Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus 3D (P920)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά,

 

αύριο θέλω να πάω να αγοράσω το 3D. Πήγα σήμερα το είδα σε δύο διαφορετικά καταστήματα ενός εμπορικού κέντρου και και τα δύο είχαν το ίδιο πρόβλημα. Ήταν αδύνατο να γράψεις μόνο ένα χαρακτήρα. Το πατούσα ελάχιστα και έγραφε 3 φορές το ίδιο γράμμα.

Έχεις συμβεί σε κάποιον από σας; Διορθώνεται με κάποιο update ίσως;

Θα εκτιμούσα μια απάντηση σήμερα καθώς σκέφτομαι αύριο να το χτηπήσω.

 

Ευχαριστώ.

πιστεύω με το update του 2.3.5 θα είναι oκ

εκτος και αν είναι προβληματικές η συσκευές..

 

εγώ προσωπικά το μετάνιωσα που το αγόρασα.. όσο και αν με εντυπωσίασε! :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επειδή με ενδιαφέρει να αγοράσω το κινητό γιατί παίζει τόσο μεγάλη διαφορά στις τιμές στα μικρά μαγαζιά το βρίσκεις 350€ και στα γνωστά ξεκινάει από 150€ πάνω. Διαβάζω και κάτι προβλήματα με τις εισερχόμενες κλήσεις αυτά υπάρχουν σε όλους;

 

Εγω φιλε το εχω παρει απο το open365 και εδω και τρεις μηνες δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα.

 

επισης φιλε εσυ που εχεις θεμα με τα κουμπια να ξερεις πως δεν υπαρχει κανενα τετοιο θεμα πουθενα σ ολο το φορουμ. μαλλον ειχαν προβλημα οι συσκευες τους.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Από χθες προσπαθώ να κάνω το update αλλά μου έχουν σπάσει τα νεύρα! :mad:

Έχω εγκαταστήσει κανονικά το πρόγραμμα και το usb driver από το site της lg, αλλά όταν συνδέω το κινητό με τον υπολογιστή, ενώ το κινητό κανονικά συνδέεται, στο πρόγραμμα της LG δεν το βρίσκει και συνεχίζει να δείχνει πως είναι αποσυνδεδεμένο :wacko:

Τι μπορεί να φταίει?? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

κανε ξανα εγκατσταση στον υπολογιστη σου αν εχεις windows 7 ολων τον driver
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά έχω εδώ και 2 μέρες που πήρα το LG optimus 3D από το vnp.gr λοιπόν να αναφέρω αρχικά κάτι πολύ σημαντικό, η συσκευασία του κινητού δεν ήτανε σφραγισμένη και έλειπε το καλώδιο hdmi :(

 

λοιπόν ας πω παρακάτω..

 

το κινητό φοράει 2.2.2 froyo δυστυχώς μάλλον δεν είναι ελληνικό και δεν γίνετε update..

 

το πρόβλημα μου τώρα είναι ότι είναι αρκετά αργό σαν κινητό.. εκεί που το χρησιμοποιούσα ξαφνικά άρχισα να κάνει κάτι περίεργα lag... επίσης κάτι άλλο περίεργο που παρατηρισα είναι όταν έχω στην αρχική οθόνη κάποιο wallpaper κολλάει λίγο.. όταν βάλω όμως ένα live wallpaper είναι πιο smooth.. είχε ρε παιδιά κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα με την 2.2.2 ?? αρχίζω τώρα και προβληματίζομαι.. σκέφτομαι να το πάω για αντικατάσταση... αλλα μερικές φορες σέρνεται υπερβολικά στην αρχική οθόνη και κάνει κάτι lag και είναι σπαστικό.. να φταίει λέτε το λογισμικό? επίσης το έκανα και hard reset και το πρόβλημα συνεχίζεται..

 

και το άλλο τώρα.. η μπαταρία του μου θυμίζει LG arena... μέσα σε 2 ώρες χρήσης και λίγο 3D τελειωσε..

 

επίσης αργεί και να φόρτωση... :(

 

Κι εμενα δεν ηταν σφραγισμενο και χωρις hdmi,απο το ιδιο μαγαζι.

μηπως επειδη ειναι απο ευρωπη?

εβαλε κανεις 2.3.5 με κινητο απο ευρωπη?19 δεκεμβρη ειχαν πει.

για τον μορφονιο....περασε την v10k.

Edited by kabalos_1971

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Πήρε ένας φίλος μου το κινητό και του το έφτιαξα. Δεν βρήκα όμως τρόπο να συγχρονίσω τις επαφές του με το facebook για να περαστούν οι φωτογραφίες και τα updates στις επαφές του. Γίνεται κι απλά δεν το βρήκα ή δεν γίνεται. Αν έχει απαντηθεί ξανά ζητάω συγνώμη αλλά με μία γρήγορα ματιά που έριξα δεν μπόρεσα να το εντοπίσω.
Θάνος
Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα δεν ηταν σφραγισμενο και χωρις hdmi,απο το ιδιο μαγαζι.

