Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Αυτή την στιγμή δεν υπάρχει πουθενά κάτω από 317 ευρώ. Ούτε καν τα παραεισαγωγής.

πηγή:Ψάξιμο στο skroutz για Ν8

 

ρε παιδακια τι δεν καταλαβατε???

σας λεω στα φυσικα καταστηματα, οχι στο ιντερνετ, μια βολτα θα σας πεισει ;)

Πλαισιο και mulitrama στανταρ το εχω δει και δεν το πιστευα, ρωτησα τους υπαλληλους και μου το εξακριβωσαν :)

Edited by impreza_sti
οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδιά αφού το λέει και στο άλλο νήμα...Το Σάββατο 3 του μηνού το πλαίσιο είχε προσφορά το n8 στα 249€. Δυστυχώς είδα το thread την Κυριακή. Από την Δευτέρα κοστίζει 399€ (τουλάχιστον σε κανα δυο καταστηματα που πηρα τηλ)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά αφού το λέει και στο άλλο νήμα...Το Σάββατο 3 του μηνού το πλαίσιο είχε προσφορά το n8 στα 249€. Δυστυχώς είδα το thread την Κυριακή. Από την Δευτέρα κοστίζει 399€ (τουλάχιστον σε κανα δυο καταστηματα που πηρα τηλ)

 

οκ οποτε λυθηκε το θεμα, γιατι και εγω το Σαββατο το ειδα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το πήρα πρόσφατα και το έψαξα πολύ:

250 το εχει στα φυσικα καταστηματα τους, πλαισιο και multirama

 

να έχουν πιο φτηνά στο κατάστημα απ ότι στο ιντερνετ πρώτη φορά το ακούω. Συνήθως το αντίθετο γίνεται.

Ειδικά για το πλαίσιο, το είχε ~370 στο stock του και πήρα και ρώτησα. Ήταν εκθεσιακά κομμάτια, δηλαδή αυτά που είχαν ανοικτά στα καταστήματα να χαζεύει ο κόσμος. Όταν το μάζεψαν για να βάλουν άλλα, το πήγαν στο stock house πχ Ε7

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/Nokia-E7-00-Dark-Grey-002T3N6.htm

Γιαυτό μου φαίνεται λίγο δύσκολο να το έχει στο μαγαζί καινούργιο στα 250 όταν έχει το εκθεσιακό 370.

Τώρα αν το βρήκες τόσο όσο λες και δεν είναι μεταχειρισμένο, το πήρες όπως είσαι και ας είναι και παραεισαγωγή από Ευρώπη. Αν πήρε κάποιος αυτά της προσφοράς, ας μας πει

 

Αυτή την στιγμή δεν υπάρχει πουθενά κάτω από 317 ευρώ. Ούτε καν τα παραεισαγωγής.

πηγή:Ψάξιμο στο skroutz για Ν8

 

Όπως είπα το είχα ψάξει αρκετά, aka είχα λιώσει στο skroutz να δω που αξίζει. Ίσχυε αυτό που λες, ~320 για παραεισαγωγή, 400+ από επώνυμα μαγαζιά. Και εκεί που είχα καταλήξει να το πάρω από play247 στα 340 και με μεγάλη πιθανότητα να είναι παραεισαγωγή, πριν τρία Σάββατα βάζει το you.gr προσφορά στα 299, ένα ασημί, ένα μαύρο και ένα πράσινο. Μόνο ένα από κάθε χρώμα του. Κάνει κάθε μέρα κάτι τέτοιος προσφορές, τα crazyU

http://www.you.gr/b2c_iqshop/catalog/categorieInPath.do?key=0/444FF47F1722F64196506F538776B680

Το ασημί που ήθελα σαν πρώτη επιλογή το πρόλαβε άλλος, το μαύρο το πήρα εγώ.;)

Και πάλι έπαιζα με τη φωτιά ότι θα ήταν παραεισαγωγή. Το παρέλαβα 2 μέρες μετά και τελικά ήταν Ελληνικότατο.

