Jump to content

Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος Ι


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ηρθε και η νεα εκδοση pr1.2 για ελληνικα Ν8

 

Ειμαστε σιγουροι?Στο δικο μου κανω αναζητηση ενημερωσεων κ δεν βρισκει τπτ.

το πηρα απο wind κ νομιζω οτι ειναι ελληνικο (δεν ειναι branded,αλλα θυμαμαι η συσκευασια ελεγε Greece,αρα ελληνικο?)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ηρθε και η νεα εκδοση pr1.2 για ελληνικα Ν8

 

που το είδες αυτό ρε φιλαράκι; μήπως δεν έχεις Ελληνική συσκευή; Η αναβάθμιση δεν υπάρχει ούτε στο navifirm άλλα ούτε ''βλέπει'' κάτι το τηλέφωνο είτε μέσω ovi suite είτε μέσω wifi. Μάλλον αύριο μας ''κόβω'' να την παίρνουμε...θα δείξει!!!!!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον η δικιά σου συσκευή δεν είναι Ελληνική τότε....

 

κ το ελληνικο product code που το βρηκα? (059F047 εχω)

Επισης το επισημο ελληνικο site δεν την εχει σαν τελευταιο λογισμικο οπως βαζει παντα..

αρα μηπως εσυ βλεπεις λαθος?(οχι τπτ αλλο,θελω να ξερω τι γινεται με τη συσκευη μου,μην ερθει μεθαυριο η 2 κ δεν την παιρνει..)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

κ το ελληνικο product code που το βρηκα? (059F047 εχω)

Επισης το επισημο ελληνικο site δεν την εχει σαν τελευταιο λογισμικο οπως βαζει παντα..

αρα μηπως εσυ βλεπεις λαθος?(οχι τπτ αλλο,θελω να ξερω τι γινεται με τη συσκευη μου,μην ερθει μεθαυριο η 2 κ δεν την παιρνει..)

 

Μα εγώ δεν είπα για εσένα.... Για το άλλο παλικάρι τον tolispao είπα. Και η δικιά μου είναι Ελληνική με product number 059F047 και δεν βρίσκει τίποτα μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

εχει βγει νεα εκδοση, αλλα οχι στην ελληνικη γλωσσα !

εγω που το πηρα απο γερμανια, εχει βγει το release 14.2

το εκανα αναβαθμιση αλλα εχασα τα ελληνικα, καθως δεν εχει βγει ακομα !

διαφορες δέν είδα ακομα.... ;-)

δουλεια δεν είχε ο διάολος....
Link to comment
Share on other sites

που το είδες αυτό ρε φιλαράκι; μήπως δεν έχεις Ελληνική συσκευή; Η αναβάθμιση δεν υπάρχει ούτε στο navifirm άλλα ούτε ''βλέπει'' κάτι το τηλέφωνο είτε μέσω ovi suite είτε μέσω wifi. Μάλλον αύριο μας ''κόβω'' να την παίρνουμε...θα δείξει!!!!!!

 

 

product code 059d427 και το περασα μεσω ota 13.05 το μεσημερι.ηταν cosmote branded και σε νοκια care εγινε undranded

Edited by tolispao13
Link to comment
Share on other sites

Καλησαπερα Παιδια! #η μερα που εχς το κινιτακι μια χαρα ολα κανενα προβλημα. αν και ειμαι ακομα στην διαδικασια προσαρμαγής τ μαθένω κοινώς!! Αντιμετοπίζω κάποια προβλήματα με το OVI Store αλλα που θαπάει θα λυθούν!

 

λοιπον στην ερώτηση μου τώρα αν και πολυ γελεια και βλακώδες! Η οθόνη ειναι απο πλαστικο η γυαλί;

Link to comment
Share on other sites

Καλησαπερα Παιδια! #η μερα που εχς το κινιτακι μια χαρα ολα κανενα προβλημα. αν και ειμαι ακομα στην διαδικασια προσαρμαγής τ μαθένω κοινώς!! Αντιμετοπίζω κάποια προβλήματα με το OVI Store αλλα που θαπάει θα λυθούν!

 

λοιπον στην ερώτηση μου τώρα αν και πολυ γελεια και βλακώδες! Η οθόνη ειναι απο πλαστικο η γυαλί;

 

ειναι γυαλι και συγκεκριμενα gorila glass δλδ παρα πολυ ανθεκτικο.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι κι αλλιως το Ν8 θα παιρνει αναβαθμισεις στον Opera για χρονια ακομη.

 

Εδω ο Mini 6 βγηκε για S60 3rd συκευες (προ FP1 !!!!)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Nokia Support Discussions:

 

Re: N8-00/C7-00/C6-01 PR1.2 / E7-00 PR1.1

 

21-Mar-2011 02:26 PM

 

Q: What is new with this software update? What are the benefits?

A: The primary reason for releasing this update is to address a Mail for Exchange synchronization issue. It will also include a new version of Ovi Store as well as a new version of Ovi Maps (SR6), adding visibility to subways, trams and trains, real-time traffic, safety alerts, visibility to parking and petrol stations, speed limit warnings, and improved search and location sharing capabilities.