μηπως επειδη ειναι απο ευρωπη?

εβαλε κανεις 2.3.5 με κινητο απο ευρωπη?19 δεκεμβρη ειχαν πει.

για τον μορφονιο....περασε την v10k.

 

Και εγώ το πήρα απο το vnp και ούτε το δικό μου ήταν σφραγισμένο και επίσης δεν είχε καλώδιο. Ωστόσο,την αναβάθμιση την έκανα κανονικά το Σάββατο.

Edited by ktar_i
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δώστε μου λιγο τα φώτα σας γιατι μου έχει σπασει τα νεύρο το κ@λοκινητο. Θελω να το αναβαθμίσω αλλα στον αρχικό έλεγχο το προγραμμα του update μου βγάζει συνέχεια "Δεν υπάρχει κενός χώρος στον σκληρό δίσκο". Τι εννοεί ο ποιητής? Στην εσωτερική μνήμη του κινητού ή στον δίσκο του pc? Τι να κάνω δεν μ' αφήνει να προχωρήσω. Υπόψην ότι η εσωτερική μνήμη του κινητού έχει 1,66GB ελεύθερα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κυριοι

εχω προβλημα με το κινητο μου

ενω το κινητο ειναι ανοιχτο με σημα κανονικα οταν με καλουν σε αυτους χτυπαει κανονικα ενω σε εμενα

ακρα του ταφου σιωπη

ξερει καποιος τι πρεπει να κανω !!!!!!!!

 

 

Παρατηρησα οτι εχω το ιδιο προβλημα!

εχει πεσει μαλλον επιδημια

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα οτι εχω το ιδιο προβλημα!

εχει πεσει μαλλον επιδημια

Αυριο θα έχω το κινητό και με βάλατε σε σκέψεις, αυτό συμβαίνει σε όλα τα κινητά ή είναι θέμα τύχης;

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να βαλω την 2.3.5,με τιποτα,win 7,τι κανω λαθος?το τηλ ειναι απο ευρωπη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζοντας στα φορουμ καταλαβα οτι ειναι προβλημα με την τελευταια εκδοση.

 

Σωστα ετσι ειναι.

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα και καλές γιορτές.Έχω παραγγείλει και εγώ το optimus 3d από ένα κατάστημα στην Αθήνα σε καλή τιμή.Η κοπέλα που μιλήσαμε μου είπε πως το κινητό είναι ευρωπαϊκό και η αναβάθμιση γίνεται μόνο στον χώρο τους διότι αν κατεβάσω κάποια δική μου έκδοση θα χάσω τα Ελληνικά..(Δηλαδή τι περισσότερο μπορούν να κάνουν αυτοί που δεν μπορώ να κάνω εγώ).Από ότι ξέρω τα official firmware που υπάρχουν στο internet αφορούν Ευρώπη Ασία κλπ.Το Ευρωπαικό firmware δηλαδή περιέχει και τα Ελληνικά μέσα..Τελικά ποια είναι η διαφορά ευρωπαικού με Ελληνικού μοντέλου και αν ξέρετε αν μπορώ τελικά μπορώ να βάλω εγώ κάποιο επίσημο firmware από το internet η πρέπει να το στέλνω κάθε φορά να το κάνουν αυτοί..

 

Στο S5570 πάντως που έχω κάνω κανονικά αναβάθμιση χωρίς να έχω πρόβλημα!

Edited by akmakas

Γυρνάω την πλάτη μου στο μέλλον..

www.retrovisions.gr

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να βαλω την 2.3.5,με τιποτα,win 7,τι κανω λαθος?το τηλ ειναι απο ευρωπη.

 

Μία από τα ίδια κι εγώ... ενώ μου λέει ότι υπάρχει αναβάθμιση, την ξεκινάω, κατεβάζει το πακέτο, λέει ότι αναβαθμίζει το κινητό, κάποια στιγμή κάνει μόνο του reboot, και μετά στις ρυθμίσεις βλέπω πάλι 2.2.2 έκδοση!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χαιρετώ την παρέα και καλές γιορτές.Έχω παραγγείλει και εγώ το optimus 3d από ένα κατάστημα στην Αθήνα σε καλή τιμή.Η κοπέλα που μιλήσαμε μου είπε πως το κινητό είναι ευρωπαϊκό και η αναβάθμιση γίνεται μόνο στον χώρο τους διότι αν κατεβάσω κάποια δική μου έκδοση θα χάσω τα Ελληνικά..(Δηλαδή τι περισσότερο μπορούν να κάνουν αυτοί που δεν μπορώ να κάνω εγώ).Από ότι ξέρω τα official firmware που υπάρχουν στο internet αφορούν Ευρώπη Ασία κλπ.Το Ευρωπαικό firmware δηλαδή περιέχει και τα Ελληνικά μέσα..Τελικά ποια είναι η διαφορά ευρωπαικού με Ελληνικού μοντέλου και αν ξέρετε αν μπορώ τελικά μπορώ να βάλω εγώ κάποιο επίσημο firmware από το internet η πρέπει να το στέλνω κάθε φορά να το κάνουν αυτοί..

