Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την Πέμπτη βιντεοσκόπησα αποσπάσματα από το live των Saxon, και ενω πήγα περιχαρής στο σπίτι για τα "αποκτήματα" μου, σε όλα ακουγόταν κάτι σαν φύσημα στον ήχο! Υποθέτω ότι είναι αυτό που λες. Προφανώς τα δυνατά μπάσα και η μεγάλη ένταση παραμορφώνονται στην ηχογράφηση... κρίμα, γιατί η εικόνα ήταν τέλεια και γενικά το live ήταν καταπληκτικό!!

 

Έμα για σου αυτο το φυσιμα. Μου το κάνει ομςσ απο το ενα το ενα ηχείο συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το δικό μου πέθανε για ακόμη μια φορά :p:(. Νομίζω είναι κ η τελευταία γιατί πλέον δεν επαναφέρεται ούτε με hard reset, ούτε με phoenix. Θα κοιτάξω να το πάω στη Nokia πάλι.
Link to comment
Share on other sites

και εγω την αλλαξα.... του λέω ευχαριστώ, το ριχνω μια ματια κ βλέπω το ρολόι το ίδιο... βαζω και την γνωστή εικονα τα ίδια.... του το δείχνω και ηθελε να με βγαλει και τρελό....:blink::blink::blink: να τη η κοκκινιλα.... λεω..... απο εδω απο εκει, μου λέει να περιμενουμε την αναβαθμιση..... :wacko::wacko::wacko:και να δουμε αν φτιάξει... λεω δεν ειναι θεμα αναβαθμισης κτλ κτλ..... μου λεεί δεν μπορω να κανω κατι παραπάνο.... το μονο που μένει να το στείλω εξωτερικο.... :(

 

 

Προτεινω το εξης,αυτο που θα κανω κι εγω. Αδιαφορω για το προβλημα,οπως σας λεει ο terrestrial και μετα τον χρονο,που θα σβηνει σιγα σιγα ο ερωτας για το Ν8 μου,θα παω να του κανω μια ανανεωση,αλλαζοντας την οθονη. Θα χω ετσι μια μεγαλυτερη χρονικη ασφαλεια σε σχεση με τις παρτιδες οθονης και ισως θα χω να κανω με πιο σχετικους πλεον,πολυ δυσκολο,υπαλληλους στα nokia care.

Edited by impreza_sti
Απαράδεκτοι χαρακτηρισμοί
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια λοιπον εχω το ασιμι τελικα εχει βγει καλο , την κοκκινιλα την εχω κ εγω αλλα εχει γεμισει γρατζουνιες , γνωριζει καποιος αν υπαρχει ολοκληρο το εξωτερικο πακετο ? ευκερια να του αλλαξω κ χρωμα οποιος θελει ας ποσταρει καποιο link ευχαριστω :)
Link to comment
Share on other sites

Έμα για σου αυτο το φυσιμα. Μου το κάνει ομςσ απο το ενα το ενα ηχείο συνεχεια

Πέρνα τα και στον υπολογιστή! Εγώ εκεί κατάλαβα το "πρόβλημα". Μάλλον τα πολλά ντεσιμπέλ παραμορφώνουν τον ήχο...δυστυχώς!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια λοιπον εχω το ασιμι τελικα εχει βγει καλο , την κοκκινιλα την εχω κ εγω αλλα εχει γεμισει γρατζουνιες , γνωριζει καποιος αν υπαρχει ολοκληρο το εξωτερικο πακετο ? ευκερια να του αλλαξω κ χρωμα οποιος θελει ας ποσταρει καποιο link ευχαριστω :)

 

Πέρνα τα και στον υπολογιστή! Εγώ εκεί κατάλαβα το "πρόβλημα". Μάλλον τα πολλά ντεσιμπέλ παραμορφώνουν τον ήχο...δυστυχώς!

 

γρατζουνιες ? καταφερες να γρατζουνισεις το γκοριλα γκλας ? η εννοεις το υπολοιπο ? Τα παντα αλλαζουν παντως, πακετο υπαρχει σιγουρα, τωρα το κοστος το χε αναφερει καποιος εδω στο μερος 1 , ηταν τσουχτερο απο οσο θυμαμαι.

 

Ναι και εγω το παρατηρησα, αλλα ειδα το εξης : εγω ειχα την επιλογη στερεο και ενισχυση ηχειου στο on και τελικα τα απενεργοποιησα και τα τραγουδια τουλαχιστον ακουγονται χωρις το "φυσημα".