Άρα μου έκατσε μια χαρά. 299 και Ελληνικό ;)

Edited by matersci
Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS!Εκανα μ....α κ εβαλα την καρτουλα μνημης στην υποδοχη για την καρτα σιμ κ τωρα σφηνωσε κ δεν βγαινει!!Φυσικα ουτε μπορω να την δω για να την τραβηξω εξω...:cry:τι κανουμε τωρα??ξερετε αν χρεωνουν την επισκευη αυτη σε nokia care κ ποσο??Σας ευχαριστω για οπιαδηποτε πληροφορια...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Τώρα, αφού πέρασα την ΑΝΝΑ και έκανα hard reset δεν μπορώ να μπω στο κατάστημα.

Υπάρχει ακόμη το ίδιο πρόβλημα με τις qt libraries;

Κάποια λύση;

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Τώρα, αφού πέρασα την ΑΝΝΑ και έκανα hard reset δεν μπορώ να μπω στο κατάστημα.

Υπάρχει ακόμη το ίδιο πρόβλημα με τις qt libraries;

Κάποια λύση;

 

λοιπον πρεπει να μπεις απο το νοκια σουιτ και να θα βγαλει σαν αναβάθμιση το καταστημα (και εγω ειχα το ιδιο θεμα)

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα την προηγούμενη Παρασκευή σε ασημί που το είχε σε προσφοράς ημέρας με τιμή 249 ευρώ ( είχα επιδότηση τελική τιμή 199 ) από το πλαίσιο στο Μall Αthens.

Τελικά την προσφορά την είχε μόνο για Παρασκευή και Σάββατο και έκανα ανάρτηση στο Αγορά Nokia N8 – Σε ποιό χρώμα και από που, αν το παίρνατε και με νέο νούμερο ακόμα ποιο φτηνά έβγαινε.

 

Το πήρα σε ασημί σφραγισμένο και είχε και ένα σε ανοικτή συσκευασία σε χρώμα πράσινο αλλά προτίμησα το σφραγισμένο. Αυτήν την τιμή την είχε μόνο στο κατάστημα και στο site δεν ανάφερε τίποτα από την προσφορά ημέρας. Κατά τύχη πέρναγα από εκεί και πρώτο είδα το E7 299 ευρώ και μετά έπεσα πάνω στο n8 που μόλις το είδα δεν έχασα ευκαιρία.

Edited by disappointed
Link to comment
Share on other sites

έχει βρει κανένας κανένα κόλπο ώστε ο default viewer του κινητού να εμφανίζει μόνο τις φωτογραφίες

και τα βίντεο που βρίσκονται στους φακέλους E:\images, F:\images και E:\videos, F:\videos ?

 

 

[κατι σαν το MGXDatabasePlugin.rsc που ειναι για symbian v3]

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

έχει βρει κανένας κανένα κόλπο ώστε ο default viewer του κινητού να εμφανίζει μόνο τις φωτογραφίες

και τα βίντεο που βρίσκονται στους φακέλους E:\images, F:\images και E:\videos, F:\videos ?

[κατι σαν το MGXDatabasePlugin.rsc που ειναι για symbian v3]

Ήδη το κάνει μετά την 22 (Anna).

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρήκα το bronze και ξετρελάθηκα και είμαι έτοιμος να το αγοράσω αλλά μόνο ευρωπαικό product code.

Για την εγγύηση καλύπτομαι κανονικά από την εδώ αντιπροσωπεία έτσι?

 

Από ότι έχω διαβάσει όμως θα έχω πρόβλημα στις αναβαθμίσεις.

Πως θα μπορούσα να βάλω πάνω anna ή belle επίσημη ελληνική μετά?

 

Από την αντιπροσωπεία στη Θεσσαλονίκη θα μπορούσε να περαστεί ελληνίκο λογισμικό και με τί τιμή?

Συγχωρίστε μου τον καταιγισμό ερωτήσεων αλλά έχω κολλήσει με την ποιότητα των φωτό που έχετε αναρτήσει και διαβάζοντας για το μέγεθος του ccd, που είναι καλύτερο από τις περισσότερες μέσης τιμής ψηφιακές...

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση υπάρχει 2 χρόνια για product code από Ευρωπαϊκή χώρα.Μπορεί να υπάρξει και για software εφόσον γίνει αναβάθμιση σε επίσημο service με χρέωση περίπου 15 ευρώ.Και φυσικά μπορεί να γίνει αλλαγή γλώσσας.

Να σημειώσω πως εφόσον οι αναβαθμίσεις γίνονται over the air δεν χάνονται τα Ελληνικά.