 

Q: How can I update the software on my Symbian device?

A: Go to Applications > Software update or Applications-> Tools –> Software update (depending on which model you have) on your device and download the update there over the air. You can use WiFi to avoid any additional data costs. It’s also possible to update software via Ovi Suite. (As for all electronic devices we recommend to do regular backups in case you need to restore your data.)

 

Q: Will the software update be pushed to users?

A: No, this is a voluntary software update. Users who have signed up with MyNokia or enabled the software update auto-check will get a notification about the update on their homescreen and will be able to download the new software from the Software updater in their device, if and when the update is available for them.

 

Q: Why does the Symbian device variant in country X not have the SW update yet? What is your roll-out schedule?

A: We first publish standard non-customised versions of the software. Country (SIM-free) and operator versions will be following soon. You can check if an update is available for you from Nokia Care.

pS: As this is an optional release we have some countries & operators that are not taking this version!

 

Q: I’m on a SIM-locked device with operator X, they are not offering the update. My MfE is not synching. What can I do?

A: We will offer this update content also as part of the PR2 software.

 

Q: How can I check if I have the latest SW?

A: Go to Applications > Software update (N8, E7) / Applications > Tools > Software update (C6-01, C7), on your device and see if there are any updates available.

 

Q: Is the rollout of PR2 affected by this?

A: We’ve announced we will introduce significant improvements for the Symbian UI during the first half of 2011. That schedule remains unchanged.

 

Q: You have promised a new SW with browser and portrait QWERTY. Why are those not available in this release?

A: We hope that consumers will be very excited as we continue to enhance our smartphone experience in 2011. We are not stopping here but there are further improvements on the way. We anticipate the software to be available in the summer.

 

 

http://discussions.europe.nokia.com/t5/Software-Updates/N8-00-C7-00-C6-01-PR1-2-E7-00-PR1-1/td-p/967947

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Και σιγά το σοβαρό changelog που έχει η PR1.3. Λίγη υπομονή ρε παιδιά, δεν είναι τίποτα τόσο σημαντικό. ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τώρα χαλιέστε επειδή δεν έχουμε ακόμα την 1.3? Τι άλλο θα ακούσω...

 

καταρχασ δεν υπαρχει 1,3 αλλα 1,2 και εχει βγει για ολα τα ε7 και για τα ν8 που βγηκαν πρωτα ακομα να βγαλει, δεν χαλιεμαι τοσο για το ποτε θα βγει , ετσι κ αλλιωσ τι να περιμενω απο μια αναβαθμιση 900κβ ?? Σπουδεεσ αλλαγεσ! Αυτο που με χαλαει ειναι οι υποσχεσεισ τησ νοκια και οι κοροΐδιεσ τησ,,,,,,

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια σημερα η συσκευη μου μου εκανε κατι παλαβα πραματα.

ανοιγα να τραβηξω φωτογραφια,και μετα αντι να την αποθηκευσει μου εβγαζε μυνημα οτι εχει απροσδιοριστο σφαλμα κ να του κανω επαννεκινιση!! αυτο μου το εκανε συνεχεια κ μετα την πρωτη επαννεκινιση.δεν αποθηκευε τις φωτο.εν τω μεταξυ μου βγαινει κ το εικονιδιο του GPS !! μολις κλεισω την καμερα,το εικονιδιο του gps φευγει!!! εχθες εβαλα την Qt 4.7.2.μηπως εκει κατι φταιει;:confused:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα πηρα ενα μεταχειρισμενο Ν8 και εχω περασμενη την PR1.1 και δεν μου βρισκει την 1.2... ξερουμε μηπως κ εδω τι γινεται??

 

thnx!!

Edited by mobrol
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

καταρχασ δεν υπαρχει 1,3 αλλα 1,2 και εχει βγει για ολα τα ε7 και για τα ν8 που βγηκαν πρωτα ακομα να βγαλει, δεν χαλιεμαι τοσο για το ποτε θα βγει , ετσι κ αλλιωσ τι να περιμενω απο μια αναβαθμιση 900κβ ?? Σπουδεεσ αλλαγεσ! Αυτο που με χαλαει ειναι οι υποσχεσεισ τησ νοκια και οι κοροΐδιεσ τησ,,,,,,

 

Ναι έκανα λάθος , 1.2 είναι αλλά σιγά τα αυγά. Να σου πω λοιπόν ότι η Νοκια δε σου υποσχέθηκε τίποτα. Όσα λέγονται και ακούγονται είναι φήμες και εικασίες blogs και forums οπότε χαλάρωσε και απλά κάνε υπομονή. Μέχρι στιγμής μας έχει βγάλει ασπροπρόσωπους με το Ν8 σαν συσκευή και σαν αναβαθμίσεις που έρχονται κάθε τόσο. Έστω και μικρές. Επίσης κάθε μέρα βγαίνουν εφαρμογές και παιχνίδια αντίθετα με όοοολα όσα λέγανε στην αρχή της ανακοίνωσης συνεργασίας micronokia. Οπότε μην είμαστε αχάριστοι.

