Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus 3D (P920)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Δεν διαφωνώ, αν δοκιμάσεις όμως έναν καλό file explorer όπως τον προαναφερθέν, θα καταλάβεις τη διαφορά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν διαφωνώ, αν δοκιμάσεις όμως έναν καλό file explorer όπως τον προαναφερθέν, θα καταλάβεις τη διαφορά.

 

 

 

φιλε μου εγω τον root explorer χρησιμοποιω απλα ανεφερα τα παραπανω για να κανει γρηγορα την δουλεια του χωρις αλλα κατεβασματα και τετοια.

ετσι και αλλιως ρωτησε ο φιλος αν υπαρχει κατι στο κινητο!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα. :)

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Κατέβασα τελικά τον ES File Explorer. Πολύ καλή εφαρμογή. Μόνο που το μαύρο του background (μέσα στην εφαρμογή) είναι πιο φωτεινό σαν να γκριζάρει. Κατά τα άλλα είναι τέλειο. Και βρήκα αυτό που έψαχνα για αναπαραγωγή MP3 αρχείων. Δεν είμαι από αυτούς που κάθονται να φτιάξουν λίστες, και έψαχνα μία εφαρμογή που να της "λες" πάρε αυτά τα αρχεία από αυτόν τον φάκελο και παίξ' τα. Μέχρι και το winamp κατέβασα και δεν μπορούσα να το κάνω. Ενώ τώρα με τον ES file explorer παιχνιδάκι. Μακρυγορώ και ζητώ συγνώμη γιατί δεν αφορά το παρών νήμα, αλλά ενθουσιάστηκα.

Και πάλι ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας :)

Link to comment
Share on other sites

Κανα νεο για την ICS εχουμε? Εχει δωσει η LG αναβαθμιση για καποιο κινητο της μεχρι τωρα?

 

Μίλησα προχτες με την LG και μου είπε ο τεχνικός ότι δεν θα κυκλοφορήσει στο τρίτο τρίμηνο του 2012 γιατί θέλει η εταιρεία να κάνει κάποια ακόμα τεστ (μάλλον κάτι δεν τους βγήκε). Πάντως λέει ότι θα η ICS θα μπει σίγουρα στο κίνητο και μάλλον θα γίνει στα τέλη του χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλημερα φιλοι μου.ειμαι με την τελευταια gingerbread ελληνικη V21E.

Ακομη παιζουν τα ghostcalls ,το κανει ως εξης γραφει , "ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ ,ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ" και δεν λειτουργει το τηλεφωνο για κλησεις εννοω.

Ενα εχω να πω ,γμω την βλ@κεια της lg που απο software αστα να πανε.Τελος για μενα.Το κινητακι ειναι καταπληκτικο,παιδια και το μονο ελλατωμα του ειναι η 512 μνημη.

Τα ghost calls το καταστρεφουν.Αυτος ειναι και ο λογος που δεν παιρνω το lg 4x.:mad::mad:

Περίεργο που έχεις ghost calls με την V21E. Την έχω σχεδόν 3 μήνες τώρα και δεν είχα ούτε ένα. Κι απ' ότι βλέπω στο αντίστοιχο θέμα του XDA, έχει πια ατονήσει γιατί σχεδόν κανείς δεν έχει ghost calls. Οι 2-3 που είχαν ghost calls με την 21Ε, ήταν ή επειδή έβαλαν μόνο το baseband της 21Ε (όχι όλη τη ROM) ή επειδή έβαλαν custom kernel.

 

Ίσως μια επανεγκατάσταση της 21Ε σου λύσει το πρόβλημα. Ή έστω ένα wipe data/ factory reset.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Εγώ την έχω ένα μήνα περίπου τη συσκευή με την V21a (δεν παίρνει την V21e γιατί είναι από Αγγλία) και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Και από ghost calls μέχρι στιγμής (ευτυχώς) τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ελληνικό O3D και σήμερα έκανα αναβάθμιση με το επίσημο εργαλείο της LG. Είχα froyo και τώρα αναβαθμίστηκε σε v20b-jun-28-2012.

 

Νόμιζα ότι η τελευταία έκδοση είναι η v21e-apr-19-2012. Πως γίνεται να έχω πάρει την 20b, αλλά με ημερομηνία 28/6/12?

Link to comment
Share on other sites

Έχω ελληνικό O3D και σήμερα έκανα αναβάθμιση με το επίσημο εργαλείο της LG. Είχα froyo και τώρα αναβαθμίστηκε σε v20b-jun-28-2012.

 

Νόμιζα ότι η τελευταία έκδοση είναι η v21e-apr-19-2012. Πως γίνεται να έχω πάρει την 20b, αλλά με ημερομηνία 28/6/12?

