Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus 3D (P920)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Push mail. Αυτος ειναι ο λογος που βλεπεις αμεσα τα μειλ σου...Στο hotmail μονο αν βαλεις πολυ μικρο διαστημα ανακτησης θα νοιωθεις οτι τα περνεις σχετικα γρηγορα...Αλλα με μεγαλο κοστος μπαταριας.

Αν ψαξεις στο μαρκετ θα βρεις εφαρμογες για push notifications στο hotmail

 

Sent from my LG-P920 using Tapatalk

 

 

http://www.att.com/shop/wireless/devices/lg-thrill-4g.jsp#fbid=fJ-0G8A9n8D

Αυτό δείχνει ότι ακόμα δεν έχει κυκλοφορήσει επίσημα στην Αμερική. Εκεί θα λέγεται LG Thrill. Σύμφωνα με πληροφορίες από μέρα σε μέρα αναμένεται (4 september ).

Αυτό για μας σημαίνει ότι θα αρχίσουν να ασχολούνται πιο σοβαρά moders και cookers. Σε συνδιασμό με το kernel που κυκλοφόρησε δεν νομίζω να είναι μακριά μια RC cyanogen. Λογικά η δουλεία θα είναι πιο εύκολη για το 3D από ότι στο O2x γιατί εκείνο τους δυσκόλεψε λόγω nvidia chipset και έλλειψης drivers..

Edited by gpou
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δε μπορώ να χρησιμοποιήσω το tethering μέσω Wifi στο κινητο΄... Μέσω USB όλα καλά, όταν όμως θέλω να το χρησιμοποιήσω ως wifi hotspot ενώ το λαπτοπ συνδέεται με το δίκτυο του τηλεφώνου, δεν παίρνει ίντερνετ.

 

Free2 go έχω παίζει να φταίει ο πάροχος κινητής τηλεφωνίας ή παίζει κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει καταφέρει να δει κανένας ταινία 3D στο κινητό μας ?

και εάν ναι με ποιο πρόγραμμα και εάν βρήκαν τρόπο να αντιγράψουν την ταινία στην SD ?

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να χρησιμοποιήσω το tethering μέσω Wifi στο κινητο΄... Μέσω USB όλα καλά, όταν όμως θέλω να το χρησιμοποιήσω ως wifi hotspot ενώ το λαπτοπ συνδέεται με το δίκτυο του τηλεφώνου, δεν παίρνει ίντερνετ.

 

Free2 go έχω παίζει να φταίει ο πάροχος κινητής τηλεφωνίας ή παίζει κάτι άλλο;

 

μάλιστα...κάτι έγινε με το λαπτοπ και μπαίνει πλέον. Με το desktop πάλι τίποτα... Αβυσσος!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει καταφέρει να δει κανένας ταινία 3D στο κινητό μας ?

και εάν ναι με ποιο πρόγραμμα και εάν βρήκαν τρόπο να αντιγράψουν την ταινία στην SD ?

 

Εχω δει ταινια αλλα ηταν 2d και την εκανε το κινητο 3d.

ναι βαζεις την ταινια στον φακελο της sd μεσω pc.

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Exv dei tainia alla htan 2d kai thn ekane to kinhto 3d.

nai bazeiw thn tainia ston fakelo thw sd mesv pc.

 

Εμένα μου αρνείται να την αντιγράψει στην SD (εφόσον φυσικά έβαλα την SD στο PC).

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγω που πέρασα μια ταινία 3D (.mkv/720p)-το Avatar συγκεκριμένα- την έπαιξε διπλά...Ήθελα να τεστάρω.Βέβαια για να πω την καθαρή αλήθεια,δεν πάτησα το κουμπί 3D για να δω αν θα την έδειχνε.Αλλά θα "δουλέψει";..Πρόκειται για δυο διαφορετικές τεχνολογίες νομίζω...
Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

Εγω που πέρασα μια ταινία 3D (.mkv/720p)-το Avatar συγκεκριμένα- την έπαιξε διπλά...Ήθελα να τεστάρω.Βέβαια για να πω την καθαρή αλήθεια,δεν πάτησα το κουμπί 3D για να δω αν θα την έδειχνε.Αλλά θα "δουλέψει";..Πρόκειται για δυο διαφορετικές τεχνολογίες νομίζω...