Link to comment
Share on other sites

καταρχασ δεν υπαρχει 1,3 αλλα 1,2 και εχει βγει για ολα τα ε7 και για τα ν8 που βγηκαν πρωτα ακομα να βγαλει, δεν χαλιεμαι τοσο για το ποτε θα βγει , ετσι κ αλλιωσ τι να περιμενω απο μια αναβαθμιση 900κβ ?? Σπουδεεσ αλλαγεσ! Αυτο που με χαλαει ειναι οι υποσχεσεισ τησ νοκια και οι κοροΐδιεσ τησ,,,,,,

 

βρε φιλε τι δεν σε ευχαριστεί στην συσκευη σου πες μου πραγματικα...

καθε μερα βγαινουν εφαρμογες...(προσωπικά εχω τρελαθει να βαζω....)....

πχ σημερα βγηκε εφαρμογη για αλλαγη γλωσσας στο κλασσικό πληκτρολόγιο της νοκια με μια κινηση μονο.....(δες στο αναλογο θεμα....);)

να μιλησω για τον οπερα.....? ολα τα λεφτα......το κινητο πηρε αλλο αερα....

τι ακριβως ειναι αυτο που δεν εχουμε τωρα και το εχουν οι αλλες συσκευες.....???

πραγματικα εγω δεν μπορω να βρω κατι...

κοιτα να χαρεις την συσκευη σου οπως ειναι.....και οταν ειναι να ρθει το update με το καλο ας ερθει...

Link to comment
Share on other sites

το κινητο εχει μηπως portrait qwerty keybord??
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

το κινητο εχει μηπως portrait qwerty keybord??

 

Προς το παρόν όχι. Αναμένεται σε επόμενη αναβάθμιση.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια σημερα η συσκευη μου μου εκανε κατι παλαβα πραματα.

ανοιγα να τραβηξω φωτογραφια,και μετα αντι να την αποθηκευσει μου εβγαζε μυνημα οτι εχει απροσδιοριστο σφαλμα κ να του κανω επαννεκινιση!! αυτο μου το εκανε συνεχεια κ μετα την πρωτη επαννεκινιση.δεν αποθηκευε τις φωτο.εν τω μεταξυ μου βγαινει κ το εικονιδιο του GPS !! μολις κλεισω την καμερα,το εικονιδιο του gps φευγει!!! εχθες εβαλα την Qt 4.7.2.μηπως εκει κατι φταιει;:confused:

 

Παιδια αυτο με το εικονιδιο GPS το παθαινω κι εγω και δεν ξερω τι να κανω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτο με το εικονιδιο GPS το παθαινω κι εγω και δεν ξερω τι να κανω...

 

Μήπως μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος,πιο ακριβώς είναι το πρόβλημα με το εικονίδιο του gps;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Το εικονίδιο του GPS εμφανίζεται όταν στις ρυθμίσεις της φωτογραφικής μηχανής είναι ενεργοποιημένη η επιλογή «Αποθήκευση πληροφοριών θέσης». Η συσκευή ψάχνει για στίγμα προκειμένου να ενσωματώσει στο αρχείο τις συντεταγμένες της τοποθεσίας όπου τραβήχτηκε η φωτογραφία ή το βίντεο. Πρόκειται για τη λειτουργία geotagging. ;) Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος,πιο ακριβώς είναι το πρόβλημα με το εικονίδιο του gps;

 

Εκανα παραθεση το μηνυμα του giwrgos1966 και γι αυτο υπεθεσα οτι δε χρειαζεται να εξηγησω κατι παραπανω, συγνωμη για την παραλειψη. Καθε φορα που ανοιγω την καμερα για να βγαλω φωτογραφια η να τραβηξω βιντεο, πανω αριστερα στην οθονη πεταγεται καθε τρεις και λιγο ενα κουτακι μαυρο που λεει Connection failed, και βγαινοντας απο την καμερα βλεπω το εικονιδιο του gps πανω δεξιε διπλα απο την ενδειξη της μπαταριας. πατωντας πανω στο εικονιδιο της μπαταριας μου εμφανιζει το μηνυμα gps available.

 

Το εικονίδιο του GPS εμφανίζεται όταν στις ρυθμίσεις της φωτογραφικής μηχανής είναι ενεργοποιημένη η επιλογή «Αποθήκευση πληροφοριών θέσης». Η συσκευή ψάχνει για στίγμα προκειμένου να ενσωματώσει στο αρχείο τις συντεταγμένες της τοποθεσίας όπου τραβήχτηκε η φωτογραφία ή το βίντεο. Πρόκειται για τη λειτουργία geotagging. ;)

 

Σε ευχαριστω πολυ! Απενεργοποιησα την επιλογη και δε μου το εμφανιζει πλεον!

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...