 

Δε νομίζω ότι είναι και τόσο ενημερωμένοι στο κατάστημα που το αγόρασες. Μπορείς να κάνεις και εσύ αναβάθμιση μέσω του εργαλείου της LG και δεν χάνεις ελληνικά ή εγγύηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό πιστεύω δεν θα με χαλάσει να το ψάξω μόνος μου..

Γυρνάω την πλάτη μου στο μέλλον..

www.retrovisions.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!Εχω ενα LG Optimus 3D P920 κι εχω ενα προβλημα...Κατεβαζα απο ενα market καποιες εφαρμογες και ξαγνικα αυτο μου κατεβαζε κι αλλες τις οποιες εγω δεν τις ειχα επιλεξει και για να το σταματησω εβγαλα την μπαταρια και απο εκεινη την στιγμη και μετα ανοιγει το κινητο και μου κολαει στο logo της LG...Μπορει καποιος να με βοηθησει με το τι να κανω για να το κανω να δουλεψει παλι...?

 

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε και εγώ μόλις χθες το πήρα το κινητό αλλά νομίζω πως πρέπει να μπεις σε recovery mode.Πατά με σβηστό το κινητό το volume down και το power..Μόλις δείξει το LG αμέσως αφήνεις το Power button..Μετά νομίζω κάνεις wipe cache partition για να σβήσει τα κολλημένα αρχεία..Ίσως να δουλέψει και κάποιο από τα άλλα.

 

Τώρα θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ μέσω recovery mode να πλοηγηθώ στα αρχεία του κινητού για να κάνω μέσο ενώς αρχείου που μου δούλευε περίφημα στο S5570 root.Σε αυτό το recovery mode έχει μόνο wipe να κάνεις..Δεν υπάρχει η επιλογή για να μπει στα αρχεία..

Γυρνάω την πλάτη μου στο μέλλον..

www.retrovisions.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.Τις τελευταίες μέρες άρχισε να τρίζει το πλαστικο απο το usb port.Φτιαχνεται κάπως?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εξακολουθώ να μη μπορώ να κάνω update σε gingerbread. Το πρόγραμμα αναβάθμισης βρίσκει την V10K και μου λέει ότι δε χρειάζεται αναβάθμιση το τηλεφώνο. Κάνω κάτι λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα.

Εχω κανει κρατηση απο την Cosmote(επιδοτηση) το LG optimus 3D.Διαβαζω ομως γενικα για το προβλημα που εχει με τις κλησεις και τα μηνυματα(μετα το Update GB)εδω, καθως και σε ξενα sites και με εχουν τρομοκρατησει λιγο......

Πολλοι ισχυριζονται οτι ειναι προβλημα των εταιριων κινητης.Ειδα οτι Vodafone και Cosmote εχουν τελιως διαφορετικες ημερομηνιες αναβαθμισης.Αν γνωριζει καποιος ας πει,γιατι δεν θα ηθελα να παρω ενα κινητο με τετοιο προβλημα,ουτε και να μεινω στο 2.2!

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα.

Εχω κανει κρατηση απο την Cosmote(επιδοτηση) το LG optimus 3D.Διαβαζω ομως γενικα για το προβλημα που εχει με τις κλησεις και τα μηνυματα(μετα το Update GB)εδω, καθως και σε ξενα sites και με εχουν τρομοκρατησει λιγο......

Πολλοι ισχυριζονται οτι ειναι προβλημα των εταιριων κινητης.Ειδα οτι Vodafone και Cosmote εχουν τελιως διαφορετικες ημερομηνιες αναβαθμισης.Αν γνωριζει καποιος ας πει,γιατι δεν θα ηθελα να παρω ενα κινητο με τετοιο προβλημα,ουτε και να μεινω στο 2.2!

Ευχαριστω πολυ.[/quote

Εγω το εχω βαλει σε 2G και δεν εχω κανενα προβλημα.

Edited by alx255
παρακαλω να σβηστει το σωστο ειναι το απο κατω,
History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα.

Εχω κανει κρατηση απο την Cosmote(επιδοτηση) το LG optimus 3D.Διαβαζω ομως γενικα για το προβλημα που εχει με τις κλησεις και τα μηνυματα(μετα το Update GB)εδω, καθως και σε ξενα sites και με εχουν τρομοκρατησει λιγο......

Πολλοι ισχυριζονται οτι ειναι προβλημα των εταιριων κινητης.Ειδα οτι Vodafone και Cosmote εχουν τελιως διαφορετικες ημερομηνιες αναβαθμισης.Αν γνωριζει καποιος ας πει,γιατι δεν θα ηθελα να παρω ενα κινητο με τετοιο προβλημα,ουτε και να μεινω στο 2.2!

Ευχαριστω πολυ.

 

Εγω το εχω βαλει σε 2G και δεν εχω κανενα προβλημα.

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...