Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus 3D (P920)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδη αν θελω να το εχω στο 3G(για να μπορω οποτε θελω να κανω πλοηγηση κτλπ) ,θα εχω προβλημα με το επισημο update που βγηκε για τα τηλ της Cosmote στις 21/12;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπέρα και χρονια πολλά! αγόρασα πριν 2 εβδομάδες το lg optimus 3D από το κατάστημα vnp.gr. θα ήθελα να αναφέρω ότι η συσκευασία του κινητού ήτανε ανοιχτή και έλειπε από μέσα το καλώδιο HDMI...

 

το κινητό φόραγε android 2.2.2 και είδα ότι ήτανε λίγο αργό και η μπαταρία τελειωνε πολύ γρήγορα.. μετά το σύνδεσα στο pc με το LG PC Suite IV και βρέθηκε να κάνω update νέο λογισμικό.. πάτησα start updating και μου πέρασε το 2.3.5.. είδα αρκετή βελτίωση σε σχέση με το 2.2.2 σχετικά με την μπαταρία.. και ελαχιστη διαφορα στην ταχύτητα του κινητού.. τώρα το πρόβλημα πιο είναι... παρατηρώ συνεχώς ότι το κινητό μετά από λίγη ώρα χρήσης αρχίζει να κολλάει παρα πολύ.. και μερικές φορες κάνει και επανακίνηση μονο του.. να δώσω ένα παράδειγμα.. πάω να ανοίξω το browser και μπορεί να κάνει μέχρι και 30sec για να φόρτωση.... το ίδιο και σε αλλα apps... και ένα άλλο περίεργο που παρατήρησα είναι ότι όταν έχω wallpaper κάνει κάτι lag.. ενώ με το live wallpaper είναι πιο smooth..

 

έβγαλα και μια pic τα σχετικά με το τηλέφωνο

 

http://img208.imageshack.us/img208/8416/20111226171544.png

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπέρα και χρονια πολλά! αγόρασα πριν 2 εβδομάδες το lg optimus 3D από το κατάστημα vnp.gr. θα ήθελα να αναφέρω ότι η συσκευασία του κινητού ήτανε ανοιχτή και έλειπε από μέσα το καλώδιο HDMI...

 

Οι μη ελληνικές συσκευές δεν έχουν καλώδιο HDMI στη συσκευασία τους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα κατάφερα και έκανα το update σε GB. Η μπαταρία δείχνει να τα πηγαίνει καλύτερα. Ένα άλλο που παρατήρησα στο widget που δείχνει τις εφαρμογές σε εκτέλεση είναι ότι τρέχουν κάποια προγράμματα στο background. Όπως πχ οι χάρτες, το εορτολόγιο κτλ. Φαντάζομαι ότι και πριν το update έτρεχαν απλά δε φαίνονταν στο widget?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φαντάζομαι ότι και πριν το update έτρεχαν απλά δε φαίνονταν στο widget?

 

Ναι... και πριν έτρεχαν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια, τωρα με την 2.3.5 μπορουμε να κανουμε κανονικα root με το SuperOneClick? To εχει δοκιμασει κανεις?

 

http://www.lg-phones.org/how-to-root-v21a-gingerbread-on-lg-optimus-3d.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest XristisFol

To κανω ακριβως συμφωνα με τις οδηγιες εκει αλλα ενω προχωραει σταματαει στο ''step 7'' και λεει waiting for device.

To αφησα και λιγη ωρα γιατι λεει πως μπορει να κρατησει μερικα λεπτα αλλα και παλι τιποτε.

Εχει κανεισ καμια ιδεα???

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, τωρα με την 2.3.5 μπορουμε να κανουμε κανονικα root με το SuperOneClick? To εχει δοκιμασει κανεις?

 

δουλεύει κανονικά το δοκίμασα αμέσως :p

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεδομενου πως με το 2χ ημουν υπερευχαριστημενος απο τα 512 ραμ και απο το hdmi-out λετε να παρω το 3d ?

 

η λετε τα 3d features το βαραινουν πολυ σε ραμ;

τωρα εχω gs2 και κυριως σε browsing ειμαι στα ιδια με το 2χ..

 

πολυ browsing , με hdmi-out για σειρες απο το ιντερνετ,ταινιες στην tv υψηλης αναλυσης,ομιλια,σμς σαν 2ο τηλεφωνο η χρηση.

 

3dτηλεοραση δεν εχω κ δεν θα ασχοληθω..

 

το χαμηλο σαρ του 3d με ωθει προς τα εκει σε σχεση με το 2χ..

τι λετε;

α και επιβεβαιωστε μου το σαρ αν δεν σας κανει κοπο:)

 

ειμαι στα ορια του offtopic το ξερω αλλα σαν κινητο οχι πολυκυκλοφορημενο δυσκολα στην επιλογη κινητου θα με βοηθησουν τα παιδια.