 

θα δουλεψει.

οταν του βαλεις μια ταινια side by side και πατησεις την επιλογη που λεει 3d θα στο παιξει κανονικοτατα με βαθος :)

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Το έχω για δοκιμή και το επεξεργάζομαι απο χθές. Το συμπέρασμα μου συνοψιζεται σε μιά σύντομη πρόταση: H 3D τεχνολογία είναι σε νηπιακό στάδιο! Είχα τη δυνατότητα να το αποκτήσω σφραγισμένο με μόνο 300 ευρώ αλλά τα έδωσα για να ξανααγοράσω ένα Nexus S! :(

 

Φίλε haki....Η μπαταρία είναι ένα μεγάλο πρόβλημα...Αλλά θα διαφωνήσω για το 3d. Για τόσο μικρή οθόνη και με αυτοστερεοσκοπική τεχνολογία είναι τρομερό. Και σε πολλά review που διαβάζω είναι πολύ ανώτερο από το evo 3d σε αυτό το θέμα...Τι ακριβώς δε σε εντυπωσίασε???

Link to comment
Share on other sites

ναι η μπαταρια ειναι ενα θεματακι ειδικα στο 3d ρουφαει...

αλλα με την αναβαθμιση στο 2.3+ και με μια μεγαλυτερη μπαταρια πιστευω πως δεν θα υπαρχει κανενα θεμα μετα.:)

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

H πολύ χαμηλή ανάλυση σε 3D mode, το ότι πρέπει να το κρατάς υπό πολύ συγκεκριμένη γωνία, η παντελής αδυναμία λήψεων μόλις χαμηλώσει ο φωτισμός έστω και λίγο, και φυσικά το Froyo. Δε βλέπω σχεδόν καμία όρεξη να δουλέψω το 3D όπως είναι υλοποιημένο! Επίσης το μέγεθος έχει ξεπεράσει κάποια νοητά όρια. Aν μπεί και σε θήκη τζέλ, όπως όλα τα τηλεφωνα μου, άστα να πάνε! Η οθόνη του, επίσης, απεικονίζει το λευκό σαφέστατα πιό κιτρινιάρικο σε σχεση με το ολόλευκο του Nexus S! Εχω ακόμη την επιλογή να το κρατήσω σε εκπληκτική τιμη και διστάζω. Αν έπρεπε να το πληρωσω κοντά στο εξακοσάρι ούτε που θα το σκεφτόμουν!

 

Δε μπορω παρα να συμφωνησω. Η γωνια θεασης κ η χαμηλη αναλυση ειναι περιορισμοι της αυτοστερεοσκοπικης οθονης. Ουσιαστικα τα μισα πιξελ τα βλεπει το ενα ματι και τα αλλα το αλλο. Ετσι βλεπουμε μια εικονα με τη μιση αναλυση. Επισης εχεις απολυτο δικιο στο θεμα φωτισμος. Επειδη το 3d εχει σχεση με το φωτισμο και δε γινεται ν βαλεις φλας, σε σκοτεινα μερη δε βγαζει απλα. Εγω εχω απογοητευτει πολυ που το δυνατο hardware πνιγεται απο το froyo και τις customιες της lg...

 

Sent from my LG-P920 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω παρα να συμφωνησω. Η γωνια θεασης κ η χαμηλη αναλυση ειναι περιορισμοι της αυτοστερεοσκοπικης οθονης. Ουσιαστικα τα μισα πιξελ τα βλεπει το ενα ματι και τα αλλα το αλλο. Ετσι βλεπουμε μια εικονα με τη μιση αναλυση. Επισης εχεις απολυτο δικιο στο θεμα φωτισμος. Επειδη το 3d εχει σχεση με το φωτισμο και δε γινεται ν βαλεις φλας, σε σκοτεινα μερη δε βγαζει απλα. Εγω εχω απογοητευτει πολυ που το δυνατο hardware πνιγεται απο το froyo και τις customιες της lg...

