Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus 3D (P920)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπον παιδια επικοινωνισα με το καταστημα και μουνεπιβεβαιοσαν οτι ειναι Ελληνιμης αντιπροσωπιας και εχει και το αυτοκολιτακι της LG HELLAS πανω, το θεμα ειναι οτι στα περιεχομενα της συσκευασιας δεν αναγραφεται το HDMI καλωδιο, παρολο που ειναι το Ελληνικο. τι μπορει να συμβαινει?

δε μπορώ να καταλάβω γιατι παιδεύεσαι...Εγώ το πήρα από Αγγλία 480 ευρώ. Δεν έχει μέσα καλώδιο αλλά απο τη διαφορά στη τιμή αν θέλεις παίρνεις μόνος σου. Δε νομίζω ότι υπάρχει θέμα εγγύησης. Και σε ότι αφορά τη γλώσσα, απο τη πρώτη φορά που το άνοιξα έβαλα την κάρτα Q μέσα καί είχε και ελληνικά και όλα. Σιγά μη το πάρω 600 ευρώ απο τους παρόχους εδώ (120 ευρώ πάνω!!! έλεος!!!)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δε μπορώ να καταλάβω γιατι παιδεύεσαι...Εγώ το πήρα από Αγγλία 480 ευρώ. Δεν έχει μέσα καλώδιο αλλά απο τη διαφορά στη τιμή αν θέλεις παίρνεις μόνος σου. Δε νομίζω ότι υπάρχει θέμα εγγύησης. Και σε ότι αφορά τη γλώσσα, απο τη πρώτη φορά που το άνοιξα έβαλα την κάρτα Q μέσα καί είχε και ελληνικά και όλα. Σιγά μη το πάρω 600 ευρώ απο τους παρόχους εδώ (120 ευρώ πάνω!!! έλεος!!!)
Φιλε μου, υπαρχουν και ελληνικα on line shop που το παιρνουν απο την επισημη ελληνικη αντιπροσωπεια, και το εχουν κατω απο 500 ευρω και φυσικα και με το καλωδιακι HDMI μεσα, και εγγυηση απο ελλαδα αφου ειναι ελληνικης αντιπροσωπειας. Αν δεν το ψαχνεις φιλε μου δεν κανεις τιποτα.. Εγω πριν παρω κατι ψαχνω τα παντα. Κυριολεκτικα τα παντα
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, υπαρχουν και ελληνικα on line shop που το παιρνουν απο την επισημη ελληνικη αντιπροσωπεια, και το εχουν κατω απο 500 ευρω και φυσικα και με το καλωδιακι HDMI μεσα, και εγγυηση απο ελλαδα αφου ειναι ελληνικης αντιπροσωπειας. Αν δεν το ψαχνεις φιλε μου δεν κανεις τιποτα.. Εγω πριν παρω κατι ψαχνω τα παντα. Κυριολεκτικα τα παντα

Ε καλά εγώ το έχω κανένα μήνα το τηλέφωνο. Και είχα φέρει κι ένα απο Σινγκαπούρη (με ναυτικό) που το πήρα 320 ευρώ κί όταν πήρα το δεύτερο το έδωσα. Κι αν περιμένεις κι άλλο θα το πάρεις ακόμα φτηνότερα...

Κι αυτός που του το έδωσα το πήρε 450. Πάλι κέρδος είχε αφού ήταν ολοκαίνουριο τηλέφωνο...

Edited by labrosa
Link to comment
Share on other sites

ετσι οπως το λετε θα εχει πλακα να δουμε 2πυρηνο smartphone με 3 καμερες με 8 giga μνημη και 3D κανα 300 ευρω απο ελληνικο καταστημα και ελληνικη εγγυηση value for mοney δλ θα πατησει πολλα κινητα αν ειναι ετσι.:)

 

πανε τα κινεζικα θα τρεμουν τωρα πια.

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

ετσι οπως το λετε θα εχει πλακα να δουμε 2πυρηνο smartphone με 3 καμερες με 8 giga μνημη και 3D κανα 300 ευρω απο ελληνικο καταστημα και ελληνικη εγγυηση value for mοney δλ θα πατησει πολλα κινητα αν ειναι ετσι.:)

 

πανε τα κινεζικα θα τρεμουν τωρα πια.

