Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω καταλάβει πως μπορώ να φλασάρω με phoenix ελληνικό firmware.

Έστω ότι έχω ένα κινητό παραεισαγωγής.

Πως βρίσκω το ελληνικό firmware;

Πρέπει να αλλάξω το product code;

Μετά θα παίρνει αναβαθμίσεις μέσω Ovi;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305272

 

Πάντως εμένα έχει αρχίσει να με απογοητεύει η Αννούλα, χθες χρειαζόμουν να βάλω το κινητό γρήγορα σε κατάσταση εξοικονόμησης ενέργειας και πήγα από το μενού που είναι και το προφιλ όπως παλιά και δε την είχε την επιλογή, επίσης στα μηνύματα όταν έχω κάνει κάποιο λάθος και πάω προς τα πίσω να αλλάξω τη λέξη το τ9 δεν αναγνωρίζει τη λέξη και πρέπει να αλλάξω μόνο το "λάθος" με αποτέλεσμα να χρειάζεται να τη σβήσω και να τη ξαναγράψω με τη Belle θα είμαι καλύτερα? Τι προτείνετε?

 

Δεν χρειάζεται να πας στο μενού για να ενεργοποιήσεις την εξ. ενέργειας. Πατάς πάνω στην μπαταρία στην αρχική οθόνη και την ενεργοποιείς. Έτσι ήταν και στο symbian^3, έτσι είναι και στην Άννα.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω απογοητευτει παντελως απο το κινητο...τη μια αναγνωριζει τα wlan απο μονο του κι αναγκαζομαι να τα σβηνω απο τους προορισμους για να μη συνδεεται αυθαιρετα,την αλλη δεν αναγνωριζει τιποτα κι ουτε αναγνωριζει το ασυρματο του σπιτιου μου αφου το διεγραψα απο τους προορισμους!!Ελεος δηλαδη και του κανα αναβαθμιση προ ημερων!τη μια δεν υπαρχουν αλμπουμ και φωτο,την αλλη εμφανιζονται ως διαμαγειας
Link to comment
Share on other sites

εχω απογοητευτει παντελως απο το κινητο...τη μια αναγνωριζει τα wlan απο μονο του κι αναγκαζομαι να τα σβηνω απο τους προορισμους για να μη συνδεεται αυθαιρετα,την αλλη δεν αναγνωριζει τιποτα κι ουτε αναγνωριζει το ασυρματο του σπιτιου μου αφου το διεγραψα απο τους προορισμους!!Ελεος δηλαδη και του κανα αναβαθμιση προ ημερων!τη μια δεν υπαρχουν αλμπουμ και φωτο,την αλλη εμφανιζονται ως διαμαγειας

 

Απογοητέυσου από τη συγκεκριμένη συσκευή και όχι γενικά από το κινητό και πήγαινέ το σε κάποιο nokia care να στο ελένξουν και ενδεχομένως να στο αντικαταστήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πέρασα σήμερα το πρωί στο pc το νέο nokia suite και περιδιαβαίνοντας στα περιεχόμενα του πήγα εκεί που έχει to device info για να διαπιστώσω ότι η C: ήταν γεμάτη:blink:.

Ακολούθησα τις συμβουλές του nokia suite για ξαλάφρωμα από φωτογραφίες και μηνύματα αλλά και διπλές επαφές και ελευθερώθηκαν 55mb. Βλέποντας τη C ανακάλυψα ότι υπάρχουν κάποιες εφαρμογές που θέλω να σβήσω αλλά δεν μπορώ γιατι έγραφε πως υπάρχει προστασία εγγραφής. Υπάρχει κάποια λύση γι αυτό;

Τέλος ανακάλυψα ένα Zip αρχείο μεγέθους 21mb που είχε τίτλο fp 10........και κάτι άλλα νούμερα; Ξέρει κάποιος τι είναι αυτό και αν επιτρέπεται να το σβήσω;

Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση που δίνεται για την μπαταρία του N8 είναι ένας χρόνος.