 

Sent from my LG-P920 using Tapatalk

 

Ουσιαστικα τα μισα πιξελ τα βλεπει το ενα ματι και τα αλλα το αλλο. Ετσι βλεπουμε μια εικονα με τη μιση αναλυση. Αυτο το εχει και στις tv που ειναι παθητικο το 3d δλ με τα κοινα γυαλια που διαφημιζει η lg.

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κύριοι. Από τρίτη (θεού θέλοντος) θα είμαι ένας ευτυχής (πιστεύω) κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού. Θα προσπαθήσω να διαβάσω όλο το thread για να μου λυθούν οι απορίες, αλλά αυτήν την στιγμή το ερώτημα που με καίει είναι το εξής: Εχω παραγγείλει μία microsdhc 16gb class 10 κάρτα και θέλω να μου κάποιος κάτοχος αν θα υπάρξει πρόβλημμα ασυμβατότητας ή θα είμαι εντάξει σ' αυτό το ζήτημα? Επιπλέον επίσημη gingerbread το κινητό θα πάρει σύντομα? Γιατι ρε παιδιά άλλες εταιρείες βγάζουν καινούργια κινητά με 2.3.4 και άλλες μάλλον θα πάρουν ice-cream και εμείς ακόμα με froyo. Ημαρτον που λέει και ο Γεωργίου:lol:
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με απαντηση της lg hellas στο facebook σε ερωτηση μου...απαντησαν οτι η αναβαθμιση σε gb αναμενεται Δεκεμβριο........

 

Sent from my LG-P920 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Tώρα αυτόν τον "Δεκέμβριο" τι τον ήθελες;;;:cry: Ακόμη δίπλα μου το έχω και από το πρωί κοιτώ μια αυτό και μιά το Nexus S...που εντός των ημερών θα πάρει την 2.3.6!:shock:

 

Σιγα μη παει για Δεκεμβρη αλλα και για εκει να το πανε θα βγει ανεπισιμη 2.3.5 και θα την βαλουμε.:)

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Σιγα μη παει για Δεκεμβρη αλλα και για εκει να το πανε θα βγει ανεπισιμη 2.3.5 και θα την βαλουμε.:)

 

Επειδη τα ιδια εκαναν και με το o2x πιστευω οτι θα το πανε για Δεκεμβριο...Δε μπορω να καταλαβω πως λειτουργουν και τι λογικη ακολουθουν...Οταν οι αλλοι θα βγαζουν icecream αυτοι θα πουλαν αναβαθμιση με gb...life is good οπως λενε...Οπως ειπα κκαι πιο πανω,η lg εχει δυνατο hardware και το πνιγει η ιδια με το λογισμικο της.

 

Sent from my LG-P920 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σιγα μη παει για Δεκεμβρη αλλα και για εκει να το πανε θα βγει ανεπισιμη 2.3.5 και θα την βαλουμε.:)

 

Κάποιοι θέλουν official πράγματα, κι έτσι είναι το σωστό άσχετα το τι κάνουμε εμείς και τι βάζουμε.

Έχουν διαπιστωθεί κρούσματα με καμένα pixels?επίσης,η μπαταρία πόσο χάλια είναι

 

send from my sexy Samsung galaxy S2 using Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι θέλουν official πράγματα, κι έτσι είναι το σωστό άσχετα το τι κάνουμε εμείς και τι βάζουμε.

Έχουν διαπιστωθεί κρούσματα με καμένα pixels?επίσης,η μπαταρία πόσο χάλια είναι

 

send from my sexy Samsung galaxy S2 using Tapatalk

 

Καμενα πιξελς οχι..Η καταναλωση τραγικη...δε βγαζεις μερα....ουτε καν μιση μερα.. εκτος αν το εχεις μονο να μιλας...