Τοσο χαμηλα φιλε μου οχι δεν νομιζω, αλλα γυρω στα 420 στο τελος του καλοκαιριου πιστευω θα παει. Και παλι και τοσο να παει, παλι πολυ καλη τιμη θα ειναι για τετοιο Smartphone, που για μενα εκτος της οθονης (Που ειναι βεβαια πολυ καλη) θεωρειται κορυφαιο. Και μια ενημερωση για οσους δεν ξερουν, εχει πολυ καλη οθονη παιδια αλλα δεν ειναι IPS τεχνολογια οπως του Optimus 2X , και του Optimus Black που ειναι Nova. Ειναι απλη LCD αλλα πολυ καλη για LCD. Δεν ξερω γιατι δεν βαλανε IPS , προφανως ισως δεν θα γινοταν λογω του οτι ειναι 3D. Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

απο λογισμικά πλοήγησης έχει χρησιμοποιήσει κανείς; και αν ναι από που κατεβάσατε;

εγώ δοκίμασα χθες το sygic αλλά πολύ μούφα! Τουλάχιστον αυτό που βρήκα... η φωνή κόβεται και ανανεώνει πολύ αργά τη θέση... Γενικά δε με ικανοποίησε καθόλου το GPS. Ενα παλιό κινητό με WM5 που έχω ήταν σαφώς καλύτερο και πιο γρήγορο. Μήπως φταίει το λογισμικό;

Κατεβασα και το iGo για Αndroid και είναι τελείως χαζομάρα το UI. στα Windows Mobile ήταν πολύ καλύτερο...ειλικρινά απογοητεύτηκα. Αν έχετε κάτι να προτείνετε για τη συσκευή μας, ευπρόσδεκτο.

 

Εγω χρησιμοποιώ αυτό της Navigon και είμαι αρκετα ευχαριστημένος.

Και γρήγορα κλειδώνει,και θέσεις αλλάζει γρήγορα και η συσκευή ανταποκρίνεται άριστα.Το προτείνω και το συστήνω.;)

Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγω χρησιμοποιώ αυτό της Navigon και είμαι αρκετα ευχαριστημένος.

Και γρήγορα κλειδώνει,και θέσεις αλλάζει γρήγορα και η συσκευή ανταποκρίνεται άριστα.Το προτείνω και το συστήνω.;)

 

Να θυμίσω ότι για τα προγράμματα πλοήγησης συζητάμε εδώ και εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, μια ερώτηση επείγων! Είμαι σε κατάστημα και θέλω να το αγοράσω αλλά ο πωλητής μου λέει οτι η μπαταρία τελειώνει πάρα πολύ γρήγορα με το 3d και οτι δεν έχει radio fm. για το ράδιο χεσ:Xκα απλα για την μπαταρία έχετε κανένα πρόβλημα?
Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν θα το έλεγα πρόβλημα αλλά σε αυτές τις συσκευές μην περιμένεις τρομερή αυτονομία. Μέχρι δύο ημέρες θα σου τις βγάζει, εξάλλου δεν θα ασχολείσαι όλη τη μέρα με το 3D.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το έλεγα πρόβλημα αλλά σε αυτές τις συσκευές μην περιμένεις τρομερή αυτονομία. Μέχρι δύο ημέρες θα σου τις βγάζει, εξάλλου δεν θα ασχολείσαι όλη τη μέρα με το 3D.

 

επειδη εχω το 3d οπως και σχεδον ολα τα καλα android (εχω και το galaxy s II) η αυτονομια του ειναι απαραδεκτη και κραταει σχεδον το μισο του samsung..νομιζω οτι αυτο τα λεει ολα...

