Jump to content

[ΠΡΟΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ] Samsung Galaxy S II


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα πώς θα έρθει με ΕΛΤΑ courier αφού μου το έστειλαν με DHL;:confused:

Η DHL έχει γραφεία και κέντρα εξυπηρέτησης στην Ελλάδα. Μάλιστα τους τηλεφώνησα πριν λίγο και μου είπαν 1-2 εργάσιμες θα κάνει να παραδοθεί.

 

ΟΛΑ τα DHL πακετα πανε πορτα-πορτα εκτος απο τα dhl express international, απο που το πηρες και ποσα μεταφορικα πληρωσες

Στο άδειο δωμάτιο και στον κρύο αέρα

Να σ’ αγαπώ το μόνο που μου μένει

Να ‘μαι για σένα η ζωή που περιμένει

Να κλέψει να σου δώσει

Να σε στείλει να σε νοιώσει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εφόσον επέλεξες DHL σε 2 μέρες το πολύ θα είναι εδω(Αθήνα)

Χθες με ενημέρωσαν το απόγευμα οτι παραδόθηκε στην DHL και σημέρα το πρωί στις 12 περίπου το ήταν σπίτι

Edited by georpapa

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

απο οτι καταλαβα το πηρες απο expansys και το expansys στελνει μονο express αρα οπως ειπε ο georpapa θα το λαβεις πολυ συντομα

 

http://www.expansys.com.gr/delivery/

 

επισης:

 

Απλα DHL: ΕΛΤΑ

FedEx: Orbit Couriers (Ορφεας Βεινογλου)

DPD: ACS Courier

 

Μονο η UPS διεκπεραιωνει ΟΛΕΣ τις αποστολες UPS εξωτερικου σαν UPS ανεξαρτητως προιοντος.

Στο άδειο δωμάτιο και στον κρύο αέρα

Να σ’ αγαπώ το μόνο που μου μένει

Να ‘μαι για σένα η ζωή που περιμένει

Να κλέψει να σου δώσει

Να σε στείλει να σε νοιώσει...

Link to comment
Share on other sites

ΟΛΑ τα DHL πακετα πανε πορτα-πορτα εκτος απο τα dhl express international, απο που το πηρες και ποσα μεταφορικα πληρωσες

Έδωσα τον αριθμό αποστολής και η κοπέλα της DHL μου 1-2 ημέρες. Στο link που μου έδωσε το expansys λέει "Track DHL Express Shipments".

Η χρέωση μεταφορικών δεν είναι ένα σωστό μέτρο σύκρισης γιατί πολλά μπορεί να ισχύουν: πχ δωρεάν μεταφορικά, 1/2 του κόστους στον πελάτη και 1/2 στην εταιρία, κλπ

 

απο οτι καταλαβα το πηρες απο expansys και το expansys στελνει μονο express αρα οπως ειπε ο georpapa θα το λαβεις πολυ συντομα

 

http://www.expansys.com.gr/delivery/

 

επισης:

 

Απλα DHL: ΕΛΤΑ

FedEx: Orbit Couriers (Ορφεας Βεινογλου)

DPD: ACS Courier

 

Μονο η UPS διεκπεραιωνει ΟΛΕΣ τις αποστολες UPS εξωτερικου σαν UPS ανεξαρτητως προιοντος.

Άρα ισχύει αυτό που μου είπε η κοπέλα ;)

Link to comment
Share on other sites

ναι :)

 

καλοδουλευτο

Στο άδειο δωμάτιο και στον κρύο αέρα

Να σ’ αγαπώ το μόνο που μου μένει

Να ‘μαι για σένα η ζωή που περιμένει

Να κλέψει να σου δώσει

Να σε στείλει να σε νοιώσει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αφου τα ειπαμε και σε προηγουμενα posts αναλυτικα. 2 ημερες απο handtec, 1 ημερα απο expansys για Αθηνα-Θεσσαλονικη, οταν υπαρχει διαθεσιμοτητα (απλα το πρωτο ειχε μια μερα νωριτερα αποθεμα, για αυτο οι πρωτοι τυχεροι παραλαμβανουν σημερα και αυριο).