 

@SaintPetrouil

Μην τρώτε το κουτόχορτο παιδιά. 2 Χρονάκια είναι η εγγύηση βάση της ΕΕ σε όλα τα κινητά ;)

Link to comment
Share on other sites

@SaintPetrouil

Μην τρώτε το κουτόχορτο παιδιά. 2 Χρονάκια είναι η εγγύηση βάση της ΕΕ σε όλα τα κινητά ;)

2 χρόνια είναι για τα κινητά όχι για τις μπαταρίες.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σήγουρος ότι πήγες σε nokia care ???

Αν ναι, τότε αν ξαναπάς να τους πεις να το κλείσουνε το μαγαζί :p

 

Συγκεκριμένα στο Αγρίνιο....

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, ρώτησα σε ένα nokia care, υια το symbian belle, και μου είπαν πως δεν θα είναι διαθέσιμο για το N8...

Ισχύει???

Είσαι σήγουρος ότι πήγες σε nokia care ???

Αν ναι, τότε αν ξαναπάς να τους πεις να το κλείσουνε το μαγαζί :p

:lol: πραγματικα ...

μηπως δεν ηταν επισημο ?

Ρε πάτε καλά, τι του λέτε του ανθρώπου; Φυσικά και δεν είναι διαθέσιμη η Belle για το N8. Είδατε να σας τη βγάλει το Ovi/Nokia Suite; Αυτή που κυκλοφορεί δεν είναι η επίσημη έκδοση και δεν υποστηρίζεται από τη Nokia.

 

εχω απογοητευτει παντελως απο το κινητο...τη μια αναγνωριζει τα wlan απο μονο του κι αναγκαζομαι να τα σβηνω απο τους προορισμους για να μη συνδεεται αυθαιρετα,την αλλη δεν αναγνωριζει τιποτα κι ουτε αναγνωριζει το ασυρματο του σπιτιου μου αφου το διεγραψα απο τους προορισμους!!Ελεος δηλαδη και του κανα αναβαθμιση προ ημερων!τη μια δεν υπαρχουν αλμπουμ και φωτο,την αλλη εμφανιζονται ως διαμαγειας

Το κινητό σου είναι μια χαρά. Απλά χρειάζεται να διαβάσεις το manual για να μάθεις πώς λειτουργεί.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Το Symbian Belle συμφωνα με τα μεχρι τωρα ισχυριζομενα της ιδιας της Νοκια θα ειναι διαθεσιμο καπου κοντα στις γιορτες...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

εχω απογοητευτει παντελως απο το κινητο...τη μια αναγνωριζει τα wlan απο μονο του κι αναγκαζομαι να τα σβηνω απο τους προορισμους για να μη συνδεεται αυθαιρετα,την αλλη δεν αναγνωριζει τιποτα κι ουτε αναγνωριζει το ασυρματο του σπιτιου μου αφου το διεγραψα απο τους προορισμους!!Ελεος δηλαδη και του κανα αναβαθμιση προ ημερων!τη μια δεν υπαρχουν αλμπουμ και φωτο,την αλλη εμφανιζονται ως διαμαγειας

Αυτό με το wlan υπήρχε πριν από την Anna σε πολλούς... μετά διορθώθηκε! Όσο για τις φωτογραφίες, το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι αν τις αποθηκεύεις σε κάρτα μνήμης να έχει πρόβλημα η κάρτα. Δοκίμασε να κάνεις μια επαναφορά ρυθμίσεων και αν δεν πετύχει, ένα hard reset (δηλ.διαγραφή δεδομένων και επαναφορά) όπου είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα διορθωθούν τα προβλήματα! Αν παρ'όλα αυτά δεν γίνει κάτι, πάει να πει πως κάτι πήγε στραβά με την εγκατάσταση της Anna και πιθανόν να χρειαστεί φλασάρισμα για να ξαναπεραστεί στο κινητό... οπότε και το πας σε Nokia Care αν φοβάσαι να μπλέξεις με διαδικασίες φλασαρίσματος! Δε νομίζω να έχει κάποιο σοβαρό πρόβλημα το κινητό που να χρειαστεί αντικατάσταση...