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω το 3d οπως και σχεδον ολα τα καλα android (εχω και το galaxy s II) η αυτονομια του ειναι απαραδεκτη και κραταει σχεδον το μισο του samsung..νομιζω οτι αυτο τα λεει ολα...
Κραταει σχεδον το μισο του samsung φιλε μου γιατι ισως πειραζεις το 3D. Αν το δουλευεις "Χωρις" 3D οπως το Galaxy S II , περιπου το ιδιο θα σου κραταει. Το 3D τρωει "Μανιωδως" την μπαταρια αν το πειραζεις "Εστω" και για λιγη ωρα. Εγω που εκανα μια δοκιμη και δεν το πειραξα "Καθολου" το 3D , μου εβγαλε πανω απο μια μερα αυτονομια οσο και το 2Χ που ειχα. Το 3D τα εχει αυτα να το ξερετε. Εστω και για λιγη ωρα το τονιζω , την "Ρουφαει" μανιωδως. Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

Κραταει σχεδον το μισο του samsung φιλε μου γιατι ισως πειραζεις το 3D. Αν το δουλευεις "Χωρις" 3D οπως το Galaxy S II , περιπου το ιδιο θα σου κραταει. Το 3D τρωει "Μανιωδως" την μπαταρια αν το πειραζεις "Εστω" και για λιγη ωρα. Εγω που εκανα μια δοκιμη και δεν το πειραξα "Καθολου" το 3D , μου εβγαλε πανω απο μια μερα αυτονομια οσο και το 2Χ που ειχα. Το 3D τα εχει αυτα να το ξερετε. Εστω και για λιγη ωρα το τονιζω , την "Ρουφαει" μανιωδως.

 

Φιλε aby εμενα κραταει με το ζωρι μια μερα χωρις καθολου 3d. Σε σχεση με το desire hd εχει τη διπλασια καταναλωση. Σκεψου οτι αν το εχω συνδεδεμενο σε wifi και χαζευω ιντερνετ η μπαταρια πεφτει 1% σε 2-3 λεπτα. Αλλα το παραδοξο ειναι οτι στη χρηση μπαταριας πανω απο 60% ειναι το android system. Πραγμα που νομιζω οτι μολις βγει το source code του kernel και μια καλη custom rom θα βελτιωθει αισθητα. Δυστηχως η lg εχει πολυ χαλια roms

 

Sent from my LG-P920 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

περα απο το 3d μη ξεχναμε οτι ειναι ακομα με την 2.2 οταν θα φορεσει την 2.3 πιστευω πως θα ειναι καλυτερα στον τομεα της μπαταριας.
History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

περα απο το 3d μη ξεχναμε οτι ειναι ακομα με την 2.2 οταν θα φορεσει την 2.3 πιστευω πως θα ειναι καλυτερα στον τομεα της μπαταριας.

Στα LG Black/2X βελτίωσαν την αυτονομία στα updates που εβγαλαν μετα.....γιατι ουτε αυτά έχουν πάρει ακομα την 2.3.Οπότε δε νομίζω να χρειαστεί να περιμένετε μεχρι να βγει η 2.3.3.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ψήνομαι να το αγοράσω έχω το iphone4 και μόλις το έπιασα στα χέρια μου έμεινα απίστευτο κινητό, βλέπω οτι έχετε όλοι το πρόβλημα με την μπαταρία, και αυτοί οι τεχνικοί δεν μπορούν να βάλουν κάτι καλύτερο.τεσπα..

Λέω να το αγοράσω απο εδώ είναι αρκετά πιο οικονομικό http://www.simplyelectronics.net/mainproduct.php?pid=14330&setcurrency=eur&gclid=COXeqp6bsKoCFcxzfAod2npU9w

λέτε να έχω πρόβλημα με εγγύηση ή να μην είναι συμβατό με το gsm?

Edited by sakiss
Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δουλεύει κανονικά στα δικά μας δίκτυα. Για συσκευές αγοράς εντός Ευρώπης ισχύει η εγγύηση κανονικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα σε ενα καταστημα απο κοντα. Σχετικα μεγαλη συσκευη θα ελεγα. Πιο μεγαλη απο το Galaxy s2.

Να ρωτησω κατι σε οσους το εχουν. Το 3D δεν σας ενοχλει καθολου;

Το ειχα στα χερια μου κανενα πενταλεπτο, και ανοιξα μερικα βιντεακια και δεν μπορω να πω, τελεια ηταν! Αλλα με πονεσε το κεφαλι μου και τα ματια μου. Εαν δεν κοιτας την οθονη ακριβως στην ευθεια του, ειναι σαν να βλεπεις 3 εικονες διπλα διπλα.