 

Sent from my LG-P920 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καμενα πιξελς οχι..Η καταναλωση τραγικη...δε βγαζεις μερα....ουτε καν μιση μερα.. εκτος αν το εχεις μονο να μιλας...

 

Sent from my LG-P920 using Tapatalk

 

καλα μη παμε στα ακρα, με κανονικη χρηση δλ λιγα τηλ και και ολη μερα το bluetooth κραταει τουλαχιστον 14 ωρες.

Αν το θες μονο για νετ κραταει κανα 2μισαωρο σιγουρα με το wifi.

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

καλα μη παμε στα ακρα, με κανονικη χρηση δλ λιγα τηλ και και ολη μερα το bluetooth κραταει τουλαχιστον 14 ωρες.

Αν το θες μονο για νετ κραταει κανα 2μισαωρο σιγουρα με το wifi.

 

Εχω αλλαξει πολλα smartphones και κυριως android.. Ειναι το πρωτο τηλεφωνο που καθε φορα που παω να το χρησημοποιησω με πιανει αγχος με τη μπαταρια.. Γενικα με τα τηλεφωνα μου κανω συγκεκριμενα πραγματα και εχω σταθερο αριθμο εφαρμογων...Παντα εβγαζαν μια μερα (+- καποιες ωρες )

Το O3d καλως η κακως ρουφαει πολυ...και χωρις το 3D το οποιο ελαχιστα χρησιμοποιω...Αν το εχεις απλα ως τηλεφωνο και οχι ως εξυπνοτηλεφωνο σιγουρα κραταει πολυ...Αλλα αν ηταν ετσι θα αγοραζα μια συσκευη των 50€ και οχι αυτο...

Αλλα το ξαναλεω...Δε φταιει η συσκευη ουτε το android...Φταιει η υλοποιηση της LG...

 

Sent from my LG-P920 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω αλλαξει πολλα smartphones και κυριως android.. Ειναι το πρωτο τηλεφωνο που καθε φορα που παω να το χρησημοποιησω με πιανει αγχος με τη μπαταρια.. Γενικα με τα τηλεφωνα μου κανω συγκεκριμενα πραγματα και εχω σταθερο αριθμο εφαρμογων...Παντα εβγαζαν μια μερα (+- καποιες ωρες )

Το O3d καλως η κακως ρουφαει πολυ...και χωρις το 3D το οποιο ελαχιστα χρησιμοποιω...Αν το εχεις απλα ως τηλεφωνο και οχι ως εξυπνοτηλεφωνο σιγουρα κραταει πολυ...Αλλα αν ηταν ετσι θα αγοραζα μια συσκευη των 50€ και οχι αυτο...

Αλλα το ξαναλεω...Δε φταιει η συσκευη ουτε το android...Φταιει η υλοποιηση της LG...

 

Sent from my LG-P920 using Tapatalk

 

Μάλιστα,οπότε σε πραγματικά τραγικό επίπεδο το θέμα αυτονομίας, κρίμα

 

Send from my Sexy Gt Galaxy S Plus using Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι κριμα για μια συσκευη που δωσαμε τοσα λεφτα να την παρουμε να εχει ενα τοσο μεγαλο σφαλμα αν δε κρατηθω μεχρι να βγει καποια εκδοση 2.3+ για να φτιαξει και το προβλημα τοτε θα το πουλησω σε ξεφτιλα τιμη αφου δε θα το παρει και κανεις παραπανω.
History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι κριμα για μια συσκευη που δωσαμε τοσα λεφτα να την παρουμε να εχει ενα τοσο μεγαλο σφαλμα αν δε κρατηθω μεχρι να βγει καποια εκδοση 2.3+ για να φτιαξει και το προβλημα τοτε θα το πουλησω σε ξεφτιλα τιμη αφου δε θα το παρει και κανεις παραπανω.

 

Εχεις απολυτο δικιο...Μεταπωληση δεν εχει...Και εγω δε ξερω πως να κρατηθω ως την αναβαθμιση

 

Sent from my LG-P920 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...