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεδομενου πως με το 2χ ημουν υπερευχαριστημενος απο τα 512 ραμ και απο το hdmi-out λετε να παρω το 3d ?

 

η λετε τα 3d features το βαραινουν πολυ σε ραμ;

τωρα εχω gs2 και κυριως σε browsing ειμαι στα ιδια με το 2χ..

 

πολυ browsing , με hdmi-out για σειρες απο το ιντερνετ,ταινιες στην tv υψηλης αναλυσης,ομιλια,σμς σαν 2ο τηλεφωνο η χρηση.

 

3dτηλεοραση δεν εχω κ δεν θα ασχοληθω..

 

το χαμηλο σαρ του 3d με ωθει προς τα εκει σε σχεση με το 2χ..

τι λετε;

α και επιβεβαιωστε μου το σαρ αν δεν σας κανει κοπο:)

 

ειμαι στα ορια του offtopic το ξερω αλλα σαν κινητο οχι πολυκυκλοφορημενο δυσκολα στην επιλογη κινητου θα με βοηθησουν τα παιδια.

 

Αν δεν πρόκειται να χρησιμοποιησεις τις 3d δυνατότητές του, μην κάνεις το λάθος και το πάρεις ειδικά αντι για το sgs2. Θα βλαστημάς την ωρα και τη στιγμή όπως εγώ....

 

Το ιδιο ισχύει και σε σχέση με το 2χ. Για ποιο λόγο να πληρώσεις 100-150 ευρώ παραπάνω αν δεν έχεις σκοπό να χρησιμοποιήσεις το 3d?

Link to comment
Share on other sites

οχι βρε!!

για δευτερο το 3d για το whatsup μου και media player με το hdmi out και μπολικο browsing,

 

αντι ουσιαστικα να γονατιζω το gs2 που καθημερινα φορτισμα δεν παλευω αλλο και να φοβαμαι μη χασω κανα τηλεφωνημα απο τη δουλεια.

 

αλλα λες χειροτερο απο το gs2 σε browsing;;:worry:

μωρε ενα δευτερο κινητο-media player να τραβα τη βρωμοδουλεια θελω,το 2χ βολευει να το ξαναπαιρνα αλλα απλα το 3d βολευει σε σαρ,οθονη μεγαλυτερη..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Στο browsing δεν έχουν μεγάλη διάφορα (αν και σε μεγάλο "φόρτωμα" το μέγεθος της ραμ μετράει....) αλλά σε ολα τα υπόλοιπά είναι χειρότερο. Μόνο η 3d οθόνη του είναι εντυπωσιακή αλλά δεν είναι πλεονασμός να το έχεις για δεύτερο τηλέφωνο? Γιατί δεν ψάχνεις ενα tablet για multimedia χρήσεις;
Link to comment
Share on other sites

ναι είναι σίγουρα υπερβολή.

αλλά το χαμηλο σαρ με καιει και με οδηγεί εμένα:p

απλά το χαμηλό σαρ π.χ. στο ομνια 2 με

οδηγησε σε απαράδεκτο λόγω ελλιπους μνημης τηλέφωνο.

 

χαμηλό σαρ και εξοδος hdmi σε πακετο κινητού ψάχνω.

 

το 3d είναι ανεκτό αναρωτιέμαι?ή θα έχω ομνια 2 ξανά με άλλη οθόνη?

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα κατάφερα και έκανα το update σε GB.

 

Είναι ΟΚ η έκδοση, ή βγάζει προβλήματα που λένε μερικοί; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως δεν μπορώ να το ρουτάρω με τίποτα. Δηλαδή είναι να τρελαίνεσαι. Να περιμένεις τόσο καιρό την GB και να μένεις αμανάτι. Ο παλίκαρος που το ρούταρε δεν μας λέει και εμάς πως το έκανε (version του superoneclick). Το λινκ που ποστάρατε αναφέρετε σε στοκ ρομ V21A. Eμείς στης cosmote με V20A θα δουλέψει. Το δοκίμασε κανένας γιατί εμένα μου κολλάει συνέχει στο βημα 7 και μετά μου χτυπάει ότι το πρόγραμμα δεν ανταποκρίνεται. Επιπλέον αν αποσυνδέσω το 3d που αφήνει ενεργοποιημένο το εικονίδιο του USB στην μπάρα των ενημερώσεων και δεν φεύγει με τίποτα παρά μόνο με επανεκκίνηση.
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως δεν μπορώ να το ρουτάρω με τίποτα. Δηλαδή είναι να τρελαίνεσαι. Να περιμένεις τόσο καιρό την GB και να μένεις αμανάτι. Ο παλίκαρος που το ρούταρε δεν μας λέει και εμάς πως το έκανε (version του superoneclick). Το λινκ που ποστάρατε αναφέρετε σε στοκ ρομ V21A. Eμείς στης cosmote με V20A θα δουλέψει. Το δοκίμασε κανένας γιατί εμένα μου κολλάει συνέχει στο βημα 7 και μετά μου χτυπάει ότι το πρόγραμμα δεν ανταποκρίνεται. Επιπλέον αν αποσυνδέσω το 3d που αφήνει ενεργοποιημένο το εικονίδιο του USB στην μπάρα των ενημερώσεων και δεν φεύγει με τίποτα παρά μόνο με επανεκκίνηση.