 

Καλησπέρα. Μήπως έχεις την έκδοση της COSMOTE;

Άμα δεις σε αυτό το link που έδωσε ο φίλος nikosr78, που έχει τις αναβαθμίσεις για κάθε χώρα και κάθε έκδοση, την V20b την έχει ως τελευταία αναβάθμιση για κινητό COSMOTE.

Link to comment
Share on other sites

Το κουτί από έξω γράφει GRC. Όταν είχα πρωτοκάνει την αναβάθμιση σε GB, είχα προβλήματα με ghost calls και γύρισα σε froyo με έναν οδηγό από το xda. Λες η froyo που πέρασα να ήταν της cosmote και τώρα που έκανα αναβάθμιση να πέρασε την 20b? Γίνεται κάτι τέτοιο?

 

 

Το πρόβλημα μου είναι ότι αφού στην αρχή είχα θέματα με ghost calls, το πιθανότερο είναι να ξαναέχω. Αν βάλω την 21e με την ίδια πατέντα θα δουλέψει ή θα υπάρξει πρόβλημα με τις εκδόσεις cosmote/grc...?

 

 

edit: τελικά έβαλα την v21e με τον οδηγό που βρήκα εδώ στο forum. Ελπίζω να μην έχω θέμα με ghost calls :)

Edited by deleeros
Link to comment
Share on other sites

Δε θα έχεις κανένα πρόβλημα ghost calls με την 21Ε. Την έχω εδώ και τρεις μήνες κι όχι μόνο δεν έχω ghost calls αλλά και η διάρκεια μπαταρίας είναι μεγαλύτερη (προφανώς επειδή διόρθωσαν να προβλήματα συνδεσιμότητας) και η ROM είναι αρκετά πιο σταθερή και γρήγορη.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν σου ετυχε ποτε εσενα να γραφει το οργανωση εσωτερικων λειτουργιων.....οταν πας να παρεις τηλεφωνο?:O
Όχι ποτέ ευτυχώς. Και σε μερικούς που έτυχε στο XDA αυτό οφειλόταν κυρίως σε χαμηλό σήμα και από συγκεκριμένες εταιρίες κινητής. Επίσης από ό,τι διαβάζω στο XDA, σε όσους το κάνει αυτό, με την 21Ε το κάνει σπάνια και διαρκεί για 1-2 δευτερόλεπτα ενώ με τις άλλες GB το έκανε συγχνά και διαρκούσε τουλάχιστο 5 δευτερόλεπτα.

 

Από την άλλη το "οργανωση εσωτερικων λειτουργιων" το έκανε σε μερικούς σε όλες τις GB ROM. Αλλά αυτό δε σημαίνει ότι όταν εμφανίζει το συγκεκριμένο μήνυμα θα έχεις και ghost call. Τα ghost calls (που οφειλόταν σε αυτή την "οργανωση εσωτερικων λειτουργιων") είναι όταν κάποιος σε παίρνει κι ενώ ακούει κανονικά ήχο κλήσης, εσύ δεν ακούς τίποτα και μετά δεν παίρνεις καμιά ειδοποίηση ότι σε κάλεσε.

 

Αντίθετα, όταν κάνει "οργανωση εσωτερικων λειτουργιων" και κάποιος σε καλεί, δεν ακούει ήχο κλήσης αλλά ότι το τηλέφωνο είναι "εκτός Δικτύου". Οπότε η κλήση του προωθείται κανονικά στον τηλεφωνητή αν τον έχεις ενεργοποιημένο ή αν όχι, σε ξανακαλεί γιατί είναι ενήμερος ότι η κλήση του στο κινητό σου δεν πραγματοποιήθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχεις δικιο ,με την στενη εννοια του ορου ghost calls.το αποτελεσμα ομως ειναι το ιδιο.

Ξυνομαι να παρω το 4x. Η ελλειψη αυτη των διορθωσεων των bugs με αποτρεπει!:!::!:

Δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναπάρω LG αν πρώτα δε βελτιώσουν δραστικά το software τμήμα τους. ;)
Link to comment
Share on other sites

Για σασ ειμαι καινουργιοσ στο Forum και θα ηθελα να κανω μερικεσ ερωτησεις για το lg optimus P920 3D..πρωτων θελω να βαλω radio αλλα δεν ξερω πωσ?δευτερον θελω να μου πειτε οτι καλο υπαρχει για το 3D του,προγραμμα,θεμα οπωσ αυτο
τελοσ ηθελα να μου απαντησετε σε αυτο αν ξερετε...αγορασα μια micro sd 16 giga και πηγα να περασω μια ταινια 3D 4GIGA και μου λεει δεν επαρκει ο χωροσ ενω ειναι αδεια δεν εχω περασει τιποτα εκει μεσα?ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα προηγούμενες σελίδες θα βρεις το ράδιο.