Καλοριζικο σε οσους παρελαβαν-θα παραλαβουν.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ την παραγγελία μου από το expansys.com.

 

Με 444 λίρες δηλαδή σκάρτα 500 ευρώ αύριο ή το πολύ μεθαύριο θα το έχω στην πόρτα μου.

 

Αντε να δούμε.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ την παραγγελία μου από το expansys.com.

 

Με 444 λίρες δηλαδή σκάρτα 500 ευρώ αύριο ή το πολύ μεθαύριο θα το έχω στην πόρτα μου.

 

Αντε να δούμε.

 

 

Από κεί θα έχει έχει εγγυηση και στην ελληνική αντιπροσωπεια?

GSXR 1000 K8 - Galaxy NOTE 3 - DELL XPS 12
Link to comment
Share on other sites

αντε παλι...

Στο άδειο δωμάτιο και στον κρύο αέρα

Να σ’ αγαπώ το μόνο που μου μένει

Να ‘μαι για σένα η ζωή που περιμένει

Να κλέψει να σου δώσει

Να σε στείλει να σε νοιώσει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλησπέρα. Είμαι σχετικά καινουργιος στο φορουμ και πρώτη φορά λέω να σκάσω αρκετά λεφτά για ενα κινητό. Καλομαθημένος απο την κάμερα του LG KC910i Renoir που είχα ήθελα να ρωτήσω αν η κάμερα του SMG θα καλύψει τις απαιτήσεις μου. Έχετε ακούσει καλά λόγια γενικά?

 

Απο κέι και πέρα υπάρχει Destinator Talk and Drive εφαρμογή που μπορώ να την κάνω να δουλέψει τσαμπα se android όπως και στο Iphone?

GSXR 1000 K8 - Galaxy NOTE 3 - DELL XPS 12
Link to comment
Share on other sites

SAR on Head

0.16 watt / kilogram

SAR on Body

0.96 watt / kilogram

 

δεν ξερω κατα ποσο εγγυρες ειναι, γενικα παντως η samsung ειναι καλη σε αυτον τον τομεα

Στο άδειο δωμάτιο και στον κρύο αέρα

Να σ’ αγαπώ το μόνο που μου μένει

Να ‘μαι για σένα η ζωή που περιμένει

Να κλέψει να σου δώσει

Να σε στείλει να σε νοιώσει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κάποιος που το έχει, να γράψει κάποιες πρώτες εντυπώσεις. Το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι είναι λίγο παντοφλέισον σε σχέση με το Desire που είχα πριν.

 

Το πλαίσιο είδα πως το έχει 599.90, πιο φθηνά δηλαδή από Expansys, εκτός και αν το κάνετε με κοινοτικό ΦΠΑ

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ την παραγγελία μου από το expansys.com.

 

Με 444 λίρες δηλαδή σκάρτα 500 ευρώ αύριο ή το πολύ μεθαύριο θα το έχω στην πόρτα μου.

 

Αντε να δούμε.

 

Φίλε εγώ μπαίνω expansys.com και η τιμή είναι πολύ πιο πάνω.

Μήπως έχεις κάνει κάποιο λάθος;

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν υποστηρίζω ότι δεν είναι καλά.

απλά το amazon.co.uk δεν έχει stock ακόμα και οι άλλες επιλογές εμένα δεν με πείθουν αρκετά ώστε να δώσω 600+ ευρώ :)

 

εγω πρωτη φορα ψωνιζω απο handtec αλλα εχω διαβασει για το πλεον αξιοπιστο μαγαζι..οσο για το expansys...ακομη κ 47αρα τηλεοραση αγορασα οσο κ αν φαινετε δυσκολο....παντως ελπιζω να φτιαχτει νεο θεμα για τον γαλαξια 2 γιατι αυτο παραγεμισε με...μεταδοσεις τηλεοπτικου αγωνα για τις παραλαβες..χαχααα

οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

εγω πρωτη φορα ψωνιζω απο handtec αλλα εχω διαβασει για το πλεον αξιοπιστο μαγαζι..οσο για το expansys...ακομη κ 47αρα τηλεοραση αγορασα οσο κ αν φαινετε δυσκολο....παντως ελπιζω να φτιαχτει νεο θεμα για τον γαλαξια 2 γιατι αυτο παραγεμισε με...μεταδοσεις τηλεοπτικου αγωνα για τις παραλαβες..χαχααα

 

Μην ανησυχείς, μόλις ηρεμήσουνε τα πράγματα με τις παραλαβές και τα σχετικά θα δημιουργηθεί καινούριο θέμα :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

εχω παρει συνολικα 7 κινητα απο το handtec πολυ καλο μαγαζι, το μονο ''κακο'' ειναι πως εχουν ως πολιτικη στις προπαραγγελιες να σε χρεωνουν αμεσως μολις κανεις την παραγγελια ακομα και αν η συσκευη θα βγει σε 2 μηνες

Στο άδειο δωμάτιο και στον κρύο αέρα

Να σ’ αγαπώ το μόνο που μου μένει

Να ‘μαι για σένα η ζωή που περιμένει

Να κλέψει να σου δώσει

Να σε στείλει να σε νοιώσει...

Link to comment
Share on other sites

Είτε παραγγείλεις απο το Αγγλικό expansys είτε απο το Ελληνικό είναι το ίδιο? Γιατί εάν είναι έτσι συμφέρει το Αγγλικό, γλυτώνεις καμιά 35αριά-40αριά ευρώ. Χρόνοι παράδοσεις είναι ίδιοι; Στο Αγγλικό βλέπω 1-2 μέρες.

Με το ζόρι κρατιέμαι να μην παραγγείλω, έλεγα να το πάρω απο Ελλάδα όταν έρθει, γιατί έχω και γύρω στα 90-100€ επιδότηση.

Link to comment
Share on other sites

SAR on Head

0.16 watt / kilogram

SAR on Body

0.96 watt / kilogram

 

δεν ξερω κατα ποσο εγγυρες ειναι, γενικα παντως η samsung ειναι καλη σε αυτον τον τομεα

 

0.16? ..τέλεια είναι!

 

@ktm_21

υπάρχουν τραβηγμένες φώτο απο διάφορα review που έχουν βγει ως τώρα.. μπορείς να δεις :) ..δεν νομίζω να μην σε καλύψει, η κάμερα έχει πολύ καλή ποιότητα.. κατ εμέ η καλύτερη αυτήν την στιγμή απ τα άλλα smartphone που είδα.. Τώρα αν δεν σε καλύψει, τότε φίλε πας για ψηφιακή και όχι για smartphone. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε εγώ μπαίνω expansys.com και η τιμή είναι πολύ πιο πάνω.

Μήπως έχεις κάνει κάποιο λάθος;

Μάλλον ο φίλος είδε την τιμή χωρίς τον ΦΠΑ.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ο φίλος είδε την τιμή χωρίς τον ΦΠΑ.

 

εταιρικο ΑΦΜ εγω εχω παρει 3 κομματια με 1300 λιρες περιπου

Edited by VirusSnake

Στο άδειο δωμάτιο και στον κρύο αέρα

Να σ’ αγαπώ το μόνο που μου μένει

Να ‘μαι για σένα η ζωή που περιμένει

Να κλέψει να σου δώσει

Να σε στείλει να σε νοιώσει...

Link to comment
Share on other sites

ελληνικα εχει κανονικα και εινια πανεμορφο και παναλαφρο.

 

το μονο μειον εινια οτι ζεσταινεται πισω στην περιοχη κοντα στην καμερα αλλα το χερι δε παει ευκολα προς το παρων

 

αρχικες εντυπωσεις πολυ ομορφο και ειναι απιστευτη η οθονη και το ποσο ελαφρυ ειναι!!

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...