Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus 3D (P920)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μια βοήθεια..Προσπαθώ να του κάνω αναβάθμιση απο το προγραμματάκι της LG,αλλά όσες φορές και αν έχω προσπαθήσει μου λέει πρόβλημα επικοινωνίας.

-Εχω περάσει τους Drivers

-Φoρτισμένη μπαταρία,και αφαίρεση SD.

-Απλή σύνδεση τηλεφώνου-υπολογιστή και όχι "μαζική αποθήκευση".

Υπάρχει κάτι άλλο το οποίο δεν εχω κάνει ή πρέπει να κάνω;

Ευχαριστώ προκαταβολικά!:happy:

 

το προγραμματάκι της LG έιναι κάπως "ευαισθητο" άν τρέχει κάποιο firewall ή antivirus. καλύτερα για τα 10-15 λεπτά που θα κάνουμε αναβάθμιση ή συγχρονισμό να τα απενεργοποιούμε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guest XristisFol
Καλησπερα παιδια. Εχω ενα προβληματακι με το LG. Προσπάθησα να κανω καποιες αλλαγες με το kitchen αλλα ενω το κατεβασα και το περασα κανονικα στην sd δεν μπορει να το κανει εγκετασταση. Το βρισκει αλλα καθε φορα που προσπαθει λεει aborted. Αλλαξα και το "signature verification" αλλα και παλιο τιποτε. Δεν εχω καποια custom rom οποτε ανεβασα τον αρχειο framework-res.apk. Λογικα μονο αυτο χρειαζεται αφου υπαρχει μονο η froyo ακομη. Το ξαναεφτιαξα και το ξανακατεβασα και παλι τιποτε. Απο τη μια λες ενταξει δεν πειραζει και τι εγινε. Το προβλημα ομως ειναι εκανα ηδη wipe cache και dalvik cache και το κινητο ειναι λιγο οπως να ναι τωρα, χωρις γραμματα και τετοια. Εχετ καποια ιδεα? μηπως κανω κατι λαθος? Υπαρχει τροπος εστω να το ξανακανω οπως ηταν χωρις να χασω αυτα που εχω μεσα?
Link to comment
Share on other sites

CyanogenMod unoficial....

http://rootzwiki.com/showthread.php?5701-Almost-CyanogenMod-CM7-SelfKANG1-for-Optimus3D

 

Known issues

HDMI is broken

3D stills (photos) are not working. Taking them crashes the Camera app, viewing them shows both frames side-by-side

Wireless Tethering works, but fails to stop. You'll have to reboot the phone after use

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι έχει δοκιμάσει κανένας το V6 supercharger? Kάνει τίποτα? Στο galaxy 3 διόρθωνε κάποια προβληματάκια και γενικά το "πουσαρε" λίγο το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

οταν βαζω το κινητο στο lg pc suite μου λεει για καινουργιο λογισμικο τηλ,ενω το εχω βαλει 2 φορες LG920-V10d-jul-08-2011 μα τη κανουν στη lg.:lol:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. εδω και μια εβδομαδα ειμαι κατοχος και εγω του optimus 3d. πολυ ποιοτικο και γρηγορο smartphone αλλα εχω καποιες αποριες αν μπορειτε να με βοηθησετε.

1ον Η μπαταρια με το ζορι κραταει 10 - 12 ωρες. Εχω απενεργοποιησει 3g, δεν χρησιμοποιω bluetooth και με καθολου 3d. ειναι λογικο ή να το παω πισω να ελεγξουνε τη μπαταρια;

2ον Απο που κοιταμε για αναβαθμιση λογισμικου; Εγω πηγα απο το μενου εκει που λεει "ενημερωση λογισμικου" αλλα μου γραφει στο περιπου "μη ταυτοποιηση συσκευης".

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. εδω και μια εβδομαδα ειμαι κατοχος και εγω του optimus 3d. πολυ ποιοτικο και γρηγορο smartphone αλλα εχω καποιες αποριες αν μπορειτε να με βοηθησετε.

1ον Η μπαταρια με το ζορι κραταει 10 - 12 ωρες. Εχω απενεργοποιησει 3g, δεν χρησιμοποιω bluetooth και με καθολου 3d. ειναι λογικο ή να το παω πισω να ελεγξουνε τη μπαταρια;

 

ειναι παραλογα λογικο...καλως ηρθες στο κλαμπ...

 

2ον Απο που κοιταμε για αναβαθμιση λογισμικου; Εγω πηγα απο το μενου εκει που λεει "ενημερωση λογισμικου" αλλα μου γραφει στο περιπου "μη ταυτοποιηση συσκευης".

 

αν εισαι με stock rom ειναι περιεργο. Δεν ξερω αν προϋποθετει να βαλεις gmail account. Παντως αμα θες γινεται και απο το pc κατεβαζοντας αυτο το προγραμμα. Υποψην για να γινει πρεπει να ΜΗΝ εχεις root και πιθανον να πρεπει να προσπαθησεις αρκετες φορες γιατι το προγραμμα της LG ειναι για τον...#@$#%$!@#

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω. πολυ ξενερωσα με τη μπαταρια του κινητου. σημερα μου κρατησε 8 ωρες με πολυ χρηση wifi και κανα 10λεπτο 3d
Link to comment
Share on other sites

ο μονος τροπος να εχεις μια "αξιοπρεπη" διαρκεια στη μπαταρια ειναι να κανεις root, να βαλεις ενα CPU governor (setCPU π.χ.) για να ριχνεις τη συχνοτητα οταν ειναι κλειστη ο οθονη και να εχεις κλειστα οταν δεν χρησιμοποιεις wifi και 3g. Μονο ετσι...
Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα αυτην τη μπαταρια απο το amazon (Ecell - 1900MAH HIGH CAPACITY BATTERY FOR LG OPTIMUS 3D P920) μηπως και δω ασπρη μερα
Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα αυτην τη μπαταρια απο το amazon (Ecell - 1900MAH HIGH CAPACITY BATTERY FOR LG OPTIMUS 3D P920) μηπως και δω ασπρη μερα

 

αν δεις ασπρη μέρα πες μας και εμας.