Link to comment
Share on other sites

το ελυσα το θεμα με το ασυρματο κι οσο για τις φωτο αυτο συμβαινει λιγο πριν αποφορτισει πληρως το κινητο οποτε πιθανον να οφειλεται στην μπαταρια. ειχα κατεβασει το whatsapp αλλα το ασυρματο μενει ανοιχτο συνεχεια κι ετσι διεγραψα τπ προγραμμα κι ολα λυθηκαν. διαβασα κ το manual οπως μου συνεστησε ενας φιλος παραπανω και οκ :):)
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, προσπαθώ να βάλω την Αννα μέσω ΟΤΑ αλλά δεν μπαίνει. όταν πάω στα Updates μου βγάζει ότι έχει γίνει το update στο ιστορικό, αλλά η εκδοση παραμένει 1.1. έχω το grey Hungary απο wind... έχει περάσει κανείς σε ουγγρικό Ν8 μέσω ΟΤΑ την Αννα; ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

 

μια ερώτηση, στην εφαρμογή για τα κοινωνικά δίκτυα και συγκεκριμένα για το twitter, υπάρχει τρόπος να δεις τις λίστες που έχεις φτιάξει?

 

δεν το έχω βρει πουθενά..

Link to comment
Share on other sites

εχει βαλει κανεις ελληνικα σε n8 με αννα 025.007?????????

 

εγω. Περνας την balkans η οποια εχει μεσα ελληνικα.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

εχει βαλει κανεις ελληνικα σε n8 με αννα 025.007?????????

 

καλησπερα. αρκετοι εδω εχουμε βαλει anna 25.007. αν θελεις ριξε μια ματια εδω :)

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να στείλω ένα τραγούδι μέσω Bluetooth σε άλλο κινητό Nokia και δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα μέσα από το μενού Μουσική της Symbian Anna..επίσης δεν μπορώ να επεξεργαστώ τους τίτλους των τραγουδιών.Υπάρχει κάποια λύση;
Link to comment
Share on other sites

για να στειλεις καποιο τραγουδι πατας πανω του παρατεταμενα και σου βγαζει να το στειλεις,να το βαλεις σε λιστα , διαγραφη και κανεις οτι θες
Link to comment
Share on other sites

για να στειλεις καποιο τραγουδι πατας πανω του παρατεταμενα και σου βγαζει να το στειλεις,να το βαλεις σε λιστα , διαγραφη και κανεις οτι θες

Σωστά, αλλά δεν μπορώ ακόμα να επεξεργαστώ τον τίτλο του και από greeklish να το γράψω στα ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

τωρα που το λες εχεις δικιο δεν το ειχα δει οτι δεν ειχε επιλογη για μετονομασια. καπου θα υπαρχει δεν μπορει.
Link to comment
Share on other sites

@Masstitan, @tsamadas

Καλημέρα σας!

Αν δεν κάνω λάθος έχεις αναφερθεί και άλλες φορές ότι δεν μπορεί να γίνει επεξεργασία των ετικετών. Αν κάνετε μια αναζήτηση στο παρόν θέμα θα δείτε ότι έχει αναφερθεί και από άλλους χρήστες.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, αλλά δεν μπορώ ακόμα να επεξεργαστώ τον τίτλο του και από greeklish να το γράψω στα ελληνικά

 

Σ'εμενα εχει κανονικα μετονομασια

Link to comment
Share on other sites

Σ'εμενα εχει κανονικα μετονομασια

 

Ποια έκδοση λογισμικού φοράς, φίλε μου;

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση λογισμικού φοράς, φίλε μου;

 

καλησπερα. πιστευω οτι ο sak11000 εννοει μετονομασια απο την διαχειριση αρχειων ή "τρεχει" στο κινητο του καποιο cfw :) δεν υπαρχει επισημη anna που να εχει metadata music editor :(

Link to comment
Share on other sites

Την Παρασκευή μετά από μερικές μέρες που είχα να χρησιμοποίησω το τηλέφωνο το βρήκα κλειστό.Το έβαλα για φόρτιση άλλα τίποτα.Το πήγα σε Nokia care και η διάγνωση σήμερα ήταν πως φταίει η μπαταρία αλλά δεν είναι στην εγγύηση γιατί η εγγύηση της μπαταρίας είναι μόνο 6 μήνες.Υσχύει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...