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

εχω και στην οθονη μερικες γρατζουνιες οι οποιες ειναι ορατες οταν υπαρχει μαυρο φοντο (σβηστο) τις οποιες βλεπω στον ηλιο , αλλα ειναι πολυ λιγες (2-3) κ πολυ μικρες , λοιπον το silver white καλο κ ομορφο αλλα οι γρατζουνιες χτυπανε ασχημα

στο μαυρο ειμαι σιγουρος οτι δεν θα εδειχναν τοσο πολυ

 

edit τι λετε για αυτο ?

http://gr.ioffer.com/i/new-silver-full-housing-fascia-case-cover-for-nokia-n8-200012222

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να κάνω hard reset ώστε να καθαρίσει το κινητό από παλιές εγκαταστάσεις και τα "σκουπίδια" που αφήνουν, ώστε μετά το reset να λειτουργούν τα πάντα σωστά (π.χ. βιβλιοθήκες Qt), και να μη χρειαστεί να φλασάρω το κινητό;

Ευχαριστώ. :)

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

γρατζουνιες ? καταφερες να γρατζουνισεις το γκοριλα γκλας ? η εννοεις το υπολοιπο ? Τα παντα αλλαζουν παντως, πακετο υπαρχει σιγουρα, τωρα το κοστος το χε αναφερει καποιος εδω στο μερος 1 , ηταν τσουχτερο απο οσο θυμαμαι.

 

Ναι και εγω το παρατηρησα, αλλα ειδα το εξης : εγω ειχα την επιλογη στερεο και ενισχυση ηχειου στο on και τελικα τα απενεργοποιησα και τα τραγουδια τουλαχιστον ακουγονται χωρις το "φυσημα".

 

εγώ που είχα ρωτήσει σε nokia care επειδή μου έχει γρατζουνιστεί λίγο το τζαμάκι τις κάμερας μου είπαν ότι αλλάζει όλο και κοστίζει 100 euro

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

H PR2.0 είναι πολύ κοντά. Την Τρίτη θα παρουσιαστεί το X7 που μάλλον θα τη διαθέτει, όπως φαίνεται και από αυτό το βίντεο. Οπότε ίσως να τη δούμε σύντομα και στο N8 μας.

 

Το portrait keyboard φαίνεται συμπαθητικό (και το περιμένω μόνο και μόνο γιατί θα συνοδεύεται και από το αντίστοιχο για το Swype). Τα εικονίδια όμως είναι επιεικώς άθλια, απλοϊκά και παιδικά. Η στρογγυλάδα παραπέμπει σε iPhone, ενώ η μονοχρωμία έχει σκοπό να μας κάνει να συνηθίσουμε την αισθητική των WP. Ο Elop συνεχίζει το καταστροφικό του έργο...

Link to comment
Share on other sites

H PR2.0 είναι πολύ κοντά. Την Τρίτη θα παρουσιαστεί το X7 που μάλλον θα τη διαθέτει, όπως φαίνεται και από αυτό το βίντεο. Οπότε ίσως να τη δούμε σύντομα και στο N8 μας.

 

Το portrait keyboard φαίνεται συμπαθητικό (και το περιμένω μόνο και μόνο γιατί θα συνοδεύεται και από το αντίστοιχο για το Swype). Τα εικονίδια όμως είναι επιεικώς άθλια, απλοϊκά και παιδικά. Η στρογγυλάδα παραπέμπει σε iPhone, ενώ η μονοχρωμία έχει σκοπό να μας κάνει να συνηθίσουμε την αισθητική των WP. Ο Elop συνεχίζει το καταστροφικό του έργο...

 

Θα ψιλοδιαφωνήσω για την εμφάνιση. Εμένα μου αρέσει. Μάλιστα έχω βάλει το ανάλογο θέμα και τα έχω από τώρα στο Ν8 μου. Άλλωστε αυτά αλλάζουν και βάζεις ότι θέλεις, οπότε μικρό το κακό αν δε σου αρέσουν.

Άντε και στο Ν8 η pr2!

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με την κοκκινιλα εμφανιζεται μονο στην ασημενια εκδοση ή κανω λαθος;

Για να ξερω να την αποφυγω και να το παρω ή σε γκρι σκουρο ή σε μπλε.

Link to comment
Share on other sites

H PR2.0 είναι πολύ κοντά. Την Τρίτη θα παρουσιαστεί το X7 που μάλλον θα τη διαθέτει, όπως φαίνεται και από αυτό το βίντεο. .

