεργοποιήσεις το κινητό!! Αυτό ίσως καταναλώνει μπαταρία χωρίς να το καταλάβουμε...να το θυμάστε όποτε ανοίγετε το gps!

Μένει ανοιχτό αλλά ούτε τη σύνδεησ δεδομένων χρησιμοποιεί ούτε το GPS. Και τα δύο έχουν ένδειξη όταν χρησιμοποιούνται.

Link to comment
Share on other sites

1.πως μπορω να δω σε ποιο φακελο αποθηκευονται οι φωτος?και ποιος ειναι ο default και πως τον οριζω?(δεν μπορω να δω τις φωτος στην εκθεση,παρα μονο τα βιντεο)

2.οταν με καλουν πρεπει να ξεκλειδωσω τη συσκευη για να απαντησω(πως διορθωνεται αυτο)?

Περίεργα αυτά που γράφεις.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κ εγω κατι ξεχασμενο για μενα:θελω στην εκθεση μου να φτιαξω φακελους κ να ταξινομησω εκει διαφορες φωτο.Και οταν την ανοιγω(εκθεση) να βλεπω τους φακελους κ να διαλεγω απο κει!Γινετε;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

οταν με καλουν πρεπει να ξεκλειδωσω τη συσκευη για να απαντησω(πως διορθωνεται αυτο)?

 

Σίγουρα έχεις βάλει κάποιο πρόγραμμα και επηρεάζει τη σωστή λειτουργία.

Link to comment
Share on other sites

1.πως μπορω να δω σε ποιο φακελο αποθηκευονται οι φωτος?και ποιος ειναι ο default και πως τον οριζω?(δεν μπορω να δω τις φωτος στην εκθεση,παρα μονο τα βιντεο)

 

2.οταν με καλουν πρεπει να ξεκλειδωσω τη συσκευη για να απαντησω(πως διορθωνεται αυτο)?

 

1.

E: mass memory - received files/ληφθέντα αρχεία, εδώ αποθηκεύονται αυτόματα.

Δεν μπορείς να ρυθμίσεις όμως που θα πηγαίνουν τα αρχεία μετά τη λήψη.

 

2.

Δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο κανονικά. Καμιά εφαρμογή που πέρασες θα κάνει τη ζημιά. Έλεγξέ το.

 

θελω στην εκθεση μου να φτιαξω φακελους κ να ταξινομησω εκει διαφορες φωτο.Και οταν την ανοιγω(εκθεση) να βλεπω τους φακελους κ να διαλεγω απο κει!Γινετε;

 

Αν κατάλαβα καλά, θες να δημιουργείς φακέλους με εικόνες στην έκθεση, και αυτόματα να δημιουργούνται οι ίδιοι φάκελοι στην εφαρμογή προβολής εικόνων/videos;

Αν εννοείς αυτό, τότε όχι δεν μπορείς.

 

Εναλλακτικά όμως, μπορείς να φτιάξεις albums στην εφαρμογή.

Edited by Pitsikoulina
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κ εγω κατι ξεχασμενο για μενα:θελω στην εκθεση μου να φτιαξω φακελους κ να ταξινομησω εκει διαφορες φωτο.Και οταν την ανοιγω(εκθεση) να βλεπω τους φακελους κ να διαλεγω απο κει!Γινετε;

Απ την εκθεση δεν γίνετε, ψάξε όμως να βρείς το photobook....

Link to comment
Share on other sites

1.

E: mass memory - received files/ληφθέντα αρχεία, εδώ αποθηκεύονται αυτόματα.

Δεν μπορείς να ρυθμίσεις όμως που θα πηγαίνουν τα αρχεία μετά τη λήψη.

 

2.

Δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο κανονικά. Καμιά εφαρμογή που πέρασες θα κάνει τη ζημιά. Έλεγξέ το.

 

 

 

Αν κατάλαβα καλά, θες να δημιουργείς φακέλους με εικόνες στην έκθεση, και αυτόματα να δημιουργούνται οι ίδιοι φάκελοι στην εφαρμογή προβολής εικόνων/videos;

Αν εννοείς αυτό, τότε όχι δεν μπορείς.

 

Εναλλακτικά όμως, μπορείς να φτιάξεις albums στην εφαρμογή.

 

Απ την εκθεση δεν γίνετε, ψάξε όμως να βρείς το photobook....

Πως το κανω αυτο;Το photobook τι κανει η πως κανω αλμπουμ;Για δωστε οδηγιες αμα δεν βαριεστε;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το κατεβάζεις ώστε να μάθεις μόνος σου από πρώτο χέρι;

 

Ε συγγνώμη, πως να κάνεις άλμπουμ;;; Πας στην προεγκατεστημένη εφαρμογή προβολής εικόνων, και πατάς δημιουργία αλμπουμ!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το κατεβάζεις ώστε να μάθεις μόνος σου από πρώτο χέρι;

 

Ε συγγνώμη, πως να κάνεις άλμπουμ;;; Πας στην προεγκατεστημένη εφαρμογή προβολής εικόνων, και πατάς δημιουργία αλμπουμ!