 

Με κλειστό το WiFi και το 3g και με CPU governor στα 300 mhz όταν η οθόνη είναι κλειστή η μπαταρια γίνετα υποφερτη. Μόνο τότε όμως...

 

Sent from my LG-P920 using Tapatalk

 

πως γινεται να κλεισω το 3g? παντως εμενα αν δεν ειμαι wi-fi κραταει για πλακα μια μερα με πολλα μαλιστα τηλεφωνα

 

ο go launcher γενικά τα σπάει, απλά όπως όλα τα πράγματα θέλει λίγο προσαρμογή και εκμάθηση. έχω την εντύπωση οτι τα προϊοντα της GO είναι πολύ καλά. και όντως έχω δει και εγω σημαντική διαφορά στην απόδοση της μπαταρίας με τον Go Launcher :ninja:

 

αν βαλω τον go launcher και δεν μ αρεσει μπορω να επιστρεψω στον αρχικο launcher? και πως?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Τον διαγραφείς η μέσω της εφαρμογής home switcher(θα τη βρεις στο μαρκετ δωρεάν)

 

Sent from my HTC Vision using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Παιδιά παρόλο που το LG Mobile Support Tool μου λέει οτι υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση,μόλις πατάω starting updating,οταν κάνει Check την σύνδεση με το κινητό,μου λέει τελικά οτι το τηλέφωνο έχει την νεότερη έκδοση και δεν χρειάζεται update...Και έτσι μένω με την V10F...:(

 

...Ωστόσο,μετά απο φιλότιμες προσπάθειες,γυρίζοντας την χωρα στο Europe και αφήνοντας την γλώσσα στα Ελληνικά,η αναβάθμιση προχώρησε...Τώρα κατεβαίνει και είναι στο 25%...Μείνετε συντονισμένοι,για να σας πώ τα αποτελέσματα,που εύχομαι να είναι καλα!

 

Μάίστα! η αναβάθμιση έγινε,πήρε γύρω στα 15' και τώρα έχω την V10D..Με μια γρήγορη ματιά δεν φαίνεται να εχει αλλάξει κάτι...Θα το ψάξω και αν βρω κάποια αλλαγη ενημερώνω...

Edited by satelsat
Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

Λοπόν.Δεν έχει αλλάξει τίποτα φαινομενικά.Ολα έχουν παραμείνει ίδια.Κανένα νεο εικονίδιο,καμμία νεα εφαρμογή,κανένας νεος ήχος η λειτουργία....Το μόνο που παρατήρησα είναι οτι το τηλέφωνο έχει γίνει λίγο ποιό...γρηγορο!Δεν ξέρω αν συνέβαινε και στις δικές σας συσκευές,αλλά η δική μου κάποιες φορές ακόμα και κατα την πλοήγηση στο μενού κολλούσε (για δευτερόλεπτο μιλάμε τώρα..)

Το τηλέφωνο το ζόρισα.Και ανταπεξέλθηκε άριστα.Οχι,δεν υπερβάλω προσπαθώντας να πείσω τον εαυτό μου οτι κάτι έκανε η αναβάθμιση,αλλά διαφορά επάνω σε αυτό είδα.Επαναλαμβάνω,όσον αναφορά την δική μου συσκευή!

Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις τη v10d δεν ειναι καινουργια γιατι αυτην εχω και εγω και μαλιστα λεει οτι ειναι απο 8 ιουλιου. για ξαναδες το
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος που χει παρει το κινητο τι sar γραφει οτι εχει το κινητο;

Το κουτι δεν το γραφει αλλα νομιζω στο google θα το βρεις ευκολα

 

Sent from my LG-P920 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οταν παω να κανω update μου λεει¨η διαδικασια αναβαθμισης λογισμικου δεν υποστηριζεται για το συγκεκριμενο μοντελο.:rocket::rocket: καμια λυση υπαρχει΄??
Link to comment
Share on other sites

οταν παω να κανω update μου λεει¨η διαδικασια αναβαθμισης λογισμικου δεν υποστηριζεται για το συγκεκριμενο μοντελο.:rocket::rocket: καμια λυση υπαρχει΄??

 

αν δεν εχεις root οχι. Η' περιμενεις το over the air update ή το ρουταρεις και το φλασαρεις μονος σου. Παντως μη νομιζεις οτι θα δεις καμια τρομερη διαφορα...

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος που χει παρει το κινητο τι sar γραφει οτι εχει το κινητο;
Λίγο που έψαξα στο google αυτό βρήκα: sar-value: 0.55 W/kg
Link to comment
Share on other sites

Λίγο που έψαξα στο google αυτό βρήκα: sar-value: 0.55 W/kg

 

Βρηκα σε ενα site οτι το sar ειναι 0,64. Το σημαντικο ειναι οτι ειναι χαμηλο σχετικα. Μακαρι να παρει και την 2.3 εκδοση. Θελω να το παρω αλλα κολλαω στο οτι ειναι 2.2 ακομη και λοξοκοιταζω το arc μεχρι στιγμης. Περιμενω να δω αν θα βγει συντομα 2.3 για το 3D.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...