Στην ευθεια ομως ειναι τελειο, αλλα το προβλημα ειναι στην πραξη, οτι ειναι σχεδον αδυνατο να δεις ενα βιντακι 10 λεπτων ας πουμε, χωρις να κουνηθεις καθολου.

Εκτος εαν κοιταω λαθος. Δοκιμασα απο καθε γωνια.

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να ρωτησω κατι σε οσους το εχουν. Το 3D δεν σας ενοχλει καθολου;

Το ειχα στα χερια μου κανενα πενταλεπτο, και ανοιξα μερικα βιντεακια και δεν μπορω να πω, τελεια ηταν! Αλλα με πονεσε το κεφαλι μου και τα ματια μου.

 

Δεν είσαι ο πρώτος. Γενικώς υπάρχει ένα θέμα κούρασης των ματιών με το 3D.

Edited by sakiss

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα post σχετικά με την μπαταρία μεταφέρθηκαν στο παρακάτω topic :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305891&page=3

Link to comment
Share on other sites

εβαλα τον go launcher και εχω autokill τον μαμισιο και μου φενεται κραταει περισσοτερο η μπαταρια...για να δουμε...:confused:
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση κρίσεως :O , είμαι έτοιμος να πατήσω buy now απο εδώ http://www.simplyelectronics.net/mainproduct.php?pid=14330&setcurrency=eur&gclid=CMuHt9D3t6oCFegNtAodu1VP5w

δεν νομίζω να έχω κανένα πρόβλημα είναι το πιο οικονομικό απο εδώ, λέει sim free τι εννοεί οτι δεν ειναι κλειδωμένο?

Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

εβαλα τον go launcher και εχω autokill τον μαμισιο και μου φενεται κραταει περισσοτερο η μπαταρια...για να δουμε...:confused:

 

ο go launcher γενικά τα σπάει, απλά όπως όλα τα πράγματα θέλει λίγο προσαρμογή και εκμάθηση. έχω την εντύπωση οτι τα προϊοντα της GO είναι πολύ καλά. και όντως έχω δει και εγω σημαντική διαφορά στην απόδοση της μπαταρίας με τον Go Launcher :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση κρίσεως :O , είμαι έτοιμος να πατήσω buy now απο εδώ http://www.simplyelectronics.net/mainproduct.php?pid=14330&setcurrency=eur&gclid=CMuHt9D3t6oCFegNtAodu1VP5w

δεν νομίζω να έχω κανένα πρόβλημα είναι το πιο οικονομικό απο εδώ, λέει sim free τι εννοεί οτι δεν ειναι κλειδωμένο?

 

Ναι οτι μπορεις να βαλεις οποια καρτα sim θες

Link to comment
Share on other sites

ο go launcher γενικά τα σπάει, απλά όπως όλα τα πράγματα θέλει λίγο προσαρμογή και εκμάθηση. έχω την εντύπωση οτι τα προϊοντα της GO είναι πολύ καλά. και όντως έχω δει και εγω σημαντική διαφορά στην απόδοση της μπαταρίας με τον Go Launcher :ninja:

 

Τελικα εβαλα launcher pro που εχω και στο galaxy s2...ποιο smooth...αλλα αυτο φανταζομαι αφορα αλλο θεμα......(πριν μου την πουνε) ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα καλως σας βρηκα,ειμαι κατοχος του lg 3d εδω και καποιες μερες μπορω να πω οτι ειναι λιγο αβολο για μενα(σε σχεση με το htc desire μου)εχει ωραια οθονη ωραια καμερα αλλα ρουφα την μπαταρια σε βαθμο που μπορει και να σε κανει να μην το αγορασεις.Γενικα ομως ειναι καλο τηλεφωνω και πιστευω οτι αυτο το θεματακι θα ξεπεραστει.Ειμαι ασχετος στα ειδικα θεματα και τολμω και ρωτω..γιατι να κανω το κινητο μου root και να βαλω custom rom?Συγγνωμη εαν γραφω σε λαθος μερος σας ευχαριστω. ΥΓ.η μπαταρια μου κρατα το πολυ 4,5 ωρες με ουτε μια ωρα 3d φταιω σε κατι η μπορω να κανω κατι απο το να παρω external battery η δευτερη μπαταρια?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...