Δεν τα παω καλα με τα αγγλικα κ μπερδευομαι!:(

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα παω καλα με τα αγγλικα κ μπερδευομαι!:(

 

Ελα ενταξει, ευκολο ειναι: πας στην εφαρμογη Phοtos, και πατας: options -> albums -> options ->new album ή πατας options -> albums -> το κουτακι αριστερα που εχει ενα + μεσα.. :)

Link to comment
Share on other sites

Ελα ενταξει, ευκολο ειναι: πας στην εφαρμογη Phοtos, και πατας: options -> albums -> options ->new album ή πατας options -> albums -> το κουτακι αριστερα που εχει ενα + μεσα.. :)

Για της μανας του λες.οκ

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

1.

E: mass memory - received files/ληφθέντα αρχεία, εδώ αποθηκεύονται αυτόματα.

Δεν μπορείς να ρυθμίσεις όμως που θα πηγαίνουν τα αρχεία μετά τη λήψη.

 

2.

Δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο κανονικά. Καμιά εφαρμογή που πέρασες θα κάνει τη ζημιά. Έλεγξέ το.

.

 

1.αρα τι φταιει που δεν μπορω να δω τις φωτογραφιες ενω υπαρχουν στη μνημη του κινητου?ενα μελος του φορουμ εγραψε οτι μπορει να φταιει αυτο γι αυτο ρωτησα ποια ειναι η τοποθεσια που αποθηκευονται..

2.οκ θα τσεκαρω τις εφαρμογες!

Link to comment
Share on other sites

1.αρα τι φταιει που δεν μπορω να δω τις φωτογραφιες ενω υπαρχουν στη μνημη του κινητου?ενα μελος του φορουμ εγραψε οτι μπορει να φταιει αυτο γι αυτο ρωτησα ποια ειναι η τοποθεσια που αποθηκευονται..
φταιει ακριβως το οτι ειναι περασμενες στη μνημη του κινητου :)
Link to comment
Share on other sites

αρα πρεπει να κανω αλλαγη: να αποθηκευονται στην καρτα μνημης!(?)

Στην εξωτερικη εαν εχεις,στην F .

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

αρα πρεπει να κανω αλλαγη: να αποθηκευονται στην καρτα μνημης!(?)

 

εμ βασικά δεν νομίζω να γίνεται αυτό! Τις μετακινείς εσύ στην κάρτα..

Link to comment
Share on other sites

αρα πρεπει να κανω αλλαγη: να αποθηκευονται στην καρτα μνημης!(?)

 

Γιατί δεν βάζεις όλα τα κομμάτια και τις φωτογραφίες σου στον φάκελο "Ληφθέντα αρχεία", της Μαζικής Μνήμης, Ε: ; Εκεί έχω όλα τα αρχεία μου και δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα. ;)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν βάζεις όλα τα κομμάτια και τις φωτογραφίες σου στον φάκελο "Ληφθέντα αρχεία", της Μαζικής Μνήμης, Ε: ; Εκεί έχω όλα τα αρχεία μου και δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα. ;)

 

υπαρχει σχετικη ρυθμιση;

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει σχετικη ρυθμιση;

 

Να σου πω. Από την ημέρα που αγόρασα το Ν8, όλα εκεί πάνε. Αυτή πρέπει να είναι η default ρύθμιση. Αυτό που θα σου πρότεινα να κάνεις είναι να πας Applications -> Office -> File Manager -> στο φάκελο που είναι τα αρχεία που θέλεις, να τα επιλέξεις όλα και να τα μεταφέρεις στον φάκελο Received Files, στον δίσκο Ε: . Μετά, πιστεύω, δε θα έχεις κανένα πρόβλημα. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω. Από την ημέρα που αγόρασα το Ν8, όλα εκεί πάνε. Αυτή πρέπει να είναι η default ρύθμιση. Αυτό που θα σου πρότεινα να κάνεις είναι να πας Applications -> Office -> File Manager -> στο φάκελο που είναι τα αρχεία που θέλεις, να τα επιλέξεις όλα και να τα μεταφέρεις στον φάκελο Received Files, στον δίσκο Ε: . Μετά, πιστεύω, δε θα έχεις κανένα πρόβλημα. :)

 

Ναι κι εγώ αυτό κάνω. Απλά το είπες με σιγουριά και σκέφτηκα μήπως όντως υπάρχει τέτοια ρύθμιση. Τεσπα, ευχαριστώ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις> Ρυθμίσεις εφαρμογών>Κάμερα>Εικόνα>Μνήμη σε χρήση και επιλέγεις όποια μνημη θες

 

διαβασε καλυτερα, λεγαμε για τα ληφθεντα αρχεια :)

Link to comment
Share on other sites

φταιει ακριβως το οτι ειναι περασμενες στη μνημη του κινητου :)

 

Εγώ γιατί νομίζω πως σε οποια μνήμη και σε όποιον φάκελο κι αν βρίσκονται, στην έκθεση πρέπει να εμφανίζονται. Παρόμοιο πρόβλημα με τον φιλο το εχω δει σε άλλον και έφταιγε ότι οι φωτογραφίες ήταν αποθηκευμένες στην f και διορθώθηκε μόλις έκανε μορφοποίηση.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...