Τέλος υπάρχει τρόπος να γίνει αλλαγή γλώσσας χωρίς όμως να υπάρχει ακόμα η δυνατότητα για αλλαγή product code

[ΟΔΗΓΟΣ] Εισαγωγή Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευών Symbian^3

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση υπάρχει 2 χρόνια για product code από Ευρωπαϊκή χώρα.Μπορεί να υπάρξει και για software εφόσον γίνει αναβάθμιση σε επίσημο service με χρέωση περίπου 15 ευρώ.Και φυσικά μπορεί να γίνει αλλαγή γλώσσας.

Να σημειώσω πως εφόσον οι αναβαθμίσεις γίνονται over the air δεν χάνονται τα Ελληνικά.

Τέλος υπάρχει τρόπος να γίνει αλλαγή γλώσσας χωρίς όμως να υπάρχει ακόμα η δυνατότητα για αλλαγή product code

[ΟΔΗΓΟΣ] Εισαγωγή Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευών Symbian^3

 

Λιανά γιατί δεν έχω ασχοληθεί με το νέο symbian καθόλου.

Άν το αφήσω έτσι το τηλέφωνο με ξένο λογισμικό ΔΕΝ μπορώ να κατεβάσω μέσω των ρυθμίσεων --> ενημέρωση λογισμικού??

 

Ο μόνος τρόπος για να αποκτήσω και ελληνικά και ενημέρωση λογισμικού μέσω του τηλεφώνου (3g ή wifi) είναι να το πάω σε επίσημο service και με 15 ευρώ μου περάσουν ελληνικό λειτουργικό.?

 

Με τους χάρτες τί γίνεται? Μπορώ με ξένο product code να κατεβάσω Ελλάδα μέσα από τις ενημερώσεις?

 

Με ενδιαφέρει να περάσω όλα τα update (επίσημα) και όλα τα patch για κάμερες και βίντεο γιατί το θέλω πιο πολύ για τις φωτό!!!

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Λιανά γιατί δεν έχω ασχοληθεί με το νέο symbian καθόλου.

Άν το αφήσω έτσι το τηλέφωνο με ξένο λογισμικό ΔΕΝ μπορώ να κατεβάσω μέσω των ρυθμίσεων --> ενημέρωση λογισμικού??

 

Ο μόνος τρόπος για να αποκτήσω και ελληνικά και ενημέρωση λογισμικού μέσω του τηλεφώνου (3g ή wifi) είναι να το πάω σε επίσημο service και με 15 ευρώ μου περάσουν ελληνικό λειτουργικό.?

 

Με τους χάρτες τί γίνεται? Μπορώ με ξένο product code να κατεβάσω Ελλάδα μέσα από τις ενημερώσεις?

 

Με ενδιαφέρει να περάσω όλα τα update (επίσημα) και όλα τα patch για κάμερες και βίντεο γιατί το θέλω πιο πολύ για τις φωτό!!!

 

Αν δεν σ ενδιαφέρει η γλώσσα του μενού τότε δεν θα σε απασχολήσει τίποτα. Απλά συνδέεις το τηλέφωνο με το Nokia suite ή μέσα από τις ρυθμίσεις τηλεφώνου και κατεβάζεις τις ενημερώσεις που υπάρχουνε. Άν θες ελληνικό μενού μπορείς να το κάνεις μόνος σου με το λινκ που παρέθεσε ο imreza παραπάνω ή να το πας σε nokia care να σου περάσουν εκεί τα ελληνικά αλλά κάθε φορά που θα κάνεις αναβάθμιση λογισμικού μέσω nokia suite θα χάνεις τα ελληνικά και θα πρέπει να επαναλαμβάνεις την διαδικασία. Για να μην τα χάσεις, εναβαθμίσεις λογισμικού μόνο OTA (μέσα από το κινητό δηλαδή).

 

Με τους χάρτες δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα ότι γλώσσα μενού και να έχεις. Απλά το συνδέεις με το nokia suite και κατεβάζεις τους χάρτες που σε ενδιαφέρουν και την αντίστοιχη γλώσσα φωνητικής πλοήγησης.

 

Επίσης ανεξάρτητα από την γλώσσα του μενού μπορείς να έχεις ελληνικό πληκτρολόγιο κατεβάζοντας από το nokia betalabs το swype και αντίστοιχα και το ελληνικό πληκτρολόγιο.