Το βιντεάκι έγινε απόρρητο:(

Link to comment
Share on other sites

Το βιντεάκι έγινε απόρρητο:(

Ωπ, μας πήραν χαμπάρι. :p

Μπορείς όμως ακόμη να δεις κάποια στιγμιότυπα εδώ. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καμία απάντηση σ' αυτό;

 

Υπάρχει τρόπος να κάνω hard reset ώστε να καθαρίσει το κινητό από παλιές εγκαταστάσεις και τα "σκουπίδια" που αφήνουν, ώστε μετά το reset να λειτουργούν τα πάντα σωστά (π.χ. βιβλιοθήκες Qt), και να μη χρειαστεί να φλασάρω το κινητό;

Ευχαριστώ. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με την κοκκινιλα εμφανιζεται μονο στην ασημενια εκδοση ή κανω λαθος;

Για να ξερω να την αποφυγω και να το παρω ή σε γκρι σκουρο ή σε μπλε.

 

Εμφανίζεται (αν εμφανιστεί) σε όλα τα χρώματα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση.

Btw ηδη φιγουραρει στα 385 ευρω στο e-click.gr

Καθε μια δυο μερες πεφτει και απο ενα ευρω.Το καλοκαιρι το βλεπω να πωλειται κοντα στα 300 και κατι.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση.

Btw ηδη φιγουραρει στα 385 ευρω στο e-click.gr

Καθε μια δυο μερες πεφτει και απο ενα ευρω.Το καλοκαιρι το βλεπω να πωλειται κοντα στα 300 και κατι.

 

οτιδηποτε στην κριση που ζουμε χανει την αξια του ποσο μαλλον οι μαζικες παραεισαγωγες που εκαναν καποιοι "μαγκες". για ψαξε για ελληνικο και πες μου που βρισκεις αμεσα διαθεσιμο γιατι ακομα και τωρα υπαρχει προβλημα διαθεσιμοτητας σε αρκετες περιοχες

Link to comment
Share on other sites

Για ελληνικο σιγουρα πιστοποιημενο πως εχει ειναι το Get it now,Πλαισιο και ESHOP,Κωτσοβολος,you.gr απο τα μεγαλα μαγαζακια.Και γω προσωπικα δεν τον διακινδυνευω για παραεισαγωγη αλλα ειναι τεραστια η διαφορα στις τιμες και ζουμε και σε δυσκολους καιρους ****το.:(

 

Παντως ετοιμαπαραδοτο το χουν στο Getitnow που σε λιγοτερο απο 2 με 3 μερες το στελνουν,Kωτσοβολος,you.gr και λιγα τεμαχια το Πλαισιο.Αν πεσει η τιμη στην 400αρα σε καποιο απο τα μεγαλα μαγαζακια ισως το παρω απο κει το καλοκαιρι που θα χω και το ρευστο.Αλλιως παραεισαγωγη και δεν γινεται αλλιως.

Link to comment
Share on other sites

Καμία απάντηση σ' αυτό;

 

εχεις δοκιμασει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ? παντως εγω μονο με φλασαρισμα το χω καταφερει ..

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

εχεις δοκιμασει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ?

 

...με την οποία τι θα χάσω;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

παιδες μολις παρατηρησα οτι οταν παω να στειλω μηνυμα με το Ν8 στα ελληνικα δεν μου υποστηριζει 160 χαρακτηρες το καθε μηνυμα αλλα μονο 68-70 και μετα γινεται διπλο... τι τραγικο ειναι αυτο??

μηπως εχω κανει λαθος σε καποια ρυθμιση??

Edited by mobrol
λαθακι
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

παιδες μολις παρατηρησα οτι οταν παω να στειλω μηνυμα με το Ν8 στα ελληνικα δεν μου υποστηριζει 160 χαρακτηρες το καθε μηνυμα αλλα μονο 68-70 και μετα γινεται διπλο... τι τραγικο ειναι αυτο??

μηπως εχω κανει λαθος σε καποια ρυθμιση??

 

Πήγαινε εδώ: Μηνύματα > Επιλογές > Ρυθμίσεις > Σύντομο μήνυμα > Κωδικοποίηση χαρακτήρων > Περιορισμένη υποστήριξη.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε εδώ: Μηνύματα > Επιλογές > Ρυθμίσεις > Σύντομο μήνυμα > Κωδικοποίηση χαρακτήρων > Περιορισμένη υποστήριξη.

 

σωστος ο μαγκας!! και εγω βλακας γιατι προχτες πειραξα αυτη τη ρυθμιση και νομιζα οτι εκανα καλο :p

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...