 

Έγω έχω την V21a και ρούτατα με αυτή την έκδοση και δούλεψε αμέσως οπότε δεν έχω τεστάρει προηγούμενες/νεότερες

SuperOneClickv2.3.1-ShortFuse

Νομίζω από xda την είχα βρει αλλά δεν έχω κρατημερνο link :(

 

edit

 

νομίζω το βρήκα!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=8532790

Edited by johnko1
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα κατάφερα και έκανα το update σε GB.

Mπορείς να μου πεις πως το έκανες αναβάθμιση γιατί πρέπει να είμαι ο μόνος που δεν έχω κάνει ακόμα.

Απο το τηλέφωνο με wifi δεν βρίσκει αναβάθμιση από το LG PC Suit IV το ίδιο και το LG Mobile update απλά δεν δουλεύει.

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Mπορείς να μου πεις πως το έκανες αναβάθμιση γιατί πρέπει να είμαι ο μόνος που δεν έχω κάνει ακόμα.

Απο το τηλέφωνο με wifi δεν βρίσκει αναβάθμιση από το LG PC Suit IV το ίδιο και το LG Mobile update απλά δεν δουλεύει.

 

 

Με το PC Suit το έκανα. Πάτησα εκεί που λέει έλεγχος αναβάθμισης, βρήκε μια νέα έκδοση και μετά μου άνοιξε το mobile update. Ακολούθησα τα βήματα και όλα καλά. Εγώ πάντα προσπαθούσα κατευθείαν από το mobile update αλλά είτε μου έλεγε πως το κινητό δεν χρειάζεται αναβάθμιση, είτε ότι δεν την υποστηρίζει. Μετά σκέφτηκα να δοκιμάσω το PC Suit και δούλεψε... :ninja:

Πάντως από το τηλέφωνο με wifi δε νομίζω ότι γίνεται.

 

Και για κάποιον που ρώτησε για προβλήματα στην GB, μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα. Αντίθετα, η μπαταρία τα πηγαίνει πολύ καλύτερα και έχω flash στη 3D Camera. Μια χαρά δηλαδή :)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ την αναβάθμιση χθες το βράδυ, και μου έβαλε την έκδοση v20a. Σήμερα το πρωί μου είπανε πως με πέρνανε τηλέφωνο και δεν απαντούσα, ενώ το τηλέφωνο δεν χτύπησε ποτέ... Υπάρχει αναφορά για τέτοια δυσλειτουργία;;; :confused:
Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ την αναβάθμιση χθες το βράδυ, και μου έβαλε την έκδοση v20a. Σήμερα το πρωί μου είπανε πως με πέρνανε τηλέφωνο και δεν απαντούσα, ενώ το τηλέφωνο δεν χτύπησε ποτέ... Υπάρχει αναφορά για τέτοια δυσλειτουργία;;; :confused:

 

Ναι, και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα. Και είναι λίγο-πολύ τυχαίο :( Διάβαζα στο xda ότι κάποιοι το αντιμετώπισαν βάζοντας ξανά την 10K και μετά μέσω του LG Update software ξαναπέρασαν την 20A. Εάν δεν σου είναι κόπος, δοκίμασέ το. Εγώ το έκανα και μπορώ να πώ ότι δεν μου έχει παρουσιάσει το πρόβλημα εδώ και 2 εβδομάδες.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να κάνω εγκατάσταση μια εφαρμογή στην εξωτερική SD? Θέλω να βάλω ένα παιχνίδι που μετά την εγκατάσταση πρέπει να κατεβάσει καμιά 600ΜΒ και δε χωράει στην εσωτερική.
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να κάνω εγκατάσταση μια εφαρμογή στην εξωτερική SD? Θέλω να βάλω ένα παιχνίδι που μετά την εγκατάσταση πρέπει να κατεβάσει καμιά 600ΜΒ και δε χωράει στην εσωτερική.

Δεν έχει σημασία αν το παιχνίδι βρίσκεται στο τηλέφωνο ή στην internal sd τα data συνήθως αποθηκεύονται στην internal sd.

δοκίμασε την εφαρμογή gl to sd(ΘΕΛΕΙ ROOT).Δουλεύει αψογα για τη δουλεια που θες

Edited by johnko1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...