Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ παίδες..είμαι παλιός χρήστης Nokia απλά μετά το Ν95 8GB δεν αγόρασα άλλο μοντέλο της γιατί έγιναν πάρα πολλές στραβές που έφεραν την εταιρία στο σημείο που βρίσκεται σήμερα..σε τέτοιες εποχές είναι πολύ άσχημο να μας χρησιμοποιούν εμάς τους καταναλωτές σαν beta testers και να απολύουν τους εργαζομένους τους..τέλος πάντων, διαβάζω μέρες το forum βλέπω και κριτικές στο YouTube από Έλληνες χρήστες για να μην σας ζαλίζω και πολύ και αποφάσισα να κάνω την αγορά του συγκεκριμένου μοντέλου, ελπίζω να πάνε όλα καλά, σας ευχαριστώ προκαταβολικά..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα να ρωτήσω κάτι η PR 1.2 έχει κυκλοφορήσει επίσημα γιατί έχω το N8 ελληνικότατο και δεν μου την βρίσκει???

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να ρωτήσω κάτι η PR 1.2 έχει κυκλοφορήσει επίσημα γιατί έχω το N8 ελληνικότατο και δεν μου την βρίσκει???

 

ακομα περιμενουμε

Link to comment
Share on other sites

εχει κυκλοφορησει η PR1.2 αλλα ειναι μονο αγγλικα :(

 

εχει κυκλοφορησει για πολλες χωρες σε πολλες γλωσσες αλλα οχι για τα ελληνικα μοντελα.

Link to comment
Share on other sites

εχω παρατηρησει οτι μερικες φωτο στο ζουμ in τις διχνει κανονικα ενω αλλες τις διχνει θολα δεν τις νεταρει 100% γιατι γινετε αυτο?
Link to comment
Share on other sites

εχει κυκλοφορησει για πολλες χωρες σε πολλες γλωσσες αλλα οχι για τα ελληνικα μοντελα.

 

εμενα παντως σε nokia care μου την περασαν κανονικα..

Link to comment
Share on other sites

μαγκες επειδη με φοινικες και γενικα δεν με βλεπω να βγαζω ακρη,να περιμενω καινουργια αναβαθμιση με ελληνικα η να παω σε ενα νοκια να μου τα περασουν εκει οι ανθρωποι και να εχω και την τελευταια αναβαθμιση και να ξεμπερδευω?
Link to comment
Share on other sites

εχω παρατηρησει οτι μερικες φωτο στο ζουμ in τις διχνει κανονικα ενω αλλες τις διχνει θολα δεν τις νεταρει 100% γιατι γινετε αυτο?

 

εχει ενα θεματακι εδω οντως...

απλα ξεζουμισε:p λιγο και ξαναζουμαρε και θα στην δειξει πιστευω κανονικα...

μαλλον πρεπει να το διορθωσουν και αυτο...στα επομενα updates οταν με το καλο ερθουν....

 

μαγκες επειδη με φοινικες και γενικα δεν με βλεπω να βγαζω ακρη,να περιμενω καινουργια αναβαθμιση με ελληνικα η να παω σε ενα νοκια να μου τα περασουν εκει οι ανθρωποι και να εχω και την τελευταια αναβαθμιση και να ξεμπερδευω?

 

ειναι πολυ απλη διαδικασια αν διαβασεις τις οδηγιες απο εκει και περα αν δεν εισαι σιγουρος πηγαινε στα νοκια κλαμπ να ξεμπερδευεις....

και προσοχη μετα update μονο με wifi.....

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως σε nokia care μου την περασαν κανονικα..

 

πρεπει να σου περασαν τη balkans που εχει ηδη βγει και εχει ελληνικα. τα country variants greece δεν εχουν βγει ακομα.

Link to comment
Share on other sites

εχω παρατηρησει οτι μερικες φωτο στο ζουμ in τις διχνει κανονικα ενω αλλες τις διχνει θολα δεν τις νεταρει 100% γιατι γινετε αυτο?

Αν περιμενεις 2δευτερολεπτα θα δεις οτι μετα το ζοομ ιν ξαναγινονται κανονικες.

Link to comment
Share on other sites

θα το κανω και αυτο και αν δεν γινει κατι θα παω νοκια

 

αμα παει κανεις σε νοκια κλαμπ, η διαδικασια ειναι δωρεαν??

 

γενικα τι βελτιωσεις εχετε δει στην 1.2???

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

νομιζω κατι χρεωνουν 20 ευρω μαλον

 

το φλασαρισμα παιδια ειναι 30 . Βεβαια ορισμενοι στο κανουν χωρις λεφτα , αλλοι παλι ουτε και με λεφτα δεν γνωριζουν. :p

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Το έχει πάρει κανείς το κινητό από το E-SHOP; Είναι ελληνικό το product code; για το Dark Grey ενδιαφέρομαι.

 

ρωτησε τους πριν το παρεις. Απλα κανε σαφη ερωτηση του στυλ : δεν ρωταω αν εχει ελληνικο μενου αλλα αν εχει ελληνικο Product code. Γιατι εχουν κανει ξανα (οχι το e shop) τετοια **στια και ρωτησε ενας αν ειναι ελληνικο(φιλος μου) και του ειπαν "φυσικα εχει ελληνικο μενου' . Και το πηρε .... :ninja:

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Έχω γερμανικό Νόκια Ν8 (πράσινο) με ProductCode 0599842 και πέρασα πρόσφατα την PR1.2 (014.002.02.01). Αν λοιπόν το flashαρω με τον φοίνικα ώστε να του περάσω τα ελληνικά θα χαθεί η PR1.2 (014.002.02.01); Και αν υπάρχει τρόπος να μην χαθεί ποιό πακέτο productcode πρέπει να του περάσω;
Link to comment
Share on other sites

Έχω γερμανικό Νόκια Ν8 (πράσινο) με ProductCode 0599842 και πέρασα πρόσφατα την PR1.2 (014.002.02.01). Αν λοιπόν το flashαρω με τον φοίνικα ώστε να του περάσω τα ελληνικά θα χαθεί η PR1.2 (014.002.02.01); Και αν υπάρχει τρόπος να μην χαθεί ποιό πακέτο productcode πρέπει να του περάσω;

 

ναι θα χαθει. Περνα το balkans, εχει την PR1.2 + ελληνικα

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

ρωτησε τους πριν το παρεις. Απλα κανε σαφη ερωτηση του στυλ : δεν ρωταω αν εχει ελληνικο μενου αλλα αν εχει ελληνικο Product code. Γιατι εχουν κανει ξανα (οχι το e shop) τετοια **στια και ρωτησε ενας αν ειναι ελληνικο(φιλος μου) και του ειπαν "φυσικα εχει ελληνικο μενου' . Και το πηρε .... :ninja:

 

Πήρα το πρωί τηλ. στο E-SHOP και ο υπάλληλος δεν ήξερε να μου απαντήσει αν είναι ελληνικό ή όχι. αν το πάρω και δω ότι η ταινία γράφει <<nokia sealed>>, υπάρχει περίπτωση να μην είναι ελληνικό;

Link to comment
Share on other sites

Αν ενεργοποιησω το geo-tag στην καμερα με ρωταει "Network connection required. Define access point to connect?" και περιμενει να διαλξω συνδεση,

 

Υπαρχει τροπος να μπαινει αυτοματα σε καποιο προκαθορισμενο?!

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το πρωί τηλ. στο E-SHOP και ο υπάλληλος δεν ήξερε να μου απαντήσει αν είναι ελληνικό ή όχι. αν το πάρω και δω ότι η ταινία γράφει <<nokia sealed>>, υπάρχει περίπτωση να μην είναι ελληνικό;

 

αν ειναι νοκια sealed και δεν ειναι κομμενη τοτε ναι, ελληνικο ειναι. Παντως και ελληνικο να μην ειναι το φλασαρεις, μικρο το κακο. Αλλωστε και εγω σκεφτομαι να το φλασαρω σε balkans μιας και η Pr1.2 για τα μπαλκανς βγηκε, για εμας οχι... :shifty:

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι νοκια sealed και δεν ειναι κομμενη τοτε ναι, ελληνικο ειναι. Παντως και ελληνικο να μην ειναι το φλασαρεις, μικρο το κακο. Αλλωστε και εγω σκεφτομαι να το φλασαρω σε balkans μιας και η Pr1.2 για τα μπαλκανς βγηκε, για εμας οχι... :shifty:

 

που ησουν εσυ ρε φιλαρακι μερες ειχαμε να σε ακουσουμε.

 

δεν χριεαζεται να δεις την ταινια- αν στο πλαι το κουτι γραφει cv greece και το χρωμα ειναι ελληνικο

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας.σημερα κ εμενα παρουσιασε ενα προβλημα πολυ σημαντικο που η αληθεια ειναι δεν ειχα υπολογισει.ειχα τα ακουστικα της συσκευασιας κ ακουγα ραδιοφωνο κ εκεινη την ωρα ειχα εισερχομενη κληση κ παταγα παταγα το κουμπι του πλει στο χειριστηριο να απαντησω την κληση κ τπτ...τι κουλο ειναι αυτο παλι?το εχει προσεξει κανεις αλλος?πως λυνεται ??ευχαριστω
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας.σημερα κ εμενα παρουσιασε ενα προβλημα πολυ σημαντικο που η αληθεια ειναι δεν ειχα υπολογισει.ειχα τα ακουστικα της συσκευασιας κ ακουγα ραδιοφωνο κ εκεινη την ωρα ειχα εισερχομενη κληση κ παταγα παταγα το κουμπι του πλει στο χειριστηριο να απαντησω την κληση κ τπτ...τι κουλο ειναι αυτο παλι?το εχει προσεξει κανεις αλλος?πως λυνεται ??ευχαριστω

Δεν απαντάς με το Play αλλα με το κουμπάκι στο πλάι(οχι αυτό για την αυξομείωση της έντασης..το άλλο)

KTLK
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας.σημερα κ εμενα παρουσιασε ενα προβλημα πολυ σημαντικο που η αληθεια ειναι δεν ειχα υπολογισει.ειχα τα ακουστικα της συσκευασιας κ ακουγα ραδιοφωνο κ εκεινη την ωρα ειχα εισερχομενη κληση κ παταγα παταγα το κουμπι του πλει στο χειριστηριο να απαντησω την κληση κ τπτ...τι κουλο ειναι αυτο παλι?το εχει προσεξει κανεις αλλος?πως λυνεται ??ευχαριστω

 

Δν απαντας με το play αλλα με το κουμπακι που εχει απο το πλαι αλλα ακομα και αν εννοεις αυτο το κουμπακι και δν σου λειτουργει βγαλε και ξαναβαλε τα ακουστικα...Εγω που τα δοκιμασα χθες για πρωτη φορα χρειαστηκε να τα βαλω και να τα ξαναβγαλω 3 φορες για να λειτουργησουν γτ πριν το κανω αυτο δν επιανε κανενα κουμπι:blink:...μονο η φωνη ακουγοταν..

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...