Πρέπει το αρχείο να είναι μικρότερο απ 3.99GB. Αλλιώς δεν το υποστηρίζει το file system

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισησ οποιοσ μπορει ασ μου γραψει με αναλυτικο τροπο να κανω root to κινητο μου...εχω android v2.2.2 και με τον οδηγω που μου εχει κανω οτι λλει και δεν μου γινετε,,,να γραψει απο που να καταιβασω τι και πωσ να το κανω...αναλυτικα....ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ εκανα αυτο που μου ειπεσ και εγινε το root...τωρα αμα το κανω stock recovery υπαρχει καμια πιθανοτητα να παθει τιποτα το κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ εκανα αυτο που μου ειπεσ και εγινε το root...τωρα αμα το κανω stock recovery υπαρχει καμια πιθανοτητα να παθει τιποτα το κινητο?

 

Για τις περισσότερες ερωτήσεις σου μπορείς να διαβάσεις τους αναλυτικούς οδηγούς εδώ:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=335371

 

Όταν λες stock recovery εννοείς την επαναφορά του κινητού στις εργοστασιακές ρυθμίσεις;

Ή έχεις βάλει custom recovery (ClockworkMod) και θέλεις να ξαναβάλεις την stock recovery; Είναι δύο διαφορετικά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να βαλω το clockwork mod το προσπαθησα χθεσ αλλα δεν πρεπει να μου πετυχε...απλα αν μπορειτε να μου πειτε τι ειναι αυτο? Αν το κανεισ χαλαει το 3D και πρεπει να κανει σ κατι συγκεκριμενα γιατι εκανα αυτο που λεει και δεν μου εγινε κατι...και αν μπορει μα χαλασει το κινητο με αυτο
Link to comment
Share on other sites

Θελω να βαλω το clockwork mod το προσπαθησα χθεσ αλλα δεν πρεπει να μου πετυχε...απλα αν μπορειτε να μου πειτε τι ειναι αυτο? Αν το κανεισ χαλαει το 3D και πρεπει να κανει σ κατι συγκεκριμενα γιατι εκανα αυτο που λεει και δεν μου εγινε κατι...και αν μπορει μα χαλασει το κινητο με αυτο
Επειδή βλέπω ότι είσαι νέος στο Android και στο κινητό, θα σου συνιστούσα πριν κάνεις οτιδήποτε, πρώτα να διαβάσεις αναλυτικά τι κάνει και αν το χρειάζεσαι. Αν δεν ξέρεις τι κάνει πρώτα το ClockworkMod ή το rooting κλπ, ποιός ο λόγος που τα βάζεις; Αν δεν ξέρεις πώς και τι, σαφώς και μπορεί να μπρικάρεις οποιοδήποτε κινητό.

 

Το ClockworkMod όπως έγραψα και παραπάνω είναι μία custom recovery που κάνει πολύ περισσότερα πράγματα από τις stock recovery με την οποία έρχονται όλα τα κινητά Android. Έχει πολλές δυνατότητες αλλά κυρίως χρησιμοποιείται για να να κάνεις backup όλο το σύστημα του κινητού ή/και για να εγκαταστήσεις custom ROMs.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα όπως ειχα πει προχθες ειμε κατοχος ενως μεταχερισμενου<απο μαγαζι αλλα οχι εξοσιοδοτημενος αντιπροσωπος, αθηνα> τι γινετε τωρα ,εκανα την τριτη το βραδυ ενημερωση λογισμικου στις δωδεκα το βραδυ και εβαλα καποιες εφαρμογες μια απο αυτες η mp4 για τα βιντεο ,αρχισε να κολαει μετα απο ολα αυτα για 8 ωρες δουλευε<ειχε κανονικα σημα > μετα καμια υπηρεσια εβαλα μετα απο την επισημη σελιδα τις lg την τελευταια εκδοση λιγισμικου για cοsmote iounios 2012 αλλα και παλι καμια υπηρεσια κανω την απλη αναζητηση δικτυου και βγαζει σφαλμα η λιγοστεσ φορες εβγαλε οργανωση εσωτερικων λειτουργιων και δεν φταναν ολα αυτα δεν μ αναγνωριζει και το imei ουτε με καρτα ουτε χωρις,απο οτι διαβασα στο φορουμ και αλλοι το εχουν παθει σε samsung ,αν γνωριζει καποιος κατι ας το πει . Edited by jimvegas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...