Οπότε ανάλογα με το τι θέλεις, πράξε αναλόγως.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ πολύ!

 

Θα με δείτε κατά πάσα πιθανότητα να ποστάρω τοπία σε λίγες μέρες...;)

 

Ελπίζω πάντως να λύθηκε το ζήτημα των μωβ αποχρώσεων στα τελευταία N8, γιατί θα χαλαστώ. Μόνο και μόνο γι'αυτό δεν το πήρα όταν είχα την επιδότηση...

 

Αλλά το μέγεθος του αισθητήρα και η ποιότητα των φωτό αποζημιώνει

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

natna εγώ δεν βρίσκω κάποιο πρόβλημα στις αποχρώσεις! Δες εδώ και πόσταρε τοπία όταν με το καλό γίνεις ευτυχής κάτοχος και εσύ...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3884469#post3884469

Link to comment
Share on other sites

natna εγώ δεν βρίσκω κάποιο πρόβλημα στις αποχρώσεις! Δες εδώ και πόσταρε τοπία όταν με το καλό γίνεις ευτυχής κάτοχος και εσύ...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3884469#post3884469

 

Για τις ελαττωματικές οθόνες της Samsung έλεγα και όχι για τα ίδια τα χρώματα στις φωτό του κινητού...

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Για τις ελαττωματικές οθόνες της Samsung έλεγα και όχι για τα ίδια τα χρώματα στις φωτό του κινητού...

 

Μην ανησυχείς για την οθόνη. Και να έχεις το πρόβλημα, ούτε που θα το καταλάβεις. Δεν αξίζει να ασχοληθείς με αυτό το θέμα. Αν μια στο εκατομμύριο σου είναι τόσο έντονο σε σημείο που γίνεται αισθητό στην αλλάζουν σε nokia care όσο είναι στην εγγύηση.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρήκα το bronze και ξετρελάθηκα και είμαι έτοιμος να το αγοράσω αλλά μόνο ευρωπαικό product code.

Για την εγγύηση καλύπτομαι κανονικά από την εδώ αντιπροσωπεία έτσι?

 

Από ότι έχω διαβάσει όμως θα έχω πρόβλημα στις αναβαθμίσεις.

Πως θα μπορούσα να βάλω πάνω anna ή belle επίσημη ελληνική μετά?

 

Από την αντιπροσωπεία στη Θεσσαλονίκη θα μπορούσε να περαστεί ελληνίκο λογισμικό και με τί τιμή?

Συγχωρίστε μου τον καταιγισμό ερωτήσεων αλλά έχω κολλήσει με την ποιότητα των φωτό που έχετε αναρτήσει και διαβάζοντας για το μέγεθος του ccd, που είναι καλύτερο από τις περισσότερες μέσης τιμής ψηφιακές...

 

που το βρήκες σε bronze και με τι τιμή;

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

'Εχω το εξής πρόβλημα συνδεσιμότητας με το n8. Όταν συνδεόμαι με το router:

-ο browser δουλεύει καλά

-δεν μπορώ να κάνω sing in στο ovi με τίποτα

-στο ovi store μπαίνει αλλά δεν φορτόνει καλά τις εικόνες.

Υποπτεύομαι πως έχει να κάνει με το mtu της σύνδεσης.

Πως μπορώ να αλλάξω το mtu για μια σύνδεση? Ευχαριστώ

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δοκιμάσει κανένας την BL-5K 1300mah στο Ν8 να μας πεί αν αυξήθηκε η αυτονομία?

 

Απότι βλέπω στην σελίδα τις nokia δεν είναι συμβατή με το nokia N8

Συμβατότητα

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

που το βρήκες σε bronze και με τι τιμή;

 

play247

336 ευρώ περίπου

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη αν η ερώτηση μου μπορεί να έχει αναφερθεί αλλα ειναι πολλές οι σελίδες...Λοιπόν τελευταία με την αναβάθμιση της ANNA, μου έχει δημιουργηθει ένα πρόβλημα με το ημερολόγιο...Πατάω νεα καταχώριση και πάω να εισάγω ενα θέμα και με πετάει απο την εφαρμογή...μπορεί να βοηθήσει